Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ℘a†ℎ


℘a†ℎ
csendes tag

A táp nagyon bejön, viszont az árat én horribilisnek mondanám azért kivi vagyok ki fog leszurkolni 19 ezret egy 400 wattos megoldásért amikor 10 körül már elég jókat lehet kapni.

ⓒⓞⓜⓟⓤⓣⓔⓡ: ASUS P7H55-M/Core i7-860/Hyper 212/CORSAIR Dominator 8192Mb/HD6970/SAMSUNG 1000GB F3/CM Cosmos/CORSAIR HX650W/Dell 2410/Razer Naga Ep!c+Vespula/Logi Z4

(#2) MaUser


MaUser
addikt

Az FSP 700W-os tápnak kifejezetten jó ára van, a Corsair Ax750 majd másfélszer annyiba kerül. Csak hát az már bizonyított, míg az FSP 2 év garanciája elég nevetséges ezen a szinten...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) rankesz


rankesz
veterán

Az a joystick valami brutális! Mondjuk az ára se pite, de akinek ez a hobbija biztos kiadja érte azt a 130k-t... sokaknak az egész gépe se kerül ennyibe.

(#4) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

N Drive külső merevlemezház kapcsán: "Az új USB csatlakozó nagyobb energiát ad le, így nem kell majd azon aggódnunk, vajon a dobozka meghajtja-e winchesterünket."

Kivéve ha a vele kompatibilis és egyelőre gyakoribb USB 2.0-s aljzatra kötjük a kábel másik végét (bár a modernebb notis vinyóknak elég szokott lenni annak a deleje is)

(#5) hakosh válasza ℘a†ℎ (#1) üzenetére


hakosh
tag

Van olcsóbban 80+ Goldos táp?

(#6) Alex91


Alex91
félisten

Hol arulnak 2,5"-os 1 TB-os HDD-t 16k-ert... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7) zazahoho


zazahoho
őstag

joy nagyon komoly,de az ára még komolyabb :O

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#8) mghltm válasza Alex91 (#6) üzenetére


mghltm
addikt

jogos a kerdes, ilyen arban max 750-eset kapni ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) banhammer válasza MaUser (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Inkább fizetek többet, de nekem (is) fontos az öt év garancia.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) vjozsef


vjozsef
senior tag

A be quiet! procihutoi nagyon brutkoallatjoszagok! :D

Egyebkent nem igy kellett volna beleirni, hogy 1500 es 1700at forognak, ugyanis PWM-esek, tehat be tudod allitani oket, hopgy akar meg se mozduljanak, sajnos ebben a megfogalmazasban mast ert a vegjuzer... :F

(#11) D1Rect válasza rankesz (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

A 130K soknak tűnhet, de jelentősen olcsóbb mint egy igazi repülő. :)

(#12) AirBooms válasza zazahoho (#7) üzenetére


AirBooms
addikt

Ennyi pénzért a jobb gyártók (sőt kevesebbért) még ruddert (oldalkormány-pedált) is adnak.

(#13) Kobe


Kobe
veterán

nem kicsit elszomorító, hogy minden notebookos hír többnyire arról szól, hogy az acer 2 hét alatt megint legyártotta ugyanannak a típusnak a 80-adik rókabőr verzióját, az MSI meg újfent előrukkolt valami burtál erős, max 2 hónapot bíró cuccal. Mintha nem is lenne épkézláb gyártó jelen a hazai piacon.

Az meg még elkeserítőbb, hogy majd 1 hete folyamatosan szállítják a javított chipeket a Sandys alaplapokhoz, de azóta síri csend, semmi tájékoztatás, hogy kb ennyi és ennyi csúszás lesz. Holott a notebookokkal kapcsolatban épp volt valami megállapodás hogy piacra adhatják ha letiltják a hibás hidakat, vagy beépítenek egy külső vezérlőt. Na abból sem lett semmi kb.

(#14) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó az FSP 400W-os, és a nagyobbik procihűtő! ;)

(#15) bartucc


bartucc
addikt

Az FSP simán megéri az árát, Enermaxoknál olcsóbb, és azokra is volt eddig is vevő! :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#16) ch003067


ch003067
addikt

Áá az a Be Quiet proci hűtő :U 16.000 forintos árával csak egy álom marad :O

(#17) wxppro válasza vjozsef (#10) üzenetére


wxppro
aktív tag

Félreértetted a szöveget, úgy írta a szerző, hogy a maximális fordulatszámuk 1500 és 1700, nem azt, hogy ezeken a fix fordulatokon járnak... :N

(#18) zsola32


zsola32
őstag

az N Drive forgalmazói oldalon ezt láttam
usb3-e-sata csati (3.5)

ha tényleg mindkettő van rajta, akkor nagyon jó vétel

(#19) efegyke válasza bartucc (#15) üzenetére


efegyke
tag

ott a pont.Én kb másfél hónapja vettem Enermax Liberty 400as tápot.És egyáltalán nem sajnáltam érte 16k-t.Ha most kéne döntenem nagy bajban lennék.Bár a Libertyt a moduláris kábelek miatt választottam...

(#20) banhammer válasza Kobe (#13) üzenetére


banhammer
veterán

Az Acer-re ez a jellemző.
Szó szerint eláraszják a piacot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Egy Corsair TX 650-től nem nagyon van jobb ár/teljesítményű táp, SLI-re is elég.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#22) Srodney válasza ℘a†ℎ (#1) üzenetére


Srodney
senior tag

nagyon nyerő lenne a 400watos táp szerintem is de ezzel az árral nagyon elszúrták 5k-val lenne kevesebb már el is gondolkodnék rajta.
a dark pro cooler is ugyanaz,meg kell érte fizetni az tuti... :O :(

(#23) nuke7


nuke7
veterán

ezek a hűtők... háát, nagyon durrrvákkk :DD

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) Taranti


Taranti
senior tag

Azért a DarkRockPro hátlapi támasztójára kiváncsi lennék. 1550 gramm, atyavilág... :Y

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#25) MMIX


MMIX
addikt

Az FSP oldalán az Aurum-ra 5év garanciát írnak. A nagyker vagy a bolt le akar nyelni 3év garanciát.
"all AURUM models come with extended 5-year warranty and you are guaranteed with peace of mind when choosing FSP AURUM Series."

(#26) hyperman25


hyperman25
tag

Joystick kéne, az árát meg szívesen elinnám. :D

(#27) GIJoe válasza MMIX (#25) üzenetére


GIJoe
addikt

gondolom gyártói azaz 5 év garancia... a küldési költséget neked kell állni...

(#28) zolo96 válasza MMIX (#25) üzenetére


zolo96
tag

Itt is 5 évet írnak.

(#29) cskamacska válasza D1Rect (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

Bár a cégek szeretik úgy általában lehúzni a szimulátor őrülteket, azért egy kormány és gázkar 130k-ért már túllép a pofátlanság határán. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#30) #65675776


#65675776
törölt tag

Azért nem biztos, hogy hasra kell esni a hazai kereskedők saját márkás termékeitől. Az azóta (egy APEH ellenőrzés következtében) megszűnt Számítógépház is márkázott termékeket, de azok az alja kategóriát képviselték többnyire. A "tápegységek" mindenképpen. A közepes szintnél jobbat egy saját márkás termékük sem ütött meg.

A joystick-hoz: "kicsit" túlárazottnak tűnik. Egyébként pedig A-10 Thunderbolt II. (A sima Thunderbolt a P-47 volt.)

(#31) McKane


McKane
senior tag

gyerekek,hogyan elszálltak a notik árai..
nézegetem: ára akciósan 129.990 ft,meg, ára: 214.990 ft..
bezzeg mikor én vettem a notimat, 2éve kb, akkor is izzadtam a boltban,mikor kifizettem azt a 112.000 ft-ot a gépért.. :D
de ezek,főleg a 200.000 + ft-os, megaztán.. 2 havi nettó fizetésem kb..

(#32) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én kb. 3 hónapja vásároltam egy WD Passport Essential SE külső 1TB-os vinyót. Akkor most nem vagytok kicsit elkésve? :F :U .

(#33) zazahoho válasza AirBooms (#12) üzenetére


zazahoho
őstag

gondolom hasonló vezérlőre gondolsz :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#34) Zin


Zin
senior tag

21K atlagban a 2 TB wd green :R

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#35) Silentfrog válasza ℘a†ℎ (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem most halt be a tápom,és ahogy a boltokat járom beszéltem az eladokkal,ők azt mondták,hogy egy 10K körüli tápot is csak megrendelésre hoznak,mert azt is sokalják az emberek./szomoru ez,és nem azért viszik az olcsot mert igénytelenek/
Minőség ide vagy oda a Solymtech tápokat keresik.

(#36) audi100td válasza mghltm (#8) üzenetére


audi100td
nagyúr

Meg azt sem, max hasznaltan...

(#37) rgranc válasza Silentfrog (#35) üzenetére


rgranc
aktív tag

Én se szívesen adnék 10ezret vagy többet egy tápért, és nem gondolom hogy igénytelenségből. Az egyik gépünkben alap 400-as FSP van, talán 5-6000-ért vettem, a játékosban 400-as BlueStorm II, azt 8000-ért, de már ott is a fogam szívtam...

(#38) Archer válasza Silentfrog (#35) üzenetére


Archer
őstag

Most csak gyorsan rákerestem de amikor egy 430W-os Hipro-t 6k alatt megkap az ember akkor miről beszélünk? Egy noname sz@rért is elkérnek 2-3k-t, nem hiszem, hogy még ugyanennyivel nem lehetne kipótolni és akkor kapna a vevő egy normális tápot meg nyugalmat pár évre. Ha a gagyi táp viszi az egész gépet, akkor a spórolt 3k-t a hajára kenheti. Ahogy autónál sem szabad spórolni a gumikon, itt sem a tápon, mert később kamatostól visszafizetheti az ember.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#39) Boxi88


Boxi88
őstag

Na talán az Acer is átszokik majd a 2 év (vagy még jobb lenne ha 3-om lenne) garanciára!

Az a WD 3TB-os merevlemez elég drágán kelt útra, de majd lemegy 20k környékére az ára!

(#40) #95590400 válasza Archer (#38) üzenetére


#95590400
törölt tag

bocs, nem válasz akart lenni, csak elkattintottam magam-
elég keveset értek a témához, de ehhez a hatásfoghoz kapcsolódó %-os meddő teljesítményt nemhogy a szimpla villanyóra nem méri?
vagy ez a % a hőenergia, ami a tápban az átalakítás során keletkezik?

[ Szerkesztve ]

(#41) Archer válasza #95590400 (#40) üzenetére


Archer
őstag

Mondjuk a géped fogyaszt 300W-ot, ezt egy 85%-os hatásfokú táp ~353W felvett teljesítményből tudja előállítani, míg egy 70%-os ~ 430W-ból, a maradékot "elfűtik". Nyilván ez a különbség hosszútávon meglátszik a villanyszámlán is.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#42) _Atesz


_Atesz
addikt

A 1,5kg-os procihűtő elég veszélyes. Csak egyszer kell leejtsd a géped és szakítja is ki a maga részét az alaplapból... :D

(#43) Viktor77 válasza _Atesz (#42) üzenetére


Viktor77
titán

Kiváncsi vagyok hányan ejtették már le a számítógépüket.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#44) Silentfrog válasza Archer (#38) üzenetére


Silentfrog
veterán

Sőt!
A xar táp is minimum 4 k.

(#45) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Külföldi silentpc oldalak tesztjét olvasva az FSP Aurum sem lett tökéletes.
Prémium kategóriába szánják a tápot, viszont itt az elvárások is nagyobbak.

A ventilátorvezérlő túl agresszív lett, és üresjáratban sem kiemelkedően halk. (talán a hűtőborda mérete miatt) Így nálam még nem egyértelmű a vétel. Pozitívum, hogy FDB ventilátort tettek bele, ami később sem fog kikopni vagy felhangosodni mint pár csúszócsapágyas vagy golyóscsapágyas megoldás.

(#46) Osynho válasza Flashcash (#45) üzenetére


Osynho
addikt

Hmm, érdekes. Én eddig a Tt TR2 500PC-t néztem ki magamnak. Ez is FSP belsős, 80+ bronze és 18e. Ma olvastam ezekről az új tápokról és megtetszett az 500-as, 21e-ért. Kérdés csak az, hogy megér-e +3ezret a Tt-vel szemben :F A pár %-os hatásfok-javulás nem feltétlenül érne meg ennyit, de minőségben is jobb? Japán kondik, jobb venti stb? Az 5 év gart persze nem vállalják kishazánkban :W

Nagyon várom a PH tesztjét! :C

[ Szerkesztve ]

(#47) shteer válasza Viktor77 (#43) üzenetére


shteer
titán

és azok közül hánynak volt ekkora hűtő a gépében ;]

..szerintem jónak tűnik

(#48) Flashcash válasza Osynho (#46) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Minőségben nagyon jó az Aurum, összefoglalva nagyon röviden a német cikkből:

-teljesen új generációs IC technológia és AC-DC konverzió (3évig fejlesztették, erre az IC-ben van integrálva minden fontos funkció)
-dinamikus teljesítménymegosztás a két 12V ágon
-Fluid Dynamc Bearing ventilátor ami később sem lesz zajos + hosszú élettartam
-0,3W-os standby fogyasztás (nagyon jónak számít)
-Japán kondik +hosszú élettartam
-nagyon jó hatékonyság, 230V-os hálózaton 91-93% között lehet terheléstől függően
-nincs zaja az elektronikának (nagyfrekis sípolás, cicergés stb.)

[ Szerkesztve ]

(#49) proci985 válasza Flashcash (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igazából azt mondja, hogy 50%tól kezd hangos lenni. az 200W. CX400 is ott kezdett hangos lenni, bár az lényegesen olcsóbb volt. mondjuk szerintem a 26dbA amit írt az még annyira nem veszélyes. főleg, hogy idle/loadra ugyanannyi jött ki? :F

mondjuk én még várnék amíg valamelyik oldal rendesen végig nem teszteli műterheléssel.

szerk: árban tényleg olcsóbb, mint pl a CM, az Enermax vagy Főleg az SS X, bár utóbbi venti nélküli.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) Osynho válasza Flashcash (#48) üzenetére


Osynho
addikt

Szóval ezt vegyem inkább, mint a Tt-t? Megéri a felárat?
Abban igazad van, hogy prémium kategóriába szánja az FSP és ott bizony a kompromisszum nem játszik, de azt is látni kell, hogy lényegesen olcsóbb, mint pl egy Enermax, Seasonic, Cooler Master 80+ gold táp. Ezért is tetszik. :B

proci985 : Amennyiben az 500W-ost 50% fölé terhelem, elviselem a magasabb zajt (bár nem tudom ez mennyire hangos :) ). A jelenlegi konfigom nem fogja túlzottan megizzasztani. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.