Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

Hát ez jóval drágább mint egy SSD, amit berakhatok egy hordozható házba, annyi előnye van, hogy kisebb.

(#2) westlake


westlake
félisten

Gagyi. eBay-ről lehet ennyiért 120 GB-os Mushkin Ventura Ultrát venni. Ha eltekintünk az ártól, akkor is gagyi.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3) t72killer válasza flexxx2 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha már hasznosság: személyszerint inkább egy dizájnos microsdxc-olvasót vennék manapság, abból kipattintva a kártyát telefonon is rögtön hozzáférhető lesz az adat. Ok, lehet, hogy ~100MBps-nél megáll az írás...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egyszer össze kellene hozni a pendrive gyártókat a notebook/PC ház/USB hub/monitor gyártókkal, és megegyezni, hogy mekkora távolság legyen két USB aljzat között és mekkora lehet a pendrive burkolata.

Vettem egy USB csatival megegyező szélességű és magasságú pendrive-ot, a büdös életben nem vennék többé ilyen gumibugyis hülyeséget.

Amikor nem lehet egymás mellé bedugni két USB eszközt, mert az egyiken gumibugyi van (alatta amúgy az sem vastagabb), az a komplett informatikai ipar, a szabványosítás szégyene.

(#5) t72killer válasza ROBOTER (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1! Főleg, hogy a gumibugyihúzásnál elég egyértelmű, hogy nem fog más eszközt maga mellett megtűrni a cucc.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6) hotkar válasza t72killer (#5) üzenetére


hotkar
aktív tag

Különös tekintettel a nélkülözhetetlen "méretes, kidomborodó metálvörös HyperX emblémá"-ra. :U

(#7) fcrhs30


fcrhs30
csendes tag

"napi 24 órában elérhető technikai támogatás" - ez mit tud? komolyan kérdezem.

(#8) ROBOTER válasza fcrhs30 (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

Bármikor előveheted a user manualt.

(#9) King Unique


King Unique
titán

Kingston HyperX Savage USB 3.1* —► 350/ 250 MB/s
Mushkin Ventura Ultra USB 3.0 —► 455/ 445 MB/s [link]

* USB 3.1 Gen 1 = 5 Gbps = USB 3.0 (?)
—► marketing bulshit... :U :DDD

USB 3.1 Gen 2 = 10 Gbps = USB 3.1 [link]

=========================================================

Ez a 3.1 Gen 1 most ténylegesen azt jelenti, hogy a belseje is 3.1 szabvány (vezérlő), vagy csak sima 3.0? Neten azt olvasni, hogy az USB-IF "nevezte át" erre a 3.0-át [link]
De jó, ezek után minden USB 3.0-ás kütyümre akár mondatom azt is, hogy ez lényegében USB 3.1 Gen 1... :DD

[ Szerkesztve ]

(#10) F e Z o


F e Z o
veterán

A teljesítménye figyelemre méltó, de egy csöppet túl van árazva.

(#9) King Unique : Ott a pont.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#11) fcrhs30 válasza ROBOTER (#8) üzenetére


fcrhs30
csendes tag

szóval ilyen szempontból ugyanazt tudja, mint az 1982-es, Rakéta márkájú orosz porszívó? :)

(#12) atus72


atus72
senior tag

Ezt a kib***tt ocsmány dizájnt. Felfoghatatlan :W :W

[ Szerkesztve ]

(#13) atus72 válasza King Unique (#9) üzenetére


atus72
senior tag

USB 3.0 is now called USB 3.1 Gen 1 (Speed up to 5Gbps)
USB 3.1 is now called USB 3.1 Gen 2 (Speed up to 10Gbps)
OMFG

(#14) atike


atike
nagyúr

Napi 24 órás támogatás... Egy pendrivehoz. Az komoly. :DDD

(#15) King Unique válasza atus72 (#13) üzenetére


King Unique
titán

Igen, erre mondtam én is, hogy a Gen 1-es termékek lényegében marketing bulshit...
Ennyi erővel az USB 2.0 lehetne USB 3.1 Old Gen 0... :DDD

(#16) ViZion válasza ROBOTER (#4) üzenetére


ViZion
félisten

Maximális +1
Bele lehet sz@rni a sok portba, ha nem tudom egymás mellé "gyugdosni" ;]
Van ilyen 10 cm-es USB hosszabbítom, röhejes, de azzal használom az én dundi Kingstonomat...

Támogatást meg tesztelni kell... fel kell hívni, h most bedugtam, akkor mi van? ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) Ueda válasza King Unique (#15) üzenetére


Ueda
senior tag

Pont ez van leírva az USB.org-on : [link] .

"NOTE: USB 3.1 Gen 1 and USB 3.0 terms are synonymous"

Érdemes az egészet átnyálazni.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#18) t72killer válasza Ueda (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tiszta g@nyóság. 105%, hogy a marketingesek szándékosan le fogják hagyni a "gen 1/2" megjelölést a termékekeről, a félbites agyú eladóknak, "support"-nak pedig dunsztja se lesz a dologról.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) King Unique válasza Ueda (#17) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infót.
Tehát ez a hivatalos verzió.

