Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k.kristof


k.kristof
őstag

az AMD processzorok átmenetileg képesek a nem konanikus load és store operációkra

Cromra!

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Csak rávesznek hogy cseréljem le a 3700X -et 5800X -re! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Darmol


Darmol
senior tag

Minden kék bögrésnek javaslom a cikkben linkelt doksik elolvasását mielőtt nagyon nekiveselkedik. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#4) opr


opr
veterán

Ebbol a cikkbol most tul sok nem derult ki. :(
- Mennyire sulyos a hiba, milyen hozzaferes szukseges a rendszerhez, hogy ki lehessen hasznalni? (Eleg egy sima bongeszoben futo js script, mint a spectre/meltdown eseten, vagy valami komolyabb hozzaferes kell?)
- Milyen es mennyi adatot lehet kilopni, milyen magabiztonsaggal, milyen gyorsan?
- Van barmilyen teljesitmenybeni veszteseg a foltozastol?
- Lesz egyaltalan valami OS/BIOS alapu frissites, ami ezt megoldja? User interakcio szukseges ezekhez?
- Fel lehet hasznalni a sebezhetoseget root jogok es/vagy jelszavak/fiokok megszerzesehez?
- A hiba a konkret chipletben van, tehat EPYC erintett, vagy csak az asztali es/vagy mobil processzorok?

Ezek nelkul nem igazan lehet eldonteni, hogy mekkora a baj. Anno az inteles sebezhetosegek eseten ezek szepen le voltak irva, az alapjan lehetett tudni a mivant, de most gyakorlatilag semmilyen informaciot nem kaptunk, azt kiveve, hogy van valami, ami akar lehet is, hogy valami, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) Yeffy válasza opr (#4) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, ez elegge nesze semmi, fogd meg jol igy. :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#6) carl18


carl18
addikt

És a cég aki keresi az AMD sebezhetőségét mennyire áll közel az intelhez? Mert én az intel előéletéből kinézzem hogy most is felbéreltek egy céget hogy 7/24-be kerese az AMD procik sebbezhetőségét. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#7) E.Kaufmann válasza carl18 (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem semmi baj, ha javítani is tudja az AMD. Csak biztonságosabb procijai lesznek, ha az konkurencia is őket vizsgálj át (nem pedig magát ;] )
A másik, hogy idővel csak körvonalazódik, hogy lehet-e a 30+ éves alapokat (nem csak az x86-ra gondolok, ahogy több hasonló sebezhetőséget sem csak x86-os prociknál találtak) biztonságosra vakolni, vagy el kell végre már dobni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) mormota79 válasza carl18 (#6) üzenetére


mormota79
tag

Nem teljesen mindegy, hogy így van e. Találtak és ez a lényeg, hogy ott is van. Amd proci van a gépemben, mielőtt nekem esel.

(#9) Zanik válasza carl18 (#6) üzenetére


Zanik
addikt

Drezdai Egyetem. Kutatók.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10) MaraTóni válasza carl18 (#6) üzenetére


MaraTóni
tag

Mi van, savanyú a szőlő? Addig jó volt amíg a Core architektúrát vesézték, most hogy áttértek a Zenre, már nem annyira finom? A legjobb pedig hogy most piroskáék rögtön jönnek a demagóg szöveggel: a zintel bérelte fel őket! :C :U no comment

[ Szerkesztve ]

(#11) opr válasza carl18 (#6) üzenetére


opr
veterán

Felesleges és hülyeség ilyeneken agyalni. Security kutatók, az a feladatuk, hogy ilyeneket keressenek. Most, hogy jön fel az AMD, nyilván való, hogy nagyobb figyelmet fog kapni.

Ami meg fontos, hogy az ilyen híreket mindig negatívan szokás fogadni, meg az ellenfél kezét belelátni. Ez hiba. Nyilván, ha van biztonsági rés, az baj, de a helyzet az, hogy mindenben IS van biztonsági hiba, a kérdés csak az, hogy megtaláljuk-e, tudunk-e róla, és mennyire súlyos.

