Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

kellett, mint egy falat kenyer.

hüllő

(#2) Löncsi válasza gyiku (#1) üzenetére


Löncsi
őstag

Jobban örülhetnél, ez igazi bombahír. :U

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#3) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Nem is vészes az ára. Persze gondolom idehaza az 1/4-ét még hozzácsapják a forgalmazók ami már koránt sem olyan szép mint lehetne.

(#4) dahneey


dahneey
tag

ehh, grafikus teljesítmény akkor ps vita szinten van. érdekes hogy a proci megmardt dual core, azthittem quadra váltanak ha már itt a tegra 3. a kijelző nagyon brutál :D

kicsit meglepődtem hogy vastagodott, a vékonyítás szinte már presztízs az applenél.

[ Szerkesztve ]

(#5) Daywalker válasza "Infinity" (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Nyugodtan válthatod 1:1-ben euróra:(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) "Infinity" válasza dahneey (#4) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

A "vastagodás" már ha lehet ezt a szót használni ebben az esetben érhető. Nagyobb felbontású kijelző + nagyobb teljesítményű hardver mellé kellett a nagyobb aksi is hogy a 10 óra üzemidő úgy ahogy megmaradjon aminek hely kell. Szerintem még ez is csoda,hogy így elfér.

Daywalker: Ez igaz. El is felejtettem eme késői órában milyen jó helyen is lakunk mi.

[ Szerkesztve ]

(#7) XP NINJA


XP NINJA
őstag

ez tényleg nem vészes ár

(#8) nomárno


nomárno
csendes tag

Nekem mindennapi használatra az imac/macbook pro vonal bejött, de az iphone/ipad dolgot sehogy nem kívánom, telefonban, tabletban jobb az Android!

(#9) vanhalen


vanhalen
senior tag

Lehet összehasonlítani a képminőségét:[link] :)

Nagyítsatok rá, nagyon brutál :DD

[ Szerkesztve ]

(#10) Xero


Xero
nagyúr

Copy&Paste másik topicból a commentem elöljáróban:

1. Örömteli, hogy nem aggatnak mindenféle számot és betűt a neve után. Ez igazándiból csak az iOS érában volt megszokott, és nem lenne baj, ha leszoknának róla.
2. Szükség volt erre a felbontásra. Aki használt már iPhone 4 vagy 4S mellett iPad1-2-t, az tudja, hogy milyen kiábrándító volt rápillantani.
3. Felesleges lett volna a számítási teljesítményt növeli, erre igazán csak a grafikus chipnél volt valós igény, ahogy azt meg is lépték. Egy A5-t sem tudnak a mai appok kicsontozni. Minden nemű hátsó gondolat nélkül, de megjegyzem, hogy nem szabad összemosni az Android platform teljesítmény igényét az iOS-el. Az optimalizáció mértéke nem ugyan az.
4. Aki ettől több fejlődést várt, az bizony nem realista.

Most pedig a saját szemszögemből:
Nagyon erősen gondolkoztam egy iPad-en már egy ideje, de nem igazán tudom megindokolni, azon kívül, hogy egy plusz eszköz amivel kicsit kényelmesebb lenne az élet.
Viszont mivel ez a kijelző már valóban akkora lökést adott, hogy lépjek, szerintem be fogok ruházni egy 16-os Wifi verzióra tartalom fogyasztáshoz. A másik ami ott van a hó végi listán az az új Apple TV. Így ebben a formában már számomra is tökéletes lesz a TV-hez.

[ Szerkesztve ]

(#11) LordX válasza Xero (#10) üzenetére


LordX
veterán

Az LTE támogatás az igenis egy komoly előrelépés.

