Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cbr688


cbr688
senior tag

hát igen,lassan elavul a 2006-os x360 grafikája...én várom az új nextgen-t...quadhd,dx12,stb:D:D:D

(#2) predakon


predakon
őstag

Hát én nem látok eltérését, max annyit hogy a pcvel készített gép ára 3szor olyan drága mint egy 360. Biztos lesz olyan aki majd jól megmondja, hogy a bal felső sarokban élesebb a kép pc-n de ezért az eltérésért nem tudom ki tuningol inkább pct.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#3) D1Rect válasza predakon (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Nézd meg HD-ben a képeket....

(#4) predakon válasza D1Rect (#3) üzenetére


predakon
őstag

értem én, de ez a különbség kinek jelent bármit is basszus??? otthon a 110cmes plazmán, 3m-ről még ennyi sem tűnne fel

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#5) D1Rect válasza predakon (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

A grafikabuziknak. Pl. nekem is.
Egyébként 110-es plazma+xbox már kb. fedezi egy elfogadható gép bekerülési költségét.

(#6) lordEVO


lordEVO
tag

Irtózatosan minimális a különbség..

D1Rect: Gondolom ti még 10 év múlva is sd tv-t fogtok nézni.. A HDTV ma már lassan alap a háztartásokban(Vagyis nem a konzolhoz kell venni, konzolhoz lehet monitort is használni)

[ Szerkesztve ]

(#7) Xaels


Xaels
félisten

" Anti-Aliasing: 0 " Igazán megnéztem volna 1 kis AA-val is. Amióta megvan a hardver hozzá azóta elviselhetetlenül gusztustalannak tartom a recés éleket főleg 1440x900ban úgy lehet feltűnőbb lenne a különbség. Ami még így is látható az főleg az árnyék és a fényeffektekben mutatkozik haloványan.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) D1Rect válasza lordEVO (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Valószínűleg 10 év múlva is ugyanannyit fogok TV-zni mint az elmúlt 3 évben.
Semennyit, mert kivágtam itthonról.

(#7) Xaels: Már 4xAA mellett sem lenne miről beszélni...

[ Szerkesztve ]

(#9) wednesday


wednesday
őstag

A különbség a felbontás miatt van. Xbox 720p, Pc-n meg 1080p (már persze ha ekkora felbontásra toljuk).

PC-s kevésbé recés, de csak annak lesz kevésbé recés aki FullHD-re teszi, 1280X720, meg 1280X1024-be olyan látvány van mint boxon.

Egy 110centis FullHD TV-n meg pont jobban kijönne a különbség, nem úgy mint egy 19"-os monitoron.

Xaels: Úgy tudom az első részbe se lehetett AA-t rakni a játékra. Próbálkoztak vmi buherálással, az nem tudom, hogy sikerrel járt e.
A recék eltüntetésére lehet csak a felbontás drasztikus növelését lehet bevetni.

[ Szerkesztve ]

(#10) rup1u5 válasza lordEVO (#6) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Fölösleges ezen a konzol vs pc témán rugózni.

"Gondolom ti még 10 év múlva is sd tv-t fogtok nézni."
Ez jó! :DDD Kik azok a "ti"?
Mi gonosz PC-sek?
És az meg sem fordul a fejedben hogy valakinek esetleg baromira nincs szüksége TV-re, mert fölösleges időpocsékolásnak és butításnak tarja? Nálunk otthon egy kis szar katódsugaras tv van amin max hireket meg dokumentumfilmeket nézünk napi maximum 1-2 órát.
Ott a pc 24-es full HD monitorral, minőségi hangcuccal és grafikai munkára, játékra, netezésre, filmnézésre tökéletes.
Mostanában elkezdtem gondolkodni egy 32"-es lcd tv beszerzésén de csakis azért hogy ráköthessem a PC-t és kitolhassam rá a HD filmeket.
Konzolt és nagy, drága tv-ket én fölöslegesnek tartom, ugyan úgy mint V8-at városi autónak venni.
Ha egy konzolosnak nem tűnik fel a különbség akkor örüljön neki és legyen lezárva a téma.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11) MerLinh


