Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

csúcsfogyasztás az egekben?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) citkar válasza schawo (#1) üzenetére


citkar
addikt

Eddig is az egekben volt a csúcsfogyasztás. Nem tudom ennek mennyi lesz, de szerintem nem lesz jelentősen több a jelenlegieknél.
Arra leszek kíváncsi, hogy a minden napi dolgoknál, ha nem játékgépre használja az ember, mennyire lesz takarékos.

(#3) Fiery válasza schawo (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Velhetoen lesz egy elore meghatarozott TDP keret, es azon belul fog mozogni a teljes SoC. Ha pl. AnTuTu-val leterheled az osszes magot egyszerre, akkor konnyen lehet, hogy az erosebb magok orajele le fog esni boven 1 GHz ala (mint a SnapDragon 810-nel).

(#4) ADAM1337 válasza Fiery (#3) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én pont máshogy várnám, hogy akkor az erősebb magokkal "töltse ki" a "TDP keretet". (Bocsánat nem tudom szakszerűen megfogalmazni, de remélem átjön.)
Tehát az erősebb magoktól a gyengékig sorrendben hajtsa meg a rendszert esetlegesen lekapcsolja.
Pl egy antutunál elég lenne a 4mag+2 meg amennyit még a tdp elbír.(bár lehet ha antutut indítunk akkor nem lesz tdp limit, like samsung)

(#5) Reggie0 válasza ADAM1337 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

En meg azt, hogy a legjobb hatasfokuakkal.

(#6) ADAM1337 válasza Reggie0 (#5) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Csak a legjobb hatásfokú esetünkben lehet az alacsonyabb órajelű gyengébb.
Annak a hatásfoka magasabb mint a felső kategóriás magoknak.
Nem ?

(#7) vicze


vicze
félisten

" ez relatíve egyszerűen megoldható."
Ahogy Móriczka(elnézést :B ) azt elképzeli, főleg úgy, hogy még mindig nem láttam értelmesen működő heterogén big.LITTLE kernelt...

(#8) Paul119 válasza vicze (#7) üzenetére


Paul119
addikt

X10el van egyáltalán telefon ? Vagy ezt is mire kiadják a többiek már egy lépéssel előrébb járnak:D
"A MediaTek a processzormagok mellé most is egy ARM Mali-T880-as IGP-t helyez, ugyanakkor az MP konfiguráció még nem ismert" ahogy szokták mp2vel elintézik ;]

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) Fiery válasza ADAM1337 (#4) üzenetére


Fiery
veterán

Amennyiben az AnTuTu nem assignolja (nem rendeli hozza) az egyes threadeket specifikusan megadott magokhoz, akkor elvileg a Linux kernel utemezojen mulik, hogy hova pakolja a threadeket. Elmeletben tehat meg lehetne oldani, hogy inkabb a legerosebb magok szamoljanak mindent, me'g akkor is, ha tobb szal terheli oket, mint ahany mag van bennuk osszesen. Azonban, van egy tippem ra, hogy az AnTuTu assignolja a threadeket, legalabbis elmeletileg egy "rendes" tobbszalu (multi-threaded) benchmark igy kellene, hogy mukodjon. Ha pedig a threadek csak adott magokon futhatnak, akkor kenytelen lesz a SoC minden magot egyszerre uzemeltetni.

Egyebkent en szemely szerint nem vagyok meggyozodve rola, hogy nagyobb osszteljesitmenyt (khm, pontszamot) lehetne elerni a 2 nagy clusterrel; mint ha az osszes cluster mukodik, bar throttlingolt (alacsonyabb) orajelen. Az megint mas kerdes, hogy az altalanos felhasznalas soran teljesen mindegy, hany mag van, 4 mag boven sok lenne a legtobb esetben, csak uzemeljenek magas orajelen.

[ Szerkesztve ]

(#10) Jack@l válasza Paul119 (#8) üzenetére


Jack@l
veterán

Meizu mx5

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11) mate.93


mate.93
csendes tag

Egy brutál kernel rá, és többnapos üzemidő, mint az S5-el :) Ha S5-el ki jön normál használat mellett az 4-5nap, akkor ennél bőven több fog kijönni, feltéve ha az akku legalább 2800MaH lesz mellé.

Mielőtt valaki félre ért, nem gyári androiddal, nem gyári kernellel lehet eléri a 4-5 napos üzemidőt.
A normál használat mellett pedig ezt értem: naponta 20-25perc telefon, pár sms, email szinkronizáció mindig be, pár perc böngészés. Így tökéletes a 8,5óra kijelzőidő. (Persze a kijelző is testreszabva a kernellel)

Persze ez érthető is, ha kijelző offon van, szinte nem is merül semmit. 300Mhz-en jár egyetlen mag, a GPU 133Mhz-en, és csak a bekapcsoló gomb megnyomása ugrasztja fel 954Mhz-re 2magot, majd azonnal vonulnak is Offline-ba, ha nem érek a kijelzőhöz :)

[ Szerkesztve ]

(#12) vicze válasza Paul119 (#8) üzenetére


vicze
félisten

X10 már vagy 4-5 készülékben van. :)
X20 is lesz gondolom egy Meizuban biztos, hogy másnak kelleni fog-e ez a szörnyszülött jó kérdés. Az X30-at szerintem csak poénnak gondolták, amelyik gyártó ezt megveszik az konkrétan nem komplett...

(#13) mate.93 válasza vicze (#12) üzenetére


mate.93
csendes tag

Ilyen rendszerchipeket csak olyan embereknek ajánlok, akik vagy programoznak, vagy szeretnek a kernellel/romokkal babrálni.. átlagfelhazsnálónak semmiféleképpen sem javaslom az ilyen bonyolult megoldású sokmagos chipeket. Snap820 ezért is lesz jó, 4 mag, de azok brutál erősek.

(#14) tjb007


tjb007
nagyúr

Ez amúgy a kiindulási pont, a forrás:

Eldönti mindenki majd maga, hogy mekkora a valóságtartalma. Amúgy ennél már csak a "hír" jobb, hogy skipelik a 16 nanot és egyből 10-en fogják kihozni. :DD :DDD ;]

Uborkaszezon...

[ Szerkesztve ]

(#15) Kovax12


Kovax12
tag

Csak én nem értem a hír első mondatának elejét? "A MediaTek sok érintetett meglepet Helio X20-s rendszerchip működésével,..."

[ Szerkesztve ]

Nem írom alá!!! :D

(#16) vicze válasza tjb007 (#14) üzenetére


vicze
félisten

"skipelik a 16 nanot és egyből 10-en fogják kihozni."
Szóval 2017 végéig nem lesz új SoC-juk? ;] Ezt is terjesszék már hozzá. :P

Uhhh 40MP 24FPS-sel, az mekkora sávszélű ISP is? 8,6Gbyte/s nem rossz. (Lehet rosszul számoltam persze és kevesebb vagy több.)

(#17) Paul119 válasza vicze (#12) üzenetére


Paul119
addikt

Papíron jól fog mutatni :D legtöbben Úgyis azt nézik :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#18) kortic válasza tjb007 (#14) üzenetére


kortic
tag

én is a csíkszélességet kerestem, benne lehetett volna a cikkben.

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#19) Reggie0 válasza ADAM1337 (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvileg igen.

(#20) Supra


Supra
tag

Ehhh...

Én kizártnak tartom, hogy ennek értelme lenne, azon kívül, amire ezt a marketing szánta: vagyis ez egy techdemo. Demonstrálták, hogy ilyet is tudnak.

Amúgy azért is tartom hülyeség az egészet, mert egy pont alatt semmi értelme nincs a fogyasztás csökkentésnek: Naponta úgy is megy 5-10 percet a képernyő, különben minek van a telefon: A wifi, a gps, aránylag konstans fogyasztást produkál. Hogy aztán a 8. legkisebb fajta core 0.001 vagy 0.0005 wattot fogyaszt, az már tökéletesen mindegy.

Azt meg nem hiszem el, hogy ennyi tranzisztort és chip felületet nem lehet más módon úgy elhasználni, hogy az hasznos is legyen...

[ Szerkesztve ]

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#21) Fiery válasza Supra (#20) üzenetére


Fiery
veterán

"Azt meg nem hiszem el, hogy ennyi tranzisztort és chip felületet nem lehet más módon úgy elhasználni, hogy az hasznos is legyen"

Az a baj, hogy nem kinai/azsiai esszel gondolkozunk :) Ok peldaul utaljak a 4-es szamot, mint ahogy mi a 13-as szamot. Ergo, tovabb akartak mindenaron lepni a 4 magos procikrol, igy szuletett meg a 8 magos -- bar valojaban tul sok ertelme nem volt. Aztan elindult ugyanaz a szamhaboru, mint a kijelzo meret korul (vagy mint a PC-piacon az orajelek korul), es most mar nem allnak meg 16 vagy epp 32 mag alatt :) Ha massal nem, az AnTuTu benchmark eredmenyekkel barmeddig tudjak bizonygatni, hogy gyorsabb a cucc, mint egy 2 vagy 4 magos "hagyomanyos" (azaz nem big.LITTLE) SoC.

[ Szerkesztve ]

(#22) Reggie0 válasza Supra (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet, hogy rosszul tudom, de ezek a magok akar egyszerre is tudnak menni, igy nem biztos, hogy ez pazarlas lenne.

(#23) Fiery válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Fiery
veterán

Tudnak egyszerre mukodni, de csak alacsony orajelen, hiszen kulonben atlepne a teljes SoC a TDP keretet. Ami megint nem problema, ha szivesen fogdosol a kezedben egy 100 fokra felhevult telefont :)

(#24) vicze válasza Fiery (#21) üzenetére


vicze
félisten

"így szuletett meg a 8 magos"
A drab A7-est tartalmazó született meg így. :) A big.LITTLE-nek lenne értelme és az alapból 8 magra van tervezve, és az azért előbb volt, csak MediaTek valami mást csinált belőle.

(#25) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ez biztos valaki már leírta és csak nekem maradt ki, de miért nem lehet a egy bizonyos magot több frekvencián használni, a terhelés függvényében. Miért kell ugyanolyan magból belerakni 2GHz-es meg 1,5GHz-es változatot?

Laci

(#26) vicze válasza Gusztáv (#25) üzenetére


vicze
félisten

Lehet alá Qualcomm, de ARM nem képes rá, tippre licence problematika miatt, de a pontos okot nem tudom. ARM csak 1 clusteren belül tud a magoknak azonos frekvenciát adni vagy 1-1 magot lekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Cassi válasza vicze (#12) üzenetére


Cassi
senior tag

Sokan meg fogják venni, mert nincs olyan nagy választék, a Samsung és az Apple nem adja oda másnak a csipjeit, a Qualcommon kívül meg szinte már csak a Mediatek maradt.

Sokkal több értelme van, mint a PC-fronton az IGP-s őrületnek. A felhasználók nagy részének nem kell a mostaninál több grafika, a hardcore játékok számára azonban az IGP kihasználása problematikus lesz mindig. Sokkal tisztább, logikusabb, szoftveresen jobban kezelhető lenne hasonló klaszteres megoldásokból építkezni a PC-kben is, különböző karakterisztikájú magokat vegyítve, csak hát egyelőre az Intel más irányban fejleszt, elsősorban a Windows limitációi miatt.

(#28) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

vajon a 4K-s mobilkijelzőket megtudja majd hajtani?

szerintem ennek akkor lenne értelme,ha a feladatokat külön tudná osztani,de szerintem a 4 cortex a72 mag is brutál lesz,csak nehogy a cortex a57 sorsára jusson.

csak nekem furcsa hogy a cortex a57 megy a kukába a jövöbeli csúcs SOC-k ból?

[ Szerkesztve ]

(#29) tjb007 válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Van helyette új, szebb, jobb, szóval nincs ebben semmi furcsa.

(#30) aprokaroka87 válasza tjb007 (#29) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát igen,ha jól tudom a cortex a57 ellégé "bétás" cpu mag lett az arm részéről.

(#31) vicze válasza Cassi (#27) üzenetére


vicze
félisten

Van Intel, Leadcore, Marvell, Broadcom, Spreadtrum. Nem olyan kicsi azért a piac.
Ezek a szörnyszülöttek pedig egyáltalán nem olcsóbbak, mint QC hasonló SoC-jai. Idény sokkal jobb alsókategóriás palettát mutatott fel a QC, így inkább az a kedveltebb. X10 és X20 szerű SoC-okra nincs nagy szükség felső kategóriában. Nyilván lesz 1-1 modell, de azért van probléma ezeknek a vezérlésével bőven, de tényleg értelme nem sok valós körülmények között. Papíron jól néz ki, de működés közben semmi haszna.

@aprokaroka87: Semmi béta nincs benne. Szerverbe lett szánva 3 éve, és most mobilba erőszakolják, kb. ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#32) DithenS


DithenS
senior tag

Amúgy a 10 mag nem kevesebbet fog fogyasztani mint a 6 magos társaik? Mint ha lett volna itt kint egy cikk erről hogy fogyasztásnak jót tesz a sok mag...

(#33) Komplikato válasza Fiery (#21) üzenetére


Komplikato
veterán

Volt valami hat magos csoda is nem, szintén tőlük?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#34) Cassi válasza vicze (#31) üzenetére


Cassi
senior tag

"Leadcore, Marvell, Broadcom, Spreadtrum"

Ezek egyikének sincs versenyképes terméke a felső-közép kategóriában. Az Intelről ne is beszéljünk, ők csak a vesztegetések támogatások miatt rúghattak labdába.

A Mediatek ráadásul egy olyan cég, amely szemmel láthatóan nagy erőfeszítéseket tesz, hogy jobb termékei legyenek, aminek meg is lesz az eredménye. Simán megelőzhetik a Qualcommot, ha ilyen tempóban javulnak.

(#35) vicze válasza Cassi (#34) üzenetére


vicze
félisten

Kategória nem volt meghatározva. :) Az Intel teljesen jó alternatíva csak támogatás nélkül valóban drága, teljesítményben messze tud versenyezni az első kettővel.

Jó most egyrészt feltételezzük, hogy a X30 nincs, viszont az X20 a gyenge GPU miatt csak feltételesen tud felső kategóriás lenni, a valóságban nem. Amúgy ajánlom figyelmedbe az ez évi tempót. ;)

(#36) monti0222w válasza vicze (#31) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem tudom véletlenül -e, de kihagytad a kedvencemet a Huawei Kirin processzorát! :N

(#37) Cassi válasza vicze (#35) üzenetére


Cassi
senior tag

A -5% tempó még mindig acélos a Qualcomm -14%-ához képest, ráadásul a 810-es buktája még sokáig kísérni fogja a vállalatot. Nehéz piac ez nagyon, és most már a kínai eladások is kezdenek átfordulni negatívba.

Továbbra sem értem mi a baj a megoldásukkal, ha egyszer a 8 magos hibrid lett a standard (Exy 7420, SD 620) - attól alig tér el, és miért ne kísérletezzenek? Legalább nem egyforma minden csip.

(#38) ctvagyok


ctvagyok
őstag

12 mag? Végre csak erre vártam. Kíváncsi vagyok ezt hogy fogja megalázni az aktuális Qualcomm. :DDD
De ha ez tényleg működne, és valóban csökkenne a fogyasztás, akkor szerintem is áldassék.

(#39) tjb007 válasza monti0222w (#36) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Huawei ad el másnak is belőle? Nem. Na, ezért hagyta ki. :)

(#37) Cassi

[link]
Ha tovább haladnak ezen az úton, amin most, akkor nem lesz jobb a helyzetük. El kéne dönteniük, hogy maradnak azon az úton, amin évekkel ezelőtt elindultak, vagy a felsőbb ligában szeretnének játszani, mert a kettő láthatóan nem egyszerre nem megy nekik.

[ Szerkesztve ]

(#40) Reggie0 válasza Fiery (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a trukk, hogy nem kell mindnek, csak pont annyinak, hogy kiadjak a tdp keretet.

(#41) vicze válasza tjb007 (#39) üzenetére


vicze
félisten

A probléma az, hogy a felső ligában való játszás mocsok pénzigényes, ugye 2éve ezért voltak a giga csúszások, mert nagyon sok minden nem volt rendben a cégnél. Mostanra amennyire látszik kívülről egész jól összeszedték magukat, az SDK is rendben van már van dokumentáció is, erre megtorpannak mert QC kicsit megrángatta alsó szegmensben alattuk a szőnyeget.
Amúgy ha QC-ról nem húz le a kínai kormány majd 1milliárdot, akkor ott jobb lenne az eredmény.

(#37) Cassi: Semmi gond nem lenne azzal ha próbálkoznának, de ezek az izék nem azok. Ezeket a SoC-okat a marketinges osztály tervezi nem a mérnökök, amivel alapvetően elég nagy problémám van, hogy sok minden csak nem ésszerű. Az meg még nagyobb probléma, hogy a piac másik szereplője is belekényszerül ebbe az értelmetlen számháborúba emiatt. Egy 8 magos A7/A53 SoC(True Octa-core TM) azonkívül, hogy nagyobb Anutut dob az égvilágon nem jó semmire, nem lesz kisebb fogyasztásod a 8mag miatt és nem lesz nagyobb teljesítményed se valós felhasználás mellett. A két lépcsős big.LITTLE-ön kívül minden orbitális párászvakítás, alapvető problémám ez.

"ha egyszer a 8 magos hibrid lett a standard"
Ehhez az égvilágon semmi közük, a big.LITTLE az ARM saját fejlesztése és mindenki ezt veszi át standard ARM magok esetében, a hiányzó magfüggetlen órajelszabályzás miatt.

(#42) monti0222w válasza tjb007 (#39) üzenetére


monti0222w
addikt

Van Intel, Leadcore, Marvell, Broadcom, Spreadtrum. Nem olyan kicsi azért a piac. Nem az volt a kérdés, illetve a mondani való, hogy melyik gyártó ad el processzort más cégeknek, hanem kik még a résztvevők a processzor gyártásban, és én úgy érzem, meg tudom, mivel nem kevés mobilt, tabot ad el a Huawei, hogy azért őket is belehet ide sorolni! :K

(#43) vicze válasza monti0222w (#42) üzenetére


vicze
félisten

De arról volt szó, hogy ki értékesít mennyit. Annyi erővel az Apple-t is ide vehetem mint a legnagyobb SoC gyártó a QC előtt jócskán... :U

(#44) monti0222w válasza vicze (#43) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem a vita miatt írom, de a 27. válaszoltál abban pedig nem szerepelt, a ki mennyit értékesít. :N

(#45) vicze válasza monti0222w (#44) üzenetére


vicze
félisten

De pontosan arról volt szó:
"Samsung és az Apple nem adja oda másnak a csipjeit, a Qualcommon kívül meg szinte már csak a Mediatek maradt."
A Samsung és Apple mellé odagondolhatod a HiSilicont nyugodtan ugyan az a kategória, és a mondat második felére válaszoltam.

(#46) monti0222w válasza vicze (#45) üzenetére


monti0222w
addikt

OK.

(#47) Reggie0 válasza vicze (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Messze nem a legnagyobb, meg a qualcomm is megelozi az applet.

Ime a GPU-t is tartalmazo SoC-ok piaca:

[ Szerkesztve ]

(#48) vicze válasza Reggie0 (#47) üzenetére


vicze
félisten

Igazad van, épp csak felső kategóriában gondolkodtam épp. :B

(#49) Cassi válasza Reggie0 (#47) üzenetére


Cassi
senior tag

Ez egy tavalyi grafikon, a piaci helyzet viszont baromi gyorsan változik. Azóta biztos sokat nőtt a Samsung és az egyéb (pl. Huawei) szelete, elsősorban a Qualcomm kárára. A Xiaomi is elkezdett saját csipet fejleszteni, a LG is dolgozik a Nuclunon, nem tudni, milyen sikerrel. Ha a top 5 gyártó mind átvált kizárólag saját csipekre, akkor a Qualcommnak és a Mediateknek is reszeltek.

Ami nagyon rossz lesz a vásárlóknak, mert elzárja az utat a feltörekvő kisebb gyártók elől és a csipek fejlődési üteme is lelassulhat.

(#50) vicze válasza Cassi (#49) üzenetére


vicze
félisten

"Xiaomi is elkezdett saját csipet fejleszteni"
Nem kezdett el semmi ilyesmit. A Leadcore-ba fektetett még több pénzt(2014 októberi a pletyi amúgy), akik már 2012 óta csinálnak SoC-ket, szóval semmi új nem kerül a piacra.

"LG is dolgozik a Nuclunon"
Már réges-rég használják a TV-ikben, és 1db telefonba is eljutott, de többe nem valószínű hogy el fog.

"csipek fejlődési üteme is lelassulhat"
A Qualcommon és Apple-ön kívül ki is fejleszt bármit is? :) Az hogy ARM stock-ot összelegozzák nem fejlesztés max. az ARM oldaláról, amibe nincs sok beleszólás a többieknek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.