(#12) vanhalen válasza Xero (#10) üzenetére


vanhalen
senior tag

Megveszed és olyan, mintha állandóan lenne nálad egy hordozható média center, amin internetezni is tudsz, office csomagokkal, fényképezőgéppel, tűéles a képe, szép a dsesign-ja, értékálló és tök vékony. Hónoadlá kapod és viszed és szép :) Nem állat? :DDD És van rá csomó app is, még játékok is. Garageband :D Zenélsz rajta rádugod a gitárt és soldano alapon nyomatod a rockman rach emulátort. Szerintem király kis cucc :DD

[ Szerkesztve ]

(#13) (V) ó k u s


(V) ó k u s
tag

Nem rossz!
Compare akit érdekel! :)

[ Szerkesztve ]

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#14) vanhalen válasza (V) ó k u s (#13) üzenetére


vanhalen
senior tag

Nálam nem jeleníti meg, én vagyok a béna? csak egy torz ikon van a hivatkozás helyén.
MMM(!!)ókus

Most te szivaccc? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) (V) ó k u s válasza vanhalen (#14) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Simán! :D

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#16) Xero válasza vanhalen (#12) üzenetére


Xero
nagyúr

Van egy MacBook Pro-m és egy iPhone 4S-em. Így kissé nehéz volt megindokolni magam felé a vásárlást. Egy MBP vásárlást meg tudok indokolni, mert pénzt termelek vele. Egy iPhone cserét meg tudok indokolni, mert a szolgáltatótól gombokért tudom elhozni két évente. Ezt azért nehezebben tolom le a saját torkomon. :P
Ez csak az én filozofálgatásom volt. Úgyis veszek AppleTV-vel együtt, ahogy írtam is. :)

Nem kell egyébként meggyőzni, lévén 12 éve vagyok Mac user, 4 éve iPhone user és jó ideje iOS fejlesztő is. ;)

A pontokat, pedig azért szedtem sorba, hogy előre tisztázzuk a felmerülő kérdéseket-támadásokat.

(#17) macikos


macikos
addikt

Végre most már 1080p-s videót vesz fel.

Ez egy átlagember számára annyit jelent, hogy nem kell majd profi fotós/videós emberke az esküvőre, mert a nagyi felveszi az egészet és meg is vágja aztán küldi is F*szbookra :D

(#18) (V) ó k u s válasza macikos (#17) üzenetére


(V) ó k u s
tag

És csodás látvány lesz egy tepsivel kamerázni, mint pl. egy mobillal, ami ugyanerre képes...

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#19) vanhalen válasza Xero (#16) üzenetére


vanhalen
senior tag

Én nem meggyőzni akartalak, csak épp most csobbantam rá ezekre és gondoltam, veled is megosztom az örömhírt :DDD Sört brother? :DD Örüljünk :DD

(#18) (V) ó k u s: aazé szemezné vele, ha egy ilyennel melengetné a hasát az ágyadon egy félmeztelen Salma Hayek ne tagadd! :DDD

Méghogy tepsi.. micsoda emberek vannak..

[ Szerkesztve ]

(#20) Xero válasza vanhalen (#19) üzenetére


Xero
nagyúr

Sör jöhet. :P

(#21) macikos válasza (V) ó k u s (#18) üzenetére


macikos
addikt

De legalább téged fog nézni mindenki, szóval menő leszel :D Ciki lesz 4-5"-os kijelzőjű mobillal kamerázni :D

Egyébként meg: [link]

:D

(#22) (V) ó k u s válasza macikos (#21) üzenetére


(V) ó k u s
tag

1, A felvétel ugyanolyan!
2, Sokkal stabilabban lehet tartani egy mobilt, mint egy tepsit!
3, A videót már lelőtték egy laptop esetében is...

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#23) WayneGace válasza gyiku (#1) üzenetére


WayneGace
őstag

Pont ez jutott eszembe nekem is. :)

BestSecret invitációt privátban adok.

(#24) vanhalen válasza macikos (#21) üzenetére


vanhalen
senior tag

EEEZ KURR**@JÓÓÓ :R :Y :C :Y :R

Még nem láttam, marhára tetszik :DDD

Így néz ki amúgy kézben, meg a játékok rajta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25) DerDer


DerDer
tag

kicsit többet vàrtam, de tetszik így is:)

(#26) Puma K


Puma K
veterán

Engem megvettek kilóra.

