Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psych0


Psych0
őstag

Ez milyen teljesítményű? Mármint melyik ismertebb grafkártyához hasonlítható, vagy ezt csak cad-re használják?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

HTPC-kártya aktyv hűtéssel. :DDD :W

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#3) norbee2244


norbee2244
senior tag

alig várom már hogy ebből is lehessen kettőt bekötni..már csak hogy ez legyen az év poénja :DDD :DD ;]

milyen lapban? :Y

[ Szerkesztve ]

(#4) Abu85 válasza Psych0 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kb. HD 4350 szint a játékok szempontjából. Az erősebb 440 GTX már HD 4550 kategória. Erősebb csak jövőre jön (Excalibur archhitektúra :DDD ).

norbee2244: MultiChrome ... hamarosan használható lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) marcias válasza Abu85 (#4) üzenetére


marcias
őstag

De a Google Chrome gyorsabban megjelenik evvel a kártyával ;)

Steam: marcias88

(#6) v.tom válasza Abu85 (#4) üzenetére


v.tom
őstag

Jó lenne reklámszlogennek:
" Enjoy DirectX 10.1 - S3 Chrome 530 GT"

Egyébként ez most komoly, vagy csak szivatod a jónépet? Lehet majd multigpu-s rendszert építeni? Nah arra kíváncsi leszek. Mondjuk azért a 4550 sebessége nem olyan rossz. Eddig a via még hasonló eredményt sem tudott produkálni persze mindig az aktuális "konkurensekhez" viszonyítva). Ebből már lehet fejlődni előre.
(megjegyzem hogy azért cinkes, hogy még a via is gyárt dx10.1-es karit, az nvidia-nak meg mostanában esik le a tantusz, hogy nem is lenne akkora hülyeség...)

(#7) Bici válasza Abu85 (#4) üzenetére


Bici
félisten

Ezek a karik mennyire támogatottak a régebbi játékokban?
Egy GDDR3-as 7600-as GF-t érdemes erre cserélni XP rendszeren?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) norbee2244 válasza Bici (#7) üzenetére


norbee2244
senior tag

ha erre igent mondtok én most rögtön rohanok oda ahol meglehet venni..esküszöm!:DDD

(#9) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Érdekes próbálkozás, a végén nehogy "megint" beszálljanak a nagy tesók közé....vagy csak le vagyok maradva? :)

...

(#10) Abu85 válasza v.tom (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tényleg lesz MultiGPU támogatás. Elvileg minden lapban működni fog ami rendelkezik két PCI-Express csatlakozóval. A MultiChrome licensz ingyenes lesz szóval, nem az S3-on fog múlni a dolog.

Ez a kari tulajdonképpen ugyanaz, mint a Chrome 430 GT csak van Display port támogatás és 512 MB memória lesz a cuccon.
A driver javul ... erre talán az a legjobb bizonyíték, hogy az Chrome 430 GT alig tudta pár hónapja a HD 3450 teljesítményét felmutatni, most meg gyakorlatilag ugyanazt a karit a HD 4350 ellen nevezik.

Jövőre jön majd az Excalibur ... E1 kódnéven lesz az első chip DX11 támogatás és 128 bit-es memóbusz. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) leviske válasza Abu85 (#4) üzenetére


leviske
veterán

Vajon jobban/olcsóbban kijönnének, ha egy hasonló architekturával jönnének ki, mint amiről pletykákban az R800-asok esetében szó volt? Gondolom nem lenne egy nagy wasistdas kihozni egy számló GPU-t kihozni, csak a vzérlővel kéne komolyabban foglalkozni. Vagy hülyeség?

