Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Nem lenne rossz, ha 1-2 éven belül piacon lenne, akkor talán 3-4 év és lesz ilyen SSD itthon :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) csudri


csudri
őstag

Reméljük, tényleg valami újat hoznak végre, ideje lenne parkolópályára tenni a régi és hangos vinyókat!

(#3) Integra


Integra
titán

tessék végre elkezdeni a gyártást, ontani ontani ontani és akkor majd végre lesz jó árban is, hajrá:)
szívesen lemondanék már a klasszikus hdd-ről

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) ftc


ftc
nagyúr

HDD gyártok ehez mit szólnak? Mondju őket addig nem veszélyezteti még nem érik el ezzel is a minimum 250Gb-s határt

(#5) Integra válasza ftc (#4) üzenetére


Integra
titán

végülis nem, mert desktopokban már az 1tb lassan alap lesz..
de notik esetében azért ha lemegy eléggé az ára, akkor már izzadhatnak előbb-utóbb.
vagy ők is vásárolnak licenszet, aztán gyártanak ilyet

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) t72killer válasza ftc (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Átállnak pcm-drive gyártásra... a floppy-diskeket gyártó cégek sem mentek csődbe :)) - jah, és nem ragaszkodtak körömszakadtáig a formátumaikhoz:(( jól néznénk ki, ha még 5.25"-os floppykkal kéne szaladgálni....

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) ngabor2 válasza ftc (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha olcsóbb lesz a technológia, mint a forgó lemeztányéré, akkor váltanak. nekik majdnem mindegy, hogy mit tesznek az elektronika alá, a túlvége az adott.

(#8) antikomcsi válasza ftc (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is úgy gondolom, hogy egyszerűen "kidobják a belét" a vinyójuknak, és beleteszik ezt!

Ez csak fikció részemről, de én látok benne fantáziát!

(#9) azbest válasza ftc (#4) üzenetére


azbest
félisten

Nagykapacitású háttértárra mindig szükség van, így nem féltem őket... Az SSD-k 10-100 gigás nagyságrendekben fognak előbb elterjedni... a winyók meg terrás nagyságrendeket tárolnak. Gyors ssd tároló a programoknak és "lassú" de nagy tároló az adatoknak (filmek, zene... bármi ami nagy de szekvenciálisan olvasandó adatfolyam).

(#10) t72killer válasza azbest (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha így halad az SSD-k kapacitás-fejlődése, akkor igenis van félnivalója a lemezes HDD-knek (hál'istennek :)))

Remélem a tartósabb memóriafélék bevezetése nem tart olyan sokáig, mint ameddig a flash-é:( jó lenne, h 1-2 év múlva már 128MB-1TB os pcm-SSD-kel árulnák a notikat ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) simonzé


simonzé
addikt

T72killeren kívül senki sem szólt a cikkhez... Ki beszél itt SSD-ről? a hír a Flash leváltásáról szól, vagy én tévedek? Azt meg a Pendriveokban használják, tehát ez a technológia (egyelőre) a hordozható háttértárak leváltását hozhatja el, nem a merevlemezét.
Viszont meg szeretném köszönni a Flashnek, hogy beverte az utolsó szeget a rohadék kisfloppy átkozott koporsójába. Egyben gratulálni szeretnék, hiszen kb 5 éve vált kisker szinten elérhetővé ha jól emlékszem. Melyik modernnek minősülő technológia tudta ennyi ideig vezetni a maga területét?
Grat&thanks

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#12) TeeJay válasza t72killer (#10) üzenetére


TeeJay
félisten

vagy akkor inkább már 3-5TB-os SSD 500-600MB/sec min. sebességgel
az szép lenne :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) TeeJay válasza simonzé (#11) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha a PRAM olcsóbb gyorsabb és sokkaltöbször újraírható akkor a pendriveok is nemsokára 128-256GB méretűek lesznek és nem 30-40MB/sec sebességgel hanem 300-400MB/sec

nem mindegy azért
ha meg ilyenből rakják össze az SSD-t ami már Flash memóriával is veszettgyors akkor milyen lesz majd PRAM-mal?

