Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Végre lesz valamiféle versenyszerűség.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) Acélfarkas válasza Sanya (#1) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Nem tudom mennyire képes kompenzálni a kisebb ár a jóval gyengébb teljesítményt+a driver bajait.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) paprobert válasza Sanya (#1) üzenetére


paprobert
senior tag

Csak az a baj, hogy ezek a "versenyzők" egytől-egyig a paralimpiáról jöttek.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#4) Sanya válasza Acélfarkas (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

de valami elkezdődött. A drivereket majd kiverik belőlük a felhasználók meg a disztribútorok. S utána a másik kettő nem ülhet a babérjaikon.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) Baltazár123 válasza Sanya (#1) üzenetére


Baltazár123
senior tag

70e-ért vettem egy sok évig garanciás 1660 supert ismerőstől. Az arc380-at mondjuk akkor se venném meg, ha nem estek volna be a használt árak.
Igen, tudom, bányászott fél évet a használt kártya :) de ezt nem is titkolta ismerősöm és lefutattunk teszteket, nem hangos, nem melegszik, hosszú garival.
Nem alternatíva egy ehhez képest jóval gyengébb és hasonló árú vagy talán még drágább új kártya. Egyedül a fogyasztása jobb, de kb fele teljesítmény (passmark alapján).
Tudom persze új és használt összehasonlítása nem fair talán, de azért itt dupla teljesítményről beszélünk hasonló áron és a garancia idő is alig rövidebb.
Elkésett az arc, nem kicsit, nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#6) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nnna, végre. csak lesz itt valami kérem szépen.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) Sanya válasza Baltazár123 (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

A 1660 super újként 70.000 forintért is jócskán túlárazott, de most minden túlárazott a VGA piacon. Nagyjából azt a kártyát kb 30.000-ért kellene megvedd, de sajnos mindennek fölszaladt az ára a bányászok miatt.

Egyébként a bányászatra használt kártya ugyanolyan jó

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) Silεncε


Silεncε
őstag

De minek? :F

(#9) lemusz válasza Sanya (#7) üzenetére


lemusz
addikt

1660S 70 ezerért túlárazott?! :Y Valahogy nem így gondolom. Nekem volt ilyen kártyám, megjelenése után folyamatosan figyeltem az árukeresőt, 78-80K volt legolcsóbban kétventillátoros verzió, vettem is egyet amit végül egy bányásznak adtam el. Nem lenne rossz, ha ismét ennyiért lehetne kapni újonnan...

(#10) Sanya válasza lemusz (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

"de sajnos mindennek fölszaladt az ára a bányászok miatt."

Anno egy 750ti mennyibe került? 150usd?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) Lacccca87 válasza lemusz (#9) üzenetére


Lacccca87
őstag

Igen az. 1070Ti lenne nomrál körülmények közt ebben az árkategóriában, az meg felette van.

Ettől eltekintve ( és ez most nem válaszként), engem nem zavar ha az új vga-k ára magasabb, de az hogy a bányász láz alatt a használt piacon is elszáltak az árak az tulzás volt. 1030 akat alig lehetett volna kapni 70e -ér :Y ami előtte 15-20e kategória volt használtan. Most talán lesz egy kis lélegzetvétlenyi idő, szóval aki vásárolni akar annak most lesz az ideje a használt piacon.

[ Szerkesztve ]

(#12) Sanya válasza Sanya (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

a 1660S 2019 októberben megjelent kártya, 230usd-ért. 3 éve megjelent kártya. 3.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Gave


Gave
addikt

csak 8 hónappal később amikor már kb senkit nem érdekel mit csinál az Intel xd, persze minden felső vezető megérdemli idén is a prémiumot ;]

(#14) Synthwave válasza Baltazár123 (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha normális bányásztól van a használt, még jobb is, mert így tudod, hogy rendszeresen portalanítva volt, fixre belőtt célhőmérsékleten ment, és időzközben esetleg újra is pasztázták. Megbízható embertől jó ilyen kártyát venni (tapasztalat).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) 1dude válasza Silεncε (#8) üzenetére


1dude
aktív tag

(megkésett) Bétateszt.

