Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

De hát az a Game mode :)
Vagy a hozzá adott hűtővel fele CCX-szel is throttlingol a Ryzen?

Amúgy én nem hallottam még erről a Principle Techről

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Az Intelnél valahogy ezt már megszoktuk. Mindig maszekolnak valamit mostanság :))

(#3) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Hát most erre mit mondjak? :C :C :C :C
Tényleg gratula intel bácsinak, ettől jobban égetni magát, mikor biztos hogy gyorsabb a 9900k, nyilván azt szerették volna kihozni, hogy amennyivel gyorsabb annyival drágább ,,csak" de hát ez ugye kamu....

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#4) schawo


schawo
titán

Ki ez a Mittuomémie Technologies, és ki a t..ömet érdekli, hogy minden tesztet adnak ki valahova? :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) Bici


Bici
félisten

Mondjuk az AMD is megeri a penzet, hogy a Game mode-juk jatekban lassabb eredmenyt ad, mintha nem lenne bekapcsolva. :U

(#6) Hannibhál: Aaah, igy mar ertem. :K Kossz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) Hannibhál válasza schawo (#4) üzenetére


Hannibhál
őstag

Intelnél a negatív reklámot intéző intézmény, akit a volt alelnök cégének a társának a haverja vezet :D

Bici: Az a Game Mode nem az asztali ryzenekhez lett kitalálva, hanem a Threadripperekhez, ahol ha a 32 magból csak 16 aktív, ott van pozitív hatása, ugyanis a 32vel szemben gyorsabb a 16 mag mert nagyobb lesz a boost órajele, mert kevesebb mag osztozkodik a tdp-n, míg ugye egy 8 magos asztali ryzennél ez nem probléma :D

[ Szerkesztve ]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#7) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Nagyon érdemes megnézni a Gamers Nexus videóját. Tech Jesus jól összefoglalja. :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#8) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ha már cikk született az ügyben, akkor illetve volna bele tenni a Gamer's Nexus videóját ahol, lépésről lépésre végig nézik, hogy hol milyen hibákat tartalmaz a teszt:
Intel's Gross Incompetence & Principled Technologies (Intel Responds)

Valamint azt is, ahol konkrétan elmennek a Principled Technologies-hoz, és az ügyvezetővel interjút készítenek a teszt hibáiról:
Exclusive: Interview w/ Principled Technologies on Intel Testing (9900K)

(#9) flashpointer


flashpointer
őstag

Ki az meg aki az ilyen megjelenes elotti "fuggetlen" tesztelesekre is barmit ad? kb annyit ir mint a gyari fogyasztas megadasa az autoknal, lejton lefele hatszellel.

(#10) RefFes


RefFes
junior tag

...és én itteni fórumon hogy ki lettem osztva, amikor véleményeztem, hogy valami akármilyen-akárki-elfogulatlan tesztjében összehasonlították asszem a 8400-at a 2600X-el... 6/6 vs. 6/12...AMD AIO coolerrel, Intel Stock cooler...AMD 2933 MHz RAM, Intel 2666 MHz RAM. Az akkor nem volt probléma...

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#11) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

A PT interjús videó alatt:
"Is Principled Technologies hiring? I'm good at being completely useless." :DDD :C

They don't know... PepeLaugh

(#12) JColee válasza RefFes (#10) üzenetére


JColee
őstag

Memória esetén ezek nem a max támogatott értékek az egyes gyártóknál?

(#13) Gdi


Gdi
senior tag

Nem hogy adták volna a The Verge $2000 Gaming PC build masterjének ezt a feladatot: https://www.youtube.com/watch?v=h76jQ5MxVlA

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#14) SP!T


SP!T
addikt

Tökéletesen látszik, hogy égetőnek érzi a talajt a lába alatt az Intel. Ami nekünk nagyon jó visszajelzés! Kérjük az árversenyt! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#15) solfilo válasza RefFes (#10) üzenetére


solfilo
veterán

Hogy kellett volna tesztelni? Le kellett volna tiltani az SMT-t? Árban hasonló termékek lettek összemérve, mondjuk ez az i9-9900K és a Ryzen 7 2700X viszonylatában nem igaz, van egy 80% felár kb. :)
A RAM a hivatalosan támogatott órajel volt.
A hűtést ért kritikád jogos, a többi szerintem nem.

