Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Komolyan nem sül le már a pofájukról a bőr?! :W

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#2) schawo


schawo
titán

:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3) #57527808


#57527808
törölt tag

pont a napokban fordult meg a fejemben, hogy egy "egyszerű" bios mókolással megoldható lenne a z270-es lapokban a coffee lake használata. viszont erre már az intel előbb gondolt, aminek itt olvasható a végeredménye.

(#4) shteer


shteer
titán

fizikailag is beleillik a korábbi cpu vagy máshova esnek a "bevágások"?

..szerintem jónak tűnik

(#5) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Komolyan, az intel saját maga fogja azt elérni hogy a ryzen 3 (vagy nevezzék bárhogy is) széria közepére már esetleg 50-50 lesz az intel - AMD proci arány. (már ha nem kezd el közben megint ballépéseket csinálni az AMD).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#6) Armando_19 válasza shteer (#4) üzenetére


Armando_19
őstag

Én azt szűrtem le, innen onnan olvasgatva, hogy a 6-7-es sorozatú Intel CPU-k nem fognak menni a 370-es lapokban. Elvileg 1151 V2 lesz a socket neve. Arra hivatkoznak, hogy egy teljesen új tápellátási rendszert találtak ki ehhez a szériához. Szép volt Intel, köszönjük.

(#7) komi77


komi77
senior tag

hmm... :F
Az utolsó bekezdésben leírtakra az jut eszembe, hogy miért tenne ilyet az Intel? Sőt miért kéri az alaplap gyártóktól, hogy 1151-es jelöléssel árulják az új lapokat - még jó, hogy ott lesz a v2? Milyen célt szolgálhat a lábkiosztás megváltoztatása - azon kívül, hogy új lap kell hozzá? Érdekes...

Szegény ember kézzel nőz.

(#8) sad_Vamp válasza komi77 (#7) üzenetére


sad_Vamp
őstag

a szó amit keresel sokkal inkább a "komikus" :DD

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#9) #57527808 válasza sad_Vamp (#5) üzenetére


#57527808
törölt tag

az 50%-on már túl van, vagyis a mindfactory statisztikája szerint ezt átlépte. bár ez csak egy webshop, jó lenne valahonnan összeszedni a globális eladásokat.
szóval ez az intel terve, hogy "visszacsábítsa" a népeket.

[ Szerkesztve ]

(#10) komi77 válasza sad_Vamp (#8) üzenetére


komi77
senior tag

Sajnos igazad van, komikus, érthetetlen, siralmas, stb. Ez nem túl baráti lépés Inteléktől - és akkor még finom voltam.

Szegény ember kézzel nőz.

(#11) Raysen623


Raysen623
addikt

Szopóág Intel módra a kedves vásárlóknak ;] Ez már szánalmas egy ekkora gyártó részéről.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) sad_Vamp válasza #57527808 (#9) üzenetére


sad_Vamp
őstag

újból valószínűleg, de current + 1-2gennel hátrébbi dolgokat (5xxx és 6xxxx széria) is belevesszük, akkor gondolom még bőven az intel vezet.

De jó látni ez amit linkeltél (mondom ezt úgy, hogy i7 ketyeg a gépben).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Mindenki az Intel szidja, pedig ebben vastagon benne vannak az alaplap gyártók is....
Mondjuk úgy "elvárták" ezt a lépést a piacvezető cpu gyártótól. Ha az amd is mérvadó gyártó lesz ismét (amire megjegyzem a ryzennel minden esélye megvan), majd őket is kötelezik ilyesmire.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Armando_19 válasza #57527808 (#9) üzenetére


Armando_19
őstag

Jó terv, ezzel nálam azt érték el, hogy megvárom a Zen refresht februárban, és veszek egy Ryzent. :Y

(#15) shteer válasza Armando_19 (#6) üzenetére


shteer
titán

háááát, ezt eddig is tudtuk :)

és majd jön egy Z390 chipset az IMVP9 hiánya miatt, így a Z370 a jelenlegi infóim alapján nem lesz Ice Lake kompatibilis ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Inkább találtak volna ki új foglalatot neki...

