Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Az jo hir ha megmarad, de amugy bazi nagyott bukot vele az AOL megvettek 80 millaert amikor a penznek is sokkal nagyobb erteke volt es most apropenzert odaadjak :N

(#2) korcsillio


korcsillio
őstag

Régi nagy kedvenc...

(#3) XtremLor válasza xmaas (#1) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem biztos hogy bukott, 13 ev alatt ki tudja mennyit profitalt belole....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4) vittorio7


vittorio7
őstag

Örülök ennek a hírnek.

(#5) gógyi


gógyi
aktív tag

Mondjuk én fizetnék is, ha egy kicsit felturbóznák.

(#6) n00n


n00n
őstag

Na akkor most a fanok biztos örülnek. :C

Én a magam részéről bottal se piszkálnám a Winampot, de hát mások vagyunk. :K

(#7) Bici


Bici
félisten

Most nagyon örülnék ennek a hírnek, ha még windows-t használnék, mert nem ismerek a Winamp-nál jobb lejátszó progit windows-ra. Közel 10 évig használtam. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) ilyen_85 válasza Bici (#7) üzenetére


ilyen_85
senior tag

azért szerintem a winamp csak akkor jó alternatíva, ha mp3-at hallgatsz, flac esetén már inkább foobar. Persze jó pár évvel ezelőtt mindenki winampot használt, akkoriban szerintem a legsokoldalúbb és legkönnyebben kezelhető lejátszó volt mindezt ingyen.

(#9) Bici válasza ilyen_85 (#8) üzenetére


Bici
félisten

Mi baja a flac-cal a winamp-nak?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Lomha 8V válasza xmaas (#1) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szerintem kerestek vele épp eleget, nem kell félteni őket. :)

(#11) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Érdekes hír...nem gondoltam volna, hogy a nagy múltú winamp ilyen helyzetbe fog kerülni.
Bár évek óta nem használom.

read-only mode on the forum

(#12) Robi BALBOA válasza gógyi (#5) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Pontosan, az androidos verzió is egy nagy vicc, pedig ha kiadnak valami igazán ütőset androidra(meg esetleg WP-re) akkor azon foghattak volna egy szép nagyot.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13) Glenda


Glenda
addikt

Az a baj vele, hogy bloatware lett az idők folyamán.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#14) #65675776 válasza Bici (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semmi. Csak a többség úgy véli, hogy a foobar-nak jobb a hangminősége. Mondjuk a fejlesztők maguk állítják ennek az ellenkezőjét, de ők nyilván nem tudnak semmit a saját sw-ükről.

(#15) AtHoS válasza #65675776 (#14) üzenetére


AtHoS
nagyúr

:DDD

Húú, de szigorú ez a hsz ;]

read-only mode on the forum

(#16) Bici válasza #65675776 (#14) üzenetére


Bici
félisten

Értem.
Magam is úgy emlékszem, hogy Winamp esetén wave-out-ot választva DisrectSound helyett nagyon szép hangminőséget lehetett elérni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) XtremLor válasza #65675776 (#14) üzenetére


XtremLor
őstag

Inkabb a kiegeszitok miatt hasznaljak szerintem annyian, a hangja egyertelmuen nem a legjobb, de azert rossznak se lehetne nevezni. :D wasapi, asio is valtoztat a hangkepen kinek mi jon be na... :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#18) 8th


8th
addikt

Örülünk Vincent, de ez bő két hetes hír. :B

[ Szerkesztve ]

(#19) dajkopali válasza 8th (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

két hete még csak annyi jelent meg, hogy tárgyalnak - a felvásárlási hír friss, tegnapelőtt jelentek meg az első tudósítások

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) McSico válasza Bici (#16) üzenetére


McSico
senior tag

Én meg megkerülöm a windowst és direktben hajtom a hangkártyámat OpenAL-el. Úgy még ütősebb.

