Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hennet


Hennet
aktív tag

Egy ideje (évek óta?) már várjuk azt a nagy villantást, ami "eltörli" a notebookokat, de valahogy csak nem jön össze. :U

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#2) apatyas


apatyas
Korrektor

Már mindenkinek van tabletje, aki akart. Nincs több újdonság.
Jöhet a következő izgi termék, amiből majd hamarosan a fogyasztói társadalom szemétkupacai épülni fognak.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#3) smc


smc
addikt

"idén villantanak majd valamit"

Na de mit?
Amíg nem kapok korrekt wacom vagy spen-es tabletet Winnel max 120-ban lehetőleg 12-es méretben, addig eszem ágában nincs váltani.
Volt már itt 10-es, 7-es androidos tablet is, a jelenlegi is csak a windows miatt maradt meg, mert ez használható is valamire, amire a telefonom nem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Évi 160-170 millió eladott példány szerintem még mindig meglepően sok.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) pusszycat válasza Csapoati (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gyerknek veszik,h ne piszkálja a papa pc-ét

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) WhiteWalker válasza apatyas (#2) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Már megjelent... VR...

(#7) Dr. 444Hertz válasza apatyas (#2) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Valahogy így gondolom én is.
A többségnek nincsen igénye táblagépre, mert a laptop + telefon általában megfelel.
Ha mégis kell valakinek, annak már van egy működőképes darabja.
Kevesen vannak, akiknek eddig nem kellett, és most akarnak egyet.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#8) Tomcat


Tomcat
őstag

Aki az elmúlt 2-3 évben vett egy minőségibb tabletet az nem valószínű hogy hamar lecseréli. Nem avulnak el olyan gyorsan mint az telefonok, így akik használnak ilyen eszközt nem kényszerülnek a cserére.

A másik oldal meg pont az hogy az egyre nagyobb képernyős (5-6"-os) telefonok mellett egy 7-8"-os tablet már nem akkora könnyebbség a kezelést tekintve, illetve plusz egy eszközt kellene magunkkal hordani. Persze nem így volt ez 3-4" körüli kijelzőméretű telefonok idején.

Tomcat

(#9) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ezt már párszor kiveséztük...az emberek jóval ritkábban cserélik a tableteket, mint mondjuk a mobilt.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) MongolZ válasza Tomcat (#8) üzenetére


MongolZ
addikt

Miért, a telefonok mitől avulnának gyorsabban???

Másik: "aki tabletet akart venni, az már vett" - ez hülyeség, aki meg autót, telefont, házat stb. akart venni, az is vett már, semmi összefüggés nincs...

(#11) Ribi


Ribi
nagyúr

Jó ez a táblázat, 2Q16-ban kb. 40.1 volt az eladás, akkor nem volt gond, de most, hogy a mágikus 40 alá csökkent, most itt a világvége. :W
Havonta kijön egy itt a vége az XY cuccnak. Aztán mégsem. Nem unalmas? Egyre gyorsabban pörögnek ezek a trendek. Pár év és hetente olvashatjuk ugyanazokat a cikkeket? :(

(#12) Tanisz


Tanisz
senior tag

Akinek van tablet, az mire használja?

Gondolkodtam, rajta, hogy veszek, mert néha jól jönne olvasáshoz, de még mindig jobban szeretek pc-n 24"ban olvasni netes tartalmakat, pdfeket, dokumentumokat...stb., mint okoseszközön.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#13) Yutani válasza Tanisz (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem volt tabletem (Tesco Open Dott 8"), amíg kisfiam ötszázadik leejtését már nem bírta ki, így most fele képernyő fekete, másik fele világít szép fehéren és ennyi.

Újat / másikat nem veszek, mert amire nekem kell (fórum/hír olvasás, Youtube), arra megfelel az 5.5" phabletem is. Esetleg egy olcsóbb 7"-ost veszek a gyereknek kocsiba mesét nézni, ha hosszabb útra megyünk.

Persze én csak egy felhasználó vagyok a százmillióból, más nem tudom, mire és hogy használja a tabletjét.

#tarcsad

(#14) SkyLine3000 válasza Dr. 444Hertz (#7) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én is már túl vagyok a tableten. Közel 3 éve nincs és egyáltalán nem hiányzik. Nálam is a noti+teló kombó mindenre elég. Gondolom, ezzel sokan vannak így.

