Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #19617792


#19617792
törölt tag

Jó teszt és tetszetős ez a tank! :C

Az viszont sajnálatos, hogy nem jár hozzá backup progi, pedig ingyenesekből is van egy rahedli. Legalább egy ingyenest dobtak volna mellé, pl ezt: Toucan

(#2) revan93


revan93
csendes tag

"Mind három kategóriában 250, 320, 500 MB merevlemezek kerülnek a kiszerelésbe. 500 MB H széria került a kezeim közé."
Itt elírtad mert szerintem az GB akart lenni! :)
De egyébként jó cikk!Én is most nézelődök hordozható HDD után!Ezek most meg is fogtak!

(#3) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ez tényleg nagyon tetszetős darab, most tényleg elgondolkodtam rajta, hogy beszerzek egy ilyet én is. Mindjárt utána is járok az árának, ami ugye a legfontosabb tényező a technikai paraméterek után. :)
Egyébként ezt a mondatot nem igazán értem:
"AZ eSATA vezérlését egy SunPlusIT által gyártott SPIF301: USB 2.0 to SATA kontroller végzi."
Az eSATA vezérléséhez minek kell USB 2.0 to SATA "átalakító"? Én úgy gondolom, hogy az eSATA-t nem kell átalakítani semminek, csak simán a merevlemezre lehet irányítani, az a kontroller szerintem az USB csati miatt kell.

<-ƘƘ->

(#4) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Jó cikk, jó merevlemez. :C
Amúgy én manapság egy 1,5 TB-s Samsung Story Station-t használok, de arra is lefért volna egy eSATA :(((

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egy Hitachi lemez tényleg jobb lett volna bele. A Toshibákkal elég rosszak a tapasztalataim sajnos.

Köszi az írást! :R

(#6) benoce válasza revan93 (#2) üzenetére


benoce
tag

Koszonom az eszrevetelt, javitva.

(#7) benoce válasza Kendek (#3) üzenetére


benoce
tag

Szejjel szedtem mert kivancsi voltam a vezerlesre, es mire kibanyaztuk mi a vezerlochip, addig szemunk kifolyt. Sajna foto nem sikerult jol, mert valami gel szeruseggel volt lekenve, nem tudom mi okbol.
Igy derult ki mi a vezerlo, es igy kerestem ra, mert magyar irodalom nem volt rola, maradt az angol, ami pedig igy szol.

Link

Maga a kezikonyvben is

The SunplusIT SPIF301 is a high-quality single-chip solution forUSB to Serial-ATA (SATA) host bridge controller. It features anUSB high-speed device port and a SATA 1.5Gb/s host port whichleads it to carry out elementary function to receive standard MassStorage Device Class (MSDC) SCSI command from USB host andtranslate into ATA/ATAPI command to SATA device.

Link

[ Szerkesztve ]

(#8) lorenzen válasza benoce (#6) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Érdemes lenne egy merevlemez olvasási tesztet mellékelni. Az USB porton keresztül mekkora tempóval tud adatot továbbítani.

Az 5V-os tápcsatlakozót is elspórolták róla, pedig könnyen előfordul netbook - laptop esetében, hogy nincs 2 szabad USB csatlakozó egymás mellett, vagy foglalt.

A fém (alumínium) házak stabilak, de ez hibájuk is egyben. A műanyag házak összetörnek, ezért jóval alacsonyabb g terhelést kap a merevlemez, a zuhanás végén.

#7 benoce:
A linked az SATA <-> USB adatátvitelt megvalósító chip leírása. (Az USB porton történő kommunikáció.)
eSATA <-> kapcsolathoz elegendő egy kábel. A kettő csak a csatlakozó kialakításában tér el egymástól, és semmi másban.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Erre is volt ArtisJus matrica?