Esetleg túl drága volna nekik? :F

MOD: Akkor ez az 500-as semmivel sem több momentán, mint a 400-asok? Mi ez? Tanulnak a zöld példaképtől? :F

[ Szerkesztve ]

(#12) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Ebbe az ASRock alaplapba belenyomni 4db S3 Chrome 530 GT vagy majd a megjelenő Excaliburt... jáj :DDD

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#13) glutamin válasza Abu85 (#10) üzenetére


glutamin
őstag

Még a végén feltámad hamavaiból az S3. Annak idején a Trio32/64 és aVirge sorozat nagyon jól fogyott. Ha sikerül valami ilyesmit összehozniuk, akkor lehet belőle valami.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#14) Abu85 válasza leviske (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az új infók alapján az Ati is marad a régi felépítésnél. Az S3-nak meg pláne ez a jó, mert hát a Rambus Flex-IO nélkül nem egyszerű a Master chip design.

Elvileg csak az 512MB ram és a Display port az újdonság. Az S3 elnevezési rendszerében a Chrome olyan, mint az AMD-nél a HD 4800 szériának a 4-es jelzője. Tehát ők a névvel különböztetik meg a generációt, és a számozás a családon belüli pozíció a szolgáltatások alapján.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mikor megláttam a hírt reménykedtem, hogy esetleg 128 bites lesz a kártya...

(#16) glutamin válasza juliabrilke (#15) üzenetére


glutamin
őstag

Nyilván már most tudnának csinálni szipla tranzisztorduplázással egy 128 bites változatot is, de az valszeg kevés lenne a konkurencia hasonló megoldásaival szemben (nagyobb nyák kell, több memórialapka, nagyobb fogyasztás, nagyobb melegedés, drágább hűtő stb)

Minden esetre az nvidia szándékos fejlesztés-fékezése lehetőséget teremt a kis pénzből fejlesztő S3-nak, hogy közelebb kerüljön a nagyokhoz.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#17) -bh-


-bh-
aktív tag

Ha tovább tudják fejleszteni ezt az architektúrát (vagy hasonlót, de jobbat építenek); és az Intel is beszáll a VGA-biznisszbe (Larrabee v mi) - akkor elég érdekes helyzetek lesznek VGA-piacon a következő néhány évben...

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#18) leviske válasza Abu85 (#14) üzenetére


leviske
veterán

Azt tudom, hogy végül is maradnak a régi felépítésnél. Már egy másik topikban jeleztem is értetlenségemet. :DDD

Szóval akkor nekik így olcsóbb... Értem. :R A számozás érdekes, én a logikáját nem igazán látom.

Egyébként olyan lehetséges, hogy mondjuk bedobnak egy 4GPU-s kártyát a piacra és ezzel elhelyezkednek mondjuk az alsó-középkategóriában? :DDD

(#19) Abu85 válasza leviske (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Négyeset nem ... dual karit lehet. Ahhoz jó a külsős PLX chip is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) norbee2244 válasza leviske (#18) üzenetére


norbee2244
senior tag

sírok a nevetéstől.. :DD " Egyébként olyan lehetséges, hogy mondjuk bedobnak egy 4GPU-s kártyát a piacra és ezzel elhelyezkednek mondjuk az alsó-középkategóriában?"

:)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#21) mephi666


mephi666
nagyúr

ránézésre nem pakoltak sokmindent a kártyára... legutóbb a gef2mx200-am volt hasonlóan csupasz... :) én is szeretném, ha visszatérne az s3, mert 2d kártyákból szerintem ők adtak el anno a legtöbbet(<- Abu, javíts ki, ha tévednék) és azok nagyon jók voltak... csak hát a savage sorozatuk amikor ment, akkor ott volt a 32megás tnt2 ultra meg a voodoo3 konkurenciának és lenyomták őket nagyon... matrox-nak is voltak akkor jó próbálkozásaik, de ők sem maradtak benn a versenyben... 3dfx-et megvette az nvidia... ati is elkezdett erősíteni és utána a többiek lemaradtak... sajnos azt mondja a logikám, hogy egy darabig várhatunk még a 2-nél több "résztvevős" vga-tesztekre :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) v.tom válasza Abu85 (#10) üzenetére