[ Szerkesztve ]

(#15) MongolZ válasza Tanisz (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Jó, jó, nekem 10,4 collos tabletem van, de pl. feleségemmel gyerekek nélküli nyaraláskor azon néztünk filmet...
De egyébként utazáskor szoktam magammal vinni, mert azt nem sajnálom, dolgozni szoktam rajta, ami kb. kimerül ilyenkor Word + Excelben, netezni, böngészni, gyerekeknek rajztáblaként funkcionál, stb. Illetve azon van egyedül Win 10 Enterprise, úgyhogy most az szolgál nekem hobbi programozó gépként... persze szigorúan csak éles tesztre.

[ Szerkesztve ]

(#16) ALBY


ALBY
senior tag

Mondjuk jó lenne ha lehetne kapni értelmesen kitalált tableteket, nem csak a céllövöldés szemetet meg a többszázezres lehúzásra való szemetet...
Jó lenne először az emberek fejében elkülöníteni a különböző felhasznállási területeket.

Vennék új tabletet ha lenne mit, pedig nem kellene csodát tenni, sem nagyot fejleszteni, csak fél órát gondolkozni.

Például: instant recept
Akik nem akarnak játszani: Xiaomi Redmi 3S 8"-os 720p kijelzővel. Redmi Note 10"-os kijelzővel. (teló ára +10eFt-ért egyből népszerű termék lenne)
Kajak gépnek: One+3 felnagyítva 8" és 10"-on (SD kártyával!) tán még a software is mradhatna, csak nagyobb doboz kijelző és akku kell.

Windows-os tablet is jó cucc ha arra van szükség, csak azt sem szabad elgagyizni.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

Mobil, noti, asztali gép -hová még a tablet is?! :)

(#18) Hobbbyt válasza Tanisz (#12) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ágyba, buszra/vonatra is magaddal viszed a 24"-os monitort? Nem kényelmetlen? Igaz nekem 40"-os 4K van.. így ezt még nehezebb lenne..

Nekem egy öreg Nexus 10-em van. Kijelzőben még ennyi év után is az egyik legjobb.. a hardvere pedig még mindig elég arra amire használom. (ágyban Netezésre, olvasásra, filmnézésre)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#19) Dr. 444Hertz válasza Fred23 (#17) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A kisebbik táskádba :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#20) slimshady válasza Tomcat (#8) üzenetére


slimshady
senior tag

A phabletek megjelenése átrendezte a piacot.

üdv.: SlimShady

(#21) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én szívesen vennék egy újat az öreg Asus tabom helyére, de a középmezőny (60-70ezres kategória) egy hulladék, százezreket meg nem fogok kifizetni egy tabletért. Ez van...

Minden szavam magánvélemény!

(#22) csako


csako
veterán

Én magam kb. 2 éve vettem egyet, mert úgy alakultak a körülmények, hogy egy korábbi lakhelyen nem lehetett nálam se a notebook, se az asztali gépem, a telefontól pedig kellett valami nagyobb a szórakozáshoz, de most pl. már csak a fiókban pihen, eszemben sincs helyette venni egy újabbat.

(#21) tothmaxy182: +1

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23) Wesder


Wesder
félisten

Vettem egyet kb egy hónapja. 4x1.2Ghz + 1GB RAM Android 6.0 egy tizesért. Gondoltam filmezni még elég lesz. Tévedtem. Nem elég hogy kidobott a VLC film közben, de meg sem jegyezte hogy hol tartott a film. 4. kidobàsnàl màsnap visszavittem. Soha többet tablet. Marad a PC/Laptop kombó.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) jacis válasza SkyLine3000 (#14) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem is volt már három. Egy vodás megoldással kezdtem. Az nagyon elvette a kedvem. Utána megint rászántam magam egy ipad mini képében. Az nagyon jó volt, de ha választhattam inkább telón intéztem mindent. Utána eltelt sok idő és vettem egy galaxy s 8.4-es tabletet ami megintcsak nagyon jó volt, de azt sem használtam. Így azt is eladtam és a megfogadtam, hogy befejeztem a teblet vonalat. Most vettem a macbook air-t és az most hozza azt ami a tablettől várta -> otthon nem használom a telefonom :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#25) Seirus


Seirus
tag

Lehet hogy kiöregedtem a kockaságból (nem hiszem), de ennyi év alatt sem sikerült rájönnöm, laptop és mobil mellett mire tudnék használni egy ilyet.