én pl örülnék ha 16-32GB-os SD kártyák olcsóak lennének meg veszettgyorsak és akkor elég lenne 1-et venni a digitális fényképezőgépbe és rámenne párezer fotó :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) t72killer válasza TeeJay (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, 100+MB/s pendrive-hoz hatékony USB 3.0 is kéne... meglátjuk, remélem, nem úgy teljesít majd, mint az USB 2.0 :((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Obi-1 válasza simonzé (#11) üzenetére


Obi-1
őstag

Nem tudom, nálam az SSD nem feltétlenül kizárólagosan flash memóriára épülő eszközt jelent. A fogalom jelenleg olyan tág, hogy az Ebayen az iRam is SSD néven (is) szerepel.

Only a Sith deals in absolutes.

(#16) LordX válasza azbest (#9) üzenetére


LordX
veterán

tera = 10^12
terra = föld latinul

(#17) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Nekem valahogy furcsa ez a 256Mb és 90nm páros a képen. NAND flashből épp mai hír mellette hogy 16Gb és 43nm páros. Ha hasonlóan 45nm-re csökkentik PRAM-nál is a gyártástechnológiát, ezzel 4x-ezve az elhelyezhető chipek számát az még mindig csak 1Gb, az pedig 1/16-oda a NAND-nak. Nekem itt valami nem kerek. Ilyen paraméterek mellett szerintem még elég messze van PRAM-ból az SDD építés kora, először inkább csak speciális területekre fogják kínálni és még jóval odébb lesz mire beéri majd a flasht.

(#18) #65675776 válasza shabbarulez (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy új technológiát nem éppen a létező legkisebb csíkszélességgel és legnagyobb elméleti sűrűséggel szokás elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#19) Obi-1 válasza shabbarulez (#17) üzenetére


Obi-1
őstag

Először még az is megoldás lehet, ha a flash alapú SSD-k adminisztrációs része lesz PRAM alapú.

Only a Sith deals in absolutes.

(#20) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Szerintem azért az még min 5 év, vagy több mire egy értelmes kapacítással és értelmes árral rendelkező HDD alternatívát vásárolhatunk, figyelembe véve azt, hogy max másfél év múlva a 1 TB -os HDD -t már 2x xxx FT-ért utánadobják majd az embernek.
Persze akinek nagyon fontos a sebesség az beérheti ugyan olyan áron egy ~64 GB SSD -vel majd.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#21) TeeJay válasza Obi-1 (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

hát ha tényleg olcsóbb mint a Flash akkor az egész SSD-t PRAM-ból fogják csinálni
bár azért itt is kíváncsi lennék mennyivel többször írható újra mint a Flash
ha már 10-100millió újraírást kibír akkor zsír lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) TeeJay válasza TeeJay (#21) üzenetére


TeeJay
félisten

HWSW-n írták
"Mivel az anyag termikus állapotváltozására építő PRAM nem tárol elektromos töltést, ezért sokkal ellenállóbb a bithibákkal és az elektromagnetikus sugárzással szemben, mint a flash memória, valamint fáradása is sokkal lassabb, a kutatási eredmények alapján akár a 100 millió írási ciklus elérése is lehetséges -- vagyis a PRAM megbízhatóbb tároló a flashnél, és mivel nem alkalmaz mozgó alkatrészt, ezért a merevlemeznél is."

jól hangzik
na ilyenből már elfogadnék SSD-t :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) Obi-1 válasza TeeJay (#21) üzenetére


Obi-1
őstag

Nyilván arra az esetre gondoltam, amikor a PRAM termelés még nem futott fel annyira (nagyobb csíkszélesség, kisebb kapacitás, single cell), hogy olcsóbb legyen a flash-nél.

Only a Sith deals in absolutes.

(#24) #65675776 válasza TeeJay (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak ne hagyd kint a napon...

(#25) azbest válasza LordX (#16) üzenetére


azbest
félisten

:R
mentségemre legyen szólva, eddig terányi adatot és Terrát sem láttam még egyben élőben ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) LordX válasza azbest (#25) üzenetére


LordX
veterán

Városi gyerek vagy, hogy nem láttál még földet? (Nem Földet..) :DDD

(#27) marcias válasza TeeJay (#12) üzenetére


marcias
őstag

Igen most már az USB 2.0 lesz a szűk keresztmetszet... lehetne helyette e-SATA-s pendrive... vagy firewire 800 :D

Steam: marcias88

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.