v.tom
őstag

Hát ez komoly. Nagyon nem gondoltam volna, hogy tt tart már az S3. Ez ténlyeg igen nagy fejlődés, mert bárhogy is nézzük, lépést tud tartani a kártya nagy gyártók jelenleg futó legfrissebb szériájával, ami nagy szám.
Azért nem tartom kifejezetten problémásnak, hogy csak az alsó kategóriában szerepel, mert ezeket a karikat alapvetően oda is szánta a cég. Nagy kár, hogy még akkor se vennének az emberek nagy mennyiségben S3 karit, ha most kijönne egy lowprofile karival, ami 200 dollár, sebességben megveri a 4870x2-őt, és 15W-ot fogyaszt. Nem ismeri senki.
Nincs marketing.

De azért jellemző az emberekre, hogy még szakmai fórumokon, pl itt is előfordul, hogy olyan arcokkal találkozni, akik pl azért nem akarnak ati karit venni, mert "nem támogatják a játékok, és játékra mindenképpen csak geforce jó". Sajnos ez a tapasztalat méginkább igaz a boltokra, ahol gyk. tömegekben verik át az embereket. Ezt tapasztalatból merem csak mondani.

[ Szerkesztve ]

(#23) Dr. Romano válasza v.tom (#22) üzenetére


Dr. Romano
veterán

...méginkább igaz a boltokra, ahol gyk. tömegekben verik át az embereket...

Én meg tapasztalatból mondom hogy ez nem igaz. Én soha nem adtam még el kártyát, ahogy az előbb leírtad.
Inkább az emberek verik át saját magukat: bejön Vír Pistike és 512MB-os kártyát keres mert az a jó. Hiába papolsz neki hogy ne az 512MB DDR2-vel szerelt GF 8600-at vigye, hanem a sokkal gyorsabb 256MB DDR3-as R 3850-et úgyis a sz@rt viszi, mert a másik ugye az nem öttizenkettes és még drágább is :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) Coccer


Coccer
tag

Azt hiszem néhányan azért még vannak, akik emlékeznek rá, sőt mi több, verték is rá a nyálukat, mikor az S3 kihozta a Savage2000 sorozatot (vagy már hogy is híjták, no:D) és megjelent benne az S3TC... és úúúú, meg hááááá!

Iszonyat textúratömörítés és élénk színek jellemezték, stb.

Az más kérdés, hogy sajnos a driver támogatásuk nem volt a toppon emlékeim szerint, de sebességben konkurencia volt rendesen.

Vagy ennyire elfakultak az emlékeim közel 10 év után? :DD

(#25) v.tom válasza Dr. Romano (#23) üzenetére


v.tom
őstag

Nyilván te abba kategóriába tartozol, aki a vásárlók érdekeit is nézi, ami nagyon értékelendő dolog. Egyébként rosszul is fogalmaztam, mert nem a vásárló átverése a célja az eladóknak a legtöbb esetben, hanem annak a terméknek az eladása, amit nyilván csak annak lehet eladni, aki nem ért hozzá. Pl. így lehet eladni a ddr2-es 8600 gt-t. Te mondod a vevőknek, hogy nem jó, de szerintem nyilvánvaló, hogy nem minden eladó olyan becsületes, mint te. Tisztelet a kivételnek.

(#26) glutamin válasza Coccer (#24) üzenetére


glutamin
őstag

S3TC a Savage4-gyel jött ki és annak szüksége is volt rá mivel csak 64 bites volt a mem vezérlője.

A Savage 2000-nek az volt a baja, hogy nem tudtak normális drivert írni a T&L egységhez, holott ezzel is ők jöttek ki elsőnek. Ha akkor nagyobb hangsúlyt fejlesztenek a driver szekcióra, akkor talán nem maradtak volna le végképp.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#27) leviske válasza Abu85 (#19) üzenetére


leviske
veterán

Ennyire levolnának maradva? Csak 2 GPU-t tudnak összekötni?

