Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) arn válasza sb (#48) üzenetére


arn
félisten

az intel elonyet igazabol eddig is csak az tartotta fenn, hogy ratyin skalazodnak a pcs programok... amugy az elso ryzen ota nem lenne mirol beszelni. igy jo szandekkal mondhatjuk azt, hogy egymasnak adogattak eddig a labdat: 1800x-8700k-2700x-9900k

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52) arn válasza snecy20 (#50) üzenetére


arn
félisten

erre en azert merget nem vennek... a fejlesztesi potencial hamar ki fog fulladni. gyk konvergalasrol beszelhetunk, es az intelt inkabb a gyartastechnologaja hatraltatja, mint a proci teljesitmenye vagy skalazhatosaga. 7 nanon valszeg pontosan ott lennenek, ahol az amd.

illetve a rossz skalazodas miatt az eladhatosag is meg fog erosen kerdojelezodni. felnyomjak 32-64 magig, csak kozben program alig lesz, amiben latszik a kulonbseg, mikozben horribilis aron fogjak adni, rohadtul fog melegedni, etc. ez nem egy fenntarthato modell, csak egy rovidtavu strategia.

szvsz tobb fog azon mulni, hogy a heterogen eraban melyik mit tud villantani. az intelnel meg semmit sem tudunk errol, az amdnel varhato, hogy a mostani gpukat pakoljak melle. mellettuk az szol, hogy a konzolokkal epp ezen a teruleten szereznek sok tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53) aginor válasza snecy20 (#50) üzenetére


aginor
addikt

Én inkább mondanék 2-3-at, ami biztos. Nem tudhatjuk, hogy mi fő éppen az Intel boszorkánykonyhájában, de legyen neked igazad. Jó lenne már egy kis verseny, bár a mostani helyzet sem azt mutatja, hogy az Intelnél veszett árcsökkentésbe kezdtek volna. Ők látják a számaikat, valószínűleg még nem látják indokoltnak. No meg aztán ott van az is, hogy mit sikerül összehozniuk VGA fronton.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#54) snecy20 válasza arn (#52) üzenetére


snecy20
veterán

Ez tulajdonképpen mindkét gyártóra igaz, hogy lassan teljesen új architektúrára lesz szükség. De ez a gond most az Intelt jóval inkább nyomorgatja.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#55) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Pedig a hír hallatán már örültem, hogy az i5 8400-am is feltuningolja, de úgy látom ez hiú ábránd volt. :DDD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#56) opr válasza GodGamer5 (#55) üzenetére


opr
veterán

Azt pont ugyanugy lehet tuningolni, mit mac-et boviteni. Gyors es fajdalommentes. Siman kib@szod a kukaba es veszel egy jobbat. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#57) Ragnar_ válasza snecy20 (#50) üzenetére


Ragnar_
addikt

Azért megtalálta az Intel, hol tud jelentősebben az AMD fölé menni teljesítményben, ez pedig a mobil 4c/8t 15W-os szegmens. Ott az Ice Lake (az új IGP-vel) 20%-al gyorsabb a 12 nm-es 3500U APU-nál, de az ugye még Zen+ architektúra 12nm-en. Szóval ha 2 év múlva kijön a 7nm-es új Intel architektúra akkor megint átveheti a vezetést a teljesítményben így én inkább 2 évet mondanék. Két éve van az AMD-nek, hogy piacot szerezzen utána megint bizonytalan, hogy mennyire lesz versenyképes a Zen4 az Intel 7 nm-es architektúrája mellett. Viszont bizonyos források szerint az új Epycek a jelenegi Xeonoknál sok alkalmazásban akár 40%-al gyorsabbak, úgyhogy laikusként én azt mondanám, hogy akár szerver oldalon sem kizárt, hogy tudna némi piacot szerezni az AMD az Intel új architektúrájának debutálásáig. Aztán lehet, hogy a valóság az lesz, hogy még két számjegyű növekedés sem lesz 2 év alatt, amig az Intel átáll 7 nm-re.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#58) sb válasza arn (#51) üzenetére


sb
veterán

Igen.
Én most abból a szempontból írtam, ahogy nézni szokták nagyon sokan:
1. Kissé Intel-"optimalizált" és kevés szálon skálázódó proginál.
2. És abszolút értékben, csak teljesítményt nézve.