MerLinh
senior tag

hát nemtom ez fordítva is igaz a gépet is ki lehet kötni lcd tvre, én pl úgy nyomom, csak kár hogy nem full hds a tvm

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#12) D1Rect válasza rup1u5 (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ha egy konzolosnak nem tűnik fel a különbség akkor örüljön neki és legyen lezárva a téma."
Nemá, olyan jó kis flémszag volt. :DDD

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

Semmilyen különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#14) TomLion válasza Narxis (#13) üzenetére


TomLion
tag

Valszeg a 2006-os XBOX360 ugyan azt tudja kihozni a 2006-os UE3-ból, mint egy mai PC. Ugyan ezért nincs élsimítás..

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#15) LackoMester


LackoMester
addikt

a PC-s szebb,de konzoltól ez sem rossz.... ;)de valahogy az elözö rész sem tudott lekötni :N

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) wolfman


wolfman
veterán

Valószínűleg azért nincs bekapcsolva a PCs képenek az élsimítás, hogy ne alázza le az Xbox-ot! Én láttam már Xbox játékokat és nagyon zavar az a sok rece. Gondolom azért nincs benne ilyesfajta támogatás mert azt már nem bírná az a "csúcsgép"! Nekem egy 102cm-es FULL HDTV van a PC-re kötve és mindennemű rece baromi zavaró!

Nemes egyszerűséggel azért van Xbox, mert több ember van a világon aki csak játszani akar, mint érdemleges munkát is végezni a gépén.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17) Findzs


Findzs
addikt

hogy lehet összehasonlítani egy 1080p -t egy 720p -el ?

hát így :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#18) wednesday válasza wolfman (#16) üzenetére


wednesday
őstag

"Valószínűleg azért nincs bekapcsolva a PCs képenek az élsimítás, hogy ne alázza le az Xbox-ot!"

Vagy mert nincs PC-n se AA támogatás. :(
U3 motortól kitelik.

(#19) kommunism válasza wolfman (#16) üzenetére


kommunism
aktív tag

Én végzek érdemi munkát a gépen ezért van laptopom de ha játszok mégis az xboxot veszem elő:D Annyira hűű de nagy különbséget nem vettem észre,legalább is mozgásban ez valószinüleg nem fog kijönni.Az xobx játékok nagyrésze 1általán nem recés rengetegen van 4 szeres élsimitás ami már teljesen jó.

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#20) Darth_Revan válasza lordEVO (#6) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"HDTV ma már lassan alap a háztartásokban"

Nálunk a háztartásban 3 tv is van, és mindhárom TV hagyományos képcsöves :) És nincs is tervbe véve a cseréjük :)

(#21) Sonja válasza wednesday (#18) üzenetére


Sonja
veterán

nVidián simán lehet kapcsolni nHancer-rel. Gondolom ATi-n is meg lehet ezt oldani. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22) atom360 válasza Darth_Revan (#20) üzenetére


atom360
tag

ennek aztán lehet örülni. :Y

(#23) havast válasza Findzs (#17) üzenetére


havast
aktív tag

ha osszehasonitgatjak akkor szerintem ugy lenne erdemes,h pc-n fullhd,max AA,AF,stb...mert ugye pc-n az a max grafika.....

(mivel itt most nem arrol van szo,h egy xbox360 aru pc-vel hasonlitjak ossze,hanem pc-vel....)

akkor szerintem az xboxosok is latnanak kulonbseget ;]

mielott vitatkoznank,nekem is volt boxom,es szerettem,de manapsag mar inkabb pc
nem hinnem,h sok tartalek lenne meg a boxban..

[ Szerkesztve ]

(#24) atom360 válasza wolfman (#16) üzenetére


atom360
tag

igen.én is 117-es lcd játszom pc-n is és xboxon is.néha szebb a pc-s graf de meg is van ay ára.