Más:
Én örülök, hogy nem az MS vette meg. Csak szétbarmolták volna úgy mint a Skype-ot.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#21) Namelesske


Namelesske
addikt

Egyetlen rajongót sem boldog felhasználót nem akarok megsérteni, de kicsit örültem hogy végre vége. De úgy látszik még mindig látnak benne fantáziát. Én személy szerint, nagyon utáltam és utálni is fogom ezt az igénytelen programot.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#22) Glenda válasza Namelesske (#21) üzenetére


Glenda
addikt

Nincs baj vele, csak szvsz szükségtelen. A rendszer (és nem csak a Windows, Android portja is van) már eleve hasonló tudású szoftverrel jön. A Windows 8 kettővel (desktop és metró). Hasonló ilyen program a Total Commander. Vagy a képnézegetők.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#23) Bici válasza Glenda (#22) üzenetére


Bici
félisten

Azért a win beépített fapados cuccai elég nagy teret teremtenek a külső progiknak. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) Glenda válasza Bici (#23) üzenetére


Glenda
addikt

Fapadosnak fapados, de minden ismerősöm csak azért rak fel AcdSee-t vagy IrfanView-t, hogy megnyisson és megnézzen egy képet -- amit a default cucc is tud. A Winamp tudásából is annyit használnak az ismerőseim, hogy playlist készítés, mentés és betöltés. Sokan még a Media Libraryt se használják.

Egyedül a TC-t érzem jogosnak az F gombos dolgai miatt. De nálam a fájlműveletek kimerülnek a megnyitás, másolás és törléssel. Amiból 3rd partyt használok, az így kapásból a 7Zip.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#25) Bici válasza Glenda (#24) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Ezek szerint nekik valóban nincs sok szükségük ezekre.

Én viszont rendszeresen készítek checksum-ot fájlokból, szeletelek file-okat, másolgatok arhív file-ok között, és sok hasonlót, ezért kell a TC, ami számomra átláthatóbbá is teszi a file rendszert.
Képek nézegetésénél szeretem az azonnali fullscreen módot a zavaró UI nélkül. Szoktam sok file-t egyszerre konvertálni, átméretezni, stb. A normális zoom funkció is sokszor kell, ezért használom az xnview-t.
Zene halgatásnál nekem a winamp mini módja és a kis méretű UI "always on top" funkciója nélkülözhetetlen, illetve a széleskörű formátum támogatás (flac, ape, vqf, ogg, stb.), illetve a sok plugin (directsound kikerülése, "gapless" sávváltás, stb.). Ezért kell a winamp.
Persze, ez csak a múlt, mert egy ideje már linuxot használok, és a dolgozós Win8 gépemen nem hallgatok zenét, és a file műveletek sem gyakoriak, így jók a beépített dolgok, de képek megnézésére itt is kell egy xnview, mert egy 8k*8k-s texturától és pár MS szemszögből exotikus formátumtól (pl. svg) a beépített képnéző elhasal, míg a jobb képnézők vígan megnyitják.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) ilyen_85 válasza #65675776 (#14) üzenetére


ilyen_85
senior tag

:U

ezek szerint szimplán hülye vagyok, nincs ezzel gond, de a foobar + asio + flac adja az általam legjobbnak vélt minőséget a hangcuccomon.

én kérek elnézést, hogy nem állok be ebbe a sorba

(#9) Bici

nincs vele semmi baj, csak nem tetszik a hangja

[ Szerkesztve ]

(#27) AtHoS válasza Bici (#23) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt csak megerősíteni tudom.

Aki picivel is többet szeretne művelni ezeken a területeken mindjárt egy specifikus programot vesz elő, aminek pl. nem csak annyi a szerepe, hogy megnyisson bizonyos formátumú képeket és az extra képessége kimerüljön az elforgatásban. A többieknek bizonyára teljesen megfelelő a win beépített applikációja is.

De ugye az igények sem egyformák. Van olyan akinek a win képnézője a csúcs, míg másnak a PS is kevés. Ahogy észrevettem van választék azért, így mindenki eldöntheti mit használ. Legfeljebb csak fel kell hívni a figyelmét, hogy van más is az eddig használt programon kívül. Ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy megfelelő is lesz a számára

read-only mode on the forum

(#28) #65675776 válasza ilyen_85 (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Does foobar2000 sound better than other players?

No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now."

Ha érdekel, itt a forrás: foobar2000 FAQ

[ Szerkesztve ]

(#29) Glenda válasza #65675776 (#28) üzenetére


Glenda
addikt

Én egyébként se hiszem el, hogy ennyi audiofil van, aki ennyire keményen hallja a különbségeket.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#30) Bici válasza Glenda (#29) üzenetére


Bici
félisten

Különbség lehet, csak nem a lejátszó miatt, hanem a winamp alapértelmezett kimeneti pluginja miatt. Ez alapból a directsound. Le lehet cserélni többek között Wave Out-ra, ami az én otthoni fejhallgatómmal, USB hangkártyával szerintem tök ugyanúgy szól, mint a foobar.
A winamp directsound plugin-ja valóban tompa és műanyag, ezt egy közepes minőségű szettel is lehet hallani átlagos füllel.
De ugye a winamp nagy előnye a pluginok széles köre, amit vétek nem kihasználni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) ilyen_85 válasza #65675776 (#28) üzenetére


ilyen_85
senior tag

"...but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now. ..."

