Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jagon


Jagon
tag

Jónak tűnik ez. És nagy fricska a zöldeknek, hogy nemcsak visszafelé kompatibilis, hanem akár az ő hardverükön is menni fog.
Alig várom, hogy mit lehet majd kihozni a Vega 3-amból... :C

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#2) 30z.Samu válasza Jagon (#1) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én arra leszek kíváncsi, hogy az új konzoloknál is fogják-e ezt használni.

Sic Parvis Magna

(#3) orbano


orbano
félisten

nincs olyanszó hogy spatiális :U (vagyis hát most lett :D)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) Duck663


Duck663
őstag

Az Anno 1800-hoz most jött frissítés, tesztelhető! És azt kell mondjam, ez igen jó lett! Nálam miután kapásból CPU limit van ezért teljesítményről nem nyilatkoznék.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) Aethel válasza Duck663 (#4) üzenetére


Aethel
aktív tag

Milyen CPU-val van limited?

(#6) Duck663 válasza Aethel (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Egy dinoszauruszok korabeli Haswell van. Nem kinevetni.

A nagyobb gond szerintem a DX11 lesz.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

The Riftbreaker (1440P , RT On + Ultra )

FSR OFF

Ultra Quality

Quality

Balanced

Performance

(Az utolsó kép azért sötétebb mert változó napszak van benne)
Sry siettem pedig :DDD
Nem rossz amúgy ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#8) bil válasza orbano (#3) üzenetére


bil
tag

Asszem térbelit jelenthet. :)

This is extremely dangerous to our democracy!

(#9) Aethel válasza Duck663 (#6) üzenetére


Aethel
aktív tag

Jó az, feleségem gépében is még egy ilyen teszi a dolgát és egész jól eljátszogat vele :D
Nekem a sima Ryzen 3600 van, de néha úgy érzem hogy hiába nem pörög maxon a proci %-a de hiába veszem le a grafikai beállításokat, ugyanúgy alacsony marad a frame. Ebből gondolom hogy nem GPU hanem CPU limit lehet..

[ Szerkesztve ]

(#10) Duck663 válasza Aethel (#9) üzenetére


Duck663
őstag

Jó, de azért már nem mai gyerek.

Na közben átbaktattam Win10-re, és DX12-re, ott pedig már más a helyzet. Előjön ugyan CPU limit, de csak rövidebb időszakokra. A sebességnövekedés natívról ultra qualityra váltva 92-ről 110-re ugrik a maximum sebesség, az átlagos 72-ről 89-re lépett elő, a minimum értékek viszont romlottak 43-ról 35-re, vegyes beállítások mellett mértem. Azért ez nem olyan rossz, első nekifutásra.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) 30z.Samu válasza Pro!Petya (#7) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tűnik ez rossznak.

Sic Parvis Magna

(#12) PuMbA válasza Duck663 (#10) üzenetére


PuMbA
titán

Az aláírásod ehhez a hozzászólásodhoz tökéletes :DDD

Aethel: Ryzen 3600-nál sajnos architektúra limit van a két CCX miatt. A magok közötti késleltetés túl nagy, ezért nem lesz több fps-ed, hiába kicsi a CPU kihasználtság. A Zen 2 nem kifejezetten géming architektúra a túlzott szétszabdaltság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13) nonsen5e válasza Pro!Petya (#7) üzenetére


nonsen5e
addikt

Esetleg arról tudsz mutatni egy képet, hogy milyen, ha 1440p helyett 1080p vagy 720p-ben futtatod ugyanezt a játékot FSR nélkül?

Én nem vagyok lenyűgözve tőle, semmiben nem tűnik másnak, mintha szimplán csak lejjebb lett volna a felbontás csúszka (mondjuk az is történt, de azt meg amúgy is támogatja 1234 éve minden játék). Már az ultra quality preset-en is csak annyit látok, hogy itt minden el lett mosva, nemhogy a többin.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#14) Z10N


Z10N
veterán

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#15) 30z.Samu válasza Z10N (#14) üzenetére


30z.Samu
félisten

RX480-nal próbálkozzak vagy esélytelen?

Sic Parvis Magna

(#16) b. válasza nonsen5e (#13) üzenetére


b.
félisten

annyi is történik kb aztán vissza van élesítve sharpening eljárásokkal.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) SindaNarmo válasza nonsen5e (#13) üzenetére


SindaNarmo
tag

A Hardware Unboxed videójában találhatsz ilyen össze hasonlítást, bár ott a 4k vs 1440p és 4k Quality van összehasonlítva

(#18) Duck663 válasza PuMbA (#12) üzenetére


Duck663
őstag

Igen, ezért is írtam hogy átbaktattam! Játékok miatt néha használom, de amúgy :S

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#19) Duck663 válasza b. (#16) üzenetére


Duck663
őstag

Működik? Működik. Ennyi. Ahhoz, hogy valami jól működjön, nem kell feltétlenül mindenféle technológiai katyvasz. Ahogy mondani szokták az egyszerűbb, jobb.

