Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dtomka válasza pengwin (#50) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm, de Te vagy a 2. aki tudatni akarja velem amit én is tudok már jó pár éve. A SATA SSD-k nem melegszenek annyira mint az m2-ek.

~3 éve használok SATA3-ban 1 SSD-t és jó pár videót láttam néztem\láttam.

Lehet én írtam valamit félreérthetően... :)

1 kérdés azokhoz akiknek m2-es csatolású az SSD-je és használt korábban SATA-sat.
Játékokban érezhető valami előny? PL folytonosabb FPS? Nincs microlagg?

[ Szerkesztve ]

(#52) kenwood válasza Dtomka (#51) üzenetére


kenwood
veterán

kizart,a jatek nem a hattertarrol fut..
a toltesi idoben van elteres,de azt is inkabb hddrol valtva erzed meg.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#53) Dtomka válasza kenwood (#52) üzenetére


Dtomka
veterán

Biztos, hogy kizárt? Azért HDD vs SSD esetében számíthat. Ezért SSD és SSD között is talán lehet különbség. 3200 vs 500 mb

Assassin's Creed Unity SSD Vs HDD FPS Performace Test

Amikor SSD-re váltottam, akkor még javában a BF3-mal játszottam. És sokkal folyamatosabbnak tűnt a játék. (a statom is javult :) )

(#54) kenwood válasza Dtomka (#53) üzenetére


kenwood
veterán

vegig ugyanaz az az fps,elkaptal egy droppot. ez elojohet hddnel,de olyan,hogy a sata 3 droppol,az Nvme nem, eselytelen

arra azert figyelj,hogy m2bol inkabb nvmet nezz,mert a sima m2 ugyanugy 550 meganal elhasal,mint a sata portra kotott,tokozott tarsa.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#55) MasterMark válasza kenwood (#54) üzenetére


MasterMark
titán

arra azert figyelj,hogy m2bol inkabb nvmet nezz,mert a sima m2 ugyanugy 550 meganal elhasal,mint a sata portra kotott,tokozott tarsa.

Azért, mert attól még hogy M.2-es ugyanúgy SATA-ra van kötve ami SATA-s.

Switch Tax

(#56) Dtomka válasza kenwood (#54) üzenetére


Dtomka
veterán

De elkaptam :)
Max az SSD akkor droppolhat, ha az élettartama már közelit a 0%-hoz.

& (#55) MasterMark
Igen tudom, mikor beleástam magam az SSD-k rejtelmeibe akkor szembesültem vele, hogy m2 és m2 között is van és lehet különbség. De köszi a figyelmeztetést! :)

(#57) MasterMark
Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#57) MasterMark válasza Dtomka (#56) üzenetére


MasterMark
titán

Itt PH-n van egy jó kép erről:

Switch Tax

(#58) sb válasza kenwood (#54) üzenetére


sb
veterán

A linkelt kép pontosabb kicsit.
NVMe vs AHCI lehet a felület és PCIe vs SATA az átvitel.

Szóval létezik PCIe AHCI SSD is ami gyorsabb, mint 550MB/s de mégsem NVMe.
Csak hogy egyszerűbb legyen a dolog... :)

(#59) Nite válasza Maelephant (#49) üzenetére


Nite
őstag

ha M.2-d nincs, de UEFI-d van akkor nem kell semmi, csak ez az atalakito, ha regi BIOS-od van (nem tud NVME boot-ot), akkor kell a clover :)

Paid my dues!

(#60) MasterMark válasza Nite (#59) üzenetére


MasterMark
titán

Attól még, hogy van UEFI-d még nem biztos, hogy tud NVMe-ről bootolni.

Switch Tax

(#61) Nite válasza MasterMark (#60) üzenetére


Nite
őstag

az eleg gaz ha ujabbaknel nem alapficsor, mert az en 8 eves alaplapom siman megoldja :U

Paid my dues!

