Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) speedyx86


speedyx86
tag

Jó, nem drága, de ha az ember brand workstationt vesz, akkor azért teszi, mert kell a teljesítmény. Azt pedig nem kapunk a 664 dolcsiért.
Szóval, igen, tényleg olcsó, de cserébe nem is tud sokat :)

[ Szerkesztve ]

(#2) iSonic válasza speedyx86 (#1) üzenetére


iSonic
addikt

viszont, annyira jó, hogy egy munkaállomáson legyen és a sok kis titkárnő hazsnálja..

(#3) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Mondjuk, ha már "munkahelyre" készült, akkor meg minek bele CD-olvasó?
Bár az is igaz, hogy a mai napig vannak olyan cégek, akiknél több száz/ezer gépnél is telepítö CD-vel megy minden. :W

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#4) #06658560 válasza Jaffafa (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nyugi, az alapkiépítésben nincs benne optikai meghajtó. Sőt, OS sem, illetve DOS(no operation system) van feltüntetve. Az optikai meghajtó amúgy nem hülyeség, mi is kaptunk párszor cd-n, dvd-n adatokat, sőt, előfordult, hogy így kellett küldeni.

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ne temessük még a CD-t, illetve a DVD-t. Még jópár évig kelleni fognak.
Szép kis állomás ez, elfogadnám :)

(#6) Gabboo válasza ^Clown (#5) üzenetére


Gabboo
tag

Szerintem ritka ronda az a fül a tetején, viszont nem rossz a visszafogott design.
De lehet, ha komponensenként rakja össze valaki, még olcsóbb.

(#7) negyedes válasza Gabboo (#6) üzenetére


negyedes
addikt

De az nem lesz soha brand gep. ;)

Szep cucc. Jo lenne itthonra, a celnak megfelelne. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#8) dabadab válasza Gabboo (#6) üzenetére


dabadab
titán

Ilyen gépet nem raksz össze komponensenként: processzort meg RAM-ot lehet kapni boltban, de ilyen integrációt meg ilyen vállalati hátteret nem.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) cucka válasza Gabboo (#6) üzenetére


cucka
addikt

Gondolom a fül nem csak dekorációs elem, hanem azért került rá, hogy könnyebben lehessen ide-oda pakolni a gépet. Abban igazad van, hogy nem túl szép, gyakorlatilag lenullázza az amúgy nem csúnya gép kinézetét.

(#10) #06658560 válasza Gabboo (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Meglepődnél, ha azt mondanám levehető?
Azért nem vagyok benne biztos, hogy olcsóbban ugyanezen hardverrel ki tudnád hozni.

(#11) dabadab


dabadab
titán

A fül amúgy levehető (mint az összes többi Thinkstationön), szóval aki csak emiatt nem vett ThinkStationt, az már rohanhat is rendelni egyet :)

DRM is theft

(#12) #06658560 válasza Gabboo (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Meglepődnél, ha azt mondanám, levehető?
Aztán nem biztos, hogy ugyanezt olcsóbban megkapnád, ha darabonként vennéd.

(#13) cucka


cucka
addikt

A fül amúgy alkalmas arra, hogy annál fogva emelgessék a gépet? Mert részemről csak tipp volt, hogy ezért tervezték oda.

(#14) huszar90 válasza iSonic (#2) üzenetére


huszar90
aktív tag

viszont ha csak annyira kell hogy a titkárnő nyomkodja feleennyiből összeütök egy amd-s gépet :U

Ja amúgy ez az ocsmány billentyű látom megmaradt a thinkpadokról...

(#15) dabadab válasza huszar90 (#14) üzenetére


dabadab
titán

Egyrészt workstationöket tipikusan nem titkárnőknek vesznek, nekik a ThinkCentre gépek vannak, másrészt a házilag összerakott gépekből hiányozni fog a céges háttér (garancia, support, integráció).

A billentyűzetnek meg semmi köze a Thinkpadekhez - létezik Thinkpad billentyűzet asztali kivitelben, de ez nem az.