Szóval az van, hogy az ilyen hírek nekünk konkrétan jók, mert így legalább tudunk róla, ki lesz javítva, eggyel kevesebb dolog, amivel a kevésbé jószándékú népek potenciálisan dolgozhatnak.

Ugyanez természetesen igaz volt az inteles hibák esetén is, ott a negatív felhang főleg a hibák súlyosságának, az intel pofátlan mismásolásának, helyzetkezelésének, illetve a teljesítményveszteségnek volt köszönhető.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) #55525888 válasza carl18 (#6) üzenetére


#55525888
törölt tag

Ez pontosan így zajlik.

(miket hisznek Vérpistikék :F )

(#13) makkmarce válasza Darmol (#3) üzenetére


makkmarce
őstag

lusta vagyok, mit írnak ott?

okoskodom, tehát vagyok

(#14) slmSIG


slmSIG
tag

Amióta az ilyen és ehhez hasonló, CPU -kban található réseket, sebezhetőségeket felfedezték, mind Intel, mind AMD oldalon, ahhoz képest még nemhogy hírt, de még 1db felhasználóról sem olvastam, vagy hallottam, hagy ezen sebezhetőségek egyikét kihasználva kár érte, vagy emiatt szenvedne...
Röviden, ez mind egytől-egyig marhaság és-vagy tervezett elavulás, illetve annak létrehozása, előkészítése. A lényeg, hogy te hiába vagy most elégedett a jelenlegi CPU-val a gépedben, elintézik szép lassan, hogy ne légy és vedd meg az újat!
Persze mindezek előtt még elintézik az új termékekre a 3x -os árat is!

(#15) opr válasza slmSIG (#14) üzenetére


opr
veterán

Pl amikor az eredeti Meltdown javitast aktivaltak, az Epyc serverei megdoglottek a varatlan overhead miatt, nem volt eleg szabad kapacitas betervezve a rendszerbe egy hirtelen ~20-40%-os teljesitmenycsokkeneshez (nyilvan), igy pl az osszes Fortnite jatekos szivott egy darabig, amig nem csinaltak egy kis asap jellegu kapacitasbovitest.

Es ez csak egy hirtelen pelda, ahogy atlagusert erintettek ezek a hibak. Plusz a hibak milyensege miatt gyakorlatilag lehetetlen tudni, hogy az alatt a bo 10 ev alatt, amig leteztek es konnyen kihasznalhatok voltak a hibak, tudott-e rola valaki, aki nem volt olyan joszandeku, hogy vilagga kurtolje, es emiatt atjarohezkent tudta hasznalni gyakorlatilag az osszes ceg osszes serveret.
Ha erdekel, nezz utana. Ha nem erdekel, akkor meg ne jelents ki ilyen kategorikusan, abszolut magabiztos modon ekkora baromsagot plz, mert igy is tul sok netto baromsag terjed a temaban.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) makkmarce válasza opr (#15) üzenetére


makkmarce
őstag

"Pl amikor az eredeti Meltdown javitast aktivaltak, az Epyc serverei megdoglottek a varatlan overhead miatt,"
nemértem... az nem az intelnél volt erdetileg, amit lassítgattak?

okoskodom, tehát vagyok

(#17) Alg válasza makkmarce (#16) üzenetére


Alg
veterán

Az Epic games-re gondolt szerintem...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Remélem nem kezdik el lassítani a régebbi Ryzeneket ilyen mondvacsinált indokokkal...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#19) opr válasza Alg (#17) üzenetére


opr
veterán

Igen, hülye autocorrect átírta. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) Yeffy válasza opr (#19) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, elsore en sem ertettem. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21) hokuszpk válasza MaraTóni (#10) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sajna az Intel egyszer már huzott egy ilyen felberelosdit, nehezen feledheto lepes volt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22) b. válasza opr (#4) üzenetére


b.
félisten

Itt részletesen PDF ben az elemzés, ha érdekel. [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) Alchemist válasza opr (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