Egy újabb kés az Intel pajzson... Én a következő időszakban Ryzen-re fogok rámozdulni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Oké, értem én, hogy nem lehetett megoldani a kompatibilitást, de azért nem kéne szándékosan megvezetni a felhasználókat azzal, hogy azonos neve van a foglalatnak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Mans20


Mans20
addikt

Akkor most a 3xx lapokba csak a kávé lake megy majd, vagy ami utána jön ice lake is? vagy ahhoz is új lap kell?

(#19) Armando_19 válasza shteer (#15) üzenetére


Armando_19
őstag

Ez egy vicc haver... Ellenben nekem is illett volna rendesen végig olvasnom a cikket, mielőtt okoskodni kezdtem. Jó nyilván, ez a 3. generáció ami ugyan abba a foglalatba menne, és valahol termelni kell a dollárokat az alaplap gyártóknak is, és megint csak a végfelhasználók hőbörögnek, hogy az 1 max 2 éves hardverüket nem tudják egyszerűen fejleszteni a legújabbra 1db alkatrész cserével, na de hát na. Volt LGA 775, P35-ös chipset, és E1-től Q9-ig minden ment benne, még is el lehetett adni a P45-öt is.

(#20) shteer válasza Mans20 (#18) üzenetére


shteer
titán

A Z370 kivételével menni fog bennük az Ice Lake, tehát H370, B350 jó lesz alájuk, Z-s lapból meg kell majd a Z390 - ha nem változott a menetrend június óta

..szerintem jónak tűnik

(#21) shteer válasza Armando_19 (#19) üzenetére


shteer
titán

az :K csak nem jó vicc :)

én csak azt nem tudom, hogy adnak-e esélyt az otthoni felhasználóknak, hogy gen6 vagy gen7 cpu-kat erőltessenek a v2 foglalatokba - mert ha a socket key máshova esik, az már elégséges de aki erős, megoldja :))

..szerintem jónak tűnik

(#22) .mf válasza Armando_19 (#19) üzenetére


.mf
veterán

LGA775-nek is volt 2 vagy 3 generációja, ott se mentek bele az új procik a régi lapokba...

---

Valamiért meg se lepődök. Szép munka, Intel, vágjátok csak tovább azt a fát magatok alatt...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) wolfman válasza Armando_19 (#19) üzenetére


wolfman
veterán

Csak annak idején elég dinamikusan fejlődtek a kiegészítő komponensek is, mint LAN, hangkártya, USB, SATA, PCI-E, ventiszabályozás, tápellátás de még sorolhatnám. Szóval a legalapabb lap :D is kezelte a legtutibb procikat, csak a mellékes extrákról le kellett mondjál, aztán vagy kellett vagy nem.

Most már nem nagyon fejlődik semmi, ami hangzatos lehet, már a gamer kártyát is kijátszották, ki van maxolva szinte. Hát akkor találjunk ki valami jó nagy f@szságot és mondjuk azt, hogy azért kell cserélni komplett alaplapot, jó, ok? Rendben? Mindenki egyetért? Ok! Akkor nyomassuk b@ssz@meg!

Pörög a piac, mindenki örül, kivéve a felhasználókat, akiknek készült.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24) Mans20 válasza shteer (#20) üzenetére


Mans20
addikt

Akkor jó. i3 8100 vagy 8400 amit néztem, de lehet inkább veszek egy i5 7500-öt a mostani lapomba.

(#25) Ispy válasza Armando_19 (#6) üzenetére


Ispy
veterán

Tudod te menny munka van abban, hogy ne legyen kompatibilis a régi sockettel? Tucatnyi mérnők agyalt rajta hetekig, mire találtak valamit . ;] :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26) buherton


buherton
őstag

"több VSS (földelés) és 18-cal több VCC (energia) bekötést használ"

Facepalm.

Vss, mint föledelés? Vcc, mint energia? :C Hűha itt komoly problémák vannak.

Megnéztem a képeket és nem találtam GND feliratot, akkor honnan jött a földelés? Inkább a 0 V potenciált kap. No, de melyik lábán is?

A proci félvezetőkből áll, ami jelen esetben lehet tranzisztor vagy valamilyen fajta FET. Milyen lábai is vannak ezeknek?

