Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Es ezek melle is Xeon Phi-ket fognak tenni. :DDD

Mindenesetre egesz jok lettek ezek a processzorok, kulononsen az ar/teljesitmenyt nezve.

(#2) SaGaIn válasza Robert07 (#1) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Azért a kétutas EPIC se lenne rossz 64 mag 128szál el bírnám viselni a szervertermünkbe... kéne 3 szerver klasterbe 1TB rammal és egy 5 évre meglennénk...
Bár az idősebb kollegák nem bíznak az AMD-ben mint szerver... Azt mondják AMD-s gépekkel mindíg csak gond volt...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Amit nem értek: az adott feladatra miért nem vettek inkább ugyanezen felépítésre alapozó kétutas megoldásokat? Kisebb helyen elfér, így a szerverterem is könnyebben kiépíthető hozzá. És azért kétlem, hogy többe kerülne egy kétutas MB mint két egyutas, plusz egy extra ház, táp (redundáns).

(#4) Abu85 válasza #06658560 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűleg a lehető legtöbb PCI Express csatorna kellett a lehető legalacsonyabb TCO-val. Ebben messze az egyutas EPYC konfiguráció a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Robert07 válasza #06658560 (#3) üzenetére


Robert07
aktív tag

Lehet, hogy gyorsitokartyakkal hasznalnak oket, ugy pedig nem nyernenek a ketutas rendszerrel, mert abba se tudnanak tobbet tenni.

(#6) SaGaIn válasza Robert07 (#1) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ha ez igaz és tényleg intel cuccot tesznek mellé akkor az intel csak röhög markába...
Adjon csak ez AMD 1procit mi eladunk mellé 8-at tiszta biznisz....

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#7) Vitamincsiga válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Nekem bejöttek :B
Lehet, hogy akkor én még idősebb vagyok :DDD

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#8) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

"mert az egyutas megoldások túl korlátozottra vannak tervezve."

Sajnos igen :((
Mert a processzor erő a minden! Legalább is az Intel szerint :((( Csak akkor kapsz elegendő "valamit", ha legalább 4-8 utasban gondolkozol!

Belefutottam a problémába párszor...

Az EPYC klassz :D
Lehetőséget ad megfelelő mennyiségű gyorsítóval, memóriával és m.2-es háttértárral ellátott rendszer kiépítésére. A 32 mag így is tiszteletet parancsoló!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#9) Vitamincsiga válasza #06658560 (#3) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Felmérték, hogy ahhoz a feladathoz, amit el kell hogy lásson 1 db szerver, elég a 32 mag.
Mivel ez a kiépítés már kínál akkora bővíthetőséget, ami korábban csak a 2 utasok kiváltsága volt, így hoztak egy racionális döntést.
Feladathoz építünk gépet. Az Intel ebben soha sem volt partner, az AMD igen.

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#10) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Ha belegondolok, hogy a régi, táncteremnyi szervertermeimet ma 1 rack szekrénybe megvalósíthatnám :U :U :U

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#11) berVi válasza Robert07 (#1) üzenetére


berVi
senior tag

A kutya sem vesz Phi-t :) Tesla, Quadro, ezek mennek, meg a baranyfelhok.

(#12) #06658560 válasza Vitamincsiga (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amennyiben egy darab szerverről van szó, akkor meg is értem. Csak annyi meg nem lenne hír.

(#13) VaniliásRönk válasza #06658560 (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Teljesen mindegy hány szerverről van szó, ha az egyutas is kiszolgálja a gyorsítókat akkor minek a kétutas? Kétszer annyi CPU és még a fogyasztás is valamivel magasabb.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) jedis válasza VaniliásRönk (#13) üzenetére


jedis
senior tag

A CPU foglalatokhoz kötött egyes szoftver licencekről meg már nem is beszélve.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#16) Robert07 válasza berVi (#11) üzenetére


Robert07
aktív tag

Az nem volt komoly, csak ugye Kina mar egyszer vett beloluk egy egesz nagy adagot. :DDD

Ettol fuggetlenul az egyutasoknak tenyleg tobb ertelme van ha gyorsitokkal hasznaljak oket, legyen az vmi Tesla, vagy vmi spevializaltabb pcie kartya, mert a ketutas epyc-nek is ugyanennyi pcie savja lenne, mivel ketprocesszoros mukodes eseten a savok felet a processzorok kozotti interfeszhez hasznaljak.

(#17) xeon forever


xeon forever
addikt

Lehet velem van a gond, de akárhányszor meglátom az AMD+szerver szót egymondatban mindig beremeg a hátam egyfajta undorral...

Xar xeonnal meg nem találkoztam, Max szarul összeállított géppel.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#19) #06658560 válasza VaniliásRönk (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ahhoz megint nem lenne értelme a CPU-ra kihegyezni a hírt.

#18 morgyi: Kivéve, ha valamely AVX utasítással stabilabb. Amit ezen a szinten szoftver optimalizálásnál el tudok képzelni.

[ Szerkesztve ]

(#21) #06658560 válasza #32839680 (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem a procinak kell stabilnak lennie, hanem a programnak. Ami azért elég lutri tud lenni.

(#23) #06658560 válasza #32839680 (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem feltétlen arra gondolok, hogy assembly vagy még mélyebb szinten optimalizálják a kódot, hanem arra, hogy esetleg valami elbaszást jobban kezel egyik-másik utasításkészlet.
Elég érdekes például, hogy tíz éve nem tapasztalok sebességbeli fejlődést az általam használt szoftverben, pedig azért a vasak kicsit jobbak lettek menet közben.

(#25) #06658560 válasza #32839680 (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

CATIA. Sebesség szempontjából mindegy, hogy egy mostani i7-es noti, egy pár gennel ezelőtti Xeon, egy majd nyolc éves mobil i5, vagy tíz éves desktop Xeon. Sebességre nincs fejlődés. Vagyis valami a kódban nem kóser.

[ Szerkesztve ]

(#27) #06658560 válasza #32839680 (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem biztos, hogy lehet gyorsítani a folyamatot, ugyanis folyamatosan rengeteg függőséget kell vizsgálni. Ezért sem lehet párhuzamosítani, vagy legalábbis nem éri meg.

(#28) wsanyi válasza #06658560 (#25) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Azért a mobil i5 a 7. genig csak 2 mag 4 szál, és az mobil, nem desktop... Alacsonyabb órajel stb...

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#29) #06658560 válasza wsanyi (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jó, és? Sikerült megérteni, amit leírtam magyar nyelven?

(#30) xeon forever válasza #06658560 (#29) üzenetére


xeon forever
addikt

Nekem átjött.
Viszont tervező munkára/gamekre ha jol olvastam az avx512-lesz a jövő.Csak tartsunk már ott.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.