A "gyenge láncszem" elvéből kiindulva, ha valaki eljut oda, hogy egy ilyen CPU rést valamennyire is kihasználjon, ugyanazzal a behatolási potenciállal sokkal egyszerűbben és sokkal több kárt tud okozni.
Vagyis ha képes nemkívánatos kódot futtatni egy távoli gépen, inkább felnyom egy ransomware-t vagy keyloggert, mintsem hogy csigalassúsággal próbáljon meg védett memóriát olvasni, hátha a horgára akad valami.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) opr válasza b. (#22) üzenetére


opr
veterán

Köszi, majd végigpörgetem! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) carl18 válasza MaraTóni (#10) üzenetére


carl18
addikt

Mi az? Beűtőtt a Gumibogyó szörp? Herore ittad magad?
Hát ősszintén erre válaszolni se válaszolok.
Láttom a lelked mélyén ott a "Hatter" Ami Toxikus.

9900K( 300 wattos) Wadállat. Erre nem lennék büszke :U (TROLL)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#26) slmSIG válasza opr (#15) üzenetére


slmSIG
tag

"..Ha nem erdekel, akkor meg ne jelents ki ilyen kategorikusan, abszolut magabiztos modon ekkora baromsagot plz, mert igy is tul sok netto baromsag terjed a temaban..."

Haver, itt baromságokat, kategorikusan, magabiztosan, egyedül te jelentesz ki! :U
Magabiztosan, egymagadban a fórumon állítod, hogy bárki aki tudott ezekről a résekről, erre szánta a 'fél életét'(idézőjelben, magyarul= sok-sok időt nem kímélve), hogy efféle igencsak nehézkes eljárásokkal, bizonyos adatmaradványokból, érthető-felhasználható adatot nyerjen.
Mindezt az idő-pocsékolósdit játssza, ahelyett (..de, ezt már más írta....), hogy feltoljon egy akármilyen spyware-t , ransomware-t, vagy egyéb kémprogramot...bármit.
Hát bravó...

...bocsánat, ó hatalmasságos szakmesteristencsászárúr! :R

(#27) makkmarce válasza Alchemist (#23) üzenetére


makkmarce
őstag

ennek a cuccnak nem az volt a lényege, hogy akár VM-ből is ki tudott nézni?
tehát nem jutottál be a gépbe, csak bérelsz azon te is egy VM-et, és szépen nézed az azon a gépen futó adatokat.

okoskodom, tehát vagyok

(#28) makkmarce válasza slmSIG (#26) üzenetére


makkmarce
őstag

neked is szól a #27 nem kell spyware ha jól rémlik, és ha valamit feltörsz, annak általában nyoma van, így meg kényelmesen tudsz dolgozni egy serveren.

okoskodom, tehát vagyok

(#29) opr válasza slmSIG (#26) üzenetére


opr
veterán

Nem, itt hülyeséget Te beszélsz. De annyira, hogy nem is tudod, miért. Itt abbahagytam, mert ez már a galambbal sakkozás szint. További jó szórakozást, legfontosabb, hogy utána ne olvass, miért volt ez akkora baj, globálisan, mindenkinek. Mindenki, aki servert üzemeltet, az egy barom, a semmiért eldobták a teljesítmény sokszor 40%-át, hülye ez mind, csak Te vagy helikopter.

