Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79) zsid válasza Busterftw (#77) üzenetére


zsid
senior tag

Nálunk out of stock van AMDből ( bár meglepő mód 5600X és 5600X épp van készleten, ilyet sem láttam még mióta megjelentek), vagyis eddig nem volt belőle készleten...

Az én példámmal élve, nem az a gáz, hogy 11 genre nem tudnék váltani mert ha most vennék lapot akkor tudnék. Az a gáz, hogy látszólag az új generáció nulla előrelépés a régihez képest. Ha bevállalsz egy 10700KF-et akkor semmi nem lesz a 11 genben ami innen előrelépés lenne majd. egy most épp 315 euros 10700KF-hez képest mit fog nyújtani egy 11900KF, amit a januárban felröppent pletykák 575 euro magassába taksálnak? All core +15%-ot közel dupla áron? Olyan nagy áron veszel olyan kis extra teljesítményt, hogy ez gyakorlatilag pénzkidobás.

Nem nagy érvágás a fejleszthetőség hiánya, de innen csak olyan rendszerre fogok váltani amiben több fejlesztési lehetőség van, ez után a teszt után meg úgy néz ki hogy az LGA1200nál a 10900KF teljesítménye közelében lesz a plafon +/- néhány százalék. Az az érvágás, hogy ha most váltanék akkor ebben a foglalatban csak addig tudok elmenni, amit már tavaly elértek. A gond, hogy beragadsz valahova, ahonnan megint csak lapcserével tudsz érdemben továbblépni..

Tudom a DIY piac kicsi és ez az OEM-eknek szól. De szerintem egyik nagy OEM gyártó sem tapsol, hogy ha rendelünk most 50 000db procit akkor azután megjelenik 50 000x10-20$ extra költség a hűtésen.

Én egyelőre kivárok, de az AMD hiánygazdaság miatt hajlottam volna LGA1200-ra. Ezután az teszt után, hááááttt. Kíváncsi leszek a többire, de szerintem esélyes hogy kihagyom.

<tRucKdriFteR>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.