Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M3


M3
kezdő

Az a rohadt brüsszel! Csak ad,ad, ad és ad! Felháborító! STOP eu-s PÉNZ!

Ingyen? A viktor azt mondta nem adnak semmit ingyen, ja hogy ez uniós pénz, oké.

- milyen típusú gépek?
- milyen rendszerrel? (mert abból is van ingyenes, bizony ám!)
- milyen licenszekkel? (mert létezik ingyenes alternatív program mindenre)
- tényleg ajándék vagy csak munkaeszköz? újratelepíthetem? bízom én a qrmányban ( ;) ).

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Elméletben jól hangzik, kérdés mi valósul meg belőle hosszútávon..... :U

B.Cs.

(#3) Anász válasza M3 (#1) üzenetére


Anász
tag

- HP ProBook 640 G2 i3, Lenovo L470 i5, Dell Latitude 5480 i7
- Win10+Office16, ingyenes alternatíva naperszemár :B
- Munkaeszközként kapod, a szoftverkörnyezetet nem módosíthatod, illetve cserélheted le, vagyis újratelepítés sem igazán játszik. Intune felügyeletet is kapsz ajándékba.

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#4) RudY válasza M3 (#1) üzenetére


RudY
addikt

Mennyire hiányzott ez a stílus innen... ja nem :DDD

(#5) GeorgeV válasza Anász (#3) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Valakinek meg lesz a zsebpénzze.

(#6) plömplöm


plömplöm
őstag

"a tervek szerint 5000 projektort és 3000 interaktív panelt is kiosztanak az iskoláknak"

ugyanakkor minden szülőin elhangzik, hogy de jó lenne, ha mi szülők vinnénk be fénymásolópapírt :)
a két gyerkőc ingyenes általános iskolai oktatásához tartozó napközbeni étkeztetés pedig 15-20ezer perhó

éljen!

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#7) zolij válasza plömplöm (#6) üzenetére


zolij
tag

hát biztos arra a kis időre már nem akarnak papírra költeni, amíg minden digitális lesz :))

(#8) azbest válasza plömplöm (#6) üzenetére


azbest
félisten

fénymásolópapírt, wc papírt, papírzsebkendőt... krétát (ja már digitális lesz). És néha a közműveket is jó lenne, ha valaki kifizetné, mielőtt kikapcsolják az áramot és fűtést :)

Bár végülis, gyerekkoromban is ez volt falun. Mindenkinek volt saját otthonról hozott tisztaisági csomagja. Ha nem volt, akkor így járt. Az olajkályhába meg nem tudom honnan szerezték a tüzelőt.

Amúgy teljesen jó iránynak tartom, hogy modern dolgokat is lehet esély használni és tanulni.
Általában addig jó egy ilyen projekt, amíg meg kell venni - el kell költeni a beszerzésre kapott pénzt. Csak később az üzemeltetésnél bukik meg a dolog, hogy javítsanak, fogyó eszközöket cseréljenek. Egyetemen is szánalmas volt, hogy az eus pénzből meglettek az imac-ek, csak épp a hozzá járó vezeték nélküli billentyűzet és egér nem használható, mert nem vesznek bele elemet / akkut. Ugyanez faliórákkal minden teremben: megállt az idő. A projektorokat pedig leégésig hajtják karbantartás nélkül, hiába jelez a gép, mert arra nincs keret. Ez hatalmas pazarláshoz is vezet. Mert segílyből mindig lehet másikat venni, de a meglévőt nem becsülik meg. mert fenntartásra nincs pénz.

Ha valaki azért panaszkodna, hogy minek visszik a politikát az iskolába, akkor gondolja csak át: a politika pofátlankodik bele az ember életének minden területébe. Amikor a rezsi politika, az iskolaigazgató és a tanár személye politika, ott ne a hétköznapi embert hibáztassuk ezért. Sokan sértődötten homokba dugják a fejüket, kikérve maguknak, hogy ők nem akarnak ezzel szembesülni. Hát ez vezet ide.

