Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ImpersonatoR

"Ám ez még mind semmi!" -2021-

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez a büntetés semmi, bármikor bevállalja a cég a hatalmas profit mellett amit ezen eltitkolt idő alatt keresett.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) koko52


koko52
veterán

Cserébe hirtelen 100% fel lett törve az LHR.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#4) Saccco válasza koko52 (#3) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt a konteót én is emlegettem egy másik fórumon. :DDD
Felettébb gyanús.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5) fanti


fanti
addikt

Hát...ez a bünti kb. olyan, mint ha én mondjuk autópályán mennék forgalommal szemben 300-al, és a rendőrség ezért kiszabna rám ezer forint szabálysértési pénzbírságot...mint elrettentő büntetést.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Az Nvidia bevállalta, hogy ezt megkockáztatja. A szóban forgó két évben nyertek vele egy meglehetősen nagyot és a tőzsde is pozitívan reagált. Hogy mi lesz akkor, amikor a kriptopénzeknél már nem lesz szükség videókártyákra és hirtelen tele lesz a piac használt kártyákkal, de az alapigény is bezuhan, azt senki sem tudhatja. Annyi valószínű, hogy akkor viszont éppen ellenkező irányba fog elindulni a cég. :U Akkor meglátjuk, megérte-e nekik. ;)

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#7) Busterftw válasza ElEvEn11 (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem tul van kicsit reagalva, ez mar kb megtortent 2017(?)-ben, amikor beszakadt a crypto. Azota a vga atlag arak csak nottek (msrp is), az emberek jobban hozza szoktak a magasabb arakhoz. Most egy 700 euro msrp kartya 900-1100 euroert jo deal, mert eddig 2000-2500-ert mentek.

(#8) ElEvEn11 válasza Busterftw (#7) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nem látok a jövőben. Ezért is mondtam, hogy meglátjuk milyen hatásai lesznek. Az sem egy túl jó jövőkép, hogy mindenhol nagyobb és több energiát igénylő videókártyákról pletykálnak mindkét nagy gyártó részéről. Ott már nemcsak arról beszélünk, hogy miként tudod majd hatékonyan hűteni és kifizetni a villanyszámlát utána, hanem, hogy lesz-e úgy egyáltalán értelme bármilyen otthoni vagy irodai környezetbe szánt gépbe ilyen dedikált eszközt tenni. Az ára tuti még nagyobb lesz – mert erről is szólnak az iparági pletykák – és sokan már most is felhős játékszolgáltatás vagy felhős számítási szolgáltatás felé kacsingatnak, mert havi szintre visszabontva ott már lehet, hogy jobban megéri költségszinten. Így meg ki a fene fog a szerverüzemeltetőkön kívül olyan kártyákat venni, amikre számítani lehet? Tovább fűzve a kérdést, akkor vajon egyáltalán milyen jövő elé néz a két fő videókártya gyártó? :F Nyitott kérdések... :K

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#9) borg25


borg25
senior tag

Megértem, hogy az NVIDIA se nem erősíti meg, se nem tagadja, hogy kriptobányászok vették a termékeit. Nem kérdezte meg, hogy mire kell a termék, innentől kezdve hivatalosan honnan tudja? Ha meg megkérdezi, akkor meg jön az adatvédelem, hogy mi köze hozzá, hogy a termékével játszok, falat építek, videót renderelek, vagy bányászok? Ha megadom, hogy isten biza, én csakis játszani fogok rajta, akkor már nem is bányászhatok?
Jó nagy tételben vett tőlük a Bányászfarm bt videokártyát, a cég nevéből lehetett sejtése, vagy abból is, hogy új nagykereskedő vesz 1000+db top videokártyát, és az alsó kategóriából meg nem vásárol semmit. De mindebből csak erős feltételezést lehet felállítani, és nem tényigazságot.
Nem hiszem, hogy az NVIDIA bármit is mondhatna ebben az ügyben.
Tényleg csak azt teheti, hogy a termékét olyanra csinálja, hogy ne lehessen vele bányászni.
Sluszpoén, ha bányásznak nem adja el a kártyáját, az szerintem hátrányos megkülönböztetésnek minősül, amiért szintén perelhető.