[ Szerkesztve ]

(#16) Synthwave válasza Silεncε (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem csak naprakész AAA játszásból áll a világ.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) tibaimp válasza Silεncε (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

HTPC-nek. Mutass egy másik ilyen áru VGA-t 3db Diplayport 2.0-val + 2.0b HDMI

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Synthwave válasza tibaimp (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De még akár régebbi (nem 2-5 évre gondolok) játékokhoz sem lehet annyira rossz, ha az ember mindenképp új kártyát akar, és nem szeretne platinaárban mért, nyolcmagos Ryzen 7000 APU-ra + a hozzátartozó, gyors DDR5 memóriára + alaplapra költeni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) tibaimp válasza Synthwave (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Egyetértek. Bár a DX9-11-el van baja, abban lassabb sokkal.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Synthwave válasza tibaimp (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

I know, de a jelenleg elérhető APU-knál sanszos, hogy jobb ezekkel az API-kkal is. A DX7-re lennék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Neovenator


Neovenator
senior tag

Ha a Dungeon Siege nem szaggat rajta, nálam már nyert ügye van (DX8)... :DDD

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#22) ricsi99 válasza tibaimp (#17) üzenetére


ricsi99
addikt

Úgy is van... az intel driverek erőssége, a többmonitoros hibátlan megjelenítés :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#23) Synthwave válasza ricsi99 (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha két 1080p-s/144 Hz-es panelt elvisz, nálam már jó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) tibaimp válasza ricsi99 (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

ricsi99: Csak 1 nagy TV-t kell majd elvinne UHD/120Hz-en!

Synthwave: DX7? Mivel játszol, ami DX7-es? Nekem is van párt volt DOS-os játékom ám :K , aztán megvettem Steam-en, mert mikor beraktam a CD-t a gépbe, nem ismerte fel a FAT12 file rendszert...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) MZsoltee válasza tibaimp (#24) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nálam erre a NAS és a halokabel a megoldás, bár wifi-n is menne.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#26) Synthwave válasza tibaimp (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

LAN-on előkerülhet néha a CoD 1/CoD 2, esetleg az utolsó igazi Need for Speed, a Porsche Unleashed (utóbbi online is az IPLounge-nak hála) . :))

Amúgy az elmúlt ~2,5 évben, ha játszom, 98 százalékban klasszik Doomot püfölök Crispy Doom/DSDA-Doom/Odamex (eleinte meg GZDoom) alól, ott egyébként a Crispy kivételével (nála csak 8 bites szoftver renderer <3 van) OpenGL kell, hogy kellően reszponzív legyen a mouse input.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) csibe1 válasza Sanya (#7) üzenetére


csibe1
addikt

Attól függetlenül 2020 októberben a nagy drágulás előtt a 2 ventillátoros Colorful 1660 Super 87,690 Ft volt, 3 év garival. Kaptál 81-82 ezerért is más gyártótól, 1 év garival. (Már akkor is volt pár "jópofa" cég akik 1 év garival adták, mert az a kötelező)
Említették is a videókártya topikban, hogy 1 év garival is jó az, mert ha annyit elmegy akkor utána se lesz baj vele. :DDD (ólommentes forrasztással biztos örök élet ;] :D )

Aztán hiába sok a 70 rugó szerinted meg sok más ember szerint, ha annyiért adják akkor megveszed vagy nem veszed. Ennyi, nem tudsz vele mit kezdeni, esetleg veszel konzolt.
Nekem akkor az belefért szerencsére, mert utána január-februárban csak néztem az árakat. Egy évre rá is jó pénzért el tudtam volna adni, de minek; az árából kb. semmi értelmeset nem tudtam volna venni.

Egyszer csak majd eljön a bányászmentes, normális árfolyamú korszak, akkor lesz normális áron videókártya. :D
A másik verzió, ha építünk egy saját (nemzeti) videókártya gyárat itthon. :DDD
Írjunk levelet a nemzet pénztárosának! :DD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#28) fatpingvin válasza ricsi99 (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem ezzel soha nem volt problémám... most is 3 monitort használok egy GMA4000-essel.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) MZsoltee válasza csibe1 (#27) üzenetére


MZsoltee
veterán

Volt az olcsóbb is, persze ez sincs már meg ma. :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#30) tibaimp válasza MZsoltee (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

MZsoltee: Én azt tartom, hogy a legjobb média lejátszó egy PC, de kinek mi! (erre most én építettem még januárban egy LGA1200-as i3-ast, csak lap+cpu+ram kellett, a többi cucc volt itthon)