[ Szerkesztve ]

(#9) Eugene Roe válasza azbest (#8) üzenetére


Eugene Roe
őstag

+1

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#10) perfag


perfag
aktív tag

1. hardver - pipa
2. szoftver - pipa
3. a felhasználó kompetenciái?
a bérek és a jobb klikk, bal klikk KLIK megtették a magukét (kontraszelekció), az oktatásban dolgozók, hát hogy is mondjam ... inkább nem mondom ...

(#11) sanzi89


sanzi89
addikt

A suliba, ahova van rálátásom hétfőn hozzák a gépeket. WiFi-ről egy árva szó sincs, projektorról még kevésbé. A kiszolgáló oldalra kb. 15 éve semmilyen fejlesztés nem volt (AP, switch, router, szerver), azt toldozgatja az Önkormányzat és a szülői felajánlásokból, 1%-ból működő iskolai alapítvány.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12) atike


atike
nagyúr

A darabszámon kívül (és persze a bűvös "laptop" szón kívül :DDD ) lehet bármit tudni pontosabban, hogy milyen paraméterrel bírnak? Akár hardveresen, akár szoftveresen...? Kié lesz jogilag....? Kinél lesz admin jog...?

(#13) NumberGuy válasza RudY (#4) üzenetére


NumberGuy
tag

Mennyire hiányzik az a stílus, amely megmondja, hogy melyik stílus hiányzik...

(#14) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

https://itcafe.hu/allando/alapelvek.html

Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:

Aktuálpolitika, faji, etnikai kérdések...

(#15) Millerchris


Millerchris
tag

Az a baj, hogy ez jól működjön csak magába a gépek kevesek lesznek.

A holnap mèg messze van!

(#16) Fryskitt válasza arnyekxxx (#14) üzenetére


Fryskitt
addikt

Aktuálpolitika tilos? Hahahahahahahaa. Az egész országban másról sem szól semmi. Még a stoptábla az út végén is politika, akkor kerül oda, ha valamelyik vízfejű lakik arra.Hagyjuk már. :W

Amúgy 45e db laptop 45 milliárdért, az 1 millió/db. Vagy rosszul értettem? Hol vásárolnak ezek?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#17) Ashitaka válasza Fryskitt (#16) üzenetére


Ashitaka
tag

Elméletileg a laptopokon kívül mást is tartalmaz ez a 45 milliárd. Ebből fizetnek a pedagógusok továbbképzését ?!- hogy biztosan tudják kezelni a laptopot meg a programokat ?! Ez kissé fura.. Továbbá:"hogy az iskolák megfelelő sávszélességű internettel és Wi-Fi-vel is rendelkezzenek. Ennek Budapesten és Pest megyén túl az ország teljes területén történő megvalósítását szintén biztosítja a projekt." Szigorúan magánvélemény : ez így mind mind szépen hangzik de én ezeknek már alig hiszek el valamit. Szkeptikus vagyok a felvázolt dolgok sikerét illetően !

(#18) Fryskitt válasza Ashitaka (#17) üzenetére


Fryskitt
addikt

Gondolom, hogy megideologizálják valahogy az 1 milla/fő költést. Amúgy vsz az iskolában van net, a tanárok meg nem hülyék, feltehetőleg tudnak használni egy laptopot.. hagyjuk már. Jobb, ha semmit sem hiszel el. Csak azt nem értem, hogy korábban egy-egy ilyen húzás kiverte a biztosítékot, most legnagyobb természetességgel fogadja el mindenki. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#19) Kékes525


Kékes525
félisten

A digitális oktatás nem azt jelenti, hogy digitális eszközöket használunk az iskolában kréta helyett. Az eszközök által nyújtott új lehetőségek kihasználását jelenti.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) Fryskitt válasza RudY (#4) üzenetére


Fryskitt
addikt

Vannak, akik látnak, nem csak néznek. :Y

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#21) sanzi89 válasza Fryskitt (#18) üzenetére


sanzi89
addikt

"... a tanárok meg nem hülyék..."

