Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ddekany


ddekany
veterán

Ja kérem, mióta elvárás az Internet kapcsolat, ez megy már szinte mindenhol. Kíváncsi vagyok mikor fog egyszerű népi bölcsességé válni, hogy szoftvert csak 1 évvel megjelenés után veszünk. Akkor viszont ott lesznek a szoftverfejlesztő cégek, ahol voltak... OK, nem teljesen, mert mindig lesznek türelmetlenek.

(#3) Sub-ZeRo válasza #70389760 (#2) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gratulálok az értelmes hsz-hez.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) Illusion1010 válasza #70389760 (#2) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Ezért kár volt regelned ;)

(#5) Ringman válasza Illusion1010 (#4) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint újraregelnie :)

(#6) catroot válasza Illusion1010 (#4) üzenetére


catroot
veterán

Fogalmam sincs már, hogy hányadik regje lehet.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#8) shteer válasza catroot (#6) üzenetére


shteer
titán

Ugy latom lesz meg par :)

Ha lesz ujra asztalom a pc-nek, ki kene probalnom ezt a frissitett 8at, hatha nem gyilkolja mar le a displaylink driver :)

..szerintem jónak tűnik

(#9) FTeR válasza ddekany (#1) üzenetére


FTeR
addikt

vista óta nem divat várni megjelnés után, mivel ms ráállt, hogy az rtm-et hívja rc-nek és gyak az sp1 az rtm.
mivel javítások folyamatosan jönnek, így ezzel a logikával sosem fogsz átállni az újra...

(#10) raper válasza Illusion1010 (#4) üzenetére


raper
senior tag

Vannak akik szeretik a pofonokat és sosem adják fel. :)

(#11) Sub-ZeRo válasza FTeR (#9) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdekes a windows 7nél nem volt ilyen. Szerintem legalább is mivel ha felraktad a végleges, abban nem voltak ilyen bugok, mint most a 8-ban.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12) nvyktor válasza Sub-ZeRo (#11) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Bár patch-ek ahhoz is jöttek, még az RTM-hez is.
Igaz, hogy nem ilyen volumenűek.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#13) bpx


bpx
őstag

néztem is tegnap, hogy mi az a 170 MB-os update

(#14) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

"Ezek közül azokat, melyek általánosan is hasznosak, később, az első szervizcsomagban kapja meg a fogyasztók java része." - Szóval össze-vesssza csinálnak mindent, és remélik hogy működni is fog. Ezért szeretem évek óta a Windowst! :DDD

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#15) nicu71 válasza $p@rr0w (#14) üzenetére


nicu71
addikt

miért is ne működne?
egyébként én örülök az ilyen apró meglepiknek,máris sokkal jobb a fényképkezelés a metro alatt,és a többi is.A zene app még nem frissült,az jelenleg kissé fapados,úgyhogy várom arra is az update-t

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#16) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A windows update-et is update-elhetnék már - tegnap óta a vezérlőpultból indítva csak kifagyni képes. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) ddekany válasza FTeR (#9) üzenetére


ddekany
veterán

"mivel javítások folyamatosan jönnek, így ezzel a logikával sosem fogsz átállni az újra..."

Dehogy nem... Pár év múlva (Windows esetén), ha már mások kárán elért egy érettségi szintet. ;] Azaz, a fejlődés folyamatossága jó, csak nem mindegy, milyen állapotában uszítod rá a szoftverre a felhasználókat. Újabban az van, hogy kiadnak mindent korán, mondván úgyis utána is be tudják majd fejezni... na erről beszéltem.

(#19) #48613632 válasza ddekany (#18) üzenetére


#48613632
törölt tag

Teljesen igazad van. Én az XP-ről váltottam 7-re, a megjelenés után bő egy évvel, mikor meggyőződtem róla, hogy érdemes. Szerintem a 8-at meg simán kihagyom. Főleg, hogy jósolhatóan sz@r lesz, persze ez utóbbi inkább csak babona :B

W95 gagyi
W98 jó
WM gagyi
WXP jó
WV gagyi
W7 jó
W8 ??????