Persze lehet rajta olvasni, filmezni, de azt telón is (pedig nekem 4.7") és hiába jobban látható, annyival kényelmetlenebb is.

Édesanyám most kapott egyet, szerintem csak azért nem végzi aprón mert ugye ajándékot nem illik...

Z generációs kishúgom ellenben még repedt kijelzővel is használja a 7"os Asusát, szóval van piaca, csak nem mi :DDD

Telefonszám adatlapomon.

(#26) Csapoati válasza Wesder (#23) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vagy vehetnél egy jobb tabletet akár. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) punky10


punky10
addikt

Én vennék, ha lenne egy jó ár-érték arányú táblagép úgy nyolc coll környékén.
De érdekes, hogy amiig a telefonok között már az alsó-középkategória is minimum 2, de inkább 3 giga RAM-mal van, addig a táblában ritka vagy aranyáron van a 2 gigás RAM.Vagy ha jó lenne minden, akkor kap egy kisméretü akkumulátort... :((

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#28) Scholes9 válasza Wesder (#23) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ezen mit vártál? :U Csoda, h bebootolt a gép kb :DDD :DDD :DDD

troviko: mondjuk Apple oldalon kellene nézelődni :U Nem is vennék másmilyen tabletet :U Az enyém 2 magos procival tökéletesen és gyorsan működik, bármire elég, amit ki lehet hozni a gépből... :K :B :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#29) troviko


troviko
senior tag

Miért megy a csodálkozás?
Drágán lehet hihetetlen sz*r tableteket kapni. Majd ha emberi áron lesznek használható cuccok (és főleg 2 in 1 gépek) akkor majd elkezdik őket venni az emberek. Amíg 150-ért Atom porcikat, meg HD kijelzőket tesznek le a paicra, addig nem kell csodálkozni, hogy senki nem veszi őket.

https://www.oldtech.hu/

(#30) sb válasza Csapoati (#26) üzenetére


sb
veterán

A laptop biztos jobb lesz tizezeré'. :)

(#31) Crafter32


Crafter32
őstag

Nálunk is a gyerekek használják csak. Van egy Asus 10 coll és ehy BlackBerry playbook. Felesleges cserélni, mert YouTube - ra vagy mesét nézni tökéletes. És tényleg úgy van, hogy legalább nem a laptopot nyúlják le.

(#32) Örni válasza punky10 (#27) üzenetére


Örni
senior tag

Igen, az ár/érték arány ami nagyon rossz. Jelenleg szerintem a Lenovo tab 3 8 ami normális választás 39-ért, de nemsokára jön a következő generációs tab 4, ami kellemes választás lehet.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy 4:3 arányú tabletek meg csak drágák vannak...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#33) punky10 válasza Örni (#32) üzenetére


punky10
addikt

Én is néztem a Tab 3-at, de látom, hogy ebből is van 1 gigás verzió is...Ez valami fétise a tablett-iparnak... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#34) Syl válasza Tanisz (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Butatelefonom van meg asztali gépem (tévével, monitorral), így nekem a tablet nagyon hasznos. Van hozzá mobilnet előfizetésem meg fizikai billentyűzet. Mindenhová viszem magammal, főleg a klotyóra :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) Örni válasza punky10 (#33) üzenetére


Örni
senior tag

Telefonnál meg az 512Mb :) Én megvárom a Tab 4 8-at, szerintem az korrekt kis gép lesz.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#36) .mf válasza smc (#3) üzenetére


.mf
veterán

Ennyi. Főleg a Windowsos oldalon stagnálás van: alsó kategóriákban nincs újabb, jobb chipset, a Core m-eket pedig aranyárban mérik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) Pumpatour


Pumpatour
csendes újonc

Nekem pl semmi szükségem rá..telefonomon fut a powerpoint/exel/meg szövegszerkesztő..projektorral kompatibilis..irodában van laptopom, meg asztalim..privátra ott a pc..számomra haszontalan termék...meg a nagytöbbségnek is..