IKT eszközök kezelésében jócskán vannak, akik hülyék. Ugyanúgy ahogy egy irodában, hivatalban, bárhol. Ahol gondot okoz egy projektor és egy laptop összekötése (DSUB beleerőltetése fejjel lefele, laptopon második kijelző bekapcsolása, ha nem érzékelte automatikusan), ahol gondot okoz, ha a notebook nem kapcsolódik automatikusan a WiFi-re és esetleg kézzel kell kiválasztani a WiFi hálózatot, ahol gondot okoz az, hogy egy géphez ha odaülök felhasználónevet és jelszót kell begépelni, ahol gondot okoz egy fénymásoló kezelése (két oldalas nyomtatás, e-mail szkennelés, kicsinyítés/nagyítás, stb. Ahol minden hónapban megy a sírás, hogy a gépük 15 percig Windows Update-et telepít az első óra végén, merigynemlehettanítani. A tanárok se okosabbak semmivel se, mint egy átlag irodista, maguktól meg nem foglalkoznak ilyenekkel. Vagy megtanítja nekik valaki, vagy nem tudják és kész.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22) FireKeeper válasza Anász (#3) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mit ne mondjak gondolom rohadtul nagy szükség van általános iskolások oktatásához i7-es procira meg business gépekre. nyilván nem azt mondom hogy a legolcsóbb kommersz szarokat kellett volna megvenni, de ez erősen overkillnek hangzik. de persze gondolom egy-két rokon/haver kurva jól jár ezzel.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23) Fryskitt válasza sanzi89 (#21) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szerintem ennyire azért nem gáz a tanárok tudása. És mondjuk wifi beállítást és csatlakozást nem is kell tudniuk. Kell egy rendszergazda, aki megcsinálja. Normális helyeken nem is nyúlhat más a hálózatokhoz. Egy jelszó és felhasználónév páros meg csak megy. De még ha tanítják is őket, akkor sem indokolt egy tanítás + notebook kombóra egymillió forint.
Kell mondjuk egy noti 200e forintért (ez már elég combos arra, amire gy iskolában kell) és mondjuk számoljanak fejenként 50e forintot (! ez is k sok, tekintve, hogy nem hinném, hogy az általad vázolt skillek elsajátítása egy óránál többet venne igénybe - ahol meg mégis, ott inkább hagyjuk), így negyedmillió. Pont. Persze akkor nem lehet 750e forintot eltüntetni a semmire. Ne magyarázzuk már meg a hülyeséget. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#24) sanzi89 válasza Fryskitt (#23) üzenetére


sanzi89
addikt

Mindegyik általam leírt tétel megtörtént eseményen alapul. Persze nem ez az általános, de bőven akad ilyen is.
A mutyit hagyjuk, minden órában van valamilyen esemény ami bűzlik...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25) myckie2 válasza arnyekxxx (#14) üzenetére


myckie2
őstag

Ideje lenne frissíteni az alapelveket, mert már eléggé elavultnak számít.

(#26) Fryskitt válasza sanzi89 (#24) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem mondom, hogy nem történik meg. Egészségügyben ugyanez a helyzet. Sőt, itt ugye vannak a mindenhez értő kollégák, mert nehogy má' ne menjen valami, amiről azt hiszi, hogy kellene és akkor nekiáll szerelni, meg kábeleket átdugdosni, meg megpróbál szerinte tuti programokat telepíteni. Pff. Ezeken a helyeken akkor jó a rendszergazda, ha nagyjából nem hagy semmit. Kb. vendég fiók, jogok nélkül, a kábeleket meg beforrasztja oda, ahol voltak eredetileg, esetleg tüskés kábeleket szerez, amiben villanypásztor is van.
Csak az egymillió kiverte a biztosítékot nálam.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#27) arnyekxxx válasza myckie2 (#25) üzenetére


arnyekxxx
veterán

lehet, de ettől még jelenleg ez az érvényes.

Más kérdés, hogy szarják le magasról a saját alapelveiket ha a nekik szimpatikus irányból szegik meg a juzerek.

