Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabyka


gabyka
aktív tag

Jó írás (valamennyire hiánypótló, legalábbis nekem eddig kimaradtak ezek a kártyák) de átfuttathatnád egy word-ön, ahol piros, javítani kellene :K

(#2) MasterDeeJay válasza gabyka (#1) üzenetére

Javítottam pár dolgot.
Amúgy valamiért ide nem érkeztek ilyen kártyák. Pedig szerintem IGP nélküli gépekbe vagy utólag bővíteni régi gépet megérhetné hiszen le tud venni a proci válláról terhelést youtube alatt és bár a kártya igen gyenge de nagyon alap játékra is alkalmas. Pontosabban ilyen áron új kártya ilyen tudással nincs. Azaz GT710-730 van ami szerintem semmit sem gyorsít (vp9-et nem), GT1030 van ami éppen jó vp9-re amit a youtube használ de ha már valamiért av1 kell akkor az sem gyorsít semmit. Használtból Quadro m2000/GTX950 ami tud vp9-et és jó lehet még valamire de ezek is több éves kártyák, sőt inkább sokévesek.
Nyilván ez a létező legalja kártya, azaz mind márkában mind minőségben de ennyi pénzért szerintem best buy.
Hwinfo ilyennek látja:

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) gabyka válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


gabyka
aktív tag

Így van, az alsó kategória alja, de ebben a szegmensben nem is volt az utóbbi pár évben tolongás. Htpc és tsa-i sokat profitálnának belőlük, jóval korszerűbbek ezek a kártyák, illetve feljebb a koca-játékosok is találhatnak megfelelőt Maguknak.A mai gamer-kártyák kezdenek sokat fogyasztani a konnektorból, erővel győzünk az optimalizáció felett :)

Szerk.: "hogy" elé vessző kell mindig...

[ Szerkesztve ]

(#4) MasterDeeJay válasza gabyka (#3) üzenetére

Valóban. Egy olcsó kártyát sem tudok mondani, sem AMD sem Nvidia oldalon. RX6400 Av1 nélkül jött (meg amúgy fail az egész), RTX3050 pedig baromi drága low end kártyának. Egyedül az Intel van az A380-assal ami vezeti a low end kategóriát (bár rebar kell neki), meg ugye ez a DG1 lett volna pár éve csak itthon nem kapható.
Talán ha kiadna Intel egy A310-est olcsón passzívan az javítana a helyzeten.
Integrált nélküli (vagy régi) gépbe mit lehetne ajánlani olcsón újonnan, gyakorlatilag A380-as van 60eft-ért...vagy a régi gt1030 esetleg. Netezni meg fölösleges nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Notis Intel Xe HWiNFO:

[L:/dl/upc/2023-08/17/16551_udipaqabb3hfvas6_img_20230817_220503.jpg]Kép[/L]

Ha jól emlékszem, ez a leggyengébb Intel Xe.

(#6) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

@gabyka: Sajnos a word helyesírásellenőrzője csicska, nem javít jól. Inkább javasolt a chatGPT-be beküldeni a szöveget, egy nagyságrenddel ügyesebb!

Ugyan a linux alatti támogatás milyen lehet a kártyának? Végre egy vga, amin van rendesen kimenet, mostanában divat lett, hogy 75-85k alatt csak kettő van, egy hdmi meg egy dp.

Számomra ez a hardver eddig 2023 legjobb hardvere a leírás alapján.

(#7) MasterDeeJay válasza Krugszvele (#6) üzenetére

Windows alatt ugyan az a drivere mint az arc kártyáknak csak a control panelje más. Gondolom ha van linuxos arc driver akkor ez is működik vele.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A HDR is működik 4K videó lejátszással?

(#9) MasterDeeJay válasza SunMount3r (#8) üzenetére

Nincs HDR monitorom de elvileg menne.
Intel® Iris® Xe Graphics supports up to 8K HDR, with 4x4K HDR.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#10) KISDUCK válasza Fred23 (#5) üzenetére


KISDUCK
addikt

De ez igp és nem dvga.

(#11) SunMount3r válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De akkor az intel alap driver-je 100%-ban támogatja így kártyás verzióban is?

(#12) MasterDeeJay válasza SunMount3r (#11) üzenetére

Nem tudom tesztelni, de nem értem miért ne tudná. Ugyan a gpu fizikailag csak kapott saját vram-ot.
Ez egy rendes kiadott kártya. Van belőle jópár féle csak nem itthon.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) Fred23 válasza KISDUCK (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nyilván. De ami érdekes, hogy nála 80/640-et mutat a HWiNFO, ami a valós érték is. Ha igazat ír a dedikált karira is, akkor az tényleg egy Iris Xe Max.

(#14) MasterDeeJay válasza Fred23 (#13) üzenetére

Azt hiszem le kell szednem a hűtést. Valami olyan gyanúm van hogy ez valóban a teljes értékű max lesz de a mobil verzió mert minden annak írja. Chip alapján ki fog derülni. Tekintve hogy a márka laptopokat gyárt így egyértelmű lenne a mobil verzió használata.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#15) Fred23 válasza MasterDeeJay (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Remélem, teszel be majd fotót a chipről, ha már nem takarja a hűtés. Kíváncsi vagyok rá én is.

