Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

A rendszerszintű hívásszűrés belekerült végül? :U Mármint hogy nem csak egy-egy számra azt mondani, hogy tiltás, hanem ezeket csoportokra is használni meg nem mentett / letiltott hívószámra is...?

(#2) Pheadar


Pheadar
tag

a huawei minek tesztel? lesz olyan készülék ami megkapja? vagy csak reménykednek?

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#3) pcxt264 válasza Pheadar (#2) üzenetére


pcxt264
újonc

AOSP mind megkapja, amire akarják.

(#4) Ricardo válasza Pheadar (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

A Huawei nekem is feltűnt.

(#5) oszi666 válasza Pheadar (#2) üzenetére


oszi666
őstag

Most akkor a tiltas elotti huawei/honor keszulekek is lemondhatnak errol?
En ezt most mar nem ertem. Ha kijon egy uj ingyenes android frissites, azt a Huawei felpakolhatja a telokra nem? Az android open source, a google-related appokat nem lehet felpakolni.
De ezt sem ertem, az en honor 20amon meg mjndig van play aruhaz.
Tudom en vagyok gyoker, de most mar full nem ertem az egeszet

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#6) snorbi82 válasza oszi666 (#5) üzenetére


snorbi82
senior tag

Az Android open s. ezért mehetnek az Android frissítések. A telefonod még gyárilag Play Áruházzal jött ki. Arról (elvileg) nem vehetik le. Volt ilyen hír, hogy a google megszüntetheti a frissítést rajta keresztül, de szerinted mennyi ember perelne?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#7) Gubu0101 válasza Pheadar (#2) üzenetére


Gubu0101
veterán

Gondolom a régieket kivéve igen.Senki nem mondta,hogy nem lesz android,inkább pletykaszinten van még az amit híresztelenek,majd ha bejelentik hivatalosan,akkor kiderül.
Szerintem ugyan úgy lesz ez is mint a gugliva,amiken már android fut az marad is,max az újakra jön majd a harmónia :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#8) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Ennyi a cikk? Nincs is semmi a tartalmakról, változásokról? Kb. ezt egy tőmondattal is el lehetett volna intézni...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#9) this is life válasza MikeWazowski (#8) üzenetére


this is life
Ármester

Valamiért kimaradt a cikkből a változások és az újabb korlátok listája , de gondolom ami késik nem múlik ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#10) pcxt264 válasza oszi666 (#5) üzenetére


pcxt264
újonc

Google mainline nem lesz, kapsz a Huaweitől AOSP 11-es ROM-ot frissítésként. A Huawei közleménye szerint fog futni a régieken a GMS is, bár ez a része már nekem se teljesen tiszta, hogy milyen licenccel és hogyan. Nem lepne meg, ha még nekik sem.

(#11) MikeWazowski válasza this is life (#9) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mindegy, majd megnézem más oldalakon, csak meglepett.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#12) oszi666 válasza snorbi82 (#6) üzenetére


oszi666
őstag

Fene tudja hanyan perelnenek. Eddig ot helyrol tizfele variaciot hallottam.
Jo lenne, ha ez tisztazodna lassan, hogy maradjon-e

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#13) atike válasza Pheadar (#2) üzenetére


atike
nagyúr

P30 Pro-val bezárólag minden telefonjuk megkaphatja.

(#14) rigoberto válasza atike (#13) üzenetére


rigoberto
őstag

A régebbi Huawei modellek is tiltva vannak, így nem kapnak már androidon frissítést..

(#15) snorbi82 válasza rigoberto (#14) üzenetére


snorbi82
senior tag

ez érdekes. Az AOSP nem tilott mivel nyílt. Max a google féle dolgokat tilthatja. Ha a nyilt Androidot, hogy lehet tiltani? Zártá teszed?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#16) Zso83 válasza rigoberto (#14) üzenetére


Zso83
tag

Nem jól tudod. Mit értesz régebbi modellek alatt?
A pontosítás kedvéért: a Huawei továbbra is támogatja azokat a GMS-termékeket, amelyek 2019. május 16. előtt kerültek kereskedelmi forgalomba. A Huawei az új Android-funkciókat és biztonsági frissítéseket az AOSP-n keresztül tudja elérni, és ezeket automatikusan ki is adja majd az eszközökre. A Huawei GMS-sel működő készülékei tovább használhatnak más, GMS-alapú alkalmazásokat vagyis a Play áruházból letöltött programokra is jár ugyanúgy a frissítés!

