Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cheesy


Cheesy
őstag

Szerverekbe szánt... gamer dizájnnal :U :C

www.vakbelmutet.hu

(#2) erdoke


erdoke
titán

Csak nekem tűnik magasnak az 5,5 wattos fogyasztás? :F

A legjobb aláírás a héten

(#3) micafighter válasza Cheesy (#1) üzenetére


micafighter
nagyúr

március közepétől elérhetők lesznek a 730 szériás SSD-k, melyek tömören a szerverekbe szánt DC S3500 sorozat kistestvéreiként jellemezhetők. ... Persze némileg rosszabb képességű chipek landolnak a 730-as megoldásokban, hiszen otthoni körülmények között nem várható akkora igénybevétel, mint a szerverekben

Ez otthonra szánt verzió :)

(#4) Integra


Integra
titán

laza

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) kekegsm válasza erdoke (#2) üzenetére


kekegsm
őstag

Nekem is nagyon soknak tűnik.

Az 530-asoknak a gyári specében 0,195W az aktív fogyasztás, az S3500-asában pedig 5W.

Valami nagy elírás lehet szerintem, ennyire durva lenne a különbség?

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#6) vittorio7


vittorio7
őstag

A 240 GB-nál a szekvenciális írási sebesség 270 MB/s. Azért ez nem az igai. (Biztos jó az adat?) De legalább nem olcsó.

Az 5 év garancia viszont örömteli.

[ Szerkesztve ]

(#7) Jhonny06 válasza Cheesy (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az a halálfej általában az "Extreme" széria dobozain szokott lenni, nincs sok köze a gamer vonalhoz.

[ Szerkesztve ]

(#8) dabadab válasza erdoke (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Csak nekem tűnik magasnak az 5,5 wattos fogyasztás?"

A Techreport szerint az Intel ezekben gyárilag overclockolta a flasht, ez magyarázhatja.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) McSico


McSico
senior tag

Az az öt év gari bizalomgerjesztő. :DD

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#10) Mackósajt válasza erdoke (#2) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Ez még hagyján, az idle fogyasztása igazán durva, Anandtech szerint nincs takarékos üzemmódja (terhelés alatt pedig érezhetően forrósodik).

Figyelembe véve azt is, hogy teszt szerint teljesítményben sem emelkedik ki a mezőnyből, kiváncsi leszek az árazására...

(#11) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

kb lehozták server vonalról egy az egyben. Gondolom ezért is eszik idleben 1.3Wot. (Máshol ugye ~uannyit eszik mint többi.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A Samu 830 (meg 840Pro) után ettől kéne az Intel szerint hasra esni? Csak behozza a többieket.

(#13) Integra válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


Integra
titán

+2 év jótállás?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) Mackósajt válasza Integra (#13) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Azt a 840pro is tudja.

(#15) banhammer


banhammer
veterán

A 240 Gbyte-os meghajtó írásis sebessége elég karcsú.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) solaris17


solaris17
aktív tag

Ez a halálfej komoly az inteltől? :D

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#17) Integra válasza Mackósajt (#14) üzenetére


Integra
titán

nosza, vegyél samsungot :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Mackósajt válasza Integra (#17) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Most ezzel mit is akarsz mondani vagy mire véltél reagálni? :)

(#19) vellerd


vellerd
tag

Mondjuk a hosszú gari, tényleg nem rossz.
De az ár? :F A 250Gb-os Samsung 840 EVO -m is tudja ezt a sebességet, és az ára is barátibb.
Mondjuk a garija "csak" 3év az igaz.

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#20) ripla


ripla
őstag

csak nekem tűnik pofátlanul drágának sok-sok évvel a technológia megjelenése után?

(#22) Gobbo válasza banhammer (#15) üzenetére


Gobbo
csendes tag

Azért olyan ,,kevés'' , mert fele annyi tárololóegységból áll mint a 480 as és így kb feleannyira tud rá írni (amikor ír rá akkor véletlenszerűen szórja el az adatokat a tárololóegységeken)

[ Szerkesztve ]

(#23) bteebi válasza erdoke (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Nem. Ez sok. De legalább a teljesítménye se az igazi, legalábbis a 240 GB-os változat írási sebessége nem a legjobb, még ha ez valós felhasználási körülmények között nem is számít túl sokat.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Legalább mlc chipek vannak benne +5 év gari, viszont a valamit nagyon másképp csinálhatnak samuék, ha ilyen tekintélyes a fogyasztáskülönbség...

(#25) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ennyiért ez nekem elég drágának tűnik, 840 pro 256/512 jelentősen olcsóbb az msrp alapján az árát várva. és az se egy olcsó SSD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) adalbert1 válasza Integra (#17) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát, mióta az Intel G2 80GB-os modellem cirka 6TB írással a háta mögött a gari lejárta után nem sokkal döglött be :( , én speciel nem vagyok már annyira hasra esve az Intel névtől, és egyelőre boldog vagyok egy 240GB-os Kingston-nal is.