Az ördögnek eladom a lelkemet, hogy legyen 4db ilyen... na jó elég egy is... na jó adom a lelkem és még fizetek is csak most rögtön legyen itt a 2 kezemben ebben a másodpercben :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

A régebbi változatokat előfizúra nem fogják már olyan tempóban venni ...

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#28) Ed Parker válasza DerDer (#25) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kellett volna bele még hologramos vetítő vagy mi?
Ha volt kettesed ez nagy ugrás ahhoz, ha nem akkor meg pláne instant get.

(#29) Picturemaker válasza macikos (#21) üzenetére


Picturemaker
őstag

Legalább már tudom mire való egy PAD. :D

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

tök jó, hogy ilyen nagy hangsúlyt fektettek a kamerára. utáltam a kis kompakt gépeket, mostmár végre 1 lexikonnal is fényképezhetek és akár 1 hátizsákba is belefér, nem kell a zsebemben tartani! külön örülök még a megnövekedett méretnek és súlynak, önvédelmi eszköznek továbbra is príma. :))

jöhetne már a memo 370t

(#31) Ed Parker válasza MortalVenoM (#30) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te nem vagy troll ugye?

(#32) vanhalen válasza Ed Parker (#31) üzenetére


vanhalen
senior tag

Ő egy scroll, szóval haladhatunk is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) Ed Parker válasza vanhalen (#32) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Még két hét és kapható, csak marad e?:)

(#34) MortalVenoM válasza Ed Parker (#31) üzenetére


MortalVenoM
tag

nem, csak rosszul keltem :) annyit akartam kihozni, hogy 1 táblagépnél szvsz abszolút felesleges a kamerára hangsúlyt fektetni, sőt nekem nem is kéne. a méretet megértem, hogy miért lett nagyobb, de a konkurensekhez képest eddig is nehezebb volt, sztem ez visszalépés, almásék helyében áttérnék a 7 colra. a processzor egy vicc, pár hónap és itt az asus (és még sok más gyártó) a tegra 3-mal 4 maggal, nekik meg ezek szerint évekig marad a 2 mag. a kijelzőt aláírom, hogy szép, de engem nem azzal lehet megfogni, ha nem ütik ki a szemem a pixelek, akkor már jó, a lényeg, hogy gyors legyen.

(#35) Dany007 válasza Daywalker (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Én így váltotta, plusz hozzáadtam a 27% áfát. Persze kis-nagyker haszonkulcsot nem. Így lett a legdrágább verzió a 64GB-os wifi+4G-s darab cirka 316.000 Forint :DDD
De gondolom azért csak lesz rajta kis+nagyker árrés is, nem?

szerk.: amúgy látom mindhárom oldalon megjelent a hír. Nagyjából ugyanaz a hír. Nem lehetne ilyen esetben a fórumrészeket összevonni?

[ Szerkesztve ]

(#36) Ed Parker válasza MortalVenoM (#34) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem meg nem felesleges, de hátránynak semmiképp sem rónám fel.
Gyerek ről pillanat fotók, nincs mindig a kezedben gondolom kamera.
A 10" tökéletes, én ágyban olvasok esténként, teljesen jó ez a méret kényelmes a szemnek,nem tudom mennyivel lennék beljebb ha 3"-al kisebb lenne?
Volt neked 2-es iPaded? Azon sem volt kevés a 2 mag, vagy hova kell ez a számítási teljesítmény?
Na mindegy ez az én szubjektív véleményem, nekem tetszenek ezek az új ficsörök, és az ára is.

(#37) madgie válasza Ed Parker (#36) üzenetére


madgie
titán

A legelső iPad is tök jó lenne a mai napig, ha az iOS5-től kezdve nem hányná össze magát a böngésző időnként tök random módon.