(#28) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egyébként ha tényleg ingyen laptopokról van szó, mint ahogy a cím mondja, akkor én miért nem kapok egyet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Ingyenes,de minden tanárnak igényelni kellett hogy kell-e neki.
A konkrét példa:Az iskola igazgatója és a két helyettes akik szintén igényeltek és ők ténylegesen dolgoznának is vele nem kapnak.Az informatikus nem kap.A napközis tanár aki be se tudja kapcsolni ,mert még nem is használt számítógépet kap.Tehát akinek ténylegesen szüksége lenne rá az nem kap.
Ez lehet egyedi eset de ez is bizonyítja ,hogy megint valakik nagyon ügyesek.
Pár éve csak úgy kapott az iskola(nem kérte) 50 laptopot amit csak a diákok használhatnak kizárólag az iskolában,kizárólag 1 teremben.Nincs az iskolába akkora terem hogy 50 laptopot 50 asztalra székekkel berendezzenek.Tehát több éve bontatlanul egy raktárban állnak a laptopok. :D

Amúgy minden megy rendesen ahogy kell...jah nem.
Ez történik akkor ha olyan emberek hoznak döntéseket akiknek gőzük sincs hogy működik egy iskola. :(((

(Ezek valós tények nem kitaláció)

(#30) bambano válasza Schizoka (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ha azt nem ellenőrzik, hogy aki most kap, fogja-e tudni használni, akkor azt sem ellenőrizték volna, hogy az 50 notebookot egy vagy két terembe tettétek le.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Schizoka válasza bambano (#30) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Igen lehet,de ahhoz kellene 2 üres terem amit berendezhetnének informatika teremnek.
Ennek az anyagi feltétele sincs meg:a 50 laptopot tölteni is kell,annak a műszaki kiépítésére sincs fedezet.
Pl. minden asztalhoz elvezetni az áramot,úgy ahogy kell biztonságosan.
Hidd el nem az iskola vezetése az aki nem ért a dolgához ,hanem akiket a fejük felé ültettek és majd ők megmondják hogy kell vezetni egy iskolát.
Konkrét eset:
amikor az igazgató helyettes ki se látszik a papír munkából mert ugye minden azonnal kérnek tőlük,akkor jön egy telefon,hogy még ma nézzék meg hogy öt évre visszamenőleg hány gyerek kapott támogatást beutazásra,
ebből hány hátrányos helyzetű,hány sni-s stb. stb. .Persze tegnapra kell!!!!
Ezer példát tudnék leírni.

(#32) Narxis válasza arnyekxxx (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

De ez alapvetően IT téma.

Thanos was right.

(#33) atike válasza sanzi89 (#21) üzenetére


atike
nagyúr

A teljes listát azért érdekes lenne, ha tudnia kellene egy tanárnak... :U Azért emailbe scannelni még sok olyan embernek is problémát okoz (nyilván nem gépről scannelést értek alatta) akinek valahol ez lenne a munkaköre... Egy tanárnak nem feltétlenül kell ezeket tudnia. Igen, vannak alap dolgok amikkel jó lenne tisztában lenni, és van sok hiányosság ez is biztos. De a tanárnak tanárnak kellene lennie nem pedig informatikusnak... :U

(#34) arnyekxxx válasza Narxis (#32) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azzal nincs is gond. De olvastad pl az 1. hsz-t?

(#35) azbest válasza arnyekxxx (#34) üzenetére


azbest
félisten

Nem kényszerít puskával senki, hogy elolvasd az ilyen híreket

szerk: töröltem a kommentem nagyrészét, nem aszisztálok a topic bezárására való törekvésedhez

[ Szerkesztve ]

(#36) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez is olyan felemás. A cél nemes, mert végülis pozitív, hogy kiosztanak végre eszközöket, de mint minden ilyen programnál, bűzlik valami. Hogy csak EU pénz, hogy 99% túl van árazva, azon már meg sem lepődök, de valahogy ezen túl is fura az egész. Amit itt páran pedzegettek, hogy az ilyesmit mindig csak megvenni van lé, üzemeltetni nincs, az sokkal többet elmond (én is láttam már ilyet).
Ami így van kezelve, mint a hasonló esetek itthon, abból nem lesz fejlődés. Fejlődés akkor van, ha a fejlesztések életben tarthatóak.
Persze ilyenkor mindig rásütik az emberre, hogy fanyalog, és hátráltat, pedig csak az eddigi tapasztalatokból indul ki. A valódi javulás az lenne, ha nem EU pénzből kapnának a tanárok-iskolák eszközöket, illetve folyamatos szinten tartás lenne.

