Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65388800


#65388800
törölt tag

Már féltem, hogy kihagytátok Vágási Ferit :D

(#2) CsonkaImo válasza #65388800 (#1) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez viszont kimaradt.

(#3) #65388800 válasza CsonkaImo (#2) üzenetére


#65388800
törölt tag

Tényleg. :DDD Ez is emlékezetes volt.

(#4) Syl


Syl
nagyúr

A Vistáról ezt írja: A vállalat történetének leghosszabb ideig fejlesztett operációs rendszere...
Ez így ebben a formában nem teljesen igaz.
A Longhorn-t fejlesztették sokáig, aztán jött Ballmer, kip***ázta az egészet és a Vistát elég rövid idő alatt hozták össze.

(#2) CsonkaImo

Szerintem ez a legjobb :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) nofi


nofi
őstag

Ejj, anno milyen nagy lelkesedéssel telepítettem újra pár havonta a win98SE-t :K

Xbox GT: nozsolt

(#7) #06658560


#06658560
törölt tag

"A 3.11 különösen az intézmények, szervezetek és vállalatok körében lett népszerű, mivel – ahogy a neve is mutatja – beépített hálózati funkciókkal rendelkezett, így nagy segítséget jelentett a helyi hálózatok (LAN) kiépítésében és menedzselésében."

A beépített hálózati funkciókat a 3, a 11, vagy a pont mutatja a névben?

(#8) Syl válasza FATtila78 (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez hiányzott, mint egy falat kenyér... :U

Kopi31415

A 3.11 teljes neve: Windows for Workgroups volt.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Habár a Microsoft a következő főverziót, a Windows Vistát is nagy dobásnak szánta, ez az OS sokkal inkább kudarcnak számít, mint sikernek. A vállalat történetének leghosszabb ideig fejlesztett operációs rendszere hiába tartalmazott már sok olyan újítást, melyek aztán a Windows 7-ben is visszaköszöntek, az XP-hez ragaszkodó fogyasztók bizalmát nem sikerült elnyerni, és a profik körében is sokan elégedetlenkedtek – gyakran joggal, ugyanis talán épp a hosszú és töredezett fejlesztési folyamatnak köszönhetően a bevezetés után számtalan idegesítő hibával találkozhattak a rendszert használva.

Persze, mert ott kimaradt kozben egy Windows, aminek 2003 vege korul kellett volna megjelennie, de annyira rosszul alltak vele, hogy inkabb dobtak az egesz Blackcomb projektet, es inkabb a parhuzamosan fejlesztett kovetkezo szerver verziobol faragtak desktopot, es adtak ki Vista neven.

Vegul ezzel is csusztak vagy egy evet, meg a tervezett featureok felet (pl. WinFS fajlrendszer) kidobtak utkozben...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) nyunyu válasza #06658560 (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

A beépített hálózati funkciókat a 3, a 11, vagy a pont mutatja a névben?

Sima, halozat nelkuli 3.1-bol is volt magyar verzio, nem csak a halozatos Windows for Workgroups 3.11-bol.

Plusz halozatkezeles miatt eggyel tobb lemezbol allt a 3.11 telepitokeszlet, mint a 3.1.
(Angol 8 helyett 9, magyar 9 helyett 10 3.5" HD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) MZperX75


MZperX75
addikt

Használt Windows op-k.

1993 Win 3.1 csak iskolába,majd cégesen 95-ben.
1996 Win 95, csak cégesen1994-től 3.11 majdjött a 95-ös windows.
1998 Windows98SE, otthon.
2001WindowsXP,
2012 Windows 7

ebből 2 hét windows Vista azonnali törlésre került,vissza az XP- t.

Sikeresnek 98SE,XP kezdeti nehézségektől és bug-októl leszámítva,talán a Win7-es sikerült a legjobban bár kezd széthullni a mostani redszerem. 3 Év után.

1986 Commodore Plus4,és még volt közöm ,ZX spectrum,primo Vic20,C64,C16stb.
1989Amiga500
1992-93 Amiga600HD

Az első X86-os PC-m 1998 Pentium2 Celeron266@412 S31M,majd voodoo Rush voodoo1,voodoo2 12M,rivaTNT2-16M :DD

[ Szerkesztve ]

(#17) mgaben válasza FATtila78 (#6) üzenetére


mgaben
senior tag

Az utolsó mondatod jogos.
A többi viszont kicsit sánta..., láttam én már nem 1x hiper-szuper ájmekket lefagyni, hogy csak a kikapcs gomb segített rajta.
Windows 7-es 8.1-es rendszerek is szépen stabilan futnak, csak tudni kell összeszerelni egy gépet.
Ez az egy hibája az IBM pc-nek, hogy kismillió gyártó, sok silány hardware.
De az ájfónt is kínában gyártják. :D
Nem utolsó sorban amióta az Intel szállítja az apple procikat, azóta az sem állja a helyét, hogy grafikára, stb csak mac. Tudom, vágó vagyok, dolgoztam/dolgozom ezen is, azon is. Avid exportban egy Z800 workstation win 7-el fél órát (!!!!!) rávert a legszuperebb fullos imac-re...