#13 nonsen5e: Nézd már meg működés közben!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#20) SindaNarmo válasza 30z.Samu (#15) üzenetére


SindaNarmo
tag

Nagy valószínűséggel még régebbi kártyákkal is működik, de pl a RX480 még az AMD oldalán is fönt van mint támogatott kártya.

(#21) 30z.Samu válasza SindaNarmo (#20) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor próbálkozom és hozok eredményeket, már ha van olyan játék, amelyik meg is van. :D

Sic Parvis Magna

(#22) Pro!Petya válasza nonsen5e (#13) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az 1080p már alapból úgy néz ki mintha ha minden el lenne mosva :DDD

Értem amúgy mire gondolsz de szerintem még 2K balanced is élesebb lesz mint a 1080p natív..,
Majd ha újra gép előtt leszek megnézem ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#23) Z10N válasza 30z.Samu (#15) üzenetére


Z10N
veterán

A peticio miatt arra is kiterjesztettek utolag. De amugy a tesztben is lathatod, hogy az rx470 szerepel. Szoval probald ki. A tesztek alapjan sokat dob rajta, meg ultran is 25-40% kozott.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#24) tathannibal


tathannibal
csendes tag

Nvidia kártyával valaki próbálta már?

(#25) 30z.Samu válasza Z10N (#23) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elméleti síkon a Resident Evil 2 is támogatott, nem? Vagy valami én értelmezek félre? Momentán csak azzal tudnám kipróbálni, de nem adja be ezt az opciót. Terészetesen lefrissítettem a driver-t.

Sic Parvis Magna

(#26) SindaNarmo válasza 30z.Samu (#25) üzenetére


SindaNarmo
tag

Egyenlőre csak pár játék támogatja.
itt fönt van a lista:
https://www.amd.com/en/technologies/radeon-software-fidelityfx-super-resolution

(#27) 30z.Samu válasza SindaNarmo (#26) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaa, akkor én néztem be, gondolom akkor majd csak lesz. Na mindegy, ha lesz, akkor majd kipróbálom kíváncsiságból. :R

#28) Kansas: Akkor fent hagyom, majd későbbiekben ránézek. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#28) Kansas válasza 30z.Samu (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Majd patch-ben kapja meg az FSR-t.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#29) arn


arn
félisten

Ennek sok koze nincs a dlsshez, realtime upscaler par filterrel. Videoknal egy rakat hasonlo van, csak most realtime a gpu szamolja (ott is van hasonlo).

Szvsz minel gyorsabb az akcio, es minel feljebb megyunk felbontasban, annal kevesbe van jelentosege a nativ felbontasnak, inkabb az a fontos, hogy ellenorzotten menjen az upscale a tartalomnak megfeleloen, es akkor semmifele nagy csoda nem kell.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) SindaNarmo válasza arn (#29) üzenetére


SindaNarmo
tag

Annyiban van köze, hogy pont amiatt használnád, ami miatt DLSS-t.

Ha meg minőségben közel tudja azt, akkor engem egyáltalán nem érdekel hogy hogyan csinálja. Bár azt megjegyzem ilyen téren elég vaksi vagyok.
Ha majd lesz olyan játék ami mind kettőt támogatja, kíváncsi leszek az össze hasonlító tesztekre.

Bár az már most is látszik, hogy jelenleg alacsonyabb felbontáson rosszabb mint a DLSS2.

(#31) 30z.Samu válasza SindaNarmo (#30) üzenetére


30z.Samu
félisten

Majd reszelnek rajta és jó lesz az, de elég ígéretesnek tűnik.

Sic Parvis Magna

(#32) nonsen5e válasza SindaNarmo (#17) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hmm ezen annyira nem is rossz az Ultra Quality, a többi eh.

MSFS igazán megkaphatná, gyorsan. :B

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#33) Kansas válasza SindaNarmo (#30) üzenetére


Kansas
addikt

"Bár az már most is látszik, hogy jelenleg alacsonyabb felbontáson rosszabb mint a DLSS2."
És mégis ki használ DLSS2-t támogató kártyát 1080p-ben vagy 720p-ben DLSS-sel?
A leggyengébb kártya ami támogatja a DLSS2-t az az RTX2060, ami bőven elég 1080p-ben is natívra... legalább is hirtelen nem jut eszembe DLSS-t támogató játék, amiben nem...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) LGG555


LGG555
aktív tag

Ezt hol lehet bekapcsolni?

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#35) SindaNarmo válasza Kansas (#33) üzenetére


SindaNarmo
tag

Persze, csak kb ebből látszik a megközelítésből adódó különbség. Hogy míg a DLSS2 használ egyéb infókat is, addig az FSR ténylegesen csak képre támaszkodik.

Én is kíváncsi vagyok rá, hogy pl a 2400G-n mit fog produkálni, majd ha támogat olyan játékot ami meg van.

