Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attila9988


attila9988
őstag

Azért ez a villám sebességű verzió szám növekedés meglehetősen nevetséges. Még alig jelent meg az első pépldány, és máris a 2.0 -t lehet töltögetni.. Egy év múlva akkor ilyen sebességgel jöhetne a chrome 83.. :P
Hogy ez mire jó?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#2) Core2duo6600 válasza attila9988 (#1) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor az nvidia vga driver számozása még viccesebb most már a 183 nál tartanak talán

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3) floatr válasza attila9988 (#1) üzenetére


floatr
veterán

Szerintem télleg nagyon fejlesztik

(#4) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Van már normális scroll? :)

(#5) Morden24


Morden24
nagyúr

Na mi van, márciusra szeretnék behozni az O/A-t verziószámban? :U

Hát kicsit több kéne az "úthengerbe" annál, mint hogy találomra odavágnak egy verziószámot havonta.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#6) _AnTi_


_AnTi_
tag

Linuxost majd jól kipróbálom!

Gyorsan veszek egy kiló sajtot, hátha lesz egy faja böngészőm, a chrome is gugliék sajtját használja - utolsó előtti szó. :)

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#7) The DJ


The DJ
addikt

A fejlesztők már több helyen elmondták, hogy minél hamarabb szeretnének kijönni a nagyon várt maces és linuxos verzióval is, s hogy ezt komolyan gondolják, azt az jelzi, hogy a Chrome 2.0 a WinHTTP library helyett a Google sajtját használja.

A Google betört a sajtpiacra is? ;]

;)

MOD: Na látom megelőzött egy másik élesszemű kolléga is :D

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8) dajkopali válasza The DJ (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

:DD
:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Én a beígért kiegészítőket várom már hozzá

sweetlou6.wordpress.com

(#10) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hát erre kiváncis leszek :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11) floatr válasza Morden24 (#5) üzenetére


floatr
veterán

Végülis az, hogy pár motort kicseréltek benne az egy bugfix release-be akkor belefér, nem?:)

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Hajrááá, mindent bele Gugli :D :C

(#13) WonderCSabo válasza Morden24 (#5) üzenetére


WonderCSabo
félisten

2 perc alatt esett le, mi az az O/A. :D

(#14) LordX


LordX
veterán

Nem hiszem hogy hátrány lenne a hibás aláírással rendelkező oldalak nem-bejövetele pont a security-őrült üzemmódban, inkább hatalmas előny, hogy a hülyejúzer nem kattinthat az "igen, akarom hogy ellopják a bankkártyaszámom" gombra..

(#15) kymco


kymco
veterán

Szerintem alapvetően nem gázos, ha egy böngésző új verziójának megjelenése után nem sokkal már alfa állapotú új verzió is elérhető. Az alfa kifejezés azért eléggé kezdetleges állapotot takar. Ettől még eléggé messze van a beta, majd rc és végül a végleges 2-es verzió.....
Ne az ie mintáját tekintsük alapnak, mert ha rajtuk múlik, akkor még ma is az ie6 lenne az MS által támogatott böngésző.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#16) moonman válasza kymco (#15) üzenetére


moonman
titán

az IE6 még ma is támogatott :P

úgy látom egyébként, nem csak nekem tűnik röhejesnek, hogy odébbtesznek két gombot és máris főverziót ugrik az egész. 1.0 is csak azért nem béta már, hogy lepaktálhassanak végre az OEM-ekkel.

mondjuk az IE meg a másik véglet, lényegében évente jön ki új verzió - bár ott kicsit más a fejlesztés folyamata és a célközönség is.

(#17) kymco válasza moonman (#16) üzenetére


kymco
veterán

Van frissítés az ie 6-osra?
Nekem nem tűnt fel a w2k-imon... épp ezért használnak azon a gépeken firefox-ot... igaz azt sem sokáig már....
Az ie6 és ie7 között is egy év telt el? :P

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#18) ronaldo válasza moonman (#16) üzenetére


ronaldo
őstag

célközönség?

Alapvetően mind az internetet használók táborára épít. Persze ha van beépített böngölődő és az illető nem ért hozzá mi a módja újat felrakni, akkor nyilván nem babrál vele, használja ami van. De én nem tartom rossz ötletnek a Google fejlesztését. Nem kényszerítenek senkit, hogy tegyék fel. Majd 1-2 év alatt fejlődik annyit, hogy érdemes lesz elsődleges böngészőként - is akár - használni. Annyi előnyük mindenképp van, hogy a Google neve egybefonódott gyakorlatilag az internettel, a Gmail, Gmaps, a kereső és a Picasa képtár (Youtube), mind nagyon hasznos cuccok, ha valami fúziót sikerül elérniük a böngészővel (ami most azért még hiányzik), hatalmasat üthetnek.

(#19) moonman válasza kymco (#17) üzenetére


moonman
titán

hogyne lenne, még bőven telik a support időszaka. Windows 2000-nek már csak extended supportja van, XP-s IE6-ról van szó.