Ezesetben csak Ezzel tudom magyarázni a dolgot. Kb. 2.5 - 3 éve van meg a cuccom, akkor a lejátszók nagyrészét végig próbáltam, a foobar nyert, azóta nem nyúltam hozzá.

A véleményem ugyan az, mint amit már leírtam, az én rendszeremmel, számomra, a foobar jobban szól.

(#32) brd válasza Glenda (#22) üzenetére


brd
nagyúr

Hasonló tudású? :)) Használtál te már a Windowshoz adotton kívül bármilyen más zenelejátszót és képnézegetőt? :W Jesus...

The only real valuable thing is intuition.

(#33) #65675776 válasza ilyen_85 (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a FAQ bejegyzés már 4 éve is ott volt.

(#34) ilyen_85 válasza #65675776 (#33) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Akkor meg felesleges volt ennyit költeni rá, süket vagyok.

(#35) Bici válasza ilyen_85 (#34) üzenetére


Bici
félisten

Nem biztos, hogy süket vagy, csak valószínűleg nem próbáltad ki a winamphoz letölthető pluginokat.
A gyári directsound pluginnal valóban rosszabb, mint a foobar hangja.
Csakhogy a winamphoz van egy csomó plugin, amivel pont ugyanaz a szint hozható, mint a foobar.
A winamp maga csak egy GUI, aminek nincs hatása a hangra. A pluginoktól függ minden, amik cserélhetőek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) Picturemaker válasza Bici (#35) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Winamp-hoz fentebb ajánlottál egy "Wave Out" nevű plugint. Biztos én vagyok ügyetlen, mert nem találom. Vagy 4 éve nem használom ezt a progit, Jetaudio megy helyette, mert anno jobban szólt. Kipróbálnám újra, ha a "gyári" hangzást le tudnám váltani jobbra.
Ha az említett plugin nincs meg, akkor melyik ajánlott helyette? (Egy kis Hi-Fi erősítőt használok /tehát csak sztereó érdekel/ két Vidi hangdobozzal.)

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#37) Bici válasza Picturemaker (#36) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Póbáld ki az OpenAL-t.
Este megkeresem a waveout-ot, mert a winamp oldalán én sem találom most.
Gyárilag nincs a winamp-hoz egy out_wave.dll kimeneti plugin?

Bici

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) #65675776 válasza Bici (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

De, benne van, csak ha jól emlékszem alapértelmezésben nem telepíti.

[ Szerkesztve ]

(#39) Picturemaker válasza Bici (#37) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszönöm, megnézem az ajánlottakat.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#40) jacint78 válasza Bici (#35) üzenetére


jacint78
addikt

Nem a szoftver a lényeg, hanem a kimeneti modul. Az OpeanAl is csak akkor jó, ha hardveresen támogatja a hangkártya (Creative only), ha nem, akkor az is ugyanúgy a windows rétegein megy keresztül, ráadásul a 24 bitet nem támogatja. Ha valóban hardveresen akarod használni, akkor ASIO kell és normális esetben nincs szükség resamplerre is. Az X-Fi-nél van olyan lehetőség, hogy "bitmatched playback" audio ceation módban, ilyenkor teljesen érintetlenül kerül ki a file-ból dekódolt PCM jel a digitális kimenetre, még a windows főhangerő szabályzása sincs hatással rá. Ehhez használok egy külső DAC-ot és máris meg van oldva a probléma.

type your text here..

(#41) Picturemaker válasza jacint78 (#40) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Letöltöttem az ASIO-t a pluginek közül, telepítettem, beállítottam kimenetként, erre meg sem szólal a Winamp.
Mit csináltam rosszul?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42) #65675776 válasza Picturemaker (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

ÉS a hangkártyád drivere is képes kezelni az ASIO-t?