(#25) Darth_Revan válasza atom360 (#22) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen mivel még eddig semmi nem indokolta, hogy kivágjak az ablakon 160e Ft-ot egy TV-ért :U

(#26) atom360 válasza rup1u5 (#10) üzenetére


atom360
tag

azért én örülök a 117 esnek.fura amit irsz,szereted a minöséget mert frankó a monitorod de beéred sima fa tv-vel.pedig a 82 es lcd belépő szintü manapság.

(#27) atom360 válasza Darth_Revan (#25) üzenetére


atom360
tag

110 k ért van 106cm es plazma,de hadjuk ez nem tv topic.csak fura nekem hogy a fanatikus pc rajongók töbsége pont a megjelenitön sporol ami szerintem pont a lényeg

[ Szerkesztve ]

(#28) Ari18


Ari18
őstag

Aki itt nem lát különbséget azzal nagy bajok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#29) engusz válasza wolfman (#16) üzenetére


engusz
veterán

Pedig - legjobb tudomásom szerint - az XBOX 360 GPU-ja direkt azért tartalmaz beépített 10 MB EDRAM-ot (~250 GB/s), hogy az élsimítást (4x MSAA) komolyabb megerőltetés nélkül képes legyen alkalmazni. Viszont már én is láttam olyan játékot, ahol tuti nem működött.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) limpi válasza lordEVO (#6) üzenetére


limpi
aktív tag

Ha korrekt összehasonlítást akarnátok :), akkor a
Xbox360 720p-s felbontásával PC-n a 1280x720p-t kéne szembeállítani!
Mi értelme 720p-t 1080p-vel összevetni? Persze, hogy a nagyobb felbontás szebb! :)

Amúgy 720p-n is biztos szebb PC-n. Csak hogy a mozgás is folyamatos marad-e,
az már más kérdés.

Én személy szerint Xbox360-on és PS3-mon játszom játékokat és nem a PC-mről
(amit már egy ideje nem is fejelsztgetek), mert ágyból HDTV-n nézve sokkal jobb
élmény játszani, mint íróasztal mellett irodai széken vigyázban ülve... :))))

<:v)

(#31) engusz válasza Ari18 (#28) üzenetére


engusz
veterán

Biztosan van különbség, hiszen a konzol hardvere lassan 5 éves. Megnézném, hogy egy 5 éve vásárolt PC konfigurációval hogyan is nézne ki ez a játék.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) dunc


dunc
nagyúr

Ami lényeg pc-n Magyar lesz x en meg nem. PONT
Szerintem tökéletes x 360 on is a graf.

(#28) Ari18 :ezen a képen rohadtul nincs külömbség,mindkettőnél vannak recék,sőt az x360 as képen van árnyéka a falon a kaitánynak.

Jópont pc-n nagyon jó az optimalizásás,minden maxon full HD felbontás mellet,stabil.
Hardver:4850 512,2 db ram,és athlon II x2 250.

[ Szerkesztve ]

(#33) Ari18 válasza engusz (#31) üzenetére


Ari18
őstag

Igazad van, nem is ezzel van a bajom, csak nem kellene bizonygatni, hogy ugyan olyan. Ha nem írnának ilyeneket pl. l"Hát én nem látok eltérését, max annyit hogy a pcvel készített gép ára 3szor olyan drága mint egy 360" akkor egy szót sem szólnék.

[ Szerkesztve ]

(#34) dunc válasza Ari18 (#33) üzenetére


dunc
nagyúr

Pedig ezeken a képeken egyforma ha a fene-fenét eszik is,és pc valóban jóval drágább ,de má közel se annyira,hogy 3x-os stb( amai pc-k időtállobbak,és nem megfizethetetlenek,és multifunkciósak),amugy meg a honositás pc melett szól.

[ Szerkesztve ]

(#35) engusz válasza Ari18 (#33) üzenetére


engusz
veterán

Minden bizonnyal van eltérés. Ám biztos vagyok benne, hogy a játék hevében valóban észrevehetetlenek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) fecg21 válasza Xaels (#7) üzenetére


fecg21
aktív tag

Full HD felbontáson gyakorlatilag értelmetlen dolog élsimítást használni. De szerintem már 1680X1050-es felbontáson is teljesen felesleges az anti aliasing.