Bár tény, hogy én pl: magamtól egy GPU-t sem tudnék megtervezni, de ez teljesen más tészta...

Régebben nem arról vlt szó, hogy az NV is legrosszabb esetben lemásolja az ATi-t? Ilyet a ViA miért nem tehet?

(#20) norbee2244: Mos' mééé'? :DDD

(#28) norbee2244 válasza leviske (#27) üzenetére


norbee2244
senior tag

ne máá..már megint kezdődik a röhögőgörcs:DDD

(#29) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Sajnos nem osztom az optimisták optimizmusát :(

Anno az FX-ek gyengélkedésének idején próbált visszatérni az S3, akkor ráadásul sikerült középkategóriás (9600pro - XT szint) terméket csinálni, ráadásul powercolor-club3d és pár kisebb kínai disztribútor személyében a lefedettsége is nagyobb volt. A VIA-nak is előnyösebb volt a helyzete akkoriban, mégsem lett belőle semmi.

MultiGPU: Anno még a GammaChrome-nál (újkori S3 2. generáció) is beszéltek erről, sőt, tesztelték is valakik, és 2 kártya esetén +70%, 3 esetén (a konkurencia akkor még max 2-nél tartott) +30% növekedést mondtak. (PCI expressel együtt ezen szériák kimaradtak nekem, így kipróbálni nem tudtam, de ezekszerint ez is maradt ígéret)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#30) _balázs_ válasza mephi666 (#21) üzenetére


_balázs_
csendes tag

"csak hát a savage sorozatuk amikor ment, akkor ott volt a 32megás tnt2 ultra meg a voodoo3 konkurenciának és lenyomták őket nagyon..."

nemrég találtam meg a számlát egy 2000-ben vett gépről, a savage 4 16mb 14.400 ft volt
mennyi lehetett akkor egy tnt2 pláne ultra? :U

egyébként tesztet a népnek! :DDD

(#31) Abu85 válasza leviske (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem éri meg másolgatni, mert eleve az a cél, hogy jobb legyél a konkurenciánál. Másrészt a drivert is meg kell írni egy architektúrára, az is viszi az időt. Nyilván ötleteket lopnak egymástól, de kompletten egy rendszert lemásolni hülyeség.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) JanR


JanR
addikt

S3 ! Isten hozta ujra, hajra-hajra :R

(#33) leviske válasza Abu85 (#31) üzenetére


leviske
veterán

Értem. Tehát egyértelmű, hogy a S3 már csak az IGP-kkel tudja felvenni a versenyt... Bár mondjuk ez nem is volna gáz, ha a ViA magának gyártana alaplapokat és úgy döntene, hogy kiad IGP-s lapokat.

Egyébént az hogy ehetséges, hogy teljesítményben mondhatni nem képesek tartani az iramot, de a DX11-el hamar elő tudnak állni? :F A DX10.1 gondolom ennyire azért nem áll közel a DX11-hez...

MOD: Esetleg van esély rá, hogy visszatérnek, vagy csak annyi, hogy "az életben bármi megtörténhet"...?

[ Szerkesztve ]

(#34) Iron Funeral válasza leviske (#33) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Szerintem azért annyira nincs veszve a dolog, Abu is írta, hogy ezzel a kártyával szorongatják a 4350-et (vagy inkább verik vele?), és azért fejlesztési lehetőség van rajta bőven, kezdjük ott, hogy 64-ről 128bitesre növelik a memvezérlőt (aztán persze ezt is lehet duplázni) sp-k számát órajeleiket növeleik. Lenne itt potenciál, kérdés, hogy mennyire támogatja a Dolgot a ViA. :K

Arról, hogy nekik ilyen hamar lesz DX11 képes GPU-juk, az jut eszembe, hogy "kicsit" elhamarkodott volt itt néhány ember aki azt mondta, hogy az nV nem fog tudni DX11 GPU-t összerakni... :U