(#27) McSico válasza adalbert1 (#26) üzenetére


McSico
senior tag

80 gigás SSD-re szerintem már sok volt az a 6TB írás. Ugyan ez az írási mennyiség mondjuk egy 256 gigás SSD esetében már nem lenne olyan vészes mivel több memória chipre oszlik szét a terhelés.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#28) Geri Bátyó válasza proci985 (#25) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az ár még kérdéses, de a 256-os 840pro jelentősen gyorsabb és ugyan úgy 5 év gari, úgyhogy nem túl jó választás az Intel. Az 512-es még csak-csak versenyképes lehet, ha normális áron jön.
A fogyasztás deesktopon másodlagos, de ha tényleg melegszik, akkor bukta az egész, függetlenül az ártól és a teljesítménytől. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#29) dabadab válasza McSico (#27) üzenetére


dabadab
titán

"80 gigás SSD-re szerintem már sok volt az a 6TB írás."

Hogy lenne mar sok? 34 nm-es MLC flash volt benne, aminek olyan 10000 irasi ciklust siman birnia kellene, nem 75-ot. De az a 6 TB meg akkor se lenne sok, ha 22-es TLC lenne benne.

DRM is theft

(#30) Integra válasza adalbert1 (#26) üzenetére


Integra
titán

sosem állítottam, hogy intel nem mehet tönkre, dehogynem.
3 intel ssd működik nálam hibátlanul, a legidősebb lassan 5 éves és mai napig mindegyik hibátlan és én aztán ütöm-vágom, teszek a hőmérsékletre, meg az írás-olvasásra, meg, hogy ne torrentezz meg a többire. nyílván sosem alap típusokat veszek meg, de ez személyes preferencia.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) Dr. Akula válasza adalbert1 (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gondolom rendszer"vinyó" volt,amibőlalapból lejön kb. a fele Windows + programok + swap filenak, a maradékot basztatja csak írással. Nem rossz az. Főleg ha torrent is volt benne.

(#32) #31766272


#31766272
törölt tag

Úgy látom hogy az SSD piacon jó ideje semmi fejlődés nincsen, nem tudom mi lehet ennek az oka. Gyártó szemszögéből biztos vagyok benne hogy nagyon megéri, jó nagy profit termelődik az SSD gyártásból, értékesítésből.

(#33) McSico válasza dabadab (#29) üzenetére


McSico
senior tag

Akkor meg bele választott. Megesik.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#34) adalbert1 válasza Integra (#30) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, lehet, hogy a statisztika rossz oldalán találtam magam, de attól még a bizalmam csökkent az általuk gyártott SSD-kben (a G2-t pont a jó reviewk miatt választottam, illetve az Intel-ben sokkal jobban bíztam, mint a többi gyártóban). Igaz 3 évet így is elment, csak ha így gondolkozom, akkor már nem látom azt a pluszt, amiért számomra megérné a felárat a konkurens gyártók termékeihez képest (magyarán úgy érzem, hogy semmi extrát nem kaptam a plusz pénzért).

(#35) Integra válasza adalbert1 (#34) üzenetére


Integra
titán

ezt teljesen megértem, ha nekem is behalt volna akár 1 is, akkor simán másfelé kacsingatnék. mondjuk samu felé alapból nem, tudom, hülye dolog, de büszke vagyok, hogy 99,9%, hogy samu (meg alma) mentes háztartásban élek :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) dabadab válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


dabadab
titán

A load-balancing a "foglalt" blokkokat is atmozgatja, szoval teljesen erdektelen az, hogy mi az, ami szabadon van, meg mi az, ami nincs (foleg, hogy pre-TRIM errol az SSD egyaltalan nem is tudott).

DRM is theft

(#37) AtHoS válasza adalbert1 (#34) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valószínű, hogy a vezérlés halt le rajta. Az meg független a cellák "élettartamától", bármikor beüthet sajnos bármelyik SSD esetében.

read-only mode on the forum

(#38) Smells


Smells
tag

Intel lobbi ON

Intel S3500 tesztecske.

"Fact: the Intel S3500 was the only drive which matched the requirements"

"As already hinted at, these drives simply could not be made to fail, no matter
what was thrown at them.
"

"Conclusion: don't buy anything other than Intel SSDs"

"Right now, there is only one reliable SSD manufacturer: Intel.
That really is the end of the discussion
."

Intel lobbi OFF

Tény, hogy a tesztben megfogalmazott követelmények nem a tipikus otthoni fogyasztó igényeit figyelembe véve lettek kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.