5GHz-en szarul skálázódó programnál nyilván ők voltak még elől.
Minden másban - átlagban meg már inkább egál volt.

De ha mást is nézel. Elég az árat, máris az AMD volt a nyerő.
És hozzávehetjük a fenti előnyhöz járó 5GHz-kazán felállást is.
Szvsz már 8700-at se nagyon érte meg megvenni ha nem a fenti feltételrendszer alapján nézte az ember.

(#59) sb válasza arn (#52) üzenetére


sb
veterán

Én már ezelőtt a kör előtt vártam. De ugye a heterogén korszak nem jött el. A gond az, hogy továbbra is drága lesz rá a fejlesztés, ez nem oldódott meg.

Viszont a sokmagos procival nem lehet sok mindent kezdeni, ebben egyetértünk. Vagy ha mégis - azaz meglesz a költséges sw oldali átállás - akkor párhuzamos feldolgozásra nagyságrenddel jobb a gpu.

Utána lehet, hogy egy fiókból előkeveredő Kaveri is új életre kelne. :D

(#60) sb válasza Ragnar_ (#57) üzenetére


sb
veterán

Miben gyorsabb? Melyik procira gondolsz pontosan?
Én úgy láttam eddig eléggé egál ott is. Inkább magas frekin küzdöttek a Zen-Zen+-ok is, alacsony frekin kis fogyasztásból még jobbak mint a desktop átlag.
Az Idle fogyasztás nem az igazi de abszolút teljesítményben nem láttam, hogy le lennének maradva.

(#61) arn válasza sb (#59) üzenetére


arn
félisten

szvsz alapveto gond, hogy a proci egyszeru programozhatosaga es atjarhatosaga hianyzik... a user fele maradhatna egy proci, aztan a fordito, es a hw meg ugy sakkozik, ahogy akar.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62) Ragnar_ válasza sb (#60) üzenetére


Ragnar_
addikt

Persze csak akkor, ha ez igaz..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#63) arn válasza Ragnar_ (#62) üzenetére


arn
félisten

ha igaz is, ennek inkabb a throttlinghoz van koze :) nem hinnem, hogy egy 1.3as intel proci 2x gyorsabb lenne clocktoclock.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64) Lacika112 válasza Ragnar_ (#62) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Kijön 2 win10 frissítés az intel biztonsági rései miatt esni fog, az amd meg az optimalizálás miatt nőni....

Majd kiderül :)

azt se felejtsük el az egyikben egy Iris Plus Graphics van a másikban meg egy Radeon Vega 8

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#65) Ragnar_ válasza arn (#63) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem a turbo frekvencia a lényeg terhelésnél ?

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#66) Puma K válasza schawo (#16) üzenetére


Puma K
veterán

Ami szintén olyan pocsékul sikerült, hogy érdemes delid-eltetni... [link]

"Ha mar delid, latok millio delidelt 9xxx procit ebayen.
Kicsit korbeneztem YouTubeon es mit latok?! :Y
Siman mindenfele melegites nelkul Delid Mate es hasonlo eszkozokkel lekapjak a kupakot a procirol.
" - [link]

Egy AMD Ryzen CPU-nál használt forrasztás klasszisokkal jobb és 5°C-nál nem hoz többet ha delideli az ember. Ott tényleg maradhat úgy ahogy van. Ellenben az Intel-el...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#67) arn válasza Ragnar_ (#65) üzenetére


arn
félisten

Ha rendesen skalazodo programrol van szo, akkor a nevleges orajelhez kozel menne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68) #00137984


#00137984
törölt tag

AMD Athlon és Phenom II időkben használtam a CPU-Tweaker programot, ha valamelyik játékom miatt a proci órajelén emeltem 400 MHz-et. HD 4850 videókártyának az ATI Tray Tools volt a segitségemre. Egyszerűen tudtam profilokat létrehozni és a gép újrainditása, ATI driveres és alaplapi BIOS beállitások nélkül jutottam gyorsan egy kis plusz teljesitményhez. Crysis és a Gears of War első részéhez kellett is nagyon... :D

(#69) sb válasza arn (#67) üzenetére


sb
veterán

Azért itt az 1.3GHz nagyon kevés 15W-ból.
15W-os U-s Kaby-m van, az 1.7-1.9GHz között áll meg 15W-ból.