Az viszont tényleg üdvözítő, ha lesznek tanfolyamok (tételezzük fel, hogy nem csak papíron, és valódi tartalommal), mert a tudás nem hibásodik meg. Minél több ember van tisztában az eszközök helyes használatával, annál jobb.

@sanzi89 ugyanis csak a jéghegy csúcsát írta le user errorokból, rengeteg van, ami csak akkor derül ki, amikor már tényleg gáz van. És rengeteg olyan is, ami csak évek múltán.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Lehet itt technikát vinni az oktatásba,de az sem mindegy,mit tanítanak! A legfontosabbra kellene odafigyelni.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#38) hcl válasza HarleyCustom (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Odafigyeltek, csak MS termékek lesznek rajtuk...

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) korion válasza hcl (#36) üzenetére


korion
senior tag

+1 sajnos!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#41) hcl válasza #20749568 (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valahogy muszáj fenntartani a MS monopóliumot :D A való életben találkozhatna bármivel, ha a MS nem lenne bebetonozva mindenhova.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) hcl válasza #20749568 (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aztán lehet várni a változást, hogy elterjedjen bármi, ami olcsóbb/jobb/stb. Valamelyest nyitott szemet kéne adni másra is.
Ha meg nem lexikális ismereteket oktatunk ugye, akkor miért is gond, ha más OS-t ismer meg a külök? Nagyjából ugyanazokra a dolgokra jó egy Mac OS is, csak másképp néz ki.
Szóval nem, nem jó a MS only hozzáállás. (Az egyfajta tankönyv is milyen jó volt, ugye.)

(Nem mellesleg ugye nemrég volt egy MS-el kapcsolatos korrupciós botrány is itthon.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Fryskitt válasza hcl (#43) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az a korrupciós ügy nem a MS szoftverek szégyene, hanem az országé.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#45) CPT.Pirk válasza #20749568 (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor még kellene oktatni az XP-t is. :DDD Tegnap vagy tegnapelőtt volt az egyik új gyár átadója, kint volt a TV meg a mi Petikénk, erre mit látok a zsír új több millás gyártósornál? Ott virít az XP a kontroll gépen. Anyám borogass...

Anno 2010 körül tanítottak Bash parancsokat nekünk a fősulin, meg úgy általában a Bash dolgait mielőtt átváltott teljesen MS ecdl oktatásba az informatika tárgy a rákövetkező félévben. Akkoriban még nem vettem sok hasznát ennek, de azóta már a 2. olyan munkahelyen dolgozom, ahol aktívan hasznát veszem ezeknek a dolgoknak, a mostani melóhelyen már egyáltalán nincs is MS termék nálunk.

arnyekxxx: az első poszthoz humor / szarkazmus detektor kell, nem a szabályzat idecitálása. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) CPT.Pirk válasza #20749568 (#46) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én hasonlóan szentségeltem, mikor behozták a szalagos hülyeséget az MSO-nál, mert még a 2003-as office alatt raktam ecdl-t, arra nagyon rágyúrtunk és anno az jó is volt mint office. Aztán az MSO 2007 miatt váltottam OOo-ra, majd abból LO-ra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) bambano válasza #20749568 (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Piacra képezzük az embereket és a piac ezt követeli.": nagyon-nagyon súlyos tévedés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) CPT.Pirk válasza #20749568 (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kinek mi... Anno fejből tudtam minden lényegi menüpont helyét a 2003-as officeban, az után már nem jött be a szalagos dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.