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#35) alatar


alatar
csendes tag

S3TC mint textura tomorites eredetileg a savage 3Dvel debutalt kb egy idoben az nv tnt-vel es egy picit kesobb mint a voodoo2. Akkoriban az elmezony legbugosabb kartyajanak szamitott karoltve a katasztrofalis intel 740 tipusjlzesu kartyaival. Az 1999 nyaran bemutatott savage4 ennek javitott valtozatakent keptelen volt befogni a voodoo3/tnt2 parost. 1999 oszen megis nagyot szakitottak volna a savage2000el, viszont osi jo S3 szokasjog alapjan a driverek csak arra voltak elegendoek, hogy kideruljon, amennyiben nem fagy, a szinten 1999-es geforce256-al osszemerheto ero lakozik benne.... Az persze mas kerdes, hogy miert nem sikerult soha egy kozel stabil drivert kiadni hozza..... Sajnalatos teny, hogy sok jo otlet (S3TC, mar akkor kvazi szamoloegysegekben gondolkodtak) es akkor fejlett technologia (a T&L (dx7) 1999ben konzumer szinten rajtuk kivul csak az nvidia geforce-okban harveresen implementalt) valoszinuleg rossz vezetoi dontesek miatt elkallodott(a szinten szebb napokat megelt Via felvasarolta oket (erteken alul.... mar ami a hardveres reszleget illeti, a szoftveres csoportra meg egy klasszikus fallabda megirasat se biznam (core i7re...))).... Az Ati ebben az idoben 2000 nyaraig (az elso Radeon) a kozeleben se volt (na jo a ket procis Ati Rage MAXX-ot kiveve .... amiben se T&L se textura tomrites , de gyors (dx6).... es draga(nagyon)) az S3-nak.... A dicso mult: S3 Trio szeria, kivalo es olcso 2D (nem egy Tseng de nem is Trident...) , S3 Virge gyak az elso mindennapos 3D gyorsito kartya (igaz nagyon lassu ...) Mielott barki lenezne az S3-at, olvassson utanna, milyen technologiak bevezetese, mennyi otlet es fogalom kapcsolodik ehhez a nevhez! Az mar egy mas teszta, hogy drivert irni nem tudtak.... soha.... Matrox, S3 , Rendition es Imagination Company.. Mind a mostani ket nagy kimeletlen harca okan haldokolik illetve halott.... Volt nem egy, ki jobb sorsa erdemes! Az intel mint verfrissites, ledontve a korlatokat uj szint vihet a mostanra talan otlettelen piacba (az S3 kiszolgaltatott helyzete nem ad eleg okt a bizakodasra, de ....). En legalabbis szivbol remelem!

(#36) morzsa válasza alatar (#35) üzenetére


morzsa
aktív tag

Mé' szapulja mindenki az intel740-et? Nekem 8mb memóriával és egy celeroncs 333-mal lzötyögtette a Q3-at is! Az akkori újságtesztekben is ő volt aki el sem indult, be sem bútolt, bezzeg a TNT, bezzeg a Voodoo2! ...ötször-tízszer annyiért.

https://linktr.ee/wbteam21

(#37) v.tom válasza alatar (#35) üzenetére


v.tom
őstag

Jó írás, és én is szívből remélem, hogy sikerül egy kis életet lehelni az nvidia/ati harcba azzal, hogy felküzdi magát melléjük (közéjük?) egy 3. fél. Viszont azt nagyon nem szeretném, hogy az az intel legyen, mert akkor igen nagy piaci monopóliumot építhet ki. Tény, hogy az amd-nek gyakorlatilag már teljes a platformja(cpu+chipset+integrált/diszkrét vga), de ugye erre az oldalra sohasem volt jellemző az olyan agresszív és kíméletlen módszer, amivel kivégzik a potenciális ellenfeleiket. Remélhetőleg nem is lesz. Az intel valójában már most uralja a vga piacot, ugyanis ő adja el a legtöbb gpu-t. Igaz hogy ezek integrált megoldások.