Nekem ennyi a véleményem

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#24) Borosz válasza FATtila78 (#6) üzenetére


Borosz
senior tag

Hát ez akkora fail, hogy ihaj. :DDD Függetlenül attól, hogy ki milyen párti. Röhögésre késztet ez a post, na.
Aki "háborúba megy" két /egyébként zseniális/ üzletember (Bill Gates és Steve Jobs) viaskodása okán, az elfelejti, hogy itt nem háború van, hanem választási lehetőség. Te döntötttél. Egészségedre. A másik felhasználói csoport is. Egészségükre. De ez a beírás...tényleg gáz, na.

Ami a cikket illeti egy kis kritika: a cím szerintem nem találó. A win sosem halt meg.

(#25) nyunyu válasza nyunyu (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

Beneztem, Blackcomb az XP utani masodik Win generacio lett volna, amit kesobb atneveztek Viennara, ebbol lett a 7+Server 2008.
Koztes Win Longhorn neven futott, azt restartoltak 2004 elejen, meg par featuret atemeltek bele a Blackcombba tervezett ujitasokbol, azert kesett annyit a vegleges Vista.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) dajkopali válasza Borosz (#24) üzenetére


dajkopali
addikt

soha nem védem meg az írások címeit, de most kivételt teszek :)
ez utalás lett volna arra, hogy a Windows 10-zel, ami új koncepcióban, szolgáltatásként kezeli majd az OS-t, a klasszikus Windowsnak vége, és új formában él tovább (lásd: Le roi est mort, vive le roi!) - ha nem lett volna világos :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#33) Balu972


Balu972
aktív tag

Én használok osx-t is, meg wint is (és elvétve linuxot is). Ma már nincs akkora különbség a felhasználói élmény között, mint 10 éve. Kétségtelen, ismerek olyan felhasználót, akinek a jogtiszta vistája szétnyírta több raid kötetét (egy időben állandó vendég volt a Kürtnél, mikor végre rájöttek, hogy a vista a bűnös), és jogosan áttért osx-re. De a fia win-t használ, és semmi gond vele.
Említsük azt is meg, hogy van amiben a windows az osx előtt jár pl. a win már jó ideje tudja a split funkciót, ami most debütál az osx-ben (teljes képernyős mód is csak pár éve jött).
Kiváncsian várom az új verziót, bár szvsz az lenne a nagy előrelépés, ha nem kellene folyton takarítgatni, meg időről-időre újratelepíteni.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#35) vandor01


vandor01
őstag

hol es mennyiert lehet kapni?
mehetek mar sorba allni?
vigyek halozsakot le ne maradjak?
no persze... megvarjuk varez verziot :):):)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#36) davidsone válasza CactuS (#31) üzenetére


davidsone
addikt

ne irigykedj(etek) ez az értelmiség, én managert még messziről sem láttam :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#40) Воланд válasza FATtila78 (#6) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) tigasz válasza FATtila78 (#39) üzenetére


tigasz
csendes tag

Játszik, netezget, vagy zöldséget mér az Auchan mérlegen, esetleg készpénzel egy bankautomatán. :)

(#44) DonToni


DonToni
aktív tag

Win.8. reklám mindent visz...! :C :DD :DD

-Anti-

(#48) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

(#6) FATtila78: "Én, és a többi értelmiségi"
Stephen Hawkingon is Windows fut, akkor ő gondolom nem tartozik díszes értelmiségi bagázsotokba :DDD

Egyetértek azzal, hogy az XP volt az eddigi csúcs - igaz egyszer került hozzám egy gyári, SP nélküli verzió újratelepítésre, az valami szörnyű volt az SP1 utáni állapothoz képest. A legutolsó SP-vel pedig mind a mai napig használható.
Második helyre én inkább raknám a 95-t vagy a 98SE-t, nem voltak azok olyan katasztrofális rendszerek a maguk idejében, a Windows 7 inkább köszönheti annak a sikerét, hogy a felhasználók nem kapnak jobbat akár lefelé, akár felfelé akarnának mozdulni. Oké, a 8.1 mára egész használható lett, de mégis minek vesződjön az ember az új kezelőfelülethez szokással, mikor a küszöbön a Win10.

(#49) guftabi96 válasza FATtila78 (#6) üzenetére


guftabi96
addikt

"És a család tudja, hogy itten normálatlankodol?" :DDD

Attól a cégtől mentsen meg engem az isten, ahol ilyenek a vezetők.. :K ;)
Mondjuk van egy sanda gyanúm, hogy kamu az egész.. Ha meg nem az, akkor nagyon nagy bajok vannak.

#KeepFightingMichael

(#50) dajkopali válasza Feketelaszlo (#48) üzenetére


dajkopali
addikt

"SP nélküli verzió újratelepítésre"
most, hogy erre az írásra készültem, végigolvastam a megjelenés utáni cikkeket - az első szervizcsomag előtt ez a ma annyira szeretett szoftver döbbenetes hibákat tartalmazott, vége-hossza nincs a panaszoknak
az első, de inkább a második SP után lett olyan megbízható, hogy megérdemelte a ragaszkodást

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.