Synthwave: Nem gondoltam volna, hogy még vannak, akik a régi COD-okat és DOOM-ot nyomják. Komoly :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Synthwave válasza tibaimp (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ó, a jó öreg Doomnak a mai napig virágzik a közössége, 29 éves kora ellenére (legalábbis ehhez mérten) igen sok aktív player van, még multizni is akad lehetőség, és az igényesebbnél igényesebb 3rd party tartalmak folyamatosan érkeznek, ha a rendelkezésre álló, csillagászati mennyiségű content nem volna elég. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) arn válasza Neovenator (#21) üzenetére


arn
félisten

epp a regebbi dxeket hereltek ki rajta...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) #88750080 válasza Neovenator (#21) üzenetére


#88750080
törölt tag

Állítólag az Arc DX12 drivere gyors és hatékony. Onnan kezdve meg elég a dgVoodoo, az DX9-től kezdve lefelé az összes korábbi DX-et futtatja DX11-re vagy DX12-re mappelve, szóval a régi játékok miatt nem aggódnék. A felbontást is lehet kívülről állítani (a játék által támogatottaktól sokkal nagyobbra), és még a Win11 AutoHDR feature-e is működik ezzel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#34) JHC válasza tibaimp (#30) üzenetére


JHC
tag

Én jelenleg egy Athlon 5350-es rendszert használok, mert ez a mini szerver amúgy, és a nagy gépet nem kapcsoltam be mióta kánikula van. Amúgy az én kedvencem a Quake3, kiválóan fut rajta fullhd.

Gondolkodtam mostanában, hogy a kisgépet használom, mi lenne a építenék egy i3-9xxx gépet. Már eléggé új rendes 4 magos, viszonylag új gyártás technológiára épül Intel-hez mérten, az IGP UHD630, az meg tud minden félét gyorsítani. Csak egyenlőre azon morfondírozok, hogy le tud-e menni olyan alacsony energia szintre modnjuk energia takarékos módban, mint a jelenlegi gép, ahol a vga, az északi és déli híd a sata-val együtt a prociban van?

(#35) KROK640 válasza Lacccca87 (#11) üzenetére


KROK640
veterán

1030 70-ért??? :Y na olyat mondjuk nem láttam, csak 50-55 körül, de már az is durva volt, egy olyan kártyáért, amiért újonnan, bontatlan dobozosként nem lenne szabad többet adni mint 15, maximum 20 ezer ft.
Emlékszem a GTX950-emet majdnem elvitték 65-be, de a legszomorúbb az volt, hogy realizáltam, hogy ahhoz még további 20-25-30 ezer ft kellett volna mellé tegyek, hogy egy 4GB-os GTX960-ra (ami nem túl nagy előrelépés lett volna). Nemsokkal előtte ez a 25-30 ezer a teljes ráa volt a GTX960-nak...

... és remélhetőleg a VGA árak mégjobban lemennek, szerintem október környékére még egy jelentősebb áreséssel lehet számolni nyugodtan :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36) KROK640 válasza csibe1 (#27) üzenetére


KROK640
veterán

"Egy évre rá is jó pénzért el tudtam volna adni, de minek; az árából kb. semmi értelmeset nem tudtam volna venni." - na pont ezért nem értettem azokat, akik mikor elment a VGA ára gyorsan eladták. Haveri társaságban több ilyen is volt, aztán ment a sírás h nem tud venni semmi értelmeset, mikor rájött, hogy az IGPvel mégsem olyan jó játszani...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#37) tibaimp válasza JHC (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem egy AM1-es CPU szintjére nem tud lecsökkenni egy mai 4 mag-os (+HT) i3 energiaszinten. Annyit lehet tenni, bár én még nem próbáltam, hogy MSI Afterburner-rel letiltod a turbót, vagy downgrade-eled a CPU-t.

Mondjuk az enyémbe is mindenképpen kell valami VGA, akár ez az Intel is, mert azon van megfelelő kivezetés a TV-hez. A cél valami OLED TV lenne 65 colban UHD/120Hz, ezért kell a modern VGA, illetve hogy az támogassa a rendszereket.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) ricsi99 válasza fatpingvin (#28) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerencsés...
Amúgy milyen kimeneteken sikerült meked intel vga-n 3 moncsit is használni?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39) fatpingvin válasza ricsi99 (#38) üzenetére


fatpingvin
őstag

belső LVDS és két DP ami közül az egyik a dokkolóban DVI-re van alakítva.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#40) Robitrix válasza Sanya (#7) üzenetére


Robitrix
senior tag

Hogy lenne már sok 70 ezer egy 1660 superért. Én a sima 1660 OC kártyámat 76 ezerért vettem 2019 októberében. Azóta volt vagy 20-25% infláció ráadásul akkor 320 forint volt az euró ma meg 400 forint. A nagyjából 1-2 hónappal késöbb megjelent 1660 Super úgy egy 10 ezerrel volt akkoriban több. Nagyjából egy 2 év 9 hónapja megjelent kártyáról beszélünk. Ha figyelemben veszem az inflációt és a forint árfolyamot ma a reális ára úgy 120 ezer körül lenne.