(#38) #56573440 válasza MortalVenoM (#34) üzenetére


#56573440
törölt tag

cseresznyenagykered van vagy valamit kompenzálnod kell, hogy arra izgulsz hány mag van benne? atomzsír a tegra magtenger, de minek? van rá akármi ami kihasználja? akkor? droid alá kraft kell mert nem lehet annyira optimalizálni a trillió vasra mint itt egy fél marékra, így nem is kell annyi teljesítmény. egyébként a legtöbb pad tulaj azt se tudja hogy mi van alatta, nem hogy hány magos meg mennyi a ram... pont azért mert nem számít amíg úgy fut minden ahogy a nagykönyvben meg van írva ;) persze akinek szempont hogy az elérhető legerősebb vas a lehető legtöbb mag, stb legyen a gépében annak ott van a többi gyártó, de kétlem hogy gyorsabb lenne valós felhasználás alatt egy droid 4 magos tegrával mint ez, csak fölösleges extra fogyasztást generálna.
" a lényeg, hogy gyors legyen." hát azzal eddig se volt gond ipadnál ;] bár az első az új ios-el amennyire hallottam már lassult elég rendesen, ami azért no...

(#39) Kommy válasza madgie (#37) üzenetére


Kommy
veterán

Sajnos ezt az iPad 2 is eljátsza tab bezárásnál, és úgy látszik erre az 5.1 sem lett megoldás, pedig bíztam benne. (igaz ez lehet a jailbreakre rá update-elt 5.1 miatt van , majd valamelyik nap megejtem a tiszta telepítést)

(#40) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

2048x1536 képpont. Nagyon durva de felesleges szerintem ilyen kis kijelzőn.

Ace Combat klón jól néz ki rajta mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#41) Tidus


Tidus
addikt

Minőségi cucc. Az árazásnál talán a Samsung is segített, így nem szállt el az alma. :D

(#42) hackeeeee válasza Löncsi (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És mit robbantott?

Véleményem szubjektív...

(#43) Zodicus


Zodicus
senior tag

Elöljáróban leszögezném, hogy az elődjével rendelkezem.
Már abban is feltünt, hogy a nagy felhasználói élménybe nem fért volna bele két hangszóró?! És újoncról szóló cikkekben sem találok erre utalást... :W
Valószínű, hogy a csere elmarad.

(#44) aram01


aram01
nagyúr

akkor lehet az ósdi 1-est venni 30ért majd az aprón?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#45) erdoke válasza oriic (#40) üzenetére


erdoke
titán

Nem értem, honnan veszik az emberek, hogy fölösleges. Marha közelről nézzük, nem úgy mint a laptopot, és bizony a betűk szőrösek, a pixelek pedig jól látszanak a korábbi modelleken. Ez az egy fejlesztés kellett igazán, kár, hogy akkumulátor terén megkéri a magáét, és így nehezebb lett, mint az elődje.

(#43) Zodicus

Két vacak, hátrafelé néző hangszóró mivel lenne jobb, mint egy? Rá kell kötni egy jó vezetékes, esetleg BT fülest.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#46) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nekem mindig is tetszettek ezek a cuccok. Ez meg pláne tetszik. De erős megérzésem, hogy még évekig nem tehetem meg, hogy vegyek magamnak egy ilyen csodát. :(

(#47) Angel1981


Angel1981
veterán

Érti valaki, hogy miért "new iPad"-nek hívják "iPad 3" helyett? :F

(#48) Prof


Prof
addikt

Ezeken milyen USb van 2.0 vagy 3.0? Nem írja a cikk.

(#49) banhammer


banhammer
veterán

Na majd a fanek ölik egymást a boltok előtt.

Ezen kívül nem tudok mit mondani.
Évtizeddel ezelőtt meg szimpatikus volt az Apple.
Ahogy egyre jobban lógott ki a lóláb úgy lett egyre taszítóbb a márka számomra.

Alternatíva meg már bőven van, hogy pont egy iPad-ra csorgassam a nyálam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#50) Zodicus válasza erdoke (#45) üzenetére


Zodicus
senior tag

Mert fektetve zavaró, hogy csak balról/jobbról jön a hang. A füles nem mindíg van közelben.

Szerk.: Prof: semmilyen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.