(#10) Kendek válasza benoce (#7) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez idáig rendben is van, értem is. De nem az eSATA vezérléséhez kell, hanem az USB-t "alakítja át", hogy a SATA-s merevlemezt rá lehessen kötni.
Ahogy lorenzen akarta volna mondani, csak kimaradt belőle a lényeg:
"eSATA <-> SATA kapcsolathoz elegendő egy kábel. A kettő csak a csatlakozó kialakításában tér el egymástól, és semmi másban."
Lényegében az eSATA vezérlő a merevlemez NYÁK-ján kapott helyet, amit nem lehet közvetlen USB portra kötni.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#11) benoce válasza Kendek (#10) üzenetére


benoce
tag

lorenzen, Kendek, Ok, Nalatok a pont :R

(#12) Findzs


Findzs
addikt

20-30 ezer között azt írtad
ha a 500 GB -os ra vonatkozik az ár az még oké de ha a 250 -es kerül 20 ezerbe azt már nem nevezném olcsónak

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13) Polllen válasza Findzs (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az 500-s MM-ben (budaörs) 24K, de valahol már 20-t is megkaphatod. :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) Csorbi


Csorbi
addikt

Az, hogy nincs mellékelve eSATA kábel, miért negatívum? Gondold ezt át még egyszer. Nincs mindenkinek szüksége rá, kb 10-ből 7 ember USB-vel használná, a plusz kábel csak megdrágítaná a terméket valamennyivel, ráadásul a 7 embernek felesleges pénzkidobás lenne.

(#15) iSonic válasza Findzs (#12) üzenetére


iSonic
addikt

Hát 20 ezerért nagyon necces ár főleg, úgy, hogy tényleg ahogy írtátok sok helyen ennyiért van 500-750Gb-os külső is..

plusz GRAT a teszthez..

[ Szerkesztve ]

(#16) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!

A merevlemez tápellátása esatás csatlakozás esetén akkor úgy néz ki, hogy összedugom egy esata és egy USB kábellel is a gépem és a winchestert?

(#17) lorenzen válasza t-bali3 (#16) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Igen. Az USB második, (csak) táp kábelét használd, ha lehet.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#18) Jarod1


Jarod1
addikt

van valakinek a kijelzősről képe?

(#19) freeapro


freeapro
senior tag

Mivel tudnak ezek a kulso hdd-k tobbet, mintha veszek egy olcso belso hdd-t es egy keretet?
PL ezt:
http://ipon.hu/webshop/product/vipower_vpa2_25018_fekete/39327
2000Ft es tud eSata-t is.

(#20) benoce válasza Findzs (#12) üzenetére


benoce
tag

igen 20e es 30e kozott van a fogyasztoi ar (500GB), pirosok hirdetek.

(#21) aram01


aram01
nagyúr

jó írás,filozom hogy venni kéne még egy vinyót és azon is hogy külső lesz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) Tomate válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


Tomate
veterán

Kaptam egy ilyet kölcsönbe a múltkor, hogy tegyek rá "anyagot" Hát mire felvánszorgott 600gb megőszültem...

[ Szerkesztve ]

(#23) lorenzen válasza freeapro (#19) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Mivel tudnak ezek a kulso hdd-k tobbet, mintha veszek egy olcso belso hdd-t es egy keretet?
Ha megnézed 2.5"-os merevlemezek árát, nem fogsz sok pénzt megtakarítani.
Sok helyen csak dobozos kiszerelésűt tartanak, ami önmagában is drágább, mint az akciós külső meghajtó.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#24) Polllen válasza lorenzen (#23) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így igaz. Ha rendes "házat" veszel hozzá még csak olcsóbban se úszod meg... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) huszar90


huszar90
aktív tag

Jó teszt, csak kár hogy toshiba vinyó van benne :(((

(#26) ^Clown válasza Csorbi (#14) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A maradék 3 ember szerintem joggal elvárná azt, hogy a 20K-s adattartályához ( :DDD ) kapjon egy 50Ft-os kábelt, amivel valóban kihasználhatja a cuccot.

