Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Nagyon jó kis kártya, szerintem egyedül hátránya, hogy alacsony felbontást támogat. Akinek fontos a 4 monitor támogatás, annak már valószínűleg mindegyiken 4K a felbontás.

(Szerintem is sokkal jobb a DP:))

(#2) MasterDeeJay válasza Krugszvele (#1) üzenetére

4K-ra kiemelendő a Quadro M2000 ami ma már ilyen 10eft-os kategória. VP9 gyorsítással azaz youtubera is elég. De korábbi kártyák is tudtak már 4K-t, azaz a kepler is, azi is szokott lenni 10eft alatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) Krugszvele válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Kár, hogy nem nagyon lehet kapni :) Egykébkét köszönöm az ötletet! Ha minden jól megy, hamarosan szükség lesz rá!

(#4) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

" Kezdetnek tisztázzuk hogy a csak DP portos kártyák árai eleve alacsonyabbak arányaiban mint a HDMI portosoké, ennek az az oka hogy a legtöbb otthoni felhasználónák inkább HDMI van"

Ezt rosszul írtad, ugyanis a HDMI licences, míg a DP nem, tehát a licenc miatt drágább azok a kártyák, amiken van HDMI.

(#5) MasterDeeJay válasza Tamás88 (#4) üzenetére

Használt piacra értettem. Azaz a csak DP portos kártyákat alig keresik az ilyen kategóriában (20eft alatt). Legtöbben nem tudnak mit kezdeni a DP port only kártyákkal, pedig igen olcsó egy DP-HDMI adapter.
De valóban furcsa hogy HDMI port van szinte mindenen miközben elvileg az a drágább.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Engem egy dolog érdekelne: a két GPU-ját SLI-be lehet-e kötni? :))

(#7) MasterDeeJay válasza GAI (#6) üzenetére

Sajnos nem. Próbáltam slihack-el. Maga az NVS kártyákat nem lehet driver miatt ilyen módba beállítani. Úgy működhetne ha moddolnám a biost mondjuk 9300-ra vagy akár melyik asztali megfelelőljére.
De még ha sikerülne is akkor is csak 8+8 feldolgozó még mindíg iszonyat gyenge lenne.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Erre egyszerű a válasz, mivel a HDMI elterjedtebb, és több helyen használják (tv, soundbar, hi-fi, stb.) ezért találkozhatsz vele mindenhol, míg a dp az inkább pc-ben találta meg a helyét, de ott nagyon, ugyanis nagyobb felbontásban nagyobb frissítési rátával tudja átküldeni a képet, mint a hdmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.