(#16) MasterDeeJay válasza Fred23 (#15) üzenetére

Srk32 elvileg ez a max lenne. Ramok K4U8E3S4ADMGCL

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) Fred23 válasza MasterDeeJay (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez a TECLAST akkor különleges darab, kíváncsi lennék rá, hányan játszották meg ugyanezt, illetve hogy született -e ilyenből "egyslotos passzív alacsony profilú kártya" is valahol. De gondolom, nem rendelsz még be néhányat csak úgy kedvtelésből.

Nekem ez a Gunnir tetszik nagyon kinézetre.

[ Szerkesztve ]

(#18) PSti


PSti
tag

Jó lenne ilyen alap VGA. Én is néztem ezeket korábban, és ugyanerre jutottam, hogy rtx 3050 lenne a jó, vagy egy intel, de nem kell játékra, csak av1 codec meg ilyesmik, szóval médiás gépre, ha a proci már nem tudja a szükségeseket, erre semmi. Szerintem ha cég csinálna ilyet, akár nvidia vagy amd is, tarolhatna ebben a szegmensben.

(#19) MasterDeeJay válasza PSti (#18) üzenetére

Valószínű kicsi a haszon rajta, 20eft-os kártyáról beszélünk.
Mindkét gyártó a haszonra megy, ez az iris xe egy melléktermék notiból.
Elvileg majd lesz intelnél a310-es is. Amúgy az a380 is jó választás de drága. (Olcsóbb így is mint a 3050)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20) PSti válasza MasterDeeJay (#19) üzenetére


PSti
tag

Jaja, valószínűleg az van amit mondasz, hogy ilyen kis haszonért nem fogják megerőltetni magukat. Kár. :(

(#21) MasterDeeJay

Aida64 riportküldés után legújabb beta-val már látszik hogy teljes értékű Iris Xe Max a kártya.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22) makoj30


makoj30
aktív tag

Csinálhatnál egy játék tesztet is. (ETS2 ATS,Warframe,GTA V és RDR2,esport címek,régebbi játékok) akár cikk akár videó.

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#23) MasterDeeJay válasza makoj30 (#22) üzenetére

Megnézek pár címet de nem játékra való. Szerintem dx9-10-11 vulkannal fog menni és eltorzítja az eredményt az aránylag erős proci.
A gyengébb 640 feldolgozós így teljesít:
Nyilván az új driverek hoztak valamit.

Itt meg egy teszt gunnir verzióból ami már teljesértékű maxgpu.
[link]

Végülis 30w-ból egész jó. 720p játékra is. Nekem a pcie 8x verzió van nem a 4x.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24) UnA válasza Krugszvele (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

A Linux kernelben idén tavasz óta van teljes támogatás Intel Arc es Xe videókártyákhoz, ha jól emlékszem.

(#25) MasterDeeJay

3dmarktimespy 4gen intel géppel:
http://www.3dmark.com/spy/41031783
Bughalmaz nem jeleníti meg.....

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26) MasterDeeJay

Másik gépen meg errort dob.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27) Fred23 válasza MasterDeeJay (#26) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ránéztem, veri a 3400G Vega 11-ét.

(#28) MasterDeeJay válasza Fred23 (#27) üzenetére

Köszi az eredményt.
Sokat segít rajta amúgy a dedikált ram, azaz nálad 128 bit DDR4-3200, ezen meg 128bit 4266 LPDDR4X és persze hogy nem a procival osztozik rajta.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) paprobert


paprobert
senior tag

Üresjárati fogyasztásban, a konnektornál mérve mit produkál a VGA?

(Irodai gépbe 2 monitorral gondolkodom egy ilyenen, de csak akkor jöhet szóba, ha van normális energiagazdálkodása, mert sokat fut.)

Ha esetleg tudnád tesztelni, megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#30) MasterDeeJay válasza paprobert (#29) üzenetére

Van mérőm de kis fogyasztású gépem nincs hozzá, azaz 18 magos húzott vizezett i9 van (400-500w) meg egy 165w tdp húzott 10 magos xeon workstation. :DDD Tehát ezeknél a rendszereknél már mondjuk a benne lévő ram többet fogyaszt idle mint maga a kártya. (128gb-64gb) Magyarán nem tudom lemérni mivel már mérési hibahatáron belül mozog a fogyasztása.
Annyit tudtam mérni hogy hwinfo szerint a fogyasztás youtube vp9-nél 4-5w, 4k-8k Av1 lejátszásnál 6-7w, totál terhelve játékok és progik alatt 30-34w.

Biosban pcie ASPM be van kapcsolva, mert az az Arc kártyának is megjavította az idle fogyasztását.
Viszont itt ez a kártya konkrétan talán a legkevesebb fogyasztású amit csak lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) paprobert válasza MasterDeeJay (#30) üzenetére


paprobert
senior tag

:D

Köszi, a félelmem az volt, hogy mivel Teclast, ezért a stabil működés érdekében mindent 100%-on pörgetnek, mert nincs pénz/szakértelem az energiagazdálkodás bekonfigurálására.