(#36) somfalvi


somfalvi
tag

Ez engem is érdekelne.... :) Mármint az,hogy hol lehet bekapcsolni ezt az opciót!?

[ Szerkesztve ]

(#37) Bandit79 válasza Jagon (#1) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Ez miért is fricska? :F

(#38) cskamacska válasza Jagon (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Ha már fricskák, menni fog ez az RX Vega kártyákon? :F
Esetleg a HD7900, 290/390 sorozaton?

Mert ugye azoknak lenne inkább szüksége rá, nem az RTX 2080 tulajoknak. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#39) kikikirly válasza cskamacska (#38) üzenetére


kikikirly
senior tag

Vegákon egyértelműen működik:
,,A validált megoldások tekintetében ugyanakkor megemlítették, hogy a Radeon VII, valamint RX 6000, 6000M, 5000, 5000M, Vega, 500 és 400 sorozat, illetve a Ryzenek IGP-i megfelelnek a célnak, de tekintve, hogy maga a kód nem túl hardverspecifikus, így meg lehet próbálkozni a még régebbi Radeonokkal is, bár ezekre nincs hitelesítve, ugyanakkor jó eséllyel működik."
HD 7900 & R9-29X/39X úgy értelmezem jelenleg nem működik, és nem is igérik hogy fog, de nem zárják ki a lehetőségét későbbi frissités formájában. Viszont most tették driveresen Legacy státuszba GCN1-2-3 architektúrát, ami nem ad bizakodásra okot. :F

[ Szerkesztve ]

(#40) paprobert


paprobert
senior tag

Jobb lett egy kicsivel mint amit előre lehetett várni. Vannak használható állapotai.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41) b. válasza Kansas (#33) üzenetére


b.
félisten

sokan az RT miatt. Pl 1440P re nekem 1080 P a kinduló felbontás.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) Alogonomus


Alogonomus
őstag

A Necromunda: Hired Gun után sokkal okosabbak leszünk, mert abban a játékban egyértelműen össze lehet majd hasonlítani a két megoldás eredményét, mert a DLSS mellett elérhető lesz az FSR is. Na arra a játékra valószínűleg mind a két oldal nagyon rágyúr majd, mert aki ott győz, az értékes trófeát visz haza.

(#43) SindaNarmo válasza Alogonomus (#42) üzenetére


SindaNarmo
tag

Azért az FSR-nek meg van az az előnye hogy nem "kell" jobbnak lennie a DLSS2-nél, elég csak user szempontból tűrés határon belül maradnia, és akkor már jó helyzetben van, mivel nincs korlátozva spec eszközre.

De amúgy ja, érdekes lesz az összevetés.

(#44) awexco


awexco
őstag

The Riftbreaker Demóra gondoltak amit ingyen meg lehet nézni ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45) SindaNarmo válasza awexco (#44) üzenetére


SindaNarmo
tag

Úgy nézem benne van a demo-ban.

(#46) Abu85 válasza cskamacska (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez egy compute shader kód. Mindenen megy elméletben, amely shader modell 5.0-t támogat. Esetleg meghajtófrissítésre lehet szükség. Az AMD az újabb VGA-kra validálja, de ahogy a cikk is írja, ez nem zárja ki a régi, legalább shader modell 5.0-t támogató hardvereket.

#39 kikikirly : Ehhez nem kell külön driver, mint a DLSS-hez. Az FSR csak shader modell 5.0-t támogató fordítót kér csak.

#36 somfalvi : A támogatott játékokban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) awexco válasza Abu85 (#46) üzenetére


awexco
őstag

Növelt L3 as CPU-kon a cpu limiten segít látványosan a nagyobb cache ?

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#48) Abu85 válasza awexco (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A sok adattal dolgozó játékokban nyilván nagy haszna van a nagy cache-nek. Ezzel a CPU-limit kevésbé lehet erős.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) Kansas válasza SindaNarmo (#35) üzenetére


Kansas
addikt

Miért, szerinted mire támaszkodik még a DLSS a képen kívül? Elárulom, semmire. A különbség az hogy az FSR csak az épp feldolgozott képkockából vesz információkat, a DLSS pedig korábbi/későbbiekből is - cserébe nehezebb implementálni épp emiatt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) Kansas válasza arn (#29) üzenetére


Kansas
addikt

Ez így ebben a formában nem igaz, maximum olyan tág értelemben, amilyenben értelmetlen használni.
Annyiban van igazad, hogy technikailag nincs sok köze a DLSS-hez, de miért is kéne, hogy legyen?
Más részről funkcionalitásban azonos a DLSS-sel, sima realtime upscale-nél jobb képet ad a HU teszt alapján.
Csak azért, mert nem varázsol Tensor magokkal meg nem igényel központi tanítást, nem kéne lefitymálni, annyival nem rosszabb a DLSS2-nél sem, a DLSS1-nél pedig határozottan jobb.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.