[ Szerkesztve ]

(#20) nicu71 válasza #48613632 (#19) üzenetére


nicu71
addikt

eez de uncsi már.... :U
kb 500 hozzászólásban fejtegették már ezt a minden második windows szar témát,csakhogy mindig kimarad egykét verzió a számításból,úgyhogy bukik a logika.
egyébként fogalmazhatnál úgy is hogy bukás,sem a vista sem pedig a win8/na az aztán tényleg nem/ nem volt szar,egyéb okok vannak/lehetnek a kudarc mögött,de mindegy nem is érdekel már ez a hülyeség.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#21) robotjatek válasza lezso6 (#16) üzenetére


robotjatek
tag

Nekem a vezérlőpultból indítva akkor fagy meg, ha a kolineten vagyok. Gondolom a proxyval nem szeretik egymást, vagy ilyesmi...

Szerk.: otthon meg pöccre megy

[ Szerkesztve ]

(#22) bpx válasza #48613632 (#19) üzenetére


bpx
őstag

hol a Windows 2000? ;]

(#23) #48613632 válasza nicu71 (#20) üzenetére


#48613632
törölt tag

nem tudom most miért csíp a pisi.
egyrészt odaírtam, hogy babona, másrészt offba tettem.
azért nem kell itt lenni, hogy itt legyél ;)

-Zeratul-
A W2000 inkább ay NT folytatása volt, míg a Millennium a 98-é.

[ Szerkesztve ]

(#24) Sub-ZeRo válasza #48613632 (#19) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A vista is annak volt gagyi, akinek nem volt gépe hozzá + fikázni tudott csak. Én is csak azért mentem vissza xp-re mert a játékok már játszhatalnok voltak alatta mert kevés volt a hardver alá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25) Glenda válasza #48613632 (#23) üzenetére


Glenda
addikt

Aha. Az XP, Vista, 7 és 8 is NT. Sőt a WP8 is.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#26) julius666


julius666
addikt

A témában releváns hozzászólásaim a másik topicból.

[link]
[link]

Egyébként most a patch után a netbookomon a videólejátszás pont hogy kevésbé gördülékeny mint volt, meg-meg akad nagyon néha a kép meg a hang. :(((

(#27) #48613632 válasza Sub-ZeRo (#24) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nálam a Vista kb 3 hónapot volt fenn, azalatt többször beletörött a foga saját magába. Nem tudnám már megmondani pontosan mi volt a gond, mert nem emlékszem, de nagyon hamar visszatértem XP-re. De nem erőforráshiány miatt, azt tudom.

Glenda
Ezt nem tudom honnan veszed :F Az XP volt az első amit összegyúrtak a 98 és NT-ből. NT alá pl nem volt DX, ilyenformán játékok futtatására alkalmatlan volt, de talán még office sem ment rajta, valamint rengeteg alkalmazással meggyűlt a baja. Ott a kompatibilitás volt a gond. 98 vonal alatt meg a stabilitás. Az biztos, hogy az első igazán működő OS az XP volt az MS részéről.

[ Szerkesztve ]

(#28) Glenda válasza #48613632 (#27) üzenetére


Glenda
addikt

"Az biztos, hogy az első igazán működő OS az XP volt az MS részéről."
Későn kezdted :)

Mindegyik jobb volt az előzőnél, ME-t nem használtam, azt nem tudom.
De a Vista után semmi szín alatt sem mentem volna vissza xp-re, a 7 után Vistára és a 8 után 7-re.

Előtte is ugyanez, 98SE-ről 95-re, 2000-ről 98-ra.

Az meg, hogy ezek nem NT alapú rendszerek...

Mod:

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#29) ddekany válasza #48613632 (#27) üzenetére


ddekany
veterán

A Windows 2000 volt az első NT leszármazott, az XP meg a 2000 továbbfejlesztése. Tehát a Win95 és a NT-s vonal a 2000-nél találkozott. Az Office meg megy NT-n... van még valahol üzemelő NT 4-es szerver, azon is van vagy 95-ös, vagy 2000-es Office.

(#30) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Katt. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) fatal` válasza #48613632 (#19) üzenetére


fatal`
titán

Kihagytad a win2k-t, ami jó volt. :) És már bukik is az emélet.

(#27) pitepeti71: Az XP az SP1-ig minden volt, csak normálisan működő nem. :)

A 2k sokkal stabilabb volt, NT-t nem használtam, de állítólag avval sem volt sok gond.

Az otthoni verziók azok valóban szarok voltak (95, 98, me).

"Az XP volt az első amit összegyúrtak a 98 és NT-ből."
A 2000 volt az első (pl. DirectX, NT4-re nem volt). Más kérdés, hogy inkább a vállalatoknál terjedt el. Igazából nem tudom az okát, sokkal jobb volt, mint a hulladék 98se (a me-t inkább meg sem említem, az tényleg nagyon félresikerült volt).