Ezek szerint viszont szépen visszavesz, amikor kell.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#32) attilav2


attilav2
őstag

Vajon ennek a DG1-nek milyen a fogyasztása egy RX550-hez képest ?
Azon a haswell-es gépen amin tesztelted nem lehet teljesen kikapcsolni a legacy bios kompatibilitást hogy teljesen uefi-vel bootoljon ? Akkor talán adna a biosban is képet.
Eu raktárról rendelted ? Mert ha rájön a vám meg az áfa akkor szerintem már nem annyira éri meg.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#33) MasterDeeJay válasza attilav2 (#32) üzenetére

Rx550 az 50w, ramok is többet fogyasztanak rajta. Nem is hasonlítható össze vele, ez egy notigpu amihez elve low power ramok vannak.
A haswell gép uefi onlyra van állítva, de ezer éves a bios rajta. Alapesetben egy irodai/netezős gépben nem igazán jellemző hogy a biosban kell turkálni. Cégnél a legelső telepítéskor voltam csak a biosban. Újratelepítéshez sem kell már biosba menni, windows10-től van gyári visszaállítás.

30 alatt jön ki áfával szállítással. [link] amúgy 23eft lenne.

Core2 gépen is próbáltam ott kell neki második videókártya hogy menjen, viszont driver telepítés után error code 12 van, nem talál erőforrást esélyes hogy kell neki above 4g decoding is de majd tesztelem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34) MasterDeeJay

Vicces.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35) attilav2 válasza MasterDeeJay (#33) üzenetére


attilav2
őstag

Találtam passzív DG1-t, asust, csak drágább.
Van olcsóbb, de használt
a leírás szerint csak egyes asus lapokkal megy, nyilván ez azt jelenti hogy csak azokkal ad a biosban képet.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#36) MasterDeeJay válasza attilav2 (#35) üzenetére

Vigyázz, az Asus jóval gyengébb. Kevesebb feldolgozós (640 nem 768) meg kimenet is kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37) attilav2 válasza MasterDeeJay (#36) üzenetére


attilav2
őstag

Mondjuk aki kizárólag filmezni/netezni építene egy csendes gépet annak lehet jó választás a passzív asus. Aki filmezés mellett játszana is néhanapján egyszerűbb/régebbi címekkel annak meg a ventis kártya a jobb, ebayen láttam gunnir dg1-t, pl ezt, képek alapján minőségibbnek tűnik mint a teclast, igaz drágább is.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#38) SunMount3r válasza attilav2 (#37) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azoknak, akiknek olyan régebbi procija van, amiben nincs IGP. Az újabb intel UHD IGP-k is bőven jók már filmezésre. Esetleg, ha még az alaplap nem támogatja a 4K / 60Hz-et az IGP kimenetén, akkor is.

(#39) attilav2 válasza SunMount3r (#38) üzenetére


attilav2
őstag

A gunnir dg1-ről ezt a magyar cikket dobta a google.
A cikk állítása szerint csak intel 9. generációtól felfele támogatott a dg1, amd-s lapban állítólag nem működik. Lehet a nem támogatottság kimerül annyiban hogy post alatt és a biosban nincsen kép, de az oprendszer alatt már van. Ha a teclast dg1 ment haswell lapban akkor elméletileg a gunnir dg1-nek is kellene működnie haswellen, a fentebb vázolt limitációval.
Nekem van médialejátszásra összerakott haswell-es gépem, amin az igp tudja a 4k-t, de 4k-n 60hz-et nem, ha lenne pénzem akkor berendelnék egy gunnir-t. A fő gépem is haswell, de abban már van egy rx550.
Teclastot nem szívesen kockáztatnám meg, nem tűnik túl minőséginek, lehet hamar tönkremenne a ventije.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#40) SunMount3r válasza attilav2 (#39) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor 10.-th Gen Core CPU-val már tuti támogatott lenne a BIOS-os kép is? Amúgy mi van, ha van IGP, de mellette van egy ilyen kártya is, akkor lehet valahogy képet csalni a BIOS-ba boot-oláskor (hogy az akkor az IGP-rőll menyjen)? Amúgy meg alaplaptól (esetleg BIOS- verziótól) meg nem függ a dolog?

Amúgy ez a Gunnir teljesítményben ugyan az, mint a cikkben szereplő Teclast?

(#41) MasterDeeJay válasza SunMount3r (#40) üzenetére

GUNNIR Iris Xe MAX verzió felel meg a teclastosnak.
A nem max a gyengébb.

attilav2
Venti? Raksz rá másikat. Full egyszerű a hűtése.

30w az egész. Totál gagyi hűtő elég neki.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#42) slaci007


slaci007
senior tag

Üdv

Alin böngészve belebotlottam ott is elérhető. [link]
Gunnir de V2 verziót ír.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#43) MasterDeeJay válasza slaci007 (#42) üzenetére

Ezt nem tudom hogy a fullos (768 core) vagy az eggyel gyengébb alap verzió (640 core). Bár a max szó nem szerepel így lehet az alap. Átlag netezése persze mindegy csak játékoknál számít.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.