(#10) gbors válasza borg25 (#9) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem kérdezte meg, hogy mire kell a termék, innentől kezdve hivatalosan honnan tudja?

A befektetők tájékoztatása nem egy ilyen kérdés.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11) qqcqqc válasza borg25 (#9) üzenetére


qqcqqc
őstag

Attól még a tőzsdei jelentésnek a forgalmi adatoknál tartalmaznia kell megjegyzés szinten, hogy a kimagasló forgalom nem az elsődleges megcélzott felhasználók (játékosok) vásárlásai, hanem egy jóval rizikósabb vásárlói körből került ki.

[ Szerkesztve ]

(#12) fatpingvin


fatpingvin
őstag

számomra nem teljesen világos hogy adminisztratív szempontból mi köze a tőzsdének ahhoz hogy magánszemélyek ésvagy kisvállalkozások milyen célra vásároljákj a hardvert. igazából az se hogy ennek milyen módon kéne megjelennie az eladási statisztikákban, elvégre a vevő az vevő, nem?

oké, nagy viszonteladók egy dolog, de ezt most konkrétan nem értem hogyan kéne értelmezni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) Sir Riccio válasza qqcqqc (#11) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ezt miből tudja a gyártó biztosan (pláne az LHR bevezetése után), illetve mitől rizikósabb számára a bányász mint vásárló mint a játékos mint vásárló?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#14) Saccco válasza Sir Riccio (#13) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csomagolás nélkül raklapszám tolták át a bányába a kártyákat. Még az utolsó tesztet sem csinálták meg, gond esetén cserélték a kártyákat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15) borg25 válasza qqcqqc (#11) üzenetére


borg25
senior tag

De honnan tudja megmondani? Max annyit tudtak volna beleírni, hogy feltételezzük, hogy a gaming szegmens eladásainak kb 20-50% (Passz mennyi, nem tudom) a criptobányászok generálták. De olyat nem tudna megmondani, hogy ez dollárra pontosan mennyi.
Passz mi van a jelentésben, megemlékeznek-e a kriptobányászokról, mint kockázati tényezőről. Nem hiszem, hogy egyebet tudott volna tenni, igaz, nem vagyok könyvelő, csak szerintem ehhez nincs pontos adat.

(#16) Sanya válasza Sir Riccio (#13) üzenetére


Sanya
nagyúr

mert ha behullik a crypto piac, (mindegy mi miatt), akkor nem éri meg bányászni, nem éri meg a tranzakcióként fenntartani a rendszert, akkor hirtelen sok vga kerülne a piacra és lenyomná az új termékek árát és eladási mennyiségét. A befektetőnek, aki NVIDIA részvényt akar venni mindez iformáció, szóval jó, ha tud róla.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) qqcqqc válasza fatpingvin (#12) üzenetére


qqcqqc
őstag

A tőzsdei felügyelet amiatt bírságolt, mert nem volt magyarázat a megugró forgalom mellett a tőzsdei jelentésben, így ez alkalmas volt a befektetők megtévesztésére.
Persze ez csak elméleti lehetőség, akik Nvidia részvényt tisztában volt helyzettel.

(#18) qqcqqc válasza borg25 (#15) üzenetére


qqcqqc
őstag

Pont ennyi kellett volna. :)
Ezt nem tették meg.

(#19) Sanya válasza borg25 (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

Törekedni viszont lehet rá, hogy tudd, mi lett a sorsa.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) Sir Riccio válasza Saccco (#14) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ez nekem inkább tűnik urban legendnek, mint egy tőzsdefelügyelet vagy a befektetők felé szolgáltatható tájékoztatásnak, mea culpa.
#16Sanya: Nem tudom, én ezért most nem tudom a gyártót hibáztatni. Aki komoly pénzt fektet ebbe az iparágba azért az ezekkel csak tisztában van, alapból is, de lehet, hogy én vagyok naiv.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21) ttt válasza fatpingvin (#12) üzenetére


ttt
senior tag

Mert tőzsdén - elvileg - átlátszó folyamatoknak kell történni, hogy befektetők reálisan tudjanak dönteni mibe fektetik bele a pénzüket. azaz tudják-e vállalni a kockázatot.