A vistát azok fikázták, akiknek nem volt hozzá gépük, vagy hallották a szomszéd pistitől, hogy szar. SP1 után semmi gond nem volt vele, tette a dolgát és sokkal kényelmesebb volt használni, mint az XP-t (normális vason persze).

[ Szerkesztve ]

(#32) nicu71 válasza fatal` (#31) üzenetére


nicu71
addikt

pont ezt akartam ecsetelni a fiatalembernek én is...mindig kihagynak verziókat,aztán bukik ez a minden második windows sz*r elmélet.
oszt még azt mondja hogy csíp a pisi...micsoda szótár,anyám :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#33) ddekany válasza fatal` (#31) üzenetére


ddekany
veterán

Valószínű ezért nem terjedt a 2000, mert többet evett mint a Win98. Akkor ez még gond volt.

(#34) fatal` válasza ddekany (#33) üzenetére


fatal`
titán

Lehetséges. Én 128 megával használtam a 2000-et egy p3ason, semmi probléma nem volt vele.

(#35) ddekany válasza fatal` (#34) üzenetére


ddekany
veterán

Emlékeim szerint Win98-nál a 32 MB RAM elég szokványos volt irodai célra.

(#36) FTeR válasza fatal` (#31) üzenetére


FTeR
addikt

abban igaz az elmélet, hogy a nagyközönség azokkal a verziókkal találkozott.
egyébként érdekes, hogy a fikázott verziók jellemzően mindig azok, amikben radikális újítások jöttek és a dícsért verziók mindig azok, amik inkrementálisan fejlődtek.

btw, Me-t 98SE-re kellett telepíteni és nem volt több baj vele, mint 98SE-vel. felhazsnálói élményben meg egyértelműen előrelépés (sok XP-ben dícsért funkcionalitás Me-ben jelent meg először, Vista/W7-nél ugyanez van).

(#37) fatal` válasza ddekany (#35) üzenetére


fatal`
titán

Win2k 64MB-on is jól ment. Valóban lehet, hogy több RAMot használt, de abban megegyezhetünk, hogy a 98 egy ótvar volt.

Mondjuk irodai használatra a 98nál szerintem még az NT4 is sokkal jobb volt.

(#36) FTeR: A ME az akkori gépemen nagyon instabil volt, még a 98-nál is rosszabb volt. Persze lehet ennek más oka van, sosem fog kiderülni. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) FTeR válasza fatal` (#37) üzenetére


FTeR
addikt

mint írtam, 98SE-re kellett telepíteni, amitől nem fagyogatott. ráadásul megette 2k drivereit is. (utóbbit kevesen tudták, mert alapból figylemeztetett, hogy rossz verzió, de egy határozott mégis tedd fel utasítással remekül elbologult velük.)

Me-nek az votl a baja, hogy kevés és ratyi volt az alap driver készlete (btw, vistának is ez volt az egyik* baja...).

*a másik, hogy mire megjelent megváltozott a hw trend és Hz hajkurászás magosdiba ment el...

(#39) fleetcmd


fleetcmd
tag

OS/2 es Win95 utan NT4-et kezdtem hasznalni, azota NT-alapu rendszereken elek.

A Windows 2000 amugy nagyon sokaig NT 5.0 neven futott, meg van is otthon egy Uj Alaplap c. ujsagom, ami NT 5.0-kent ir rola.

Jott a Win2k, majd kaptam egy ajandek Windows XP-t (szerencsere angolt). Utana mar nem kiserleteztem, a Vistat megvettem, azota is azt hasznalom. Alaplapcsere utan anyaztam ugyan, de az NVidia hibaja volt a dolog (ahhoz a chipsethez a gyari driver szar volt, es eleg komoly kihivas volt frissiteni, mert nem mukodott a gep normalisan).
A Win7 kimaradt, de a 8-at most varom. Foleg, ha tenyleg lesz a 40 dollaros akcio (remelhetoleg ugy, hogy nem koti alaplaphoz az oprendszert).

[ Szerkesztve ]

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#40) butyek


butyek
senior tag

Legalább jobb lesz, mire megjelenik. Egy operációs rendszer meg úgysincs kész sosem, mert folyamatosan javítják, egészen a támogatás leállításáig, úgyhogy adják csak ki a használható verziót, és fejlesszék menetközben, ahogy mindig.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.