(#14) SP!T: Itt az árverseny, 206k. :DDD
Bár biztos megy majd lejjebb. :K

Most nézem, várható időpont: 2018. december 12? :Y

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16) #95462144 válasza RefFes (#10) üzenetére


#95462144
törölt tag

Az úgy szerintem elfogadható volt akkor, most a 8100-assal hasonlítanám össze a 2600-ast, mert árban egyezőek. A RAM sebesség is érthető, mindkettőnél a támogatott sebességen fut se több se kevesebben.
Egyébként meg szerintem magán a konzekvencián ez mit sem változtat, egy tesztelő csak tudja, mit kell beállítani a BIOS-ban vagy akár szoftveresen. És szerintem egy átlag user is képes észrevenni, hogy kevesebb mag üzemel, mert valamivel csak monitorozva van az architektúra.
Szóval én a dilettantizmust kizárnám a részükről, itt inkább az ár/értéket akarták feljebb domborítani. Ez nem javít az Intel mostani megítélésén. Ráadásul jó procik lesznek ez biztos...

(#17) snecy20


snecy20
veterán

Úúúgy tudtam hogy ez a cikk le lesz hozva, kihagyott ziccer lett volna ha nem. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) arn


arn
félisten

a 9900k es a 8700k viszonyabol pontosan latszik, hogy mire szamithatunk. par szazalekkal lesz gyorsabb jatekok alatt, mint a 8700k, tehat jatektol fuggoen kb 15%al gyorsabb, mint a 2700x. alkalmazasokban atlagban meg egy olyan 5-10% elonye lehet. ez a kozel ketszeres aron nem sok. illetve lesz az ketszeres is, mert kapni ugysem lehet, es az amugy is tularazott ar mellett meg fel is verik az arat.

kb hasonlo helyzet, mint ami az athlon xp es a p4 viszonyaban volt... gyorsabb ugyan vmivel a p4, de a vegen mindenki az elobbit valasztotta. ha lenne az intelnek esze, es hosszabb tavon gondolkodik, akkor hasonlo arban adna, mint az amd, igy nem buknanak a reszesedesen. a zen2 ellen mit hoznak?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) DudeHUN válasza SP!T (#14) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Előremenekülnek. Tudják, hogy amíg nem jön helyre a gyártástech még a mostani szériával lesznek csak előnyben. A 7nanós procikra nem lesz értelmes válaszuk egy ideig. A mostani helyzetből kell kifacsarniuk a maximumot.

Gamer for Life

(#20) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Intelt most nem kell kicsit sem védeni. Én követtem ahol csak lehetett az ügyet.. mióta ez a teszt napvilágot látott.. Alapból tudták,hogy game mode-ban 4magon/8 szálon fog üzemelni az R7 2700x,utánna hazavágták a memória választásánál,majd gyári hűtővel tesztelték(nem pedig azzal amivel az Intelt is). Apropó,az interjú alatt azt állítja a PT. embere,hogy ugyanazt a hűtőt alkalmazták a Threadrippereknél mint az Intel prociknál,kapta is a kérdést egyből...hogy mégis hogyan,ha teljesen más a foglalta a TR.-nek mint az Intel prociknak..? Nagy lett a csend. És nézzétek az öreg arcát,a vérnyomása vagy 200/200 xD És Full vakon van,a beszélgetés 80%ban nem tudommal el van intézve. Szánalmas. Egyébként a GN,és mások csináltak teszteket a 2700x-el,szinte tökéletesen megegyező körülmények között,és a különbség max 20%volt,a legszélsőségesebb esetben is. Kicsivel másabb a lány fekvése nemdebár.. Nem az volt megkérdőjelezve,hogy gyorsabb-e az i9 9900K,hanem,hogy mennyivel..

[ Szerkesztve ]

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#21) arn válasza Bici (#5) üzenetére


arn
félisten

a game modot a 32 magos procikhoz talaltak ki, mert egyszeruen nem tud sok mai program mit kezdeni a sok maggal. 16 magnal, vagy alatta mar sok ertelme nincs. a 8 magosnal meg plane semmi... intelnel sem a 2x magos procik lesznek a jatekokban a leggyorsabbak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) Tian66


Tian66
senior tag

Hát kedves PT ( Intel), van még lejjebb? Legközelebb az Amds gépet húzzátok ki a falból, úgy biztosan jó nagy lesz a különbség!
Gratulálok!

(#23) arn


arn
félisten

jah tenyleg megjelent az arlistakban. 599 eur :DDD hajra mainstream! a 600 euros proci melle bedobod a 800-900 euros videokartyat, es 3000 eurobol ki is jon egy jo kis mainstream pc. a hedthez eladod a hazad, autod, es vehetsz is egyet. szep uj vilag.

a 2700x 319 euron indult, es azonnal kaphato volt. kb almat hasonlitunk kortevel. csak ezzel az lesz a gond, hogy a zen2 is horroraron fog nyitni.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) DanD88


DanD88
tag

Az irónia az egészben hogy még ha a legjobb beállításokkal, és optimalizációkkal futtatják a 2700X-et úgy is gyorsabb lett volna a 9900K.