A lényeg, hogy a kinyilatkoztatásodba vetett hited ne csorbuljon. Remélem sok ember támaszkodik a tanácsaidra. :N

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) opr válasza makkmarce (#27) üzenetére


opr
veterán

De.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#31) opr válasza makkmarce (#28) üzenetére


opr
veterán

Pontosan, de ne zavard össze szegényt, nem fogja érteni úgyse, hogy rá, mint sima otthoni felhasználóra ez miért jelent veszélyt, miért baj. Kimondta, hogy nem az, tehát nem az. A világ maradéka meg hülye, hiszen szórják itt a pénzt a semmire, mikor hallgathatnának rá is inkább.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) MaraTóni válasza carl18 (#25) üzenetére


MaraTóni
tag

Látom, a szokásos személyeskedés az működik.
9900K all core 4800MHz, 1.2V max. 130W(nem létező terhelés mellett 160W).
Én meg arra nem lennék büszke, ha valaki nem tud beállítani vmit és a gyári max. TDP-vel dobálódzik, ahol a 300Wos állítás is erős túlzás.

(#33) makkmarce válasza MaraTóni (#32) üzenetére


makkmarce
őstag

khmm.. azért, ha neked kell állítgatni, ott már valami gond van.. jóhogy nem azt nézzük, ha ráteszünk 1kw-os vízhűtést, akkor milyen szupergyors.

okoskodom, tehát vagyok

(#34) #55525888 válasza MaraTóni (#32) üzenetére


#55525888
törölt tag

Ööö, minden további nélkül van olyan terhelés, ami 160 fölött tol a stock nem-K-s verzión is.
És létezik, most is az fut. :D

(#35) Pingüino válasza carl18 (#6) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az teljesen lényegtelen, hogy az Intel megtámogatja-e az ilyen kutatásokat. A lényeg azon van, hogy akik azzal jönnek folyamatosa, hogy az AMD-ben csak azért nem találtak eddig, mert nem keresték, azok most koppantak, a másik, talán még fontosabb meg ez:

"Az AMD már reagált a felfedezésre, és kiadtak egy dokumentumot, amely a szükséges módosításokat prezentálja, amelyeket a biztonsági rés elkerüléséhez implementálni érdemes."

Szemben azzal, mikor az Intel fél évig ült a javításon, és még akkor is próbálta lefizetni a közzétevőket.

(#36) Pingüino válasza slmSIG (#14) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy ezek a sebezhetőségek nem a közembereket érintik leginkább, hanem a cégeket, mert azok a célpontok. Nekik meg sokszor nagyobb veszteséget okoz nyilvánosságra hozni, hogy betürtek hozzájuk, és elvittek valamit, mint maga a sebezhetőség. Szóval ha történt ilyenekkel visszaélés, arról egyáltalán nem biztos, hogy értesülni fogsz.

(#37) Sbig_x válasza Pingüino (#35) üzenetére


Sbig_x
junior tag

"Szemben azzal, mikor az Intel fél évig ült a javításon, "

Csak szólok, hogy a sebezhetőséget még 2020 októberében jelezték az amd-nek, szóval még fél évnél is többet ült a javításon az amd.
"The method was discovered in October 2020, but the researchers followed responsible-disclosure norms, giving AMD time to address the vulnerability and develop a mitigation. "

Ennél már csak az volt jobb, mikor a múltkori sebezhetőség hír alatt annak tapsikoltál, hogy az amd milyen korrekt volt, maga jelentette a problémát. Csak az volt a gáz, hogy arról is tudtak fél éve az amd-nél, és pár nap múlva a konferencián nyilvánosságra hozták volna. Szóval annyira volt korrekt az amd, hogy nyilvánosságra hozta mikor muszáj volt.

"és még akkor is próbálta lefizetni a közzétevőket."
Erre gondolom van forrásod? :F Vagy csak a szokásos?

[ Szerkesztve ]

(#38) makkmarce válasza Sbig_x (#37) üzenetére


makkmarce
őstag

"Erre gondolom van forrásod? :F Vagy csak a szokásos?"
házifeladat, hogy keresd ki szépen, mert itt a prohardver-en is fennvolt :D
a végén a kutatók megunták, és borították a bilit, nem fogadták el a kenőpénzt.

okoskodom, tehát vagyok

(#39) Sbig_x válasza makkmarce (#38) üzenetére


Sbig_x
junior tag

Ja, megint valami forrás nélküli hír, amit senki más nem hozott le a világon.