(#38) spirit007


spirit007
senior tag

Életképesebb lenne ez a kártya fele/negyede rammal , passzív hűtéssel , és ~20 USD-s árral a low-end kategóriában ...

(#39) leviske válasza Iron Funeral (#34) üzenetére


leviske
veterán

Igen, de Abu azt is írta, hogy a megfelelő teljesítményhez ez az architektura ugyan úgy sz*r, mint a G80. Túl sok tranzisztor lenne az ára annak, hogy teljesítményben versenyképesek és így ár/értékben nem volnának azok. Egy 8800GT teljesítményéért te sem szívesen fizetnéd ki a GTX260 árát.

Egyébként arról eddig sem volt szó, hogy DX11-es GPU-t nem tud csinálni az NVIDIA. Csak most választás előtt állnak, hogy teljeseny versenyképtelenné válnak az új GPU méretei miatt, vagy előállnak egy új architektúrával. Egy új architektúra pedig nem olcsó és nem 2 nap kidolgozni.... Arról nem is beszélve, hogy az ATi igencsak eltalálta az R600 felépítését. Nehéz lesz őket megverni, vagy legalább versenyképesnek maradni velük szemben. :)

(#40) Abu85 válasza leviske (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mondjuk az S3-nak annyiban előnye van, hogy egy combosabb ütemezővel nem muszáj több végrehajtó tömb, elég a shader processzorok számát növelni a tömbön belül. Elméletben 128 vektor ALU-ig simán elmehetnek, és ez már négyszeres teljesítmény ... nem lesznek ugyan jelen a csúcskategóriában, de oda bőven jók ahova neveznek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) azbest válasza morzsa (#36) üzenetére


azbest
félisten

Ezt én sem értem... '99-2001 körül egy 8 megás inno i740-et használtam, stabil volt és aminek nem kellett tnl az eldöcögött vele. A riva128 (4MB) volt a közvetlen versenytársa akkoriban, kb hasonló áron 10eFt körül. Hosszú távon még a riva 128zx változatnál is jobb volt, ami főként annak volt köszönhető, hogy az akkori kártyák közül ő használta ki maximálisan az AGP textúrakezelési lehetőségeit.... akár 128MB textúramemóriára is ki tudta egészíteni a sajátját. Az S3 Savage4 összesen 64MB memóriát kezelt, a 32megás változatom az AGP memóriával együtt volt képes 63MB-ot foglalni. 3DMark 99ben a 128 megás teszt lefutott i740-nel, míg S3 Savage4-gyel nem. Pesze gyorsabb volt Savage4, Max Payne már 800x600on is elfutott vele, míg i740-en 640x480 mellett is lassacskán futott. A vicc, hogy később erősebb procival is használtam i740et (766os celeron) és azzal már TNT körüli sebességet is produkált glclockban. Kár hogy az intel a win2000 től kezdve megszüntette a támogatását és csak 2d-s oprendszerbe épített drivert adott ki hozzá. Csodálkoztam annó, hogy miért az S3triók terjedtek el, mikor azokhoz hasonló áron voltak i740-ek is, amik azért lényegesen többet tudtak

Az S3 valsz a régi fényét a kiváló driver támogatás miatt élte, szinte minden oprendszer alá volt s3 trio / vx /dx ... driver. Nem véletlen, hogy a virtuális gépek többsége is ilyen kártyát emulál. Később a Savage -től kezdve egyre gyérebb drivereket adtak ki és emiatt sokszor hibásan jelenítettek meg dolgokat... Érdekes, hogy a savage4ben lévő bugokat a vele rokon chipsetbe integrált változatnál ki tudták küszöbölni... sajnos a Savage kártyákhoz nem adtak ki újabb drivereket... pedig megtehették volna, az integrált változathoz azért még évekig volt driver. Ja igen, egy érdekes dolgot is tapasztaltam vele: a dx8.1 telepítését követően újabb képességekre tett szert a Savage4... úgy vettem észre, hogy az Xp beépített dx verziójával lefutott olyan része is a 3dmark 2000nek ami, 98 dx8.0a-val nem. Xp alá nem volt opengl támogatás, mert nem írtak külön drivert, csak az oprendszerbe épített csak directx-et támogató változat volt belőle.