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#17) #65577472


#65577472
törölt tag

Nagyon rendes dolog a Huawei részéről, hogy részt vesz a bétateszt programban, ezzel is segítve a Google munkáját, hogy a végleges Andoid 11 a lehető legjobb legyen. Ja nem, csak szétlopja, amit lehet.

(#18) Gubu0101 válasza #65577472 (#17) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nyílt=akárki szétlophatja ;) Mondjuk érdekes,ha azt állítják,hogy az androidot is elveszik a Huaweitől,akkor minek is szállnak be a beta tesztbe,most nem a lopásra gondolok.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#19) snorbi82 válasza #65577472 (#17) üzenetére


snorbi82
senior tag

Ügyes vagy. Köszi, hogy jöttél :C

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#20) Ricardo válasza #65577472 (#17) üzenetére


Ricardo
félisten

Miért is engedik oda? Mert nekik is érdekük? Ezért vicc ez az egész cirkusz. Megtiltunk mindent, mert biztonsági kockázat. Kivévre ha az üzleti érdek mást diktál, akkor máris nincs biztonsági kockázat. :DDD

(#21) #65577472 válasza Gubu0101 (#18) üzenetére


#65577472
törölt tag

Tudom, hogy nyílt. De mivel a Huawei-nek lassan már semmi köze sem lesz az Androidhoz, nyilván a Harmonyba igyekszik majd átültetni annyi ficsőrt, amennyit csak lehet.

(#22) Masooo válasza #65577472 (#21) üzenetére


Masooo
aktív tag

Az elgondolásnak lehet némi alapja, de a goggle rendszere nyilt, nem kell lopni. A gms-t nem használhatja, kb ennyi. Azon felül pedig ha nem férne hozzá is annyi lenne a dolga, hogy vesz egy telót, amin van, egyéb esetben kér egyet a 1+ -tól :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#23) #65577472 válasza Masooo (#22) üzenetére


#65577472
törölt tag

De ez így sokkal elegánsabb, mert ugye Kínában a lopás egyfajta kinyilvánítása a tiszteletnek.

(#24) atike válasza #65577472 (#17) üzenetére


atike
nagyúr

Az megvan, hogy a Huawei aktívan részt vesz (azaz lassan múlt idő, igen) az Android fejlesztésében...?

(#25) #65577472 válasza atike (#24) üzenetére


#65577472
törölt tag

"lassan múlt idő"

Feltettél egy kérdést, amiben benne van a válasz.

(#26) atike válasza #65577472 (#25) üzenetére


atike
nagyúr

A te állításod az volt, hogy szétlopják. Ezért szóltam, hogy fejlesztik, nem lopják... :)

(#27) #65577472 válasza atike (#26) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen, nyilván marha sok érdekük fűződik a fejlesztéshez, amikor egyetlen készülékük sem kapja meg a végleges verziót.

(#28) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyerekek, felejtsük már el a Huawei-t amíg ilyen bizonytalanság van a cég körül. Meg kell várni az amerikai elnökválasztást de még ha Biden nyerne se rohannék másnap Huawei-t venni. Amíg nem rendeződik végleg és megnyugtatóan ez a Huwei ügy addig mint okostelefon szvsz felejtős.

Thanos was right.

(#29) atike válasza #65577472 (#27) üzenetére


atike
nagyúr

(#30) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Csak nekem tünt fel, hogy biztonságról sokat nem találtam benne? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#31) atike válasza Polarstar (#30) üzenetére


atike
nagyúr

...mert nagyon biztonságos... :DDD

;] :P

(#32) moleculez válasza MikeWazowski (#8) üzenetére


moleculez
veterán

En is valami tobb oldalas nagybemutatora keszultem :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) Ricardo válasza moleculez (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez csak a bejelentés, hogy itt van :DDD

(#34) this is life válasza #65577472 (#17) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem próbálj egy kicsit lazítani , ebben a napsütéses időben nem árt néha egy séta. :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35) #65577472 válasza this is life (#34) üzenetére


#65577472
törölt tag

Rendben, védjétek csak a szent Huaweit, nehogy lepontozzanak odakint a gazdáitok. :D

(#36) this is life válasza #65577472 (#35) üzenetére


this is life
Ármester

Nem védem , hanem unalmas mindig ugyanazokat a negatív sablonokat olvasni .
Felrakták őket a sz.pó rollerre igen , a vége a történetnek nem ismert , az oka gyanítható .
Az egészből mi felhasználók jövünk ki legrosszabbul . Senkinek sem kell szurkolni ahhoz , hogy ez világos legyen .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37) Doki42 válasza #65577472 (#27) üzenetére


Doki42
őstag

Rosszul tudod... 😎
Megkapja elég sok még.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#38) rigoberto válasza Zso83 (#16) üzenetére


rigoberto
őstag

Vagy lehet inkább te nem tudod jól.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39) #65577472 válasza Doki42 (#37) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nyilván azokra a modellekre gondolok, amik már eleve GMS nélkül kerülnek piacra.