DRM is theft

(#16) cucka válasza huszar90 (#14) üzenetére


cucka
addikt

viszont ha csak annyira kell hogy a titkárnő nyomkodja feleennyiből összeütök egy amd-s gépet
Ez nem csak titkárnői gép. Például egy szoftverfejlesztőnek általában nem kell csillió gigabájt memória meg sokezer dolláros profi CAD-ra optimalizált videókártya, csupán egy normális minőségű, viszonylag gyors számítógép, erre ez pont tökéletes.
Amúgy meg lehet, hogy összeütöd feleennyiből, de ha most felhívlak, hogy 1 héten belül üss már össze 400 egyforma gépet, akkor is vállalod? Vagy ha azt kérem tőled, hogy ha a 400 gép közül bármelyik elromlik 3 éven belül, akkor 24 órán belül oldd meg a problémát (ugyanolyan cserealkatrésszel vagy cseregéppel)? Ez is benne van az árban, nem csak a vas.

Ja amúgy ez az ocsmány billentyű látom megmaradt a thinkpadokról...
Lehet, hogy ocsmány, de elég jó minőségű. Nem nézni kell, hanem gépelni rajta. (A thinkpad billentyűzete pedig kb. a legjobb, amivel a notebook gyártók eddig előjöttek. Lehet, hogy nem szép, a Thinkpad-eket amúgy sem azért szeretik az emberek, mert annyira szépek lennének :) )

[ Szerkesztve ]

(#17) evone válasza huszar90 (#14) üzenetére


evone
őstag

Soha a budos eletbe ilyen billenyutk nem voltak egy ThinkPadon se. ilyen van max rajta. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#18) Lipton válasza huszar90 (#14) üzenetére


Lipton
őstag

Tök jól néz ki az a billentyűzet! :)

(#19) evone válasza cucka (#16) üzenetére


evone
őstag

Szerintem szepek :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#20) fi:zi'k válasza cucka (#16) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Épp egy a képen látható billentyűzeten gépelek most. Nem egy nagy durranás, de a célnak teljesen megfelel. Az egér viszont nem igazán nyerte el tetszésem. Bár tény, hogy mindkettő filléres darab.

mod: nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21) Hebry


Hebry
senior tag

Nem rossz gépek. Arra a célra, amire készítették őkat, arra tökéletesek.

A billentyűzetről meg annyit, hogy én a ThinkPadom billentyűzetét nem cserélném le semmilyen másikra.
De az asztali verziók is nagyon jó minőségűek. Lehet, hogy 26 gomb egyszerre történő leütésénél összekavarodik, de nem arra való.

(#22) Ste válasza cucka (#16) üzenetére


Ste
addikt

A thinkpad billentyűzettel kapcsolatban egyetértünk :K
Az ultranav az egyik legjobb találmány, ha az ember egyszer megbarátkozott a pöcökegérrel :)

(#23) anulu válasza dabadab (#8) üzenetére


anulu
félisten

hat, vallalati hatter / support teren egy Dell vagy HP-ben jobban bizom mint a Lenovoban...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) dabadab válasza anulu (#23) üzenetére


dabadab
titán

Van valami rossz tapasztalat? "Mióta megvették a kínaiak"? Vagy mi az oka?

DRM is theft

(#25) Zanik


Zanik
addikt

Hogy lett az 599$-ból a 2. bekezdés végére 664$? Amúgy meg nem túl gyenge a minimum konfig workstationnek?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#26) tetrix


tetrix
tag

ez nem ér többet 60 ezernél... integrált grafikus vezérlő, 1 GB memória -ez maximum négy éve volt munkaállomás.

(#27) dabadab válasza Zanik (#25) üzenetére


dabadab
titán

"Hogy lett az 599$-ból a 2. bekezdés végére 664$?"

A 664 USD az a legolcsóbb előre összeállított verzió, de saját konfigurálással ezt le lehet vinni 599-re (ami meg az abszolút minimum).

DRM is theft

(#28) huszar90 válasza evone (#17) üzenetére


huszar90
aktív tag

Erre gondoltam :B

(#29) anulu válasza dabadab (#24) üzenetére


anulu
félisten

leginkabb a tapokkal volt gond azoknal amikhez volt szerencsem. nem tudom, ki gyartja oket, de erosen a leggyengebb pontjuk (nemi kepzavarral elve...). a 12V 11 es 13 kozott random ugralt (a gepek tulnyomo reszenel), ami ugye semminek nem tesz jot.

face-to-face supportjukkal nem volt meg dolgom, de kotve hiszem, h kici-ocoek pariban tudnanak lenni a Dell-evel, amihez viszont volt szerencsem, es kb tisztara toroltek a hatso felem telefonon keresztul. nem nyajasan, hanem pontosan, szakszeruen. magas a merce ezen a piacon.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) Enton