Pl: ha eltitkoltan 1000 tonna kokaint vásárol a cég, viszont az eladásból emelekedik a részvény ára meg dől az osztalék, attól az még nem legális. A céget levarrják - már ha utolérik - a befektetők nagy többsége - ugye a piramis alja - meg búcsút inthet a pénzének és örülhet, ha nem lesz orgazdasággal megvádolva. (Ha nem is lehet ilyet kb. az eltitkolás ennyi, hogy miből lett nagy a zsozsó. A kockázata a kriptopénz bedőlésének jóval nagyobb, mint hogy 1 000 000 vérpistike visszaviszi a méregdrága videókártyáját a boltba.

(#22) worxland válasza borg25 (#15) üzenetére


worxland
addikt

Jó lesz az 90-95%-nak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#23) RJ45


RJ45
junior tag

Egzakt módon lehet tudni utólag mekkora számítási kapacitás kellett a vonatkozó coinok legyártásához.
Értem, hogy eltérő a VGA-k számítási kapacitása típus szerint, de azért sok titok itt sincs, amit titkolni lehetne, ha a mindösszesen meg eltitkolhatatlan.
Ott van az árbevétel, ott vannak az eladások minden VGA gyártónál meg ott vannak a legyártott coinok is.
A számok makacs dolgok.

(#24) dabadab válasza Sir Riccio (#13) üzenetére


dabadab
titán

Ezt miből tudja a gyártó biztosan (pláne az LHR bevezetése után)

Nem kell biztosan tudnia, hogy egy adott kártyát ki és milyen célra vett meg, viszont az azért elég alapvető elvárás, hogy a saját elsődleges piacát ismerje annyira, hogy egy nagyon-nagyon-nagyon szokatlan kiugrás esetén azért legalább felvetődjön benne a "mi a fene volt ez?" kérdés és azért legalább pár mondatot szenteljen az éves beszámolójában annak a ténynek, hogy egyáltalán nem a gaming piac ugrott megy így (ezzel nyilván tisztában voltak), hanem a kriptósok álltak neki GPU-kat venni raklapszám (meg ezzel is tisztában voltak). Márpedig ha tisztában voltak vele és elhallgatták, azzal teljesen jogosan vívják ki a tőzsdefelügyelet haragját (a tőzsdei cégeknek van egy rakat plusz kötelezettségük azon a téren, hogy milyen mélységben és milyen őszinteséggel kell tájékoztatni a (potenciális) részvényeseket a cég működéséről).

A LHR nem tudom, hogy jön ide, a 2018-as üzleti évről van szó, akkor még nem volt sehol.

DRM is theft

(#25) ttt válasza Sanya (#16) üzenetére


ttt
senior tag

Nagyságrend és a piaci szereplők egyértelműen árulkodnak. Azaz: eddig volt pl 10-15 nagykereskedő, akik megfelelő eladási statisztikákkal a zsebükben megrendeltek kb ugyan annyit, mint előtte a különböző szegmensekből az előző évek alapján. És akkor egyszer csak megjelenik még ennyi, vagy több nagy tételben vásárló - a nevét nem ismerni vagy eddig itt nem vásárolt - és ugyan ilyen vagy akár nagyobb tételt vesz egyben, akár áralku nélkül.
Ez, ha nem egyértelmű, akkor az már biztosan, hogy a kiskereskedelemben meg egy db kártyával sem lesz több és a viszonteladói árak az egekbe kúsznak. Még a nagy tesztelő újságok se kapnak tisztelet példányt, ha nem egymásra várnak, mert egy tucat se kering az egész világon.
Akinek ez nem átlátszó és teljesen egyértelmű az még meg sem született vagy halott :B

(#26) Reggie0 válasza ttt (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez a teljes szektorra vonatkozo informacio, nem egy gyartora. Az iparagi evidenciakat nem hinnem, hogy egy cegnek kene elmagyaraznia a befektetoinek.