Szal, ha csinálnak jó drivereket és némi marketinget, akkor még sokat elérhetnek mostani próbálkozásukkal is.

[ Szerkesztve ]

(#42) leviske válasza Abu85 (#40) üzenetére


leviske
veterán

"Elméletben 128 vektor ALU-ig simán elmehetnek, és ez már négyszeres teljesítmény ... nem lesznek ugyan jelen a csúcskategóriában, de oda bőven jók ahova neveznek."

Hova neveznek? Teljesítményben kb. hova tudnak ebben az esetben érkezni? RV630? RV730? Esetleg csak RV710, vagy RV810?

(#43) Coccer válasza glutamin (#26) üzenetére


Coccer
tag

:)

Akkor mindkettőből csak egy kicsire emlékeztem... :DDD

De lényeg meglett! És az a lényeg :))

(#44) glutamin válasza _balázs_ (#30) üzenetére


glutamin
őstag

Az S3 sokkal olcsóbb volt a TNT2 ultránál. nekem volt egy 32MB-os Savage4-em, ami kb a TNT2m64-gyel (TNT2 64 bites memvezérlővel) volt közel egy árban és közel azonos sebességgel. Sajnos a driverekkel viszont sok probléma volt.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#45) kariad


kariad
senior tag

De aranyos és még HDMI is van rajta!!! :))

(#46) benedekco


benedekco
addikt

hát igen, az S3 a drivereken bukik el, nem értem... lehetnének elég jó pozícióban, de a driver... :O
szerettem őket és most is jó nézni a munkáikat, kreatívak a hardver terén... de maradok az Ati-nál

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47) #65675776 válasza kariad (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

A hírben is le van írva, hogy DisplayPort, és nem HDMI.

(#48) Iron Funeral válasza leviske (#39) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Az S3-nak jelen helyzetben van ideje, nem kell kapkodniuk a DX11 miatt sem, majd robbantanak mint annó amikor mindenki a GeF4 Ti4200-al kente meg Radeon8500-al, és pukk, jött az R300 DX9-el meg istenes teljesítménnyel :)) csak ez az S3 DX12-t fog majd tudni :D

Ha visszanézel pár évet akkor láthatod, hogy nem volt olyan helyzet amit az nV nem oldott volna meg. Tökös bagázs az nV, emlékeim szerint előbb összerakták az nV40-et mint az ATi az R420-at, pedig ez utóbbi szinte csak egy pipeline duplázás volt :U De mondhatnám a G70-et is akár az R520 ellenében... nV25 vs R250? Nem állítja senki sem, hogy könnyű lenne lenyomni ár/értékben az ATi-t amikor egy G92b is nagyobb mint az RV770, de mint fentebb is említettem: majd megoldják ;)

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#49) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én drukkolok öreg, de jó márka az S3, elég jól hozza a teljesítményt (egyéb mutatókban is) ami kell ma egy belépőszintű videókártyának. Igaz szerintem nem nagyon fognak kapkodni utána, mert driver -ekről nem nagyon vannak tapasztalatok, és szerintem kevés is van belőle.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50) Abu85 válasza Iron Funeral (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak a jelen helyzettel az a probléma, hogy a CUDA-ba, a GPGPU-ba és a SOC rendszerekbe invesztálják a pénzt. Ha ugyanannyi manit kapnak a PC-s GPU fejlesztési részleg, mint anno a G80 idején, akkor nem lenne itt eleve semmi gáz.
Nyilván a mérnökök nem hülyültek meg, és az akarat is megvan, csak a fő fejlesztések miatt nincs elég forrás a VGA piacot erősíteni.

leviske: Az S3 az belépőszintre fog nevezni a következő generációnál is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.