Enton
addikt

Hát az a fül, ott az elején/tetején hát az valami...
Szóhoz sem jutok mintha ilyen marhanehéz mordály lenne és ott kéne megmarkolni ha lőni akarunk vele!
:C

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#31) dabadab válasza anulu (#29) üzenetére


dabadab
titán

"kotve hiszem, h kici-ocoek pariban tudnanak lenni a Dell-evel"

A Lenovo a komplett PC üzletágat átvette az IBM-től, supporttal együtt, Mo-n (is) ugyanazok az emberek viszik tovább az ügyeket, mint akik az IBM idején foglalkoztak velük.

DRM is theft

(#32) bartucc


bartucc
addikt

Jó áron, minőségi gép. Jó vétel lehet kisebb cégeknek, vagy olyan helyre ahova azért nem kell maximális teljesítmény.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#33) domi007 válasza Gabboo (#6) üzenetére


domi007
őstag

Jaja, nagyon ronda sajna :N

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#34) evone


evone
őstag

Én nem tudom milyen metroszexualis "informatikusok" jarnak ide akiknek ez a design nem jon be.... biztos a rozsaszin hello kittys vagy minden centiméteren vilagito alienware fos tetszene, de amugymeg ebben a kategoriaban eleve KIT ÉRDEKEL A DESIGN, ez a gép dolgozni kell, nem arra hogy a krájziszt jáccad rajta, benne van a neveben WORKSTATION Miért nehéz itt PH!-n ezt felfogni?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#35) Pubszon


Pubszon
veterán

Nekem tetszik a ház. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36) Spr1nG


Spr1nG
tag

Nekem is. Jó design... És ennél ritkán lesz "kékhalál" :C

http://www.spring-gas.hu

(#37) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Ha az a fül a tetejéről tényleg levehető, akkor ez a gép kimondottan szép -szerintem-.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#38) #06658560 válasza Enton (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lehet meglepődnél, ha meg kéne emelned. Nagytesóját, konkrétan ezt kellett cipelnem már egyik irodából másikba. Besza-behu kategória volt. szerencse, hogy van rajta fix fogantyú, plusz két görgő hátul, így csak húzni kellett. ott sem értettem miért olyan nehéz.

dabadab: most akcijós a zusában, 429 $-ig le lehet menni árral.

[ Szerkesztve ]

(#39) dabadab válasza #06658560 (#38) üzenetére


dabadab
titán

Egy pillanatig eljatszottam a gondolattal, hogy lecserelem a haziszervert egy ilyenre :)

DRM is theft

(#40) #06658560 válasza dabadab (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Most melyikre gondoltál? :)
Nicsak mit találtam:[link]

[ Szerkesztve ]

(#41) dabadab válasza #06658560 (#40) üzenetére


dabadab
titán

Az e20-ra, mert az az occso :)

DRM is theft

(#42) lapa


lapa
veterán

nekem kéthetente romlik el az hp nyomim, mindig kapok egy újat helyette. a mércéről alkotott véleményem az alapelvekbe ütközik.

(#43) lapa válasza dabadab (#41) üzenetére


lapa
veterán

valami noti nem játszana? nekem egész jól bevált háziszervernek.

(#44) dabadab válasza lapa (#43) üzenetére


dabadab
titán

Van szerverem (3 HDD, tele van az összes PCI meg PCI-E portja, meg az USB portok nagy része, szóval nem az a laptop kategória :) ), csak a fehér Antec P150 házában jóval ártatlanabbul néz ki, mint ez :)

DRM is theft

(#45) sonar


sonar
addikt

Hi hi. Itt gyártják őket magyar honban. Egész pontosan Sárváron :))
Jó kis termékek ;) bár WS-nek sztem elég gagyi. Akkor inkább már egy S20 v D20-as Lenovo WS

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#46) lapa válasza dabadab (#44) üzenetére


lapa
veterán

én is így voltam pár hónappal ezelőttig. aztán (még évekkel ezelőtt) valaki bogarat ültetett a fülembe, és számomra végül járhatónak bizonyult ez az út. úgy gondoltam ennyit (bogárültetés) megtehetek én is. gondolom indokolt a jelenlegi konfigod, efelől nincs kétségem. pro és kontra is van bőven, vedd szimpla gondolatébresztőnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.