(#18) t72killer: nem értem, minek utólag erőltetni ezt a Gen 1/2 hülyeséget? Akkor nevezték el volna rendesen a legelején. Így csak összezavarja a felhasználókat... :(((
Ráadásul cikis is, mikor ráaggatják a termékre az USB 3.1-es címkét, aztán eleve köszönőviszonyban sincs a szabvány értékeivel, még a "sima" USB 3.0 jelölésűek is überelik. :DDD

(#20) ViZion válasza King Unique (#19) üzenetére


ViZion
félisten

"csak összezavarja a felhasználókat"

Hihetetlen, hogy így rágalmazod a jóhiszemű gyártókat, forgalmazókat, stb...
Biztosan nem az a cél, h hülyének nézzék a népet és átbasszák őket a "kis" haszonért! Szerintem biztosan korrektek lesznek, hiszen ismerjük őket... :P :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) King Unique válasza ViZion (#20) üzenetére


King Unique
titán

Biztosan... ;]
Mindenkinek majd ilyeneket kell ajánlani, hisz a sima 5 Gbps USB 3.0 már elavultnak számít és mennyivel jobban járnak, ha az újabbat veszik. Még ha nem is lesz gyorsabb, mert csak 1-es alapra épül a 2-es helyett... :DDD

(#22) Dedicted válasza King Unique (#9) üzenetére


Dedicted
tag

Ha azt vesszuk hogy meg a regi usb 2.0 meghirdetett sebesseg korlatjat nem leptek at ,ez mind csak amitas a hazug nagyravagyo vilagban .

(#23) ROBOTER válasza Dedicted (#22) üzenetére


ROBOTER
addikt

bit, Byte és egyebek

(#24) King Unique válasza Dedicted (#22) üzenetére


King Unique
titán

Azt már rég... :)

USB 2.0 —►480 Mbps —►60 MB/s —►48 MB/s —►~40 MB/s
USB 3.0 —►5 Gbps —►625 MB/s —►500 MB/s —►~ 450 MB/s
USB 3.1 —►10 Gbps —►1250 MB/s —►1000 MB/s —►~ 800 MB/s

I.: névleges sávszélesség (megabit / sec | gigabit / sec)
II. névleges adatátviteli sebesség (megabájt / sec)
III. Gyártóspecifikus (max) adatátviteli sebesség: érték *0,8 / 8 (adat 8 biten megy)
IV. Jellemző, gyakorlati maximum (megabájt / sec)

[ Szerkesztve ]

(#25) BlackDevil válasza westlake (#2) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Jó nagy embléma sikerült rá!..
Köszi a tippet westlake!

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#26) westlake válasza BlackDevil (#25) üzenetére


westlake
félisten

Az árra sajnos rosszul emlékeztem. Szállítással együtt 27,000 forint, és erre jött még a 6,000 forintos ÁFA és a 2,000 forintos vámkezelési díj.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#27) EV6


EV6
csendes tag

Na ez pont ugyanaz a fos, mint a repiajándékba kapott noname pendrive-ok. Elképesztő, hogy van képük ráírni ilyen értékeket.

Helyette:

Ez összerakható 47k-ból, alig nagyobb és kb. 60× gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#28) King Unique válasza EV6 (#27) üzenetére


King Unique
titán

Ez milyen CDM, HyperX Savage :F

A Startech M.2 SSD külső ház csak USB 3.0. Igazán nagy tempóhoz eleve USB 3.1-es M.2 külső rack: [IO Crest], [Linsone].

[ Szerkesztve ]

(#29) atus72 válasza King Unique (#28) üzenetére


atus72
senior tag

Ezt a Linsone nem teljesen értem, eztí írja

Internal Interface: M.2(NGFF), support 22*30/22*42/22*60mm
majd
Compatible 2240,2260,2280 (mm units)SSD

Amúgy kösz a linket egész pofás és elgondolkodtató hogy nem pendrive-ot vesz az ember hanem egy iylet meg egy rendes M.2 SSD-t. :C

(#30) King Unique válasza atus72 (#29) üzenetére


King Unique
titán

Annyira nem mélyedtem bele én sem. És is csak azért néztem, mert pl. a 2,5" USB 3.1 külső házak többsége, csak SATA3-at tud és nyilván méretne is nagyobb, mint egy pendrive.
Viszont ezek az mSATA / M.2 házak meg pont jó alternatívák a kettő között és USB 3.1 sebessége is csak ilyenekkel használható ki. És is akarok vmi hasonlót a jövőben. :K
Igaz, egy hátránya azért van a dolognak: USB-n nincs TRIM...eSATA-n már működik.

(#31) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

A Lexar (Micron) JumpDrive P20 32 gigás 3.0-ás magyar pénzbe kevesebb, mint 7000 forintért 400/270 MB/s sebességet tud, a 64 gigás az meg kerek tízezerért tudja!

Komolyan, ennyit számít a márkanév? Akkor már tényleg M.2 szabványú ssd a megoldás!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#32) Sanchez638


Sanchez638
addikt

M2 ssd-t egy külső házba. Sőt nem sokkal drágább egy raid-es kiadás se. És nem sokkal nagyobb/nehezebb mint egy pendrive...

Már elpártoltam a márkától, mivel még az utolsó szart is eladja..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#33) Sanchez638 válasza Sanchez638 (#32) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hogy keveredtem én ide.. :D Most nézem, hogy 2015-ös..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.