Igaz nem ekkora lett volna a különbség. Ehelyett most ez a téma.

(#25) RefFes válasza solfilo (#15) üzenetére


RefFes
junior tag

...most is ugyan ott tartok...egyszer baj-egyszer nem. Mindenki döntse el, hogy milyen tesztnek akar hinni (nem fontos). Aki a legjobbat akarja, vagy aki a legjobb ár-érték arányút. Családban most történt, hogy a CL remek árai miatt jó áron el lett adva a félkonfig, egy alapgép iGPU-val, egy XB1X, egy 4K TV (ehhez még kellett a régi használt TV harmad ára) lett belőle. Reccenéstelenül mennek a 4K-s játékok, lehet akármelyik proci jobb-drágább, videókártya 3-400 k, memória csillagos ég, stb...ez is egy döntés, bár fps-ben elmarad, úgyhogy sz@r... :P

Üdv

...lehet, nekem is ezt kellene tennem, megmaradna egy csomó pénzem...ez üzlet, a baj a mi jövedelmeinkkel van, 5-10x annyit kell ugyan azért dolgozni...kivéve a gyevi bírókat... :P

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#26) hokuszpk válasza RefFes (#10) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mint akkor kideritettuk az adott B360/I8400 komboban a korlatozasokbol adodotan 2666 az elerheto legmagasabb a memoriaorajel, mig az AMD b350/2600 oldalon a hivatalos 2933 volt beallitva. ( speciel lehetett volna 3200 vagy felette is, ha birja a proci, szabad a palya )
Intelnel lehet reklamalni, miert korlatozza a B360 lapokat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) hokuszpk válasza snecy20 (#17) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tegnap valaki azt reklamalta, hogy miert nincs meg ilyen cikk.
van sapka, nincs sapka...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#28) Fred23


Fred23
nagyúr

Iszonyatosan gáz, és ezzel elérték azt is, hogy mostantól a WebXPRT tesztet sem fogom nézni sehol, van úgyis elég alternatívája!

(#29) janeszgol válasza DanD88 (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Látom leesett a lényeg...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) snecy20 válasza hokuszpk (#27) üzenetére


snecy20
veterán

Ha Abu-n múlik, ő lehozza! :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31) Plazmacucci válasza -FreaK- (#8) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Exclusive: Interview w/ Principled Technologies on Intel Testing (9900K)
aztakurva

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32) Bici válasza Plazmacucci (#31) üzenetére


Bici
félisten

Az eleg kemeny, hogy behuzza a csobe a hutovel kapcsolatban.
A ficko azt sem tudja, mirol beszel, csak rutinbol vetit.
Tipikus manager / szovivo.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) Ribi válasza janeszgol (#29) üzenetére


Ribi
nagyúr

HWUnboxed videóban is pont így megfogalmazta ezt a fickó. Nincs ebben fura, nincs váratlan. Pont ez az, hogy úgyis gyorsabb lenne, de lehet nem eléggé. És nem ennyiért.
Ahogy a 2600x is alig lassabb játékok alatt mint a 2700x. 1-2 játék van ahol 5%-nál több a különbség. Ha a tesztben összehasonlítod a 8700k és a 9900-at, ott is alig van különbség. Csak árban jóval nagyobb a különbség 6 és 8 mag között amit már nehéz kifizettetni a gémerekkel.

(#34) Pug


Pug
veterán

Igen, Abu hibaja hogy lehoz egy hirt amitol hangos az egesz net....
Telejesen elmentek nalatok otthonrol?

(#35) L4mie


L4mie
veterán

btw: akkor egy normális valósabb teszt elérhető, nem videó formájában? :B

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36) Pug válasza L4mie (#35) üzenetére


Pug
veterán

Nem, mivel NDA van meg...

(#37) RefFes válasza hokuszpk (#26) üzenetére


RefFes
junior tag

...ahhh, beugrott (esküszöm nem néztem vissza :P ), tényleg, a B360 miatt "nem lehetett" öszehasonlítani azonos frekvenciájú memóriákkal...hmmm, de várjunk csak, az egyenlő tesztkörnyezet kérdés...beugrott, hogy ott az AMD alá hasonló kategóriájú lapot raktak: egy Crosshair VII Hero-t, így teljesen korrekt volt. Mindegy, ezen kár rugózni, a baj akkor van, amikor megvezetnek ezáltal embereket, akik közül sokan elkezdenek hinni is a hazugságokban...