(#41) Synthwave válasza Robitrix (#40) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez a matek sehogy sem jön ki. Attól, hogy inflálódtunk, a cucc avult.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) lemusz válasza Synthwave (#41) üzenetére


lemusz
addikt

Ugyanmár. Mikor a 1060 tökéletesen elég az emberek túlnyomó többségének, mégis milyen avulásról beszélünk egy 1660S-nél? Tudtommal van benne minden legújabb tech, nvenc kodek stb, az RTX-en kívül lényegében minden földi jó, és nem jött ki azóta se újabb GTX széria...

(#43) Synthwave válasza lemusz (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De új RTX-ek és Radeonok igen. Már nem ugyanott van a GPU ranglétrán, mint mikor megjelent, ergo avult.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) csibe1 válasza MZsoltee (#29) üzenetére


csibe1
addikt

Lehet, hogy volt, nem néztem utána; de én akkor vettem, az akkori árakat említettem. :)
Nekem akkor megérte annyiért, ahogy most állnak a dolgok még egy jó darabig nem cserélem le. Max ha nyerek a lottón :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#45) fatpingvin válasza Synthwave (#43) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez a GPU ranglétra ez egy lég nehezen értelmezhető dolog annak fényében, hogy a chip számítási teljesítménye nem változik, a felhasználási területet meg ugye nem ismerjük, lásd aláírásom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#46) Synthwave válasza fatpingvin (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem érted te, hogy mit mondok. Fölösleges idekeverni a felhasználási területet. Mióta megjelent, jöttek ki új kártyák, amik az akkori csúcsnál nagyobb nyers számítási kapacitással bírnak, tehát már nem ugyanott van a sorban az 1660 ----> avult.

Nem gondoltam volna, hogy ezt magyarázni kell.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) fatpingvin válasza Synthwave (#46) üzenetére


fatpingvin
őstag

értem hogy mire gondolsz, és nem értünk egyet. tudom, fura, de van ilyen :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#48) Synthwave válasza fatpingvin (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy a száraz tényekkel (3 éves technológia egy azóta folyamatosan fejlesztett területen) hogy nem tudsz egyetérteni, de tényleg van ilyen. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#49) fatpingvin válasza Synthwave (#48) üzenetére


fatpingvin
őstag

gyönyörű terelés, ugyanis abszolúte nem erre reagáltam, ez elapvetés, nincs mit nem egyetérteni rajta.

én erre a mondatodra reagáltam: "Már nem ugyanott van a GPU ranglétrán, mint mikor megjelent, ergo avult."

egyrészt a kiindulás vitatható, mi alapján pakolsz egy darab lineéris skálára különböző generációs hardvereket, másrészt hogyan következik ebből az hogy valami idővel rosszabb lenne?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#50) Synthwave válasza fatpingvin (#49) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"én erre a mondatodra reagáltam"

Igen, én meg arra válaszoltam.

A VGA-t használjuk folyamatosan, hiába telik az idő. Vagy akkor mondjuk egy Radeon 9800 PRO ma pont ugyanolyan jó, mint 2004-ben volt?

Igen, az, ha korabeli applikációkban használod, de ez máris dől, ha ezeket az applikációkat újabb, de még támogatott hardverrel próbálod ki vagy a 9800-at rakod modernebb applikációk alá. Akkoriban hasítottak vele az új AAA játékok, a CAD, a bármiegyéb, a szomszéd Lyózsi irigykedve nézte a NASA konfigodat, ma meg legfeljebb retrózol vele, mert még kb. HD YouTube-ozáshoz is kevés. Idővel rosszabb lett a jelenhez, mert a világ nem állt meg. Nyilván az 1660-nál még közel sem ilyen mértékű az avulás, de attól még van.

"mi alapján pakolsz egy darab lineáris skálára különböző generációs hardvereket"

Jobb híján legyen most a GPixel/s, GTexel/s, GFLOPS és TFLOPS, amit ugyanazzal a benchmark(ok)kal mérünk, és így konzisztensen összevethető eredményeket kapunk, ami alapján felállítható egy rangsor.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.