Tranzisztor:
- Collector (Vcc)
- Bázis
- Emitter (Vee)

FET:
- Drain (Vdd)
- Gate
- Sink (Vss)

A bázis/gate szolgál a vezérlésre, így kizárásos alapon a potecniál különbséget a collector/drain és emitter/sink között kell biztosítani. Ami jelen esetben a Vcc/Vdd-re kötnek néhány voltot, a Vee/Vss-re pedig a 0 V-t. Azt is láthatjuk, hogy Vcc-nek nem lehet párja a Vss, csak akkor ha tápkörben egymás után van a tranzisztor és alatta a FET, ami számomra elég fura lenne, de CPU-t még nem terveztem soha.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#27) Armando_19 válasza .mf (#22) üzenetére


Armando_19
őstag

Igazad van,elnézést kérek a pontatlanságért, de ezért is írtam a Core2duo(erre utal az E1-Q9. E1200-QX9650) érát a p35-ös chipsettől kezdve. A krisztus előtti 915-945-ös lapok a régi kazán P4 magos rettenetekkel kiesnek ebből. De még 945-ös lap is volt C2D támogatással. De p35 Után? Jött egy pár fajta CPU, és még sem volt semmi baj, se lefelé, se fölfelé. csak a Cpu-t cserégetted, ha valami erősebbre volt szükséged.

(#28) zzola


zzola
félisten

Nah, ezért nem veszek már zIntelt! Elmehetnek a búsba a lábkiosztás mókolásával...+ a cl semmi kiemelkedőt/újat nem ad az előző két generációhoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#29) Ispy


Ispy
veterán

Egyébként meg engem nem nagyon izgat, most cseréltem le az ivyt kaby-ra, szóval a következő upgradig van még vagy 5 évem. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Király 1151v2 :O simán lehetne 1152 is, jövőre meg 1153.... hát persze :(((

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#31) RECSKA válasza zzola (#28) üzenetére


RECSKA
veterán

Igen? Senki sem emlekszik a regi idokre? S754, s939, am2, am2+, am3, am3+, fm1, fm2...

Nem csak intel a szar szemet, amd vonalon is cserelgetheted...

Rajzen is ilyen lesz, jon meg 1 refresh erre a foglalatra, aztan mehet a lecsoba... :)

Nem ad pluszt? Micsoda? +2 mag i5nel, +2 mag i3nal... Mi kellene? Generacionkent +100% teljesitmeny?

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

Meglepetés elmaradt.

Legalább előkerült egy pin-map, ha fele nem is olvasható instant.

[ Szerkesztve ]

(#33) Armando_19 válasza shteer (#21) üzenetére


Armando_19
őstag

Mint a jó öreg PCI-E bevezető korszakban, az AGP-re reszelt 5950Ultrákkal, meg 6600GT-kkel? Az volt a csúcs apám. Mikor bement a muki a boltba, hogy nem érti, miért nem megy az új kártyája, pedig méretre vágta...nem is tudom ki postolta ezt itt fórumon képekkel.. Hatalmas

Aki ilyen degenerált, hogy a kis könyvet sem képes elolvasni, ha nem ért valamit, az meg is érdemli a tanulópénzt. Biztos minden le lesz írva a tájékoztatóban.

(#34) 8th


8th
addikt

Tegye fel a kezét aki ezen meglepődött. :DD

(#35) ati3x


ati3x
senior tag

Elvileg az amd 2020-ig am4-en marad. Pedig úgy akartam intelt pl egy 7700k. Az amd 6600k utàn. Ez a konfigom 4 éves volt. Erre nem kijöttek a ryzennel? 3 hete belecsaptam egy 1700-es r7 be. Meg egy b350-be. Ha jobban megnézem nagyon sokféle procit beletolhatok màr most ebbe a lapba. Szóval...

(#36) zzola válasza RECSKA (#31) üzenetére


zzola
félisten

De most nem az AMD a kérdés...
Ha nem jött volna a Ryzen, még mindig 2400-as ram lenne a támogatott.... még mindig 4 mag/szál lenne az i5.
z170/270/370-ben mi a változás?
Más a lábkiosztás-ennyi.