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#38) L4mie válasza Pug (#36) üzenetére


L4mie
veterán

Akkor nagy érdeklődéssel fogom várni :)
ma-holnap megyek majd a 2700x-ért

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#39) satz18


satz18
őstag

Alapvetően undorítónak tartom azt az intel féle húzást, de az AMD megtehetné, hogy csak a 32/24 magos threadripperek esetén engedélyezi a gaming modeot, ahol valóban van pozitív hatása, a többi esetben meg letiltanám, hogy az egyszeri játékos, aki nem annyira tájékozott, az még csak véletlenül se kattintson rá.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#40) Ribi válasza -FreaK- (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Uhh, kicsit beletekertem ebbe a PT interjúba, de ez valami siralmas.
Fickónak valszeg fingja sem volt, hogy mekkora pofonba szalad bele.
Már néha sajnáltam. :O

(#41) Astroboy


Astroboy
őstag

(#42) Samott válasza Hannibhál (#6) üzenetére


Samott
addikt

Tok jo hogy forumokban kell kutakodni az ilyen infokhoz. Persze egy tesztelessel foglalkozo ceg legyen tisztaban ezzel, de az atlagjuzer honnet tudna?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43) solfilo válasza Samott (#42) üzenetére


solfilo
veterán

Átlaguser nem biztos, hogy letölti a Ryzen Master Utility-t és nekiáll turkálni benne, de valóban, a program figyelmeztethetne, vagy figyelhetné, milyen proci van a gépben.

solfilo

(#44) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nem az a kérdés, hogy miért csinálták, és hogyan, hanem az, hogy hogy merték magukat leégetni ennyire? Hogy gondolták egy percig is, hogy nem fog kiderülni a turpisság. :U

(#43) solfilo Öhhhhh,igen. A Ryzen Master-nak hála az AMD-nek sem kell a szomszédba mennie hogy a saját baromságát ellene fordítsák...... Komolyan ilyen dilettáns mindenki ott is?

[ Szerkesztve ]

(#45) kisbalázs


kisbalázs
tag

Az adoredtv ismét jól összefoglalja a dolgot

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#46) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

ramoknál a késleltetés is fontos.
intelnél bekapcsolták az xmp-t, szóval a késleletetés 13-16 között van valahol, nemtudom pontosan miylen memókat használtak. (meg a subtimingok is feszesek)
ryzennél meg csak 2933mhz-re állították, ilyen mhz-hez tartozó késleltetés 19-22 között van a jedec szabvány szerint
azért nagyon nem mindegy :D

(#47) r92king


r92king
tag

Vicces, hogy ők nem rejtegettek semmit. Mindent tisztán leírtak, hogy teszteltek, milyen BIOS beállításokat használtak. Aki kicsit is tudja, mi-merre hány méter prociknnál az egyből levágta, hogy a Ryzen handicap-pel indul. Max ilyen Vérpistikéket lehet ezzel megvenni, akik csak az FPS számot tudják leolvasni a grafikonról.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#48) -FreaK- válasza Feriboy2 (#46) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ráadásul, ahogy Steve is elmondja, nagyon változó, hogy az egyes lapok milyen sub timingot állítanak be egy adott memóriához, jelentős különbséget okozva a sebességben. Így ezt a tényezőt ők is mindig kontrollálják.

(#49) #16939776


#16939776
törölt tag

Ugye a innentől a 9900k-ról fog beszélni a média. Minden létező IT médium, és yt sztár le akarja majd tesztelni a CPU, hogy személyesen utána járjon a "torzítatlan igazságnak" és olvasói/nézői elé tárhassa azt.

Szerintem itt csillagos ötös munkát végzett az intel marketing team, ha a termék/brand ingyen megjelenéseinek a számát akarták felsrófolni. :))

[ Szerkesztve ]

(#50) borg25 válasza tzsolesz (#44) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Csapatmunkában az emberek hülyék és tekintélyelvűek. Ha jó a csoportvezető, akkor ezt tudja és tesz ellene.
A leghíresebb ilyen eset a Disznóöböl menti partraszállás. Az egészet már a tervezés pillanatában elszúrták, tudni is lehetett, de senki se mert szólni. Sőt a fáma szerint az egyik kritizálóhoz Kennedy öccse a megbeszélés szünetében odament, és jól lehordta, hogy miért nem támogatja az ötletet. Az eset után kezdtek jobban foglalkozni a csoportpszichológiával. Mondjuk ők legalább az eset után önkritikát gyakoroltak, hogy lehettünk ilyen vakok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.