(#43) Picturemaker válasza #65675776 (#42) üzenetére


Picturemaker
őstag

Anno egyszer Foobar-ral használtam egy olyat, hogy ASIO4ALL, az ment. Csak a Foobar kezelése nem tetszett.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#44) KTTech válasza Glenda (#24) üzenetére


KTTech
veterán

Na a default cucc sok mindent tud, csak épp képet normális minőségben megjeleníteni nem. Pl. színkezelésről még hírből se hallott és normális méretező algoritmusról sem. Így nem csodálom, hogy felrakja az ismerősöd az Irfanview-t. Ugyanez a helyzet a zenelejátszókkal is...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45) Glenda válasza KTTech (#44) üzenetére


Glenda
addikt

Jah. Koncerten lősz képet, amit mobilról felraksz facebookra, amit letöltesz gépre (~500x800 px szerintem). Ezt akarod színkezelni. Gratulálok, nem sikerült megértened a casual réteg igényeit.
Az ismerősöm megszokásból rakja fel, mert valaki, aki Windows 98-ra felrakta az aktuális programot azt mondta neki.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#46) Bici válasza Glenda (#45) üzenetére


Bici
félisten

A digitális géppel lőtt képek gépre másolása és megnyitása már nem tartozik a casual felhasználáshoz?

Elhiszem, hogy a MS szerint valóban ez a helyzet, de szerintem alaposan félreértik.
A mostani Win mehetne mondjuk USA edition, vagy Nagymama edition néven, és csinálhatnának egy a Mac OS beépitett progijaival azonos funcionalitású és minőségű (az már valóban éppen megfelelő) csomagot normál 21. századi embereknek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47) KTTech válasza Glenda (#45) üzenetére


KTTech
veterán

Azt a kis felbontású képet sem bírja rendesen megjeleníteni (mivel normális skálázó algoritmust nem ismer), nemhogy színkezelni (és ha már megvette a jó kis nagy színterű monitorát, akkor nézegeti szép narancssárgában az embereket akár a FB-n is, mivel a Firefoxon kívül más böngésző nem igazán kezeli jól az említett esetet)... de ugye a casual felhasználónak nincs fényképező gépe sem, mert azokat a képeket sem akarja megnézni (persze aztán csodálkozik, hogy milyen csúnya a kép, amikor a gyárit használja, és a fényképező a hibás, lehet köpködni a fórumokon)...

Megjegyzem, ha koncerten lövök képet, akkor először hazamegyek, feldolgozom a 21Mpx-es RAW-ot, és majd aztán töltöm fel, normális minőségben... a mobilban levő fényképezőt kb. 1-2 alkalommal használtam, amikor kipróbáltam, elég is volt belőle annyi, sőt sok is volt...

Én pl. szeretem használni a Winampot PC-n, ahogy a PowerAMP-ot is használom a gyári helyett Androidon, mivel a saját rendezési módszerem nem illik bele egyik cég által elképzelt ökoszisztémába se, konkrétan sikító frászt kapok az összes adatbázisba rendezett zenétől, aminél ha esetleg nincs minden metaadat kitöltve, össze-vissza rendeződik...

De ha már itt tartunk, ugye a Windows gyárilag nem tartalmazhat az EU-ban médialejátszót (a régi WinXP, Win7 N-es verziók az EU-ban forgalmazásra jóváhagyottak). Innen kezdve nem kérdés, hogy a casual felhasználó (aki nem warezolt windowst használ) kénytelen lesz valami 3rd party programot keresni, ami lejátssza az MP3-at... a videókról nem is beszélve.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#48) Glenda válasza KTTech (#47) üzenetére


Glenda
addikt

A casual usert nem érdekli milyen az ember bőre.
Itt láthatod, hogy még flickrre is telefonos képeket raknak fel.
Aki már rawból veszi ki a képet, az úgyis komolyabb szoftvert használ.

Anyáméknak van saját gépük, fényképzgetnek egy point and shoot HP géppel amikor nyaralni mennek. Tudod mi a képnézegető legfontosabb funkciója? A slide show. Nincsenek egyedül.

Lehet kapni nem N verziós Windowst is egyébként.

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#49) AtHoS válasza jacint78 (#40) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És mi a helyzet a wasapi lejátszással?

read-only mode on the forum

(#50) jacint78 válasza AtHoS (#49) üzenetére


jacint78
addikt

Sosem foglalkoztam vele, az ASIO-nál nincs hardverközelibb megoldás.

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.