(#62) Maelephant válasza Nite (#61) üzenetére


Maelephant
aktív tag

MSI Z87-G43 Gaming alaplap, i7-4790K procival

(#63) MasterMark válasza Nite (#61) üzenetére


MasterMark
titán

Se az Intel, se az AMD-s UEFI-s gépen nem tud NVMe-ről bootolni.

Ezek még 2014 előtti lapok.

Újabb alaplapoknál nyilván nem probléma, kb. 2015-től benne van majdnem minden BIOS-ban az NVMe support. Ugye a Haswell Refresh-hez tartozó Z97/H97 chipset-ekkel jelentek meg az M.2-es folgalatok, és azoknak a BIOS-át jórészt már frissítették NVMe támogatásra.

szerk.: Na például amit Maelephant írt lap, az pont az az eset, hogy inkább nem tud NVMe bootot, mint igen.

Egyébként milyen alaplapod van, milyen SSD-vel?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#64) Nite válasza MasterMark (#63) üzenetére


Nite
őstag

ahogy mar fentebb is irtam, lassan 8 eves intel dx58so2 es 960 evo jeyi adapterben

nem probaltam ujabb alapapban, ezert azokrol nem is tudok nyilatkozni, csak meglepo szamomra amit irtok

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#65) Ringman válasza Nite (#64) üzenetére


Ringman
nagyúr

pl régebbi hp workstation-ökben sem megy az nmve boot, csak trükközéssel:[link]

és ezek 2013-as modellek. (sandy bridge-E)

(#66) Maelephant válasza Ringman (#65) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Akkor inkább nem kísérletezem, egy 250 GB-s 840 Evo a boot drive, majd ha egyszer alaplapot cserélek, az akkor korszerű lapba veszek NVMe-s meghajtót. Még csak 15 TB-t írtam a meghajtóra, gyárilag bírnia kell 72 TBW-t (azt hiszem), tesztek szerint 100-200 TBW-t is eltűr, az meg odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#67) MasterMark válasza Nite (#64) üzenetére


MasterMark
titán

Már az elején is írtam, hogy van olyan NVMe SSD ami tud AHCI módban lenni, hogy lehessen bootolni róla bármilyen alaplapról. A 960 EVO is olyan, tehát nem az UEFI-d tud NVMe boot-ot, hanem az SSD oldja meg, hogy AHCI-be vált boot alatt...

Switch Tax

(#68) Nite válasza MasterMark (#67) üzenetére


Nite
őstag

ha a legacy boot tamogatasra gondolsz, en ugy tudom a 950-ben volt de a 960-ban mar nincs

azonban ha megis van, akkor csak meg szelesebb korben fog mukodni a dolog :)

Paid my dues!

(#69) MasterMark válasza Nite (#68) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem lenne, akkor nálad sem működni. Vagy tudsz mutatni BIOS-ból képet, ahol mutatja, hogy NVMe, és mi a konfigja?

Switch Tax

(#70) Nite válasza MasterMark (#69) üzenetére


Nite
őstag

nem, ebben a regi biosban nem latszik semmi, ugyan olyan mintha egy sima SATA ssd lenne, csak annyit tudok biztosra mondani, hogy be kellett kapcsolnom az UEFI boot opciot, mert anelkul nem megy

Paid my dues!

(#71) MasterMark válasza Nite (#70) üzenetére


MasterMark
titán

Tehát akkor mégiscsak sata módba hazudja magát, különben nem látszana a BIOS-ból, ha valóban NVMe lenne.

Switch Tax

(#72) Frawly


Frawly
veterán

A cikkhez korrekcióként megjegyezném, hogy a 970 Pro is 3D TLC-s. Tudom, megtévesztő, hogy a Samsung marketinggépezete 3D MLC-nek, meg 3 bit MLC-nek nevezi, de az valójában 3D TLC, és nem rendes MLC. Persze ez nem sokat von le az értékéből, mert ma már a 3D TLC is elég tartós, átlag felhasználó nem ír rá annyit, hogy számítson az esetleges különbség.