(#40) hcl válasza opr (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"- Lesz egyaltalan valami OS/BIOS alapu frissites, ami ezt megoldja? User interakcio szukseges ezekhez?"
Gondolom a szokásos mikrokód update.

@E.Kaufmann : Az alapok 40+ évesek, és azokkal ilyen baj nem volt; a P54/P55-től létezik a hiba, de igazán komoly a P4 és a Core i HT-je után lett. Az, hogy az AMD 2010 utáni procijain nincs ilyen hiba, azt mutatja, hogy meg lehet csinálni azt az ütemezőt normálisan is.
(BTW sokkal újabb procidesignok is érintettek voltak, a Power és az ARM architektúrák pl., de a System Z procik is szenvedtek valami hasonlótól asszem.)

@Pingüino : Egy biztonsági rés sok mindenre jó, az, hogy otthoni gépen használják-e ki, csak azt jelenti, hogy másra. Zombihálózat létrehozásához pl. mindegy, hogy egy otthoni PC-t sikerül-e átvenned valaminek a segítségével...

@makkmarce : De, pont arra jó, hogy olyan RAM területekhez férj hozzá, amihez amúgy nem. A poén, hogy mostanra egyre több dolog van virtuálisan elválasztva egymástól egy asztali OS-ben is (sandboxok egy böngészőben?), és ugyan lassú az olvasás, de az ördög nem alszik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) hallador válasza carl18 (#25) üzenetére


hallador
addikt

Itt eddig egy TROLL-t olvastam, az Te vagy. Röviden....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) hallador válasza Pingüino (#35) üzenetére


hallador
addikt

Szemben azzal, mikor az Intel fél évig ült a javításon, és még akkor is próbálta lefizetni a közzétevőket.

Erre valamilyen forrás, vagy csak a szokásos, megoldjuk okosban magyar mentalitás tört felszínre?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) Darmol válasza makkmarce (#13) üzenetére


Darmol
senior tag

Röviden? Rendkívül sokszor megjegyzik, hogy ez az MDS alapú sérülékenység nagyon hasonló a Meltdownhoz egy ok miatt, mindeközben több bekezdésben tárgyalják, hogy ez baromira nem egy Meltdown minimum három ok miatt.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#44) slmSIG válasza opr (#29) üzenetére


slmSIG
tag

Szerintem én nem kezdtem el személyeskedni, mester! :U
Egyáltalán miért kötekedsz? Fáj valami?
Leírtam, a véleményem, már azonnal, hülye vagyok?
Kinek képzeled amúgy magad, istencsászárzseni?

(#45) slmSIG válasza Pingüino (#36) üzenetére


slmSIG
tag

"..Azért azt tegyük hozzá, hogy ezek a sebezhetőségek nem a közembereket érintik leginkább.."

Pont ezzel a véleménnyel kezdtem és lettem lehülyézve...
opr-mester ennek akkor szakértője, hogy csak na! Ő ebből a témából diplomázott!

(#46) opr válasza slmSIG (#45) üzenetére


opr
veterán

Attól, hogy nem egyedül beszélsz hülyeséget, attól az még hülyeség marad. Az átlagusert valóban inkább közvetetten érinti, mint közvetlenül, de ennek következtében pont az van, hogy mindenkit érint, nem csak azt, akit ilyennel "megtámadtak".
Esküszöm nem tudom ennél triviálisabban, egyszerűbben és érthetőbben elmagyarázni.
Mondjuk a baromságot mantrázni mindig könnyebb, mint gondolkodni, az igaz. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) hallador válasza opr (#46) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk Intel és cikkeknél ennyi kérdést 10 cikknél sem tesztek fel. Hanem azonnal beindul a fika gépezet.
Pedig hát amit leírtál pont ugyanúgy van ott is. Csak nem AMD-d van? Nekem van. Csak én látom hogy az AMD pont ugyanazt csinálja mint az Intel mondjuk én nem 3 cikkel ezelőtt vettem észre, hanem 3 éve.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#48) opr válasza hallador (#47) üzenetére