(#27) Csorbi válasza ^Clown (#26) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezzel csak annyi a probléma, hogy egy eSata kábel rendes bolti ára 1.200-2.000 Ft körül mozog hossztól függően. :) És ha ezt hozzácsapnák a külső vinyóhoz, máris 5-10%-kal drágább lenne. Ugye tudjuk mit jelent ez az árérzékeny piacon...
(Egyébként meg a WD MyBook Home-hoz sincs eSata mellékelve, csak USB és FireWire)

(#28) ^Clown válasza Csorbi (#27) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Túlzó volt az 50Ft-os megállapításom, ez igaz. De mondjuk nem biztos, hogy jó kiindulópont a bolti ár. Egy ekkora cég, mint a Maxell nem hinném, hogy 1200Ft-ért veszi darabját :)

[ Szerkesztve ]

(#29) benoce válasza Csorbi (#27) üzenetére


benoce
tag

Ahogy ^Clown is irta, a maradek harom elvarja az eSATA kabelt, es joggal. S legrosszabb mikor a maradek 7 emeber vegre olyan alaplaphoz, vagy notihoz jut, ami ezt tudna, es hiaba keresi nincs a dobozban, mert akkor bizony mar a maradek 7 ember is elvarja. S a kovetkezo ilyen beruhazasnal az marad meg, ezek bezzeg nem adtak....

Maxell felkeltette az igenyt, es sajnos csak felig elegitette ki.

Megjegyzes az ar, való igaz, nem 50 HuF, de szerintem nem sokkal tobb, ha gyartas soran nagy mennyisegbe vasarolsz egybol kinaban

Az meg hogy a WD MyBook Home-hoz nincs, az WD szegenysegi bizonyitvanya

[ Szerkesztve ]

(#30) Findzs


Findzs
addikt

nekem ilyenem van:
[link]

nagyon praktikus, floppy helyére építhető a dokkolója és olyan winyót rakok bele amilyet akarok (toshibát biztos nem) 3 év garos 250 -es samsung van most benne de ha lemennek az árak veszek bele egy 500 GB -osat

menet közben is be lehet csatlakoztatni a dokkolóba mint az usb-t csak hát sokkal gyorsabb nála

usb+e-sata és adtak hozzá mindenféle kábelt :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32) Polllen válasza Findzs (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem rossza a cucc, csak az 500-s vinyóval éppen a teljes árával drágább, mint az előre összerakott :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) t-bali3


t-bali3
senior tag

Pénteken vettem egy ilyen 500Gb-osat. Nagyon jó kis cucc, nekem ez már az új csomagolásos, amiből kispórolták a védő tasakot :( de olyan po*átlanul, hogy a feliratot le sem vették...ezzel lehet valamit kezdeni?, mert nekem pont jól jött volna. Persze fogyasztóvédelmet kihagynám.
Ami még változás, hogy Samsung HM500JI vinyó van benne.

[ Szerkesztve ]

(#34) reveal


reveal
csendes tag

Nekem már az új bliszteres csomagolásos van amihez bőrtok nem volt, viszont a benne lévő vinyó más..
Samsung HM500JI
e-sata kábel szintén nem volt hozzá, de amúgy is van, szal nem gond..
más mindenki kapott hozzá bőrtokot?

Lekvár helyett pálinkát szoktam főzni. Kissé furcsa vele a palacsinta, de meg lehet szokni! ;-)

(#35) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Egyszer az életben csak eljön az az idő, mikor szükségem lesz ilyenre, de egyelőre még a 250 Gb-os belső merevlemezt sem tudom soha teljes mértékben kihasználni. Cirka 20 Gb szabad hely mindig marad a legrosszabb esetben is.
A témára térve, szerintem komoly kis készülék. Nincs tapasztalatom ilyen külső tárolókkal, de én szereznék egyet, ha volna most rá szükség és nem mellesleg elegendő keret.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.