(#37) komi77


komi77
senior tag

Igazatok van, tényleg nem meglepő. Csak a pontos hátterét nem érti sok ember egy ilyen népszerűtlen lépésnek. Miért csinál ilyet egy ekkora cég? Értem én az alaplap-lobbit és sok mást is. Viszont ezek ellenére is érthetetlen. :F

Szegény ember kézzel nőz.

(#38) Zanik válasza RECSKA (#31) üzenetére


Zanik
addikt

Azért az AMD az AM3+-nál nem lehetetlenítette el a fizikai kompatibilitást. Egy-két gyártó meg is oldotta BIOS-update-tel, hogy menjenek az AM3+-ba szánt procik sima AM3-as lapban. Az AM3+-os lapok visszafele kompatibilitás is működött, tehát nem kellett lapot+procit cserélned egyszerre!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#39) AxBattler


AxBattler
félisten

Business as usual. Meglepődött valaki?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40) Lacok válasza shteer (#20) üzenetére


Lacok
őstag

B350 nem lesz mert az AMD már használja a lapjainál így B360 lesz a következő Intel chipset elnevezés.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#41) puco350 válasza RECSKA (#31) üzenetére


puco350
csendes újonc

"jon meg 1 refresh erre a foglalatra, aztan mehet a lecsoba"

Lehet az 2 is. Azert ott az am2 lapok nem csak am2+ -os procit, hanem am3 -asat is tudtak futtatni.

Es a ddr2 -> ddr3 valtas sem szolt bele.

(#42) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Elképzelhető hogy jön átalakító és moddolt bios, mint a p35-p45 xeon x5460 moddolásnál? Elviekben működhet nem?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#43) shteer válasza Lacok (#40) üzenetére


shteer
titán

köszi

..szerintem jónak tűnik

(#44) komi77 válasza RECSKA (#31) üzenetére


komi77
senior tag

Most őszintén mi a kukacnak keverjük az Amd korábbi tokozásait egy mostani Intel-es cikkbe? Ahogy nézem kb. egyik proci gyártónak sincs a másikhoz képest kevesebb számú tokozása. Még úgy sem ha bele vesszük a speci célokra készített procikat (pl. fm1, stb.). Amd-ék ha már szóba kerültek pont azt mondták, hogy az új platformmal egyetlen egységes tokozás lesz. Intel-nél a cikk szerint semmi akadálya nem lenne, hogy a jól bevált platform is fogadni tudja az új procikat viszont ők ezt nem akarják, inkább megváltoztatják a lábkiosztást. Mi a f...nak? :U

Szegény ember kézzel nőz.

(#45) Chp


Chp
őstag

Mekkora trágya banda.

(#46) Freiherr válasza Ispy (#29) üzenetére


Freiherr
őstag

+1
Akik 2-3 generációként váltanak, azok vastagon lesz@rják ezt.

XXX

(#47) Goblin12 válasza lezso6 (#17) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem teljesen mind1, mi a neve, aki ért hozzá az úgy is tudni fogja, aki meg nem, az meg úgy is megy a Mediaba és vesz valami összegányolt vackot. :U

(#48) AxBattler válasza Freiherr (#46) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez igaz. Következő Intel architektúra úgyis csak 2020-ban jön... addig rá lehet gyújtani.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) SaGaIn válasza AxBattler (#48) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Nem tudom szerintetek a 6600k elég lesz 2020 ig ? Én kétlem hogy elég lesz gamelni..

2020-ra kelleni fog a 6mag 12 szál vagy 8 mag16 szál tuti.

akik ryzent 1700-at vettek azok nyugottak lehetnek 2020ig biztos.

Én két éve vettem a 6600k-t érdemes lenne cserélni 7600ra?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#50) Ribi


Ribi
nagyúr

Mert a mostani 4 magosokra tervezett kiosztásnak simán vinnie kellene 6 és 8 magosakat is minden gond nélkül. És ehhez persze a PH nagy része jobban ért. Már megint... :))
Azokat szeretem a legjobban, hogy akkor inkább terveztek volna teljesen új foglalatot. WTF.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.