(#20) moonman válasza ronaldo (#18) üzenetére


moonman
titán

célközönség alatt azt értem, hogy az 1.0-s user, aki böngészget, nyilván nem fog egy banner hatására letölteni és telepíteni magának egy új böngészőt, akit viszont érdekel a téma, meg tud róla, utánaolvasott, esetleg be akar lépni a gmail-jébe ;] az használni fogja.

cégeknél viszont, ahol erős policy van, például kizártnak tartom, hogy megjelenjen.

ja hatalmasat üthetnek, csak nehogy a mi arcunkon csattanjon. :)

(#21) ronaldo válasza moonman (#20) üzenetére


ronaldo
őstag

Hasonlóra gondoltam én is. Tetszik ez az 1.0 user :)

Az ütés meg... én elégedetten használom (szinte) mindegyik szolgáltatásukat, eddig nem akadt velük problémám. Ha világmegrontásra gondolok, sosem a Google jut először eszembe. :D

(#22) kymco válasza moonman (#19) üzenetére


kymco
veterán

Értem...
Hát azt hiszem, elérkezett az idő az átállásra... no nem a vista-ra a vas miatt..... hanem XP-re...

www.refujvaros.hu

(#23) moonman válasza ronaldo (#21) üzenetére


moonman
titán

alternatíva híjján én is használom a keresőjüket, meg a térképük is nagyon jó, utca, házszám szinten megtalál szinte mindent budapesten is. a többit inkább hanyagolom.

(#24) zoltanz válasza moonman (#23) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért van még mit javítani a térképeken, főleg Bp lehet nagyok keringeni egy -egy hibás házszám -nál, rádásul rossz oldalra irányít az utcának páros helyett a páratlan oldalra stb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25) #16820480 válasza moonman (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

milyen alternatíva hiánya? :P és a www.live.com meg a maps.live.com az smafu? nem is értelek :D

(#26) moonman válasza #16820480 (#25) üzenetére


moonman
titán

Live Search külföldi oldalakra egészen jól működik, de magyarul szinte használhatatlan.
Live Maps szintén jó világviszonylatban, de böszmeországot valahogy nem erőltetik ott sem. evvan.

(#27) ronaldo válasza zoltanz (#24) üzenetére


ronaldo
őstag

Azért ennyire ne támaszkodjunk rá :) Még a végén teljesen elveszítjük a tájékozódóképességünket.

(#28) CYX válasza zoltanz (#24) üzenetére


CYX
aktív tag

Nem szabd elfelejteni, hogy a Google maps nem igazán navigációs szoftver, és nem kimondottan fizetős, és mint ilyen igenis lehet hibás vagy hiányos.

Ami lehet hogy inkább szembetűnő, az hogy még a fizetős és navigációs szoftverek adatbázisai közel sem tökéletesek! Az országra a "legjobb" az iGO8 TopMap-os térképpel, de pl ilyen hibák vannak benne:
iGO szerint én a 27-ben lakon, a lakcím kártyámon 1-es van (fordítva számoz)
iGO szerint az egyik utca egyirányú, valóságban 3 éve kétirányú
iGO szerint X utca felől egyirányu az utca, gyakorlatban pont a másik irányból.

És ezek csak apró hibák, az ilyen navigációs rendszerek nem helyettesítik a kresz táblákat, (hiába szól hogy vasuti átkelő, erre/arra kanyarodni tilos, ilyen/olyan irányú, ez vagy az a megengedett sebesség), igenis a navigációs rendszerek csak beszélő RÉGI térképek.
Ha helyesen akarjuk használni őket, akkor erősen ajánlott nem csak a kijelzőt nézni.

Ez egy fizetős és navigációs rendszerről volt szó, ehhez képest egy ilyen ingyen nézegető, mint a google maps, érthetően tartalmaz sokkal több hibát.

Személy szerint én örülök, ha elvisz az utcába, ahova akarok menni, onnan már meg lehet találni vizuálisan a házszámot.

(#29) Penge_4 válasza CYX (#28) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem szabd elfelejteni, hogy a Google maps nem igazán navigációs szoftver

Szépen halad ezen az úton. Már jelzi a busz és egyéb tömegközlekedési eszközök megállóit is.

Személy szerint én örülök, ha elvisz az utcába, ahova akarok menni, onnan már meg lehet találni vizuálisan a házszámot.

Az lehet, de a 2. és 3. pontod bőven elég ahhoz, hogy jobb esetben csak a rendőr büntessen meg, rosszabb esetben karambolozz egy másik kocsival a te hibádból. Most vedd figyelembe azt, hogy olyan ember jár arra, aki még életében nem volt ott és a GPS-ét hallgatja, miközben nagyokat néz, hogy a táblát tették ki rosszul/fordította-e meg valaki, vagy most mivan? Mindezt vezetés közben, amikor nincs ideje megállni és ezen elgondolkozni.

(#30) CYX válasza Penge_4 (#29) üzenetére


CYX
aktív tag

Nagyon jól fejlődik a Google térképei az biztos, amúgy POI szineten simán elérhetőek ezek az infók iGO-hoz is.