(#37) fecg21 válasza rup1u5 (#10) üzenetére


fecg21
aktív tag

Teljesen egyetértek veled.
Nekem is csak egy 55 centis sík képcsöves tv-m van, de ezt sem igen használom-előtte egy "buborék képcsöves" tv-m volt, még a NES korszakból. :DDD

(#38) dunc


dunc
nagyúr

Néhány különbség.

[ Módosította: ollie ]

(#39) L3zl13 válasza dunc (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A lényeget hagytad ki.
A PC-s Shepardnak hosszabb a haja! :D

Aki hülye, haljon meg!

(#40) fecg21 válasza L3zl13 (#39) üzenetére


fecg21
aktív tag

És kevesebb lőszere van, és nincs árnyéka... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) fecg21 válasza dunc (#38) üzenetére


fecg21
aktív tag

Ebből a két képből azért ne vonjunk le olyan messzemenő következtetéseket....
Majd ha ugyanolyan szögből, ugyanazt a képet láthatjuk, ugyanolyan felbontáson.... csakis akkor álljunk neki vizsgálgatni a PC-s és Xbox360-as játékok közötti grafikai különbségeket, addig inkább ne.
Egyébként meg teljesen egyértelmű hogy a PC-s verzió szebb-ez törvényszerű. Erősebb hardver-több lehetőség, pont.

[ Szerkesztve ]

(#43) D1Rect válasza dunc (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

Rossz helyen kerested a PC-s képen az árnyékot...

(#41) fecg21: Konzolon elég rég óta gyengébb a grafika. Ez tény. Csak a vérfanboyok nem veszik észre.

[ Szerkesztve ]

(#44) zuchy válasza dunc (#38) üzenetére


zuchy
őstag

Azon a képen a leglényegesebb különbség a füst. :)
Amúgy így nem lehet jól összehasonlítani, a képek nem ugyanolyan helyzetben vannak. Innentől kezdve az egész felesleges flame keltés...

PC-STYLE.hu

(#45) ollie válasza fecg21 (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1680-on azért még eléggé feltűnőek azok a recék.

***

(#46) fecg21 válasza ollie (#45) üzenetére


fecg21
aktív tag

A Mass Effect-nél lehet, de úgy általánosságban-szerintem felesleges az AA használata 1680X1050-es felbontáson, a fölött meg pláne.

(#48) fecg21 válasza D1Rect (#43) üzenetére


fecg21
aktív tag

"Konzolon elég rég óta gyengébb a grafika. Ez tény. Csak a vérfanboyok nem veszik észre."

Ahol meg esetleg szebb, ott kivétel nélkül a PC-re készült konzol port lett elqrva.

(#49) wednesday válasza engusz (#29) üzenetére


wednesday
őstag

Pont most olvastam, hogy az MS nem teszi kötelezővé a játékfejlesztőknek most már a 4x élsimítás használatát, mert már kezdi megenni a GPU-t (kivéve a HALO-nál, meg a COD-nál).

Egyébként egy PC-s gép, aminél a követelmény a 720p + 4XAA, a játékokkal szemben, már nem egy csúcs drága konfig.

A képeken azért azt figyelembe kell venni, hogy nem teljesen ugyan azok a képek. Tehát, hogy az egyiken hol van árnyék az nem jelent semmit, mert nem fedik egymást 100%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#50) ollie válasza fecg21 (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A PC-s változatoknak épp az az egyik nagy különbsége, hogy jóval részletesebbek a textúrák, melyek csak nagyobb felbontáson vehetők igazán észre. Ezért nincs értelme ugyanazon a felbontáson hasonlítgatni.

(#46) fecg21: Nem a Mass Effectre értettem, hanem általánosan. Nekem 1680-as monitorom van, és látványos a különbség az AA valamint az AA hiánya között, szinte minden játékban.

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.