(#63) MasterMark: így van. Ezzel sok ember szív, hogy nem tud bootolni NVMe SSD-vel. Sőt, még a legújabb lapoknál is van egy olyan limitáció, hogy NVMe-ről csak UEFI GPT boottal tud bootolni, legacy BIOS MBR boot nem működik, igaz ez azért nem jelentős korlát, mert aki ilyen meghajtókat vesz, az nem legacy OS-t bootol róla (XP és annál régebbi).

(#73) Nite válasza MasterMark (#71) üzenetére


Nite
őstag

en azt hittem ezt az atalkito elektonikaja oldja meg, de ilyen szinten mar nem ertek hozza es nem is erdekel, a lenyeg az, hogy tokeletesen mukodik es hasit :P

Paid my dues!

(#74) MasterMark válasza Nite (#73) üzenetére


MasterMark
titán

Az átalakítóban semmilyen elektronika nincs. Amit látsz rajta az csak a táp miatt van rajta.

Switch Tax

(#75) Chibass


Chibass
tag

Most rendeltem Samsung 500 GB 970 EVO-t 59 844 Ft-ért, remélem nem bánom meg. Elegem van már a 120 GB 840 EVO-ból, amire semmi se fér rá...A tárhely mellett remélem a sebességben is tapasztalható lesz némi előrelépés.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#76) Frawly válasza Chibass (#75) üzenetére


Frawly
veterán

Átlagos felhasználásnál (böngészés, irodai programok, játékok, videónézés, OS bootolás, stb.) nem fogsz semmi gyorsulást tapasztalni. Hacsak nem vágsz videókat, vagy nem masszívan párhuzamosított, virtuális gépezést szoktál rajta csinálni, vagy hasonlókat. A kicsi SSD-t érdemes lecserélni, de ha csak a tárhely volt a gond, akkor érdemesebb egy dupla tárterületű SATA-sat venni kb. ugyanannyiból. Ha kicsit rátoldottál volna erre a keretre, lehet kaptál volna akciósan mondjuk egy WD Blue 1 terás SSD-t, ami specifikációiban nem nagy szám, de az is kimaxolja a SATA3 lehetőségeit, átlag felhasználásnál semmivel lassabbnak nem érzed, a nagy méret miatt a TBW-je sem alacsonyabb, mint a Samuknak. Viszont van 2× akkora tárhelyed, amit nem nősz ki megint egy darabig.

Félre ne érts, a 970 EVO szerintem jó SSD, az ára is meglepően reálisra van belőve az NVMe-s mezőnyhöz képest, főleg ha megkapod 5 év garival, de lehet feleslegesen fizetted érte ki a felárat, ha majd sebességben a felhasználásod miatt nem tudod kihasználni.

(#77) Chibass válasza Frawly (#76) üzenetére


Chibass
tag

Köszi a tájékoztatást, azért maradok ennél, sajnos a 860 EVO 1TB még mindig drágább vagy 15 ezerrel, ennyit már nem akartam rádobni az árra.

De képzeljétek, új rendelést kellett leadnom, mert észrevettem, hogy csak 3 év garival akarták adni. Rákérdeztem, és azt mondták készlet függő, ha most vagyis két nappal később adom le a rendelést már 5 évvel adják...mondanom sem kell azonnal elálltam a vételtől. Persze így újra rendelve most egy ezressel drágább és tovább kell rá várjak pár napot az újra szállítás miatt, de ennyit csak megér a dolog. Sajnos nem állt módjukban egyszerűen kicserélni a garipapírt..

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#78) Fred23


Fred23
nagyúr

(#79) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello ki használ hűtőt a 970 evohoz? És milyet? Mnenyire hatásos?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#80) Amerigo57 válasza Maelephant (#21) üzenetére


Amerigo57
őstag

Igen , piacvezető , már évek óta.

(#81) GSP válasza kalozhun100 (#79) üzenetére


GSP
aktív tag

10-20 C fok minuszról beszélnek.
Alaplapi hütőbordák alatt 38 C fokon áll egy bemelegített rendszerben.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.