Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lalakov


lalakov
senior tag

Ha 20 év alatt még ennek a díjnak a tizedére csökkentik, akkor is sok lesz a fizetendő.
Példa: Utoljára külföldön két hét alatt 800Mb-ot használtam el. Ez a csökkentett árakon 137200 Ft lett volna (meg lett volna ha az Unióban lettem volna). Helyi kártyával, helyi tarifával pedig 3300Ft volt. Szóval harmadolhatnak ahogy akarnak, de ez így is rablás. :(

(#2) DraXoN válasza lalakov (#1) üzenetére


DraXoN
addikt

Éppen hogy az a cél, hogy megszűnjön EU-n belül a romaing. És ez a szolgáltatók kivételével mindenkinek az hiszem csak jó :) .
(talán a brutális magyar tarifákat is letörheti majd ha azok addigra nem változnak, amikor majd hirtelen lesz egy csomó Magyar aki itthon külföldi kártyával rohangál mert "olcsóbb" talán olcsóbbá válik a hazai telefonálás is, bár ezt lehet előbb fogják törvényben megtiltani - "Magyar ember csak Magyar hálózatos telefont használhat!" - .. az adóforintok miatt ügyebár..).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) feketepeti válasza lalakov (#1) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Ja, en is mindig veszek helyi prepaid kartyat, 10 - 15 Eur altalaban. Agyament rablas ami most van.

(#4) lalakov válasza DraXoN (#2) üzenetére


lalakov
senior tag

De hosszútávon az sem normális hogy a szolgáltatók rosszul járnak. A végén úgyis valahogy ránk hárítják a kárukat egyébként. ;)

Szerintem az egész rendszer rossz. Én azt tartanám jó ötletnek, ha eltörölnék a simkártyákat és a telefonok bármelyik szolgáltatóhoz csatlakozhatnának. Ha külföldre látogatok, akkor simán betöltődne a helyi szolgáltatók listája és én választhatnám ki kinek, melyik csomagját óhajtom használni, fizetek és ennyi. Szerintem ezzel mindkét fél nyerne. Most csak kevesen engedhetik meg maguknak, hogy külföldön használják a mobiljukat.
Oké ezt csinálom most is, amikor helyi kártyát veszek, de az nem mindenhol egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#5) Diopapa válasza lalakov (#4) üzenetére


Diopapa
addikt

"De hosszútávon az sem normális hogy a szolgáltatók rosszul járnak."

Szerintem is az normális, hogy mi járunk rosszul.

Hiszen "Az árak jelentősen mérséklődtek" 30 forint helyett 27 lett a hívásfogadás díja. Rohanok is külföldre hívást fogadni... :(((

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#6) #06658560 válasza lalakov (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

És a régi szám elérhetöségét hogy oldanád meg eme rendszerben?

#5 Diopapa: 2007 óta, mióta aktívan érint a roaming, a magyar T tarifája a kezdeti százötven forint környékéröl harmincöt forint alá csökkent, a magyar percdíjam alatti összegre. Ez mi, ha nem jelentös csökkenés?

[ Szerkesztve ]

(#7) lalakov válasza Diopapa (#5) üzenetére


lalakov
senior tag

Mindenképpen mi járunk rosszul. Vagy közvetlenül veszik ki a zsebedből vagy közvetve.

Kopi31415: Kifejtenéd? Nem értem ezt a problémát. :)

(#8) Diopapa válasza #06658560 (#6) üzenetére


Diopapa
addikt

Mondjuk az kicsit zavar, hogy hangyaf*sznyi országok között roamingot fizetünk, amikor kisebbek vagyunk mint egy állam az USA-ban, egy hónapja voltam Szlovéniában, néhány száz km csak (~10m fős országból egy ~4 milliósba, ami együtt kiteszi kb Pekinget :D) és élvezhettem a szuper roamingdíjakat. Ezeket rég meg kellett volna szüntetni, ha bármennyire is komolyan veszi az EU az egységet.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Javaslat?,! Elavult?, Irