Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bambano válasza #79335424 (#150) üzenetére


bambano
titán

Sosem azért büntetnek meg, mert másoltál otthon egy filmet, hanem azért, ha nagy hírverést csinálva pénzért terjeszteni kezded. A nyomozók a hírverésen szoktak szagot fogni. Ha te lemásoltál hetven kamion filmet, beraktad egy hosting szolgáltatóhoz egy szerveren, de nem alapozol rá üzleti szolgáltatást, nemcsak hogy nem fognak megbüntetni érte, rá se jönnek. Nem ez a prioritás.

Ha viszont azzal védekezel, hogy nagyüzemben, rendszeresen felnyomják a hálózatodat, azért megróhatnak. Minimum rávdernek mindent, amit a te hálózatodból kiindulva csináltak és nem tudod hitelt érdemlően megmondani, hogy ki volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#152) Huma válasza bambano (#147) üzenetére


Huma
addikt

A lényeg az, hogy ha egyébként nem vennéd meg akkor nem okozol kárt a letöltéssel. Ezt nem lehet kikezdeni mivel bizonyított tény.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#153) bullseye válasza #79335424 (#150) üzenetére


bullseye
addikt

Csak addig lehet biztonsági másolatod bármiről is, amíg az megfelel bizonyos feltételeknek. Pl. van igazolásod arra, hogy annak eredetije vagy annak licence a tied. És nem, ha véletlen van hozzá torrent, és véletlen naponta 100 ember tölti, mert te nem is sejtetted, az kb. olyan, hogy nem öltem meg senkit pénteken, mert már szombat volt, mire elvérzett... :)

@Huma
De nem árt bizonyítani mellé, hogy soha semmit nem vennél meg, amit letöltöttél :)
Illetve felmerül bennem, hogy ha soha nem fizetnék pl. prostituáltnak...

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#154) lexter00


lexter00
őstag

Uncsi már ez az egész torrent dolog.Évente 2-3-szor előveszik kicsit foglakoznak vele hogy így meg úgy nem szabályos vagy szabályos és utána minden megy tovább mint előtte.Aki akar úgy is torrentezik aki meg nem az úgy is megveszi a 5-6 ezres BD-t vagy elmegy mozizni egyet.
Ismerek olyan"fanatikusokat" akik 15-20 ezres díszbobozos filmeket is megvesznek pedig van net és nem veti fel őket a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#155) #79335424 válasza bambano (#151) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekes ez az egész. Van a szabály, ami nem tesz mennyiségi különbséget. Csak az, aki alkalmazza, hivatkozik rá, büntetni jogosult.
-Na de uram, mit akar tőlünk? Az utcából csak az Ön autóját lopták el. Szóljon tíznél, addig nem foglalkozunk az üggyel.
Másrészről ha mégis teszünk mennyiségi különbséget, akkor a torrentet publikáló nem követ el semmit, a mennyiség nála nulla. A fel és letöltők milyen mennyiségi besorolás alá tartoznak és mi a mértékegység? Adatmennyiség Megabájtban? Film darabra?
Vagy egy másik eset. Készíthetek biztonsági másolatot, de nem manipulálhatom a tartalmat. A másolás mindenképpen valami manipuláció, ha az eredeti egy DVD. Mi a manipulálás? Ha készítek egy ISO -t? Ha azt tömörítem rarba? Ha fel is darabolom, teszemazt azért, mert így tudom feltölteni? Mi van, ha külön szerveren tárolom a páros és páratlan rarokat? A szerver tulajdonosa csak a saját szerverén tárolt tartalomért felel, azt pedig nézegethetik, egy másodperc film sem lesz (bizonyíthatóan), csak nullák, meg egyek. Az meg nem büntetendő (még). Jogsértő tartalommá csak akkor válhat, ha kliens oldalon összerakják.

(#156) Jeanne d'Arc

Elolvastam, hàt érdekes. A magyar jog nincs a toppon...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#157) rt06 válasza Huma (#152) üzenetére


rt06
veterán

mondjuk ezt a bizonyitast megmutathatnad

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#158) #06658560 válasza Gabor970 (#129) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondd, láttál már élő németet?

(#159) Huma válasza Gabor970 (#129) üzenetére


Huma
addikt

Jól látod a helyzetet.

(#157) rt06: Minek megmutatni? Egyszerű logika. Gondold csak végig. A matematika törvényei egyetemesek. A semmiből nem lesz valami és a valamiből nem lesz semmi.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#160) rt06 válasza Huma (#159) üzenetére


rt06
veterán

"Minek megmutatni?"
azert, hogy elhiggyuk, ez nem csak egy ujabb elborult otleted
de mar maga a kerdes is egyertelmuve teszi, hogy csak talalgatsz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#161) Huma válasza rt06 (#160) üzenetére


Huma
addikt

Nézd. Ez egyszerű logika. Igen, nem, és, vagy. Aki érti az érti, aki nem az nem. Ezt nem lehet megmagyarázni. Ez IQ függő. Vagy megérted, vagy pedig nem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#162) bullseye válasza Huma (#161) üzenetére


bullseye
addikt

Ez kb. ugyanolyan megalapozott, mint a jogvédők érvelése, hogy minden letöltés kárt okoz.

Pl. valaki heti 2-3 filmet letölt. A valós kérdés, hogy ha nem lenne warezben könnyen elérhető a film, akkor mit tenne?
a, mindegyiket megnézné moziban/megvenné videón
b, semmit nem költene, megvárná, amíg leadja valamelyik tévécsatorna
c, a többséget kivárná tévén, de havi 1-2 filmet csak megnézne moziban

Erre egyelőre senkinek nincs válasza, tudtommal.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#164) rt06 válasza Huma (#161) üzenetére


rt06
veterán

arra mar tobbszor feny derult, hogy mennyit er a te (vegtelenul) egyszeru logikad
pont emiatt kertem, hogy a szoban forgo bizonyitasd legy oly kedves es mutasd be
amig ez nem tortenik meg, addig a legtisztabb lelkiismerettel mondhatja barki, hogy mar megint hazudsz es/vagy fogalmad sincs mirol beszelsz

valoban nem kell magyarazni, de ez nem IQ fuggo, es nem megertesen mulik: igazold, amit allitasz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#165) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Nekem az a bajom, ami sokakat megzavar, ... jogvédők lopásnak állítják be. Kellene egy külön kategória/passzus szellemi termék jogosultság nélküli használatáról, kidolgozva, büntetési tételekkel és kész - az állam meg b.ssza ki a jogvédő szervezeteket és oldja meg maga.
Persze ha anyuka nem magyarázta el a fiaskájának, hogy nem töltjük le az Üvegtigris x.-edik részét és a gyerek ezt 14. életéve után csinálja... 15 nap utcaseprés közmunkában kezdetnek és puszilom.

[ Szerkesztve ]

(#166) Huma válasza bullseye (#162) üzenetére


Huma
addikt

A lényeg az hogy csak a potenciális vásárló okoz kárt a letöltéssel. Az aki egyébként sem venné meg, nem okoz semmilyen kárt. És ez az a tény amit a jogvédők elhallgatnak illetve az átlag emberek fel sem fognak ésszel. És épp ezért kell a hozzám hasonlatos, magasabb intelligenciával ellátott embereknek felszólalni az ilyen abszurd elméletek ellen. Nélkülünk mindent képesek lennének lenyeletni a néppel.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#167) rt06 válasza bazsi83vp (#165) üzenetére


rt06
veterán

"Kellene egy külön kategória/passzus szellemi termék jogosultság nélküli használatáról, kidolgozva, büntetési tételekkel és kész"
lattad mar te a szerzoi jogi torvenyt? abban egy szo nincs lopasrol
vagy a btk-t? abban vannak buntetesi tetelek a szerzoi jogok megsertesehez

"az állam meg b.ssza ki a jogvédő szervezeteket és oldja meg maga."
kb az artisjus es a proart az, akiknek koszonhhetoen nem buncselekmeny a letoltes, s helyette matricazas van, szoval a gond nem ok, hanem az asva, meg a hent szintu eloskodo banda

"Persze ha anyuka nem magyarázta el a fiaskájának, hogy nem töltjük le az Üvegtigris x.-edik részét és a gyerek ezt 14. életéve után csinálja... 15 nap utcaseprés közmunkában kezdetnek és puszilom."
pedig letoltheti

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#168) bazsi83vp válasza rt06 (#167) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

-ööö.. sztem te megint nem tudsz szöveget olvadni - a jogvédők állítják úgy be és ez a köztudat, vagy nem?
-azokra gondoltam, mint szervezetek
-letöltheti - de megint a köztudat

[ Szerkesztve ]

(#169) rt06 válasza bazsi83vp (#168) üzenetére


rt06
veterán

"-ööö.. sztem te megint nem tudsz szöveget olvadni"
egesz biztos errol van szo, mert nem ertem, hogy a "Kellene egy külön kategória/passzus szellemi termék jogosultság nélküli használatáról, kidolgozva, büntetési tételekkel és kész"-nek miert nem felel meg az szjt es a bkt vonatkozo resze

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#170) bazsi83vp válasza rt06 (#169) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mert ha megnézed a hozzá való magyarázó részt (nem magát a törvényt), nehezen alkalmazható, túl sok a kiskapu - sztem rakás szar.

(#171) Chamea2 válasza Parson (#45) üzenetére


Chamea2
tag

Na ez a nagy marhaság. :O Az egyik kézzel fogható valami, a másik többszörözött immateriális javakba sorolható szellemi termék. Az ember a használati jogot kapja meg minden esetben, nem pedig magát a szellemi terméket szabadalommal együtt(tehát az jogtalan marad és jogtalanul nézi/hallgatja meg, így bevétel sincs!), tehát a legtöbb esetben olyan, mintha pl. ismerősökkel csoportosan megnéztek volna egy filmet. A szabadalom ellopása majd azok felhasználásával+kópiák gyártásával jövedelemszerzés(pénzbevétel) az megint csak más, de itt nem erről van szó! Arról nem is beszélve, hogyha valaki megspórol valamit, az még nem jövedelemszerzés, mert nem nőtt a bevétele(pénzügyileg!!!). A dologi tulajdon gyarapodását vagyongyarapodásnak hívjuk, nem jövedelem növekedésnek!

@laleh: de toppon van, legszívesebben sok mindent eltörölnének, de a külföldiek(leginkább az Egyesült Államok(Hollywood)) erős nyomás alatt tartanak mindent.

[ Szerkesztve ]

(#172) rt06 válasza bazsi83vp (#170) üzenetére


rt06
veterán

"Mert ha megnézed a hozzá való magyarázó részt (nem magát a törvényt), nehezen alkalmazható, túl sok a kiskapu"

mint pl? konkretumokat legy szives

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#173) Huma válasza bazsi83vp (#170) üzenetére


Huma
addikt

Pontosan. A törvény sosem a közembert védi. Direkt úgy vannak megalkotva hogy a felső tízezer sértetlen maradjon, bármit is kövessen el.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#174) bazsi83vp válasza rt06 (#172) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ha van hozzáférésed a megfelelő fórumokhoz, meglátod - de senki nem fog neked ide berakni törvényvégrehajtási útmutatót.

(#175) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Érdekes ez a téma, még egyszerűnek is tűnhetne, de sajnos összetettebb ennél.

Mert ugye letölt valaki valamit, majd megosztja a saját oldalán. (legyen ez, egy jogdíjas film, dokumentum, stb. ...)
És ekkor ha: "ebből neki még közvetve sem származik bevétele" akkor elvileg büntetőjogilag tiszta marad, nem fogják megbüntetni (persze ez nem jelenti azt, hogy nem próbálják meg).

VISZONT

A jogdíj tulajdonosa, ettől függetlenül polgári peres úton, még követelődzhet, bár itt nem tudom, hogy Ő mit/hogyan bizonyít, illetve mi az, amit követelhet??? (a termék jogdíja, a termék ára, a termék licensz díja, ????)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#176) rt06 válasza bazsi83vp (#174) üzenetére


rt06
veterán

szoval te is csak okoskodsz, de nem vagy hajlando alatamasztani az allitasaidat? tudod ugye, hogy igy mennyit er, amit leirsz?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#177) rt06 válasza mycso (#175) üzenetére


rt06
veterán

elviekben a jogdij*letoltesek szama az, amit kerhet ilyen esetben a jogtulajdonos

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#178) bazsi83vp válasza rt06 (#176) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mivel mérnök-jogászként nem ezzel foglalkozom.. (bár a te hülyeségeid mókásak.. igazi biorobot) nem biztos, hogy minden száz százalék, de neked is ott az út. Ezeket ugyan úgy meg lehet venni, mint a szabványokat - hát hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#179) bullseye válasza mycso (#175) üzenetére


bullseye
addikt

Én még mindig nem vagyok benne biztos, hogy a közzététel ennyire legális. Az első elemzések is ellent mondtak ennek + #14-es hozzászólásom...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#180) Chamea2 válasza rt06 (#177) üzenetére


Chamea2
tag

Nagyon le van ez az egész egyszerűsítve. Ez a dolog olyan, mint a tömegközlekedés: hogy nézne az ki, ha valakit bliccelésért(utazási jog, vagyis fuvardíj) megfizetése miatt felelősségre vonnák? Erre van a BKV-n az ellenőr, vonatokon a kalauz, volán járatain szintén ellenőr. Ha valaki CD-t vesz, akkor a felhasználás jogát veszi meg(mint az utazás joga). Az az egészben a baj, hogy nem szerződés szintjén veszik máshol sem ezt az egészet, hanem büntető ügy szempontjából(Amerikában a letöltés is tiltott). Az, hogy elvileg ráutaló magatartással köt(het) valaki egy szerződést(szerzői jogi szempontból nem köt semmit, tehát nem fizet), azt miért büntetőügyileg kell kezelni? Miért avatkozik bele ebbe az állam? Tömegközlekedésen szépen megoldották ezt, ezt a megoldást úgy hívják, hogy pótdíj! Ott sem a rendőrök idejét húzzák ilyenekkel. Az egyéb eseteket(hamisítás(akár a jogosultságot igazoló papír, akár a mű sajátként való kezelésével összefüggésben)), jogok jogtalan kiosztása, etc., igen büntetőügy. A jogosulatlan felhasználást nem kell ide keverni, mert annak polgári ügynek kellene lennie. Azért, mert valami közzé van téve, még nem biztos, hogy le is szabad azt tölteni(egyénenként változik).

Vegyünk egy Windows 7-et: Ha rendelkezem érvényes licensszel és megrongálódott a DVD-m, ezek után letöltöm az internetről és feltelepítem a kóddal(amit megvásároltam), akkor az legális-e vagy sem? Követett-e azzal el bűncselekményt a megosztó vagy sem, ha azt számomra közzétette? Keletkezett azzal kár, hogy nekem valaki megosztotta vagy azzal, hogy én leszedtem? Na ugye, hogy nem.
Ugyanez a helyzet a filmekkel, zenékkel is. Az egy dolog, hogy CD-vel/DVD-vel+számlával akarják igazolni a felhasználási jogosultságot és a jogosultság alapja az eredeti adathordozó: kérdezem, hogy miért? Miért illegális a torrent? Az csak egy technológia, amivel azt a művel lehet letölteni, amire magát a jogosultságot kellene csak beszerezni. Egy elrontott szerzői jogi értékesítési rendszer miatt meg azt hibáztatja az Amerikai Egyesült Államok és a Hardverapró teljes hozzászóló tábora(modkerben anno ott, hogy a torrent warez) is! Ez a baj!

(#181) Huma válasza bazsi83vp (#178) üzenetére


Huma
addikt

"bár a te hülyeségeid mókásak.. igazi biorobot"

:R

Sajnos mindenhol a pénz az úr. :(

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#182) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Többen is írtuk, hogy értelmes megoldás lenne a bérletbáltás letöltős oldalra, ahova a torrentet a kiadó helyezné el. Vagy magát a fájlt. Arra vagyok kíváncsi, akinek ez megérni egy Ft-ot is, annak mennyi a határ, amennyit még kifizetne, havi szinten.

Pl. én max 1200 Ft.

(#183) Huma válasza ng0ofy (#182) üzenetére


Huma
addikt

Én simán megadnék érte 5k-t. Ha cserébe büntetlenül és korlátlanul tölthetnék.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#184) Aladaar válasza Parson (#38) üzenetére


Aladaar
tag

Egy fontos dolgot elfelejtesz: a torrent nem piaci alapon működik, alapelv szerint nem pénzért töltenek fel, és nem pénzért töltenek le.

#57:
ha elfogadjuk, hogy jól informált piacon a határköltségen kellene árulni a dolgokat, akkor a digitális másolású javak valódi piaci ára nulla kellene, hogy legyen (és ebben csak minimális ferdítés van).

ha a profitmaximalizálás a lényeg, akkor olyan mennyiséget/áron adná, ahol a határköltség egyenlő a határbevétellel.Monopólium esetén ez értelmezhető, és kiszámolható, tökéletes verseny esetén viszont nincs ilyen pont, mert ez két párhuzamos egyenes lenne, mert minden egyes újabb eladott darab növelné a hasznot. De ez már egy kicsit off itt.

(#185) lexter00 válasza ng0ofy (#182) üzenetére


lexter00
őstag

3-4 ezert fizetnék érte én is.Simán megtudnák csinálni zene fronton Pl ott a Deezer.Ott is havi díj van és bármit letölthetsz.

(#186) Huma válasza lexter00 (#185) üzenetére


Huma
addikt

Az a baj hogy kelet Európa nagyon el van maradva ezen a téren. Nem véletlenül. Ez a havidíjasdi nem éri meg a jogvédőknek. Próbálnak minden bőrt lehúzni rólunk amíg lehet. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#187) bullseye válasza ng0ofy (#182) üzenetére


bullseye
addikt

Szerintem egyszerűbb lenne egy videóoldal, ahol vagy ingyen lehet nézni a filmeket és sorozatokat, helyenként reklámokkal, vagy havidíjért, megszakítás nélkül. Az ár meg a kínálat meg... fene tudja. Havi 4-5000 forintot simán megérne nekem, ha minden sorozatot nézhetnék a tévépremier után 1-2 órával, angol felirattal (később meg akár magyar felirattal, szinkronnal), és mozifilmeket is viszonylag kevéssel a premier után.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#192) rt06 válasza Buvarruha (#191) üzenetére


rt06
veterán

pedig pont forditva van, a torrent metafile feltoltese az, ami rendkivul homalyos, hogy minek szamit, ha pedig p2p megy toled az adat, az feltoltes
plusz ujabban ugye sokszor (pl a tpb eseteben, ahol sokszor csak magnet link van) maga a torrent file is p2p toltodik le egy-egy masik klienstol (bar abban igazad van, hogy a p2p itt reszletkerdes)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#193) Huma


Huma
addikt

Direkt ilyen homályos a megfogalmazás. Vagy pedig csak szimplán kontárok alkották meg ezeket a jogszabályokat. A lényeg az, hogy a kormány jelenleg nem foglalkozik az egyszeri torrentezővel.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#194) rt06 válasza Chamea2 (#180) üzenetére


rt06
veterán

a szoftvereket (foleg a windoze-t) ne keverjuk ide, az egesz mas teszta (nekem pl nincs win7 lemezem, mert msdn-rol toltottem le, de mivel a szamla es a product key igazolja az eredetiseget, talan mas forrasbol szarmazo letoltes sem erdekelne senkit

filmek, zenek eseteben ugye a letoltes jopar eve legalis, ez most sem valtozott, csak a feltoltes, de pont arrol van szo, hogy annak szabalyzasan is enyhitettek, es velhetoen pont a torrent miatt (ami amugy sem illegalis)

a tobbiben egyetertek, a jelenlegi szabalyozas tul merev, de en sokkal inkabb a megfelelo online tartalomszolgaltatok hianyaban latom a fo problemat, azok meglete sokkal tobbet segitene, mint a torveny tovabbi enyhitese (az raerne elobbi utan is)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#195) sanci777


sanci777
tag

Remek. Az új törvény rendkívűl széles mérlegelési jogkört hagy a bíráknak. Tehát szabadon fogalmazva, ha van rajta sapka azért, ha nincs azért hozhatnak a bírák kedvezőtelen döntést a perbefogott számára.

(#196) rt06 válasza sanci777 (#195) üzenetére


rt06
veterán

1: eddig csak kedvezotlent hozhattak
2: mezei, otthoni torrentezo legjobb tudomasom szerint magyarorszagon meg nem kerult birosag ele

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#198) AndrewPeers válasza #32839680 (#197) üzenetére


AndrewPeers
tag

Abból milyen botrány lenne ha többszázezer (mezeit) embert rendelnének be :)

[ Szerkesztve ]

"Although metal and steel are stronger than flesh, they are not stronger than spirit!"

(#200) bambano válasza Buvarruha (#199) üzenetére


bambano
titán

ha letiltja a torrentben a feltöltő szálakat, akkor nem lesz közzétett az anyag attól, hogy a torrent fájlt letöltötted.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.