A rendőrös sztorihoz csak azt tudom mondani, amit az előző hosszászólásomban is:
Nem a képernyőre kell tapadni, hanem az utat nézni. Jó dolog a GPS, de nem az vezeti az autót.
Pl: a GPS nem szól, hogy egy balfax gyalogos éppen tilosban megy át előtted, el szabad ütni ? Természetesen nem, pedig a GPS rajta keresztül tervezte az utat :DDD

Nem szabad 100%-osan a GPS-re hagyatkozni. Jó hogy van, meg 99%-ban tuti, de a maradékban a figyelmetlen autós tud némi dolog csinálni ami erősen nem ajánlott. Benne is van a figyelmeztetés a pl az iGO-ban is.

(#31) LordX válasza CYX (#28) üzenetére


LordX
veterán

nem kimondottan fizetős, és mint ilyen igenis lehet hibás vagy hiányos

Ignoratio elenchi. A kettőnek köze nincs egymáshoz.

(#32) skajwa


skajwa
senior tag

A beta-t használtam egy idejig mindenféle gond nélkül. Letöltöttem a 2.0-t ami már az első használatoknál többször befagyott... :F

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#33) CYX válasza LordX (#31) üzenetére


CYX
aktív tag

Valóban így van.

Csak van az a mondás: Ajándék lónak ne nézd a fogát.

(#34) thomyerk


thomyerk
tag

hello! letöltöttem énis a 2.0-s dolgot, de valamiért teljes méretnél eltűnteti a tálcámat, és nem hajlandó felhozni. meglehetősen idegesítő. valakinek van ötlete hogy oldjam meg hogy működjön mint eddig? semmi probléma nem volt vele, csak most a 2es felrakása után jött elő

(#35) Penge_4 válasza thomyerk (#34) üzenetére


Penge_4
veterán

Az egyik hasonló bug a sok közül. Például Vista klasszikus nézetnél kb 10-10 pixeles sáv mindkét oldalt, vagy ha oldalt van a tálca, akkor a bezárás és a többi ablakkeret gomb elé nyitja a tabokat, AutoHotKey nem működik, meg ilyesmi még van vele.

A tálcát a Windows gomb megnyomásával előhozhatod. Vagy ha nagyon zavar, akkor downgrade, amíg ki nem jön a végleges 2.0, amiben már valószínűleg javítják ezeket.

(#36) thomyerk válasza Penge_4 (#35) üzenetére


thomyerk
tag

köszi
a downgradet hogy? csak uninstallal lehet?

(#37) Penge_4 válasza thomyerk (#36) üzenetére


Penge_4
veterán

Dehogy. Kell lennie a Chrome könyvtárában egy chrome_old.exe-nek (vagy hasonlónak). Ezzel írd felül a chrome.exe-t.

(#38) thomyerk válasza Penge_4 (#37) üzenetére


thomyerk
tag

köszöntem!

és am a stable 2.0ásnál is benne van ez? vagy a verziók azért ennyire nem térnek el egymástól? (bocs a sok fasságért)

(#39) erdoke


erdoke
titán

Furcsa, hogy más böngészőből az alfát is használhatom, és nincs vele alapvető gondom, Chrome-ból a bétának hívott pedig életveszély.
Minek hívjuk a 2.0-t, ha az 1.0 még mindig béta? :F:))

A legjobb aláírás a héten

(#40) Penge_4 válasza thomyerk (#38) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, benne már a kezdetektől fogva és szerintem benne is lesz. Amikor frissít, mindig megtartja az eggyel előző verziót is, hogy ilyen egyszerűen tudj downgradelni, ha valami gond van.

(#41) Jazz77


Jazz77
aktív tag

Másodszor próbáltam meg használni a chrome-ot (nem lehet mondani, hogy nem adtam esélyt) de ez még mindig használhatatlan... :R

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#42) Penge_4 válasza Jazz77 (#41) üzenetére


Penge_4
veterán

Azért kifejthetnéd, miért is tartod használhatatlannak, ha már megosztottad velünk ezt a fontos infót. ;]

(#43) Jazz77 válasza Penge_4 (#42) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Senki nem mondta, hogy ez fontos infó, nem úgy kezdtem a mondandómat, hogy "MINDENKI FIGYELJEN MERT FONTOS INFÓ", csak egyszerűen leírtam a véleményemet ahogy az fórumokban szokás, nagyon lassan jeleníti meg az oldalakat ha egyáltalán megjeleníti és nem írja ki, hogy hiba, ennyi, számomra használhatatlan... :R

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#44) Penge_4 válasza Jazz77 (#43) üzenetére


Penge_4
veterán

csak egyszerűen leírtam a véleményemet ahogy az fórumokban szokás

A fórumokban ha fikázol valamit, akkor általában megindokolni is szokás. Már csak azért is, mert lehet, hogy van megoldás a problémádra. :)

És amint kiderült van is megoldás, mert pont a gyorsasága a legnagyobb előnye, ha nálad ennyire lassú, akkor érdemes ellenőrizni, hogy tűzfal, router vagy valami blokkolja-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.