opr
veterán

Mert mondjuk ott normalisan le szoktak irni, nem egy ilyen nesze semmi fogd meg jol baromsag, amibol semmi nem derul ki konkretan.
Ha visszanezel, pl amikor ment a fikatenger az inteles security hibanal, ahol le volt irva, hogy konkretan root kell ahhoz, hogy ki lehessen hasznalni, ott is leirtam, hogy vihar a biliben, mekkora baromsag az egesz panikolas, semmi ertelme.

Szoval most pont jo emberbe kotottel bele...

Ertem En, hogy maniakusan vedened kell az intelt, ez neked ilyen szemelyes szent hadjarat, de legalabb fel szemmel megnezhetned, kinek irod a marhasagot, mert nalam partatlanabb embert nem fogsz talalni.
Bar ha beledoglok se ertem miert csinalod amugy, orbitalis baromsag, mindket ceg eleg aljas, minden a ponzrol szol - nyilvan, mindket oldalon.

ui.: Dontsd el, hogy mennyire vagyok AMD-s:
A hazban van:
1db inteles Dell workstation
1db elso generacios Ryzenes desktop
1db AMD-s laptop
4db inteles laptop
Ebbol is latszik, mekkora AMD fan vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) hallador válasza opr (#48) üzenetére


hallador
addikt

Ja ja ja... Akkor lehet hogy nem kellene Intel és cikknél fikázni akkor nem gondolnám ezt nem?
A másik, hogy ja hát ha már így előhoztad akkor igen sajnos az Intelnél ha sunnyogas van jöttök mint Mohácsnál.a törökök amúgy az AMD alatt a sok okoskodó szakmailag legalább Tanenbaum szintjén álló Security szakértő hirtelen eltűnik.

A másik hogy ki védte az Intelt?

A partatlanság a szó amit kerestél nem sikerült megtalálni. Sebaj otthon ebből még meg lehet élni...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) opr válasza hallador (#49) üzenetére


opr
veterán

Te. De nagyon izzadtságszagú és buta, amit művelsz, úgyhogy hagyjuk is inkább abba.
Amikor fos az intel, fikázni is fogom. Amikor fos az AMD, akkor meg őket. Tudom, ez neked már rocket science, hogy nincsenek komoly érzelmeim egyik cég irányába sem, nincs se kis AMD-s, se kis inteles plüssmacim, mert nekem nincs rá szükségem, anélkül is tudok aludni.

A pártatlanság szót amúgy jól írtam le, csak ékezetek nélkül, ami konzisztens a hsz maradékával. Ellenben veled, akinek nem sikerült. De ahogy mondod, sebaj, ahol dolgozol, oda úgy látszik ez is elég, úgyhogy nem nagy gond, bár a helyedben engem zavarna. Nade engem az is zavarna, ha olyan mély érzelmek fűznének egy céghez, ami le se szarja, hogy élek vagy halok, mint Téged az intelhez, aztán mégis csinálod, dehát kinek mi. :K

Ui.: amúgy tudom, hogy ez neked bonyolult és belezavarodsz könnyen, de az, hogy egy ilyen hír esetén ennyi kérdés maradt, az konkrétan AMD "fikázás", mert ez ugyan annyira nevetséges szar kommunikáció, mint amit az intel művelt a meltown esetén, csak máshogy van csinálva a mismásolás, illetve kisebb a baj, mert jóval kevesebb a fontos AMD server, mint az inteles.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.