Ha a ceg nem vizsgalja, hogy mibol allnak az eladasai, csak szimplan eladnak, akkor megis honnan kene tudnia, hogy mennyit vesznek gamerek es mennyit banyaszok? Ezeket a vevoket jellemzoen nem ezek a cegek szolgaljak ki, hanem alattuk van valamilyen gyarto aki megtervezi a kartyat es beulteti az alkatreszeket, csomagolja es eladja, az nvidia/amd meg csak a csipet szallitja.

[ Szerkesztve ]

(#27) dabadab válasza Reggie0 (#26) üzenetére


dabadab
titán

Az iparagi evidenciakat nem hinnem, hogy egy cegnek kene elmagyaraznia a befektetoinek.

De (és 2018-ban a kriptó messze nem volt evidencia).

DRM is theft

(#28) Reggie0 válasza dabadab (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem, mar 2015-ben is az volt.

[ Szerkesztve ]

(#29) borg25 válasza dabadab (#27) üzenetére


borg25
senior tag

Reggie0 mond valamit, a videokártyákat nem az NVIDIA adta el, hanem pl a Gigabyte, ASUS, Patriot stb. Ha kiment csomagolás nélkül raklapon, akkor tőlük. Persze mindegyiküket meg lehetett kérdezni, hogy mennyit adtál el criptobányásznak látszó jogi személynek, de aztán ahhoz, hogy ezeket a számokat összegezni lehessen az kell, hogy mindenki ugyanazt értse criptobányásznak látszó jogi személy alatt. Utólag meg nehéz ezt definiálni. Aztán ha valaki ez alatt azt érti, ha nyilatkozik róla, hogy ő az, másik szerint aki új nagykereskedőként jelent meg, harmadik szerint aki raklapon vette a kártyákat. Negyediknél szempont volt a 1000+ limit.
Ezt azért nehéz pontosan összegezni egyetlen pontos számban.

De azzal egyetértek, hogy azt lehet mondani, hogy a tavalyi évhez képesti növekedés legvalószínűbb oka az a kriptoláz.

(#30) nexplo


nexplo
őstag

Egy fing bünti több milliárd plusz bevételért. Nagyon sajnálhatja az NV ezt a hatalmas büntit.... :W vicc kategória.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#31) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

emlékszem a sok crypto betyár mondogatta, hogy nem amiatt nincs vga :D
ha valaki azzal keres pénzt legálisan, akkor minden jót neki, de amikor megideologizálják meg maguknak is hazudnak az már nem egészséges. azért kíváncsi vagyok mennyi hívő maradna ha ráfizetéses lenne a crypto fenntartása, tényleg elvből üzemeltetnék-e tovább?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#32) dabadab válasza borg25 (#29) üzenetére


dabadab
titán

Ezt azért nehéz pontosan összegezni egyetlen pontos számban.

Ez hogy jön ide? Kért bárki is tőlük ilyesmit?
Nem, nem kért.

DRM is theft

(#33) dabadab válasza nexplo (#30) üzenetére


dabadab
titán

Egy fing bünti több milliárd plusz bevételért.

Fogós kérdés: szerinted egyébként mennyi bevétele származott ebből az eltitkolásból az Nvidiának és ez konkrétan hogyan realizálódott? :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) Tapsi válasza nexplo (#30) üzenetére


Tapsi
addikt

Nézd, én több multinál is dolgoztam már, nem kicsiknél, és pont érzékeny területeken. Egy dolog közös volt bennük: mindent megtettek azért, hogy nehogy megbüntessék őket. Ez olyan reputációs veszteség, amit úgy kerül mind, mint a véres rongyot. Ha például ezen mondjuk felkapják a vizet a részvényesek, és beleáll az árfolyam a földbe, akkor még a menedzsment is belebukhat.

(#35) nexplo válasza dabadab (#33) üzenetére


nexplo
őstag

Én visszakérdezek, miért titkolták el ha semmi érzékeny dolog nem volt ebben az adatban? :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) sb válasza borg25 (#29) üzenetére


sb
veterán

Még mindig teljesen téves az irány. 50%-os éves növekedés volt. De vegyük a kisebbet a cikkből, 25%. Ha nem tudod megmagyarázni akkor mégis hogy viszed az üzletet?
Honnan tudod, hogy kell még +2 gyár/új gyártói szerződések? Vagy a másik irányba kell adni ezt-azt meg elküldeni az emberek 10%-át? Bármilyen döntést hozni egyáltalán hogy lehet?

Szerintem, hogy plasztikusabb legyen, most mindezt nézzük fordítva: eltűnik a forgalom 25, de mondjuk csak 10-15%-a. Te ott állsz mint befektető és azt kérdezed WTF? Megnyugtat és a meglévő milliókat tartod, mellé továbbiakat öntesz a cégbe akinek gőze nincs róla, hogy ez most mi volt?
Rossz volt az időjárás és azért vettek kicsit kevesebbet átmenetileg, a konkurencia vitte el a piacot vagy pl. mindenki telefonon játszik és 10 éves trendfordulót látunk ami után beszántják őket mint pl. egy Nokiát.

(#37) borg25 válasza sb (#36) üzenetére


borg25
senior tag

Különbség van aközött, hogy mit feltételezel, és mit nyilatkozol. Utóbbi jogi felelősséggel jár.
Előbbi alapján tervezheted, hogy kell-e neked plusz gyártósor.
Nézzünk egy példát, lövést hallasz, benyitsz a szobába, ott találsz egy füstölgő pisztollyal a kezemben. Feltételezheted, hogy én vagyok a tettes, kezet fel, óvatosan kisétálsz. De ha úgy nyilatkozol, hogy én vagyok a gyilkos, akkor ha tévedsz, akkor becsületsértésért beperelhetlek. Azt mondhatod, hogy mikor a szobába értél, akkor a kezemben láttad a füstölgő pisztolyt. Az ügyvédem megkérdezné, hogy láttál-e olyat, hogy elsütöm, vagy nem lehet-e hogy én előbb értem oda mint te, és csak felvettem a földről a pisztolyt?
Ezért mondom, hogy max olyat írhattak volna bele, hogy feltételezzük, hogy a megugró kereslet x százalékát a kriptobányászat felfutása generálta.

Más szempont: Oroszországot embargóval sújtják. HDD-t elvben nem vehet, viszont az országnak szüksége van rá. Ha a lakosság nem is jut hozzá, mások meg fogják találni a módját, hogy feketén beszerezzék. Lehetne olyat mondani, hogy HDD gyártó nyilatkozik, tavaly Oroszországnak eladták az éves mennyiség 10%-át, azt ugye idén nem lehet eladni, tehát tavalyhoz képest 90%-ot fog tudni eladni. Aztán mondjuk 95% lesz eladva. Mit mond? Volt egy 5%-os felfutás? Vagy leírja, hogy ő, vagy valaki az ellátási láncban eladott 5% mennyiséget az oroszoknak? Valszeg annyit ír, hogy Iránba 2x annyi HDD lett értékesítve. Pedig valószínűleg tudni fogja, hogy az a mennyiség végül hol kötött ki.

(#38) dabadab válasza nexplo (#35) üzenetére


dabadab
titán

Ezt biztos tőlem akarod megkérdezni? Csak mert én semmi ilyesmit nem állítottam.

DRM is theft

(#39) sb válasza borg25 (#37) üzenetére


sb
veterán

Ezek vagy nem releváns példák (pisztoly) vagy tök speciálisak (oroszok).
Ennél sokkal egyszerűbb a helyzet. Ahogy mondtam: te vagy a befektető, add az összes pénzed, k*va jó hozamot hozok.

Hozod a pénzt vagy valami közelebbi is érdekel, hogy pl. rézf*szú baglyot gyártunk alaszkai piacra közpénzből vagy versenyképest AI chipeket autókba. Esetleg csak szimplán rizst termesztünk.

Ennyire egyszerű.