(#40) snorbi82 válasza #65577472 (#35) üzenetére


snorbi82
senior tag

Csak szólok, hogy jövőre ide haza is pontozva leszel. menekülj!

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#41) rigoberto válasza Zso83 (#16) üzenetére


rigoberto
őstag

Lehet inkább, hogy te nem tudod jól.
[link]

(#42) #65577472 válasza this is life (#36) üzenetére


#65577472
törölt tag

"Az egészből mi felhasználók jövünk ki legrosszabbul"

Ebben egyetértünk. Egy másik topikban már írtam, hogy szerettem a Huawei modelljeit, de GMS nélkül nem veszek többet. Csak tudod elborzaszt, hogy vannak olyan elvetemült fanboyok (nem rád gondolok), akik akkor is hűek maradnak egy nyamvadt gyártóhoz, ha lassan az összes széket kihúzzák alóla. Nevetséges és bicskanyitogató.

(#43) this is life válasza #65577472 (#42) üzenetére


this is life
Ármester

A gms hiányát nem érzem fájónak , az talán áthidalható a saját felhasználói szokásaimat , alkalmazás igényemet figyelembe véve . Persze ez a nagy többségnek ez nem megoldás , ezért aztán egy út marad , márkát váltani. Ezt nem belátni botorság , aki/akik ezzel a hiányossággal együtt tudnak élni lelkük rajta, gondolom az igényüket gms nélkül is ki tudja elégíteni a huawei (rövid távon). Hosszabb távra nem lehet tervezni , mert sw korlátozás után életbe lépő hw BAN , kivégzi a mobil üzletágat ha nem is örökre, de legalábbis jó időre .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44) atike válasza #65577472 (#39) üzenetére


atike
nagyúr

Nyilván. :U

"Igen, nyilván marha sok érdekük fűződik a fejlesztéshez, amikor egyetlen készülékük sem kapja meg a végleges verziót."

[link]

(#45) atike válasza rigoberto (#41) üzenetére


atike
nagyúr

Vagy jól tudja.

[link]

(#46) #65577472 válasza atike (#44) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szándékosan vagy ....? Csak az nem érti, aki nem akarja.

(#47) rigoberto válasza atike (#45) üzenetére


rigoberto
őstag

Követhetetlen ez már. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) #76289792 válasza #65577472 (#42) üzenetére


#76289792
törölt tag

Szerintem az a bicskanyitogató amit te egyes topikokban leművelsz.. :Y

(#49) Keem1


Keem1
addikt

"Az utóbbi esztendőkben ugyanis nem történtek drasztikus változások az OS-ben, illetve számos apró változtatást alkalmazás- és szolgáltatásszinten élesített a Google"

Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a 4 éves Galaxy S7 edge telefonomon kiválóan elvan a portolt Android 10 (amire egyébként az utolsó hivatalos Android a 8-as), egy S9+-ról portolva. Az elenyésző mennyiségű hardveres funkciókat (pl. Bixby gombos dolgok, arcfelismerés, stb.) leszámítva minden benne van és ugyanolyan olajozottan fut, mint a hivatalos Android 8. Ami azért bosszantó, mivel a gyártók sorra köpik ki a gyengébb hardverrel ellátott, ám 10-et futtató friss modelleket, holott egy régebbi készüléknek sem lenne szégyenkeznivalója.

Ha végre eljutnánk odáig, hogy az Android is ketté lenne bontva, lenne maga az alap rendszer (amihez esetleg a gyártói, készülékspecifikus driverek jönnének hozzá), plusz a gyártói/Google GUI+alapszoftverek, akkor simán frissülhetne az alaprendszer mindentől függetlenül, és a környezetvédelem jegyében nem kellene kukázni egy egyébként kiválóan szuperáló hardvert. Nekem azért volt szükségem a frissebb rendszerre, mert - egyeseknek apróságnak tűnhet - sok szoftver nem frissült már (köztük jó pár gyári Samsung app), holott itt az ékes példája, hogy a vas nem kevés hozzá. Most ugyanazok a cuccok vannak fent rajta, mint ami a szintén 10-et futtató céges S10-emen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.