(#38) Raymond


Raymond
félisten

Be is zuhanhattak. Van itthon negy is (regi PoV Mobii, Asus TF300T billentyuzettel egyutt, Amazon Fire HDX, HP Stream 7). A legtobbet a Fire HDX van hasznalva, regebben ment tobbet a TF300T-is, de csak Comixology es RDP volt azon is futtatva egy ido utan, most mar az se. Feltoltve per pillanat egyik sincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) ladapower válasza Tanisz (#12) üzenetére


ladapower
tag

Nekem Lenovo Miix 300 van. Tanulmányomhoz és utazáskor használom amikor a laptop nincsen kéznél.

Számomra a mérete pont megfelelő dokumentum szerkesztéshez olvasáshoz valamint filmnézésre egy egy hosszabb utazásomkor pl repülőn.

Minden dokumentumom szinkronizálva van OneDrive-al így mindig ott folytatom ahol abba hagytam.

Természetesen amikor csak tehetem munkám java részét a laptopomon végzem el...

(#40) #06658560


#06658560
törölt tag

Igényem: 15" FHD, min 4GiB RAM, minöségi toll használata és kézírás felismerés (a Samu megoldása jónak tünik)min 10 óra SoT, klavi tok extra akkuval- ekkor esetleg kaphatna turbót a SoC, OS kb. mindegy, de legyen az összes program Tabletre kifejlesztve (Az Office is, ne MS szinten), sztereó hangszóró (még job a négy hangszóró, ha fordítok a kijelzön), gyárilag min 32GiB tárhely, SD slot, USB port. Esetleg fogantyú, fogantyús cover, ha csak fel akarom kapni hurcolás lenne. Konyhai, fürdöszobai használhatósághoz víz és porállóság is kellene.

Eddig amik tetszettek, kissé drágábbak voltak a rá szánt keretnél. Mivel egy fenti tablet nekem kiváltana egy notit, így egy 700€-ig felmennék, viszont az általam látott business kategóriás Hp, Dell stb. termékek inkább 1000€ felett voltak. Ott meg már más liga van számomra, a masszív munkagépé (WS)

(#41) AxBattler


AxBattler
félisten

Megint a halálukon vannak a gyártók? Haldoklik a PC tablet piac?

Haggyámá'... ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42) slimshady válasza #06658560 (#40) üzenetére


slimshady
senior tag

Ez nem is rossz csak épp noti árban van és max annak opció akinél a noti valamiért ki van lőve és van rá ekkora keret.

üdv.: SlimShady

(#43) tecsu


tecsu
addikt

Sem a szórakoztatóiparban, sem az IT területén nincsenek nagy meglepetések kb. egy évtizede. A piaci mozgásokat, vásárlói igényeket, fejlesztéseket, egyéb tendenciákat szépen meg lehet jósolni.
Csak a környezeti katasztrófák rángatják meg kicsit az adott árfolyamokat nem várt módon, de még azon is lehet nyerni (a tőzsdén vagy ahhoz tartozó piacokon) hiszen a tömeg mindig lassan reagál.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#44) sb válasza AxBattler (#41) üzenetére


sb
veterán

Haldoklik = nem tudod minden évben eladni az újat. Újra és újra, ugyanannyit. (de inkább 5-10%-kal többet. :D )
Az ő szempontjukból érthető, fogyasztói szempontból kevéssé.

(#45) arn


arn
félisten

2014ben vettem az air2ot, mi a fenere cserelnem?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) Scholes9 válasza arn (#45) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan, semmi értelme nem lenne :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#47) AxBattler válasza sb (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre akartam utalni én is. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#48) Alex91


Alex91
félisten

2013-ban vett szeretett iPad4-em valoszinuleg iden kikerul az iOS tamogatasi listajabol. Szoval 1-2 even belul csere. Remelem az Apple kihoz valamit ujat nem tul dragan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49) arn válasza Alex91 (#48) üzenetére


arn
félisten

par generacio ota az meg, hogy kijon a pro, es lehet erte tobb penzt kerni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A phabletek sokunk igényeit lefedik. Kínai phabletekben nem ritka ma már a QHD kijelző 4/6GB ram-al, tisztességes méretű belső tárhellyel, aktuális csúcs hardverrel 100k környékén, esetenként még olcsóbban is.
Ehhez képest a tabletek manapság mintha hardveresen is el lennének maradozva picit a telefonoktól, és általában nem nyújtanak olyan extra szolgáltatást a nagyobb méreten kívül, amiért megérné rájuk beruházni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.