(#40) arty válasza Sir Riccio (#20) üzenetére


arty
veterán

persze h nem hibáztatod az nvidiát, hiszen fogalmad sincs a tőzsdepiaci szabályozásról, a kritériumokról amiknek egy beszámolóban szerepelnie kell :D és ebben az a tökjó, hogy nem is neked kell ezekkel tisztában lenned, hanem az nvidiának kellett volna..... persze esetükben sem arról volt szó, hogy ne lettek volna mindezekkel tisztában :D

(nyilván nem kívánták a szép számok mögötti esetleges(!) lufit reklámozni)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) borg25 válasza sb (#39) üzenetére


borg25
senior tag

Szerintem pedig meghatározza azt, hogy mit írok bele egy jelentésbe. Amit beleírok, azért vállalnom kell a felelősséget.
Ha egy szám pontosságában nem vagyok biztos (értsd nem tudom egyszerű matekkal bizonyítani), akkor vagy odaírom mellé, hogy becslés, vagy milyen feltételek mellett érvényes, vagy inkább dobom a jelentésből.
Ha eleve a becsapásra játszom, akkor meg egy balekkal irattatom alá, de az megint más eset, az NVIDIA nem a befektetők lenyúlását tűzte ki célul.

(#42) Reggie0


Reggie0
félisten

Erdemes elolvasni a SEC hatarozatat, mert erdekes reszleteket rejt, ami valahogy nem kerult be a hirbe:

Az ugy azon az alapon indult el, hogy az NVIDIA bejelentette, majd arulta a CHR termekcsaladot, amit a banyaszokra optimalizaltak, igy tisztaan voltak a banyaszat sulyaval es ezek alapjan szereztek informaciot arrol, hogy kb. mekkora lehet a banyaszok altal generalt forgalom a gamerekehez kepest.

Ezen felul allitolag cegen belul voltak arrol becslesek, hogy a gaming GPU-kat milyen aranyban vehetik a banyaszok.

A lenyegi resz:

6. NVIDIA’s senior management internally expressed a desire to capture the cryptomining demand, and at the same time shelter its Gaming business from cryptominers and protect supply of GPUs for gamers. As a result, NVIDIA launched a product line of cryptomining processors, known as “CMP,” which the company marketed to large cryptomining operations. NVIDIA’s Forms 10-Q for the second and third fiscal quarters 2018 reported the CMP sales in the GPU reportable segment within PC OEM revenue. Based on known CMP sales, the company
identified cryptomining as a significant element of the OEM GPU sales within the GPU reportable segment revenue in the company’s quarterly reports.


7. During the relevant period, NVIDIA also received information indicating that cryptomining was a significant factor in year-over-year growth in NVIDIA’s Gaming GPUs revenue. Some of the company’s sales personnel, in particular in China, reported what they believed to be significant increases in demand for Gaming GPUs as a result of cryptomining. In addition, while the company could not track when and which specific Gaming GPUs were purchased for the purpose of cryptomining, company personnel estimated using various assumptions that the impact of cryptomining was at levels that would indicate cryptomining was a significant factor in the year-over-year growth in Gaming revenue during the relevant period.

[ Szerkesztve ]

(#43) b. válasza qqcqqc (#11) üzenetére


b.
félisten

AMD sem igazáén tette meg.- Amúgy ez kb 10 hónapot, 3 negyedévet felölelő időszakra szóló jelentés, utána már egyértelműen jelezték ezt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) b. válasza Reggie0 (#42) üzenetére


b.
félisten

Ezzel egy probléma van, hogy a SEC dolga az lett volna hogy azonnal reagáljon, hisz ezért léteznek, nem az hogy utólag 5 évre rá büntetést szabjanak ki.
Ezzel nem a büntetés jogosságát firtatom, csupán a mértéke nem véletlenül ilyen alacsony, mert hibáztak ők is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) dabadab válasza b. (#44) üzenetére


dabadab
titán

Az egyébként nem derült ki, hogy mikor indították a vizsgálatot, csak az, hogy most zárták le a komplett ügyet. Nem hinném, hogy sokat késlekedtek volna, mert 2018-ban már indult egy csoportos per ugyanebben az ügyben.

DRM is theft

(#46) Dißnäëß válasza koko52 (#3) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez komoly ? Minden kártyára ? Én game-elnék, de azért ez izgi :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#47) koko52 válasza Dißnäëß (#46) üzenetére


koko52
veterán

Igen, 5 napja nem létezik lhr.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48) Dißnäëß válasza koko52 (#47) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem semmi. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#49) fatpingvin válasza Dißnäëß (#46) üzenetére


fatpingvin
őstag

volt is róla cikk itt a PHn

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.