Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) weiss


weiss
addikt

Numpad nélkül? :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) #65675776 válasza weiss (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt hívják TKL (TenKeyLess) kialakításnak. Elég nagy piaca van. A játékosok számára pl a numpad csak egy felesleges valami a billentyűzeten.

(#3) F34R válasza #65675776 (#2) üzenetére


F34R
nagyúr

:K

De ha jol latom mar valami kinai utanzat switch van benne :DDD

(#4) Robert07 válasza #65675776 (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

Megértem, viszont nekem hiányozna, mert a számokat szinte mindig azon írom be, és gyorsbillentyűket is gyakran teszek rá.

(#5) Jhonny06


Jhonny06
veterán

2-3 hetes hír.. ;]

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

Kár, hogy szinte az összes mechanikus billentyűzet vezetékes, pedig ezek amellett, hogy állítólag jók, még ki is néznek valahogy. Ráadásul szinte mindet vezeték nélkül fényképezik, itt is a végén láttam csak, hogy USB-s, de hát milyen lenne. :(

Sajnos már elég koros a diNovo Laser, de hasonlóan kényelmes és kompakt vezeték nélküli billentyűzetet egyszerűen nem találok. (A K810 volt a legesélyesebb utód, de nem jött be. Bár, lehet, rendelek még egyet a német eBay-ről amíg még van, hátha csak nem volt szerencsém elsőre.)

[ Szerkesztve ]

(#7) and1ao válasza #65675776 (#2) üzenetére


and1ao
őstag

Én pedig pont hogy nagyon sokat használtam/használom,lásd cs és társai ahol bidelve van/volt a buy numpad-ra.

Guild Wars2!

(#8) #65675776 válasza F34R (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Néha nem hátrány a másolat kapcsoló. Az eredeti MX-ek már elég régi konstrukciók, és a Cherry nem is fejlesztett rajtuk semmit. Szóval könnyedén lehet ugyanolyan jót készíteni, de akár jobbat is. (Valamelyikről írta is valaki, hogy jobb, mint a Cherry megfelelője.

Egyébként meg az, hogy valami kínai nem jelenti egyből, hogy rossz is. Lehetne rá hozni példákat, amikor a világ tanulhatna a kínaiaktól, hogy hogyan kell minőséget készíteni.

Nekem a legnagyobb bajom ezzel a billel az ANSI kiosztás.

(#9) F34R válasza #72042496 (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

[link]??

(#10) buvartacsko


buvartacsko
addikt

pedig olyan egyszerű, aki olyan sokat használja a numpadot, az ne ilyet vegyen. nekem pont azért tetszik, mert nincs ott a teljesen felesleges numpad.

(#11) zoltszalay válasza #65675776 (#8) üzenetére


zoltszalay
tag

"Egyébként meg az, hogy valami kínai nem jelenti egyből, hogy rossz is. "

Én kb nem is emlékszem olyan xiaomi termékre, amire bárki is azt írta volna hogy rossz.

(#12) F34R válasza #65675776 (#8) üzenetére


F34R
nagyúr

Pl Gateron-t alairom hogy jobb mint az MX. Nekem pl ANSI jobban bejon, de vannak epitheto projektek amik neked megfelhetnek.

(#13) nyunyu válasza #65675776 (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem a legnagyobb bajom ezzel a billel az ANSI kiosztás.

Kínaiak csak azt tolják nagy tételben, háttérvilágítós ISO kupakot még nem nagyon láttam tőlük.
(Na jó, ISO Enter néha már akad, de nincs rövid bal Shift+mellette gomb ("Í"))

80$-os ár elsőre meredeknek a tűnt annak fényében, hogy nemrég linkeltem jó pár 50-60$-os háttérvilágítós TKL billzetet a billzet topikban.

De ennek alu háza van, ami önmagában 60-65$ körül szokott lenni 60%-os méretben * az Alin, belevaló PCB, felső plate, kapcsolók, kupakok nélkül...
Ez viszont 80%-os méret, sokkal nagyobb alutömb kell a ház kifaragásához.

