Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Taranti


Taranti
senior tag

Ez szép és jó, de sok gyártó még a 60-70k körüli telefonjaiba is képes rég elavult generációs NAND tárat rakni. Tehát kell a fejlesztés, de sokkal fontosabb kérdés, mi kerül valójában egy adott készülékbe.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#2) Fred23 válasza Taranti (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az már mégis szinte biztos, hogy a Galaxy S10-be ez kerül majd az 5G modem mellé. :)

(#3) Taranti válasza Fred23 (#2) üzenetére


Taranti
senior tag

Szupi! De akkor pont erről a gyártóról kérdeznélek, mit tudsz, a kettővel ez alatti modelljébe mit rak majd? Mert az S10-et pont nem lesz kedvem megvenni... ;)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) vicze


vicze
félisten

Ebben az a vicces, hogy Apple NVMe-t rak 2éve minden telefonjába. Mások inkább feltalálják a spanyol viaszt...

(#5) Fred23 válasza Taranti (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mivel ott van például India is, bármilyen durva, de nem zárnám ki még azt se, hogy az eMMC nem süllyed el olyan gyorsan; de nekünk itt az EU-ban 2019-től már szerintem minden ciki lesz, ami nem UFS 2.0 legalább. Középkategóriában szerintem általános lesz 2019-ben az UFS 2.0/2.1, de belépő szinten talán akad majd pár darab eMMC-s modell is, amit csak kényszerből vesz, aki vesz.

[ Szerkesztve ]

(#6) malnabokor válasza Taranti (#3) üzenetére


malnabokor
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#7) kcsa válasza Fred23 (#5) üzenetére


kcsa
veterán

Túl pozitívan gondolkodsz, amíg egy centtel olcsóbb az emmc, addig azt rakja bele a középkategóriás és gyengébb eszközökbe. És akkor még a Huawei féle lottóról nem is beszéltünk :(

(#8) BladePocok


BladePocok
tag

Kár,hogy a telefonok tetemes többségébe még mindig emmc kerül, UFS meg marad az úri-muri mid-high end készülékek privilégiuma.( mint szabvány, 2.0 2.1 vagy 3.0-ról nem is beszélek külön)

[ Szerkesztve ]

(#9) bteebi válasza Taranti (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Na ez az. Az UFS 2.0 is bőven elég lenne (1200 MB/s a teljes sávszélessége, 2×SATA 3.0, nagyon kemény), bár persze jó, és kifejezetten előremutató ez a fejlesztés (teljes sávszélesség 2900 MB/s). Kíváncsi leszek, mikor lesz először olyan mobil adattároló, aminek a 2.0 már kevés lesz. Szerintem még nem idén, bár jövőre, vagy max. azután már esélyes lehet. Az S8 az UFS2.1-gyel is megállt 7-800 MB/s-es olvasásnál (ami amúgy egészen brutális szerintem), UFS2.0-val pedig 5-600 MB/s-nél.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) ribizly


ribizly
veterán

Durva. És ez mihez "kell"? Gondolom a 4K@100fps már eléggé igényli a sávszélességet,. De akkor itt kell egy komoly tárhely növekedésnek is történnie, nem?

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11) Kasya válasza Taranti (#3) üzenetére


Kasya
nagyúr

S8 UFS 2.1.
Szvsz S9 is ezzel jon.

[ Szerkesztve ]

(#12) bteebi válasza ribizly (#10) üzenetére


bteebi
veterán

Egyelőre még semmihez se kell, sőt igazából még vagy 2-3 évig se (szerintem), lásd a fentebbi hsz-emet. A 4K 100 fps-hez meg még nincs megfelelő hardver, és szerintem idén se lesz, de ahhoz is nagyon bőven elég lenne a folyamatos kb. 100 MB/s-es írás (amit már régóta tudnak a jobb telefonok), sőt. Nem célja az senkinek, hogy másodpercek alatt megtöltsd a rendelkezésre álló tárhelyet, szerintem 3-400 Mbps-nél (kb. 40-50 MB/s) nagyobb bitrátára még nagyon sokáig nem kell számítani; igazából már a 100+ Mbps is elég jónak számít, persze az nem 100-120 fps-hez van.

Tárhely növekedés meg szép lassan azért van, a 16 GB már teljesen eltűnt a felsőkategóriából (sőt, jobb helyeken már inkább a 64 GB az alap), a 32 GB már talán a felső-középkategóriában is eléggé elterjedt (bár javítsatok ki, ha tévednék), a 128 és 256 GB meg már szintén nem elérhetetlen. Azt hirtelen nem tudom, hogy van-e már félterás telefon (ha van, akkor is csillióba kerül persze), de mindenképp lesz, tablet meg már van. Szóval egyáltalán nem rossz a helyzet tárhely téren, ha nincsenek anyagi korlátaid :DDD.

Egy kis infó innen, 4K 60 fps-re számolt bitrate (mondjuk amúgy 100 helyett inkább a 120 fps lehet érdekes, ami az itt számolt értékeknek pont a duplája lenne):

raw, uncompressed ( yv12 format, typical for bluray, video cameras etc) : 12 bits per pixel x resolution x frames = 12 x 3840 x 2160 x 60 = 5,971,968,000 bps = 5,971,968 kbps = 711 MB/s

compressed with lossless compression (huffyuv, magicyuv, other codecs), depending on content complexity, usually 1:5 - 1:2 , so about 100-400 MB/s

with lossy compression... h264/avc would probably need around 60-80 mbps for great quality, 20-40mbps would work for youtube quality h265 / hevc would give great results with 50-70 mbps, probably will do youtube quality for 20-30 mbps.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) Fryskitt válasza Fred23 (#2) üzenetére


Fryskitt
addikt

Miért biztos ez? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#14) Fred23 válasza Fryskitt (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szinte biztos, mert az elérhető legjobbat szokta kapni. 2019-ben pedig talán még nem lesz ennél jobb. Igényelni szokták a zászlóshajók tulajai az efféle újdonságokat. Nem emlékszem már, talán az S8 kapcsán, de az is lehet, nem Samsung csúcstelónál, volt, aki azon sírt, hogy az övé ufs 2.0, holott 2.1-nek kellett volna lennie. Egyébként nekem is tetszik, ha egy csúcsmobilba bepakolnak mindent, ami technológiailag éppen lehetséges.

(#15) Fryskitt válasza Fred23 (#14) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az nekem is. Sajnos kevesen teszik és vannak eléggé érthetetlen lépések is.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#16) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Hála a telefonoknak a memóriachipek tovább drágulhatnak...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.