Nyilván a Turbot sem bírja sokáig amit Ragnar_ így, így a kettő között lesz az igazság. TDP-hez érdemes mérni, az órajellel nagyon nem is kell foglalkozni.

Másik topicban épp 2-3 napja linkeltem, TP Intel ill. Zen+ procival. Egyik tesztben kihozták, hogy 25W-ból az Intel gyorsabb, de kiderült, hogy a Zen+ leszabályzott 22W-ra. Újramérve 25W-ból Intelnél 2.7-2.9GHz jött ki, AMD-nél 3.1 körül és kb egál volt a teljesítmény azonos fogyasztással.

Egyébként kb. ez reális. Nálam Skylake és Kaby mobil procin 3.1GHz-hez 30W körüli fogyasztás kell, gyárilag kicsit több is, alulfeszelve talán 28W körül megáll. Alatta, még kisebb fesszel mindkettő 2.7-2.8 körül áll meg az említett 24-25W fogyasztás mellett.

(#70) sb válasza arn (#61) üzenetére


sb
veterán

Ha ez működne már sok éve ezt csinálnál a fordító.
Önmagában a kódot is muszáj úgy szétszedni, átstrukturálni vagy akár algoritmusokat váltani, hogy párhuzamosítható legyen. Ez nem nagyon fog menni automatikusan.

De ahogy az APU korszakban is írtam, lennének tök egyszerű részek. A fizikai szimuláció baromi egyszerűen párhuzamosítható, a meglévő/régi könyvtárak is tudják gyakorlatilag.
Ezt aztán beleintegrálni k*va nehéz az alapvetően lineáris játék engine-ekbe azon kívül, hogy 100000 particle száll szanaszét. De ezt már csak ki lehetett volna izzadni, főleg ahol ment már a közös memória elérés.
Ehhez szvsz nem kellett volna nagy varázslat.

Persze multiban megint az egész kuka amíg szinkronban kéne futni a klienseken... egyszerűbb faék multit írni és csillió pénzért eladni. Meg engrybördszöt.
Szóval amíg van könnyebb út addig úgy is ez az irány. Még akkor is, ha már lenne megvalósítható dolog. A többi meg ennél csak nehezebb...

(#71) Dr. Akula válasza arn (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És 1 szálon mit tud? Mert az biztos jó hogy 4 helyett 12 mag matyizik játék alatt, ami meg dolgozik az lassú. Nyilván IGP mellé nem érdekes, de 2080Ti mellé már azt veszem amelyik jobban kihajtja. Ez jelenleg a 9900K. Majd ha az AMD mutat olyat, ami _tesztekben_ is képes tartani vele a lépést _és_ olcsóbb is, akkor váltok. (Mondjuk én pont nem, mert ugyanolyanra minek.) De ilyenkor az AMD is megnyomja a cerkát, ők is ugyanannyit kérnek mint az Intel, és megint ugyanott vagyunk hogy ugyanaz a teljesítmény ugyanazon az áron, akkor meg hol itt a világmegváltás, miért pont AMD? Persze ha szokásuktól eltérően olcsóbban adják ugyanazt, akkor oké.

Ennyi maghoz én azért hiányolom a memória sávszélt, nemrég még a 6 magos HEDT-hez is 4 chanel kellett, most 16 maghoz meg elég a 2? Nemá... És ez az Intelre is igaz. Szerintem a magszám most az új buzzword.

(#72) Dr. Akula válasza sb (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Legyen úgy. Tök jó lenne. Csak épp az elmúlt évtizedek tapasztalata azt mutatja hogy az AMD inkább ígérgetésben feketeöves, ha meg véletlenül egyenlíteni tud, akkor meg az árcédulát is megnyomja Intel szintre. Persze én is szeretném a Máltai Szeretetszolgálattól venni a hardvert, csak kevésbé hiszek benne. :)

(#73) sb válasza Dr. Akula (#72) üzenetére


sb
veterán

Tesztet javaslok nézni. Valós tesztet létező hw-vel.
Amiről írsz az 3 éve volt lassan.

előzőre: Marginális, hogy kit érdekel 2080Ti-vel mit kezd, de egyébként ha ez számít, abban is bőven jó a Zen. Már az első is. 5GHz kazán Intel még jobb volt egy éve. Valóban. Mondjuk 10-20%-kal, mennyi felárért is?
Most meg vélhetően nem nagyon lesz köztük különbség, de nemsokára meglátjuk a Zen2 valós teszteket...

Ha kevés, de gyors magra vágysz, mert a többi nem számít, akkor nem értem miért nem 7700K figyel az aláírásodban? :F

(#74) Dr. Akula válasza sb (#73) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

3 éve? 9900K vs 2700x: +20% az Intel javára 1 szálon. Lehet hogy a másik több mag, csak amíg a játékok nem azt értékelik, addig nem nagyon mozgat.

Miért vennék 7700K-t, amikor már van 9900K is? 4.5 GHz a vége, ennek meg 5, allcore-on asszem 4.7 GHz-et tud, ha le tudom hűteni. Több mint fél millás videokártya mellé már nem a pár fillér spórolás a fő szempont.

(#75) Puma K válasza sb (#73) üzenetére


Puma K
veterán

"Ha kevés, de gyors magra vágysz, mert a többi nem számít, akkor nem értem miért nem 7700K figyel az aláírásodban?"

CPU-Z: [link]

PassMark: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#76) Ragnar_ válasza Dr. Akula (#74) üzenetére


Ragnar_
addikt

Talán a 1080Ti/2080Ti az ami mellé lehet, hogy megéri a 9900k átlag + 10% FPS-e játékoknál. A többinél a 9900k felárát inkább a VGA-ba invesztálva átlagban többet nyer a user FPS-ben szerintem..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#77) hokuszpk válasza Dr. Akula (#72) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"ha meg véletlenül egyenlíteni tud, akkor meg az árcédulát is megnyomja Intel szintre. "

gondolom a szalankent pariban levo 12 mag 24 szalas procit ezert araztak a 8 mag 16 szalas Intel szintjere.
na jo mar nem, mert $20 -t vagtak az utobbin.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#78) arn válasza Dr. Akula (#71) üzenetére


arn
félisten

Normalis felbontasban... kb ugyanazt :) nem cpulimited lesz altalaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79) Carlos Padre válasza opr (#2) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pont írni akartam, hogy hogy lehet ezt bizonyítani?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#80) HavocS válasza Carlos Padre (#79) üzenetére


HavocS
senior tag

A szóhasználatból én úgy érzem hogy úgy, hogy a user eleve úgy megy a szervizbe hogy "heló, ezzel tuningoltam és felszállt a jelzőfüst", mondjuk őszintén, a Duronos idők óta húzom az összes procimat, nem prémium alaplapokban (ECS K7S5A Duron 800->1066, Abit NF7-S Athlon XP 1533->2000, Asus P5B C2D 1.86 -> 3.2 GHz, Giga GA970UD3 FX6300 3.5->4.7 GHz, most a Ryzent inkább undervoltolom mintsem húzzam), de még csak a közelébe se tudtam menni annak hogy a procinak baja legyen, 80-85 fok körül fagyott aztán kész. Feltételezem ahhoz hogy a procinak tényleg baja legyen durva túlfeszelés kell, amit viszont nem kéne tudnia elérni a programnak...

(#81) carl18 válasza Ragnar_ (#62) üzenetére


carl18
addikt

Szép és jó, de a Ryzen 3500U csak zen+ 12 nanométeren, egy Zen 2 ellen volna reális a összehasonlítás. Majd meglátjuk az ellen mit tud. :DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#82) Ragnar_ válasza carl18 (#81) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez igaz, de jelenleg nincs ZEN2 alapú APU, a 12nm-es ZEN+ 3500U a legújabb, ha jól tudom..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#83) Kvg


Kvg
senior tag

Ennek igazából reklám értéke, de értelme nincsen. Egyértelmű hogy közelgő AMD támadás miatt própálkoznak javítani a proci teljesítményén és kazán csinálni a PC házikóból. ;]

(#84) pomorski


pomorski
őstag

Az előző generációknál is volt valami spéci program nem? Asszem ez volt: dual intelligent processors 5. Nem került pénzbe, mondjuk nekem nem is működött (Broadwell-E-vel).

(#85) Puma K válasza pomorski (#84) üzenetére


Puma K
veterán

Amit említesz azaz Asus tuningprogramja. Amely része az Asus Ai Suite-nak.

Ha nem Asus alaplappal próbálod akkor értelemszerűen nem működik.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#86) Kvg válasza Puma K (#85) üzenetére


Kvg
senior tag

Asus deszkával is szar az a progi. 3,9Ghz re engedi az 5775C aztán jön a crash. Igaz 200W helyett csak 35 öt eszik 3.6Ghz en. :P
Ennyit az autó szarságról.

[ Szerkesztve ]

(#87) Puma K válasza Kvg (#86) üzenetére


Puma K
veterán

Azt a programot még mindig Asus alaplapokhoz készítették és nem egyébhez.

Mindegyik gyártónak meg van a saját alaplapjához való programja. Így értelemszerűen azt érdemes használni ami az adott alaplaphoz való... és az adott alaplaphoz le lehet tölteni a gyártó oldaláról.

Másfelől viszont tuningolni még mindig BIOS-ból érdemes program ide vagy oda.

Maximum gyorstesztre jó:

i7 4790K - 4900MHz - 1,315v - SC: 522 : [kép]

i7 4790K - 5000MHz - 1,375v - SC: 535 : [kép]

Ha te automatán akarsz plusz órajelet elérni, akkor inkább hagyj fel ezzel és ne is próbálkozz. Auto beállításokon az alaplap szét feszeli azokat az értékeket amiket amúgy nem kéne...

Ezt a műfajt még mindig mint régen is, időt rászánva a teszteléshez és kézzel kell csinálni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#88) #16939776


#16939776
törölt tag

Tegyék bele a "K"-s CPU-ba a technológiát, dolgozzon valós időben, ne függjön külső hatástól, ne kérjenek érte felárat.

Ha alapból nem vagyok megelégedve egy cpu teljesítményével, azon OC-val már nem letehet akkorát lökni, hogy bármi érdemleges történjen, lehetőleg jó irányban. Elmúltak már azok az idők, amikor az OC-nak lehetett jelentősége.

(#89) Dr. Akula válasza #16939776 (#88) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Intel marketingesein kívül sztem mindenki támogatná ezt az elképzelést, de ez egy ilyen kétségbeesett lépés volt, mint amikor a léghajóról dobálják le a zsákokat hogy fent maradjon. Az Intel addig egyáltalán nem támogatta a tuningot amíg az AMD-ről nem látszott hogy képes utolérni. Hátha még az AVX512-t is aktiválják, ha mégnagyobb lesz a para. :)

(#90) kalmani


kalmani
tag

Kipróbáltam.
Pocsék.
Negyed óráig reszelte a gépet. Végeredmény mínusz 100 MHz.

(#91) arn válasza kalmani (#90) üzenetére


arn
félisten

ha egy tesztprogram szukebb ertekeket ad meg, akkor kezdhetsz gyanakodni... :) ha tagabb, akkor meg mindig ra lehet fogni, hogy nem eleg alapos, de szukebb erteknel vmi hibat talalt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92) #16939776 válasza kalmani (#90) üzenetére


#16939776
törölt tag

Legalább annyit megér az eredmény, hogy kíváncsivá tehet, hogy a CPU hibajavítása aktív-e a stabilnak vélt beállításoddal. Lehet ez az ok, de az is lehet, hogy a program csak biztonsági tartalékot hagy a beállítások és a max. OC között, ahogy azt a gyakorlatban is illik.

[ Szerkesztve ]

(#93) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Automatikus tuningoló = kb olyan mint egy robot ami elmegy helyetted a vidámparkba

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#94) Puma K válasza Dr. Romano (#93) üzenetére


Puma K
veterán

Ne is mond! :DD

Kész izgalom hesszelni azt, hogy most jön a kék halál vagy nem jön a kék halál. Vagy hangbeakadósra fagy-e a gép vagy nem ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.