*: 60%-osról a navigációs gombok és az F sor is hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na, ilyen kellene leválasztható numpad-del, amit jobbra, vagy akár balra is fel tudok pattintani és mondjuk egy mágnes rögzít. Legyen kompatibilis az Unifiing vevőkkel de legalább BT, és cserélhető akku legyen benne.
Üsse kavics, micro USB-ről lehessen tölteni!
Ott az a rideg, hideg alu ház és még rá is játszakanak a 6500K hidegfehér leddel... :U
Ja, magyar kiosztás, magyar ékezetes karakterkkel.
100 USD-ért. (+ vám, áfa még belefér)

És miért kell újabban a fő- és/vagy alcímekben gépelési hibát ejteni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) nyunyu válasza macilaci78 (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Kékfogú Varmilo VB87M-ből még nincs ISO kivitel, de amúgy is ~150$-ba kerül.

Ja, az használható méretű TKL, nem 60%-os, mint a #9-ben linkelt RK61.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) Fr3eWar válasza nyunyu (#13) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Képek alapján nem sok alu van benne. (néztem további képeket róla)
Az alsó "edény" van aluból, az pedig mélyhúzták egy lemezből.
A többi réteg műanyag.

(#17) twollah1976


twollah1976
őstag

Remelem olcso es lesz belole magyar verzio is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) #72042496 válasza F34R (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, de maradnék a nagyobb, Európában is jelen levő márkáknál. Nincs kedvem noname kínai cuccokkal kísérletezni. A Rapoo mondjuk egész jónak látszik, csak nincs rajta "í" sajnos.

Meg hát gyanúsan olcsó is, bár az nem baj. Ha nem jön be, vissza lehet vinni, ha meg bejön, akkor csak nyert rajta az ember.

[ Szerkesztve ]

(#19) Polemius válasza macilaci78 (#14) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ha már ennyire speciális igényeid vannak, biztosan sokat keresgéltél...
Nem láttál esetleg közben olyat, ami:
- Numpad bal oldalon, vagy átrakható (de nem tükrözött sem a numpad, sem a többi)
- háttérvilágításos (ne szemkiégető kék, hanem valami diszkrét, narancs, piros, stb)
- magyar kiosztás
- nem lapos gombos
- normális minőség, reális áron

Vezeték nélküliség nekem nem feltétel :)

(#20) nyunyu válasza Polemius (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel a boltokban nagyítóval kell keresni a tisztességes minőségű, magyar kiosztású, háttérvilágításos mechanikus billzeteket, így max álmodozni lehet róla, hogy olcsón megúszod.
Túl kicsi piac vagyunk a méretgazdaságos gyártáshoz, ilyen volumen mellett nem lehet 20$-ért kihozni egy doubleshot kupakot, de még 100$ alatt sem hinném, hogy sikerülne.

Ilyen extrák, mint ide-oda pakolható numpad meg amúgy sem jellemzőek.
Talán csak valamelyik 10 évvel ezelőtti MS billzet tudott olyat, de az membrános volt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) Pete55555 válasza nyunyu (#13) üzenetére


Pete55555
addikt

sokkal nagyobb alutömb kell a ház kifaragásához.

Azt ne mondd már, hogy alu tömbből forgácsolják. Szimplán lemezből sajtolják.

...Szeretem leracsniztatni...

(#22) nyunyu válasza Pete55555 (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Túl sok custom billzetet nézegettem mostanában a külföldi fórumokon. :B
Ott jellemzően CNC géppel forgácsolják/marják a kis szériás alu házakat, de azok igencsak 100$ környékére jönnek ki TKL méretben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) #06658560 válasza nyunyu (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#24) nyunyu válasza #06658560 (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt a márkát még a Razernél is Razerebbnek tartottam. ;]

MS Sidewinder X6-nak volt még balra átpakolható numpadja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) #06658560 válasza nyunyu (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az is jó volt. A Strike 7-et tervezem megvenni, de fáj a 300€ érte.

(#26) blash válasza nyunyu (#13) üzenetére


blash
tag

"az Alin, belevaló PCB, felső plate, kapcsolók, kupakok nélkül..."

Tudnal linkelni pcb-s, vilagitos billentyuzeteket? Csik enterrel tokeletes, a bal shift lehet keskenyebb a hosszu i miatt, de a legjobb az lenne, ha a caps lock jobb oldala alacsonyabb lenne. A billentyus topikot inkabb hagynam, mert tul sok ott a hozzaszolas.

(#27) nyunyu válasza blash (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Múltkori ocó TKL listám.

Akad köztük világítós is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) blash válasza nyunyu (#27) üzenetére


blash
tag

Koszi, de sajnos megint inkabb hanyagolom a billentyuzet keresest. Tul sok feltetelt szabtam (:

(#29) prolad


prolad
őstag

Tetszik. És nincs is tele a piac ilyennel. Pár hete kerestem mecha bill-t, ami tkl, lehetőleg vezetéknélküli. Nem sok mindent találtam. Gondolom itt magyar kiosztást felesleges várni.

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Csak a Ducky. :P

(#31) tothzoltan


tothzoltan
tag

Én évek óta sírva könyörgök egy standard méretű, fehér háttérvilágításos slim billenytűzetért, tetves csuklótámasz nélkül, (lásd: Hama Cassano v. Apple Keyboard), ami még magyar kiosztású is.
Totál mission impossible. Eszem megáll hogy 2016-ban ez még egy gyártónak se jutott el az agyáig. De bezzeg cserriemekszes karácsonyfa-tankot az lehet venni töménytlen mennyiségben. :(((

[ Szerkesztve ]

I'm thinking different.

(#32) #65675776 válasza tothzoltan (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Előbbinek nincs piaca, utóbbinak van. Ezért tudod az utóbbit megvenni, és ezért nem foglalkozik senki azzal, hogy az előbbit megvalósítsa.

[ Szerkesztve ]

(#33) Madn!ght válasza hemaka (#30) üzenetére


Madn!ght
addikt

A YOTH editionnal szemezgettem, de kicsit meredek a 100.000+ ft érte. :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#34) nyunyu válasza tothzoltan (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Én évek óta sírva könyörgök egy standard méretű, fehér háttérvilágításos slim billenytűzetért, tetves csuklótámasz nélkül

Hajaj, évek óta keresek anyámnak egy :
- hagyományos kialakítású
- magyar kiosztású
- fehér billentyűzetet.

Eddig semmi rakétatudomány: még mechanika, animált unicorn vomit, 28 hangon csilingelő billentyűhanggenerátor sincs benne, iPhonehoz sem kell kékfoggal pároztatni.

De még egy ilyen faék bonyolultságú billentyűzetet sem lehet kapni, mert 10 éve kiment a fehér a divatból, 5+ éve senki sem gyárt olyat.

Most már ott tartok, hogy talán egy régi fehér Cherry billzetre sikerül faragni kupakokat...

Amúgy háttérvilágítást leszámítva neked pl. jó lenne a Cherry Stream 3.0 vagy a Fujitsu KB521. (Mondjuk szerintem az utóbbi eléggé paperware, még senki nem látta élőben magyarul, de állítólag létezik, csak sosem lehetett kapni, amikor a boltokban kerestem.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) tothzoltan válasza nyunyu (#34) üzenetére


tothzoltan
tag

"Amúgy háttérvilágítást leszámítva"
Sajna pont az lenne a sarokköve az egésznek, mert javarészt éjjel dolgozom. Egyébként a KB521-el már régóta szemeztem és várom hátha bátorkodnak kiadni egy világítós verziót is.

I'm thinking different.

(#36) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Numpad? 1 jóért cserébe 1 rossz? Kár érte, jó ügynök volt...

(#37) buvartacsko válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem mindenkinek van szüksége numpadra.

(#38) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Ha lenne num pad, már akadna is egy vevőjük, de nekem ez így csonka... Amúgy valóban: rossz Xiaomi terméket még én sem láttam, panaszt sem olvastam róla.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#39) alvarezlopez válasza #65675776 (#2) üzenetére


alvarezlopez
tag

Én pl. nagy játékosnak tartom magam és az összes gém amivel nyomulok használja alapbeállításokban a numpadot (roguelikeok). De már megszoktam a hiányát a laptop miatt. Kurzor+ QW, AS srégan mozgásra tökéletes. Mindezek ellenére kéne, mert végre elérhető áron adnak olyan mechanikus billt, ami nincs szétcsicsázva.
(Undorítónak tartom ezt a gamer dizájnt és szerintem már közel 10 éve várok rá, hogy mikor növi ki magát.)

[ Szerkesztve ]

(#40) F34R válasza alvarezlopez (#39) üzenetére


F34R
nagyúr

Én pl. nagy játékosnak tartom magam és az összes gém amivel nyomulok használja alapbeállításokban a numpadot (roguelikeok). De már megszoktam a hiányát a laptop miatt.

Nem is lehetsz ha notebookal tolod, ketto meg lehet kulonallo numpadot kapni (vagy akar gamepadot is).

(#41) alvarezlopez válasza F34R (#40) üzenetére


alvarezlopez
tag

Mondom roguelikeokkal játszok :D

(#42) #65675776 válasza alvarezlopez (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Tesoro Durandalon mi van szétcsicsázva? Az alap, háttérvilágítás nélküli verziója még olcsóbb is, mint ez.

(#43) ivana válasza #72042496 (#6) üzenetére


ivana
Ármester

Egy mecha bill elég nehéz szokott lenni, ezért nem is nagyon erőltetik a vezeték nélküliséget...

(#44) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Gondolom ez is egy átnevezett OEM izé lehet... a külső meggyőző, végre nincs erőltetve a lipless ház sem, csak a kapcsolók beszállítója gáz.

Ha lenne belőle barbone, talán bevállalnám... Zealiokkal és DSA Granite-al kiválóan illene az asztalomra.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#45) macilaci78 válasza ivana (#43) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az input lag miatt nem erőltetik gamer vonalon. De nekem pl azért lenne hasznos, mert a macska nem rágja meg, gyerek nem rántja le, és jól mutat a maga letisztultságával.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46) tecsu válasza buvartacsko (#37) üzenetére


tecsu
addikt

Pontosabban, a legtöbb embernek egyáltalán nincsen rá szüksége.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) Blindmouse válasza nyunyu (#27) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Angol amazont ellepték a 30-40-50 font környéki mechanikus billek.
Komolyan jó lenne ha valaki letesztelne belőlük 1-2-t. Mondjuk mindenkinek személyes preferenciája, de nekem piros vagy fekete kapcsoló és fehér vagy változtatható háttérvilágítás kellene. Csak hát ahhoz drága, hogy utánna ne tetsszen.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#48) alvarezlopez válasza #65675776 (#42) üzenetére


alvarezlopez
tag

Az pont nem csicsás, de azért hivalkodó az éles formavilágával. De ez még bőven a jó ízlés keretein belül van :-)

(#49) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Amikor megláttam az első képet és a szöveget, annyira megörültem, hogy végre egy vezeték nélküli háttérvilágítós billentyűzet. De végigolvasva láttam, hogy cumi marketing a kép és a rajta látható módon gyak. semmi értelme a billentyűzetnek, mivel vezeték nélkül nem működik.

A második: ezen a képen látható szövegnek szerintetek mi értelme van?! :F Azért leválasztható a kábel, mert attól jobb lesz a jelátvitel hatékonysága és stabilitása?! Hát bravó, ekkor marketing BS blamát is ritkán olvas az ember (bár manapság egyre gyakrabban)...

(#50) gergejly


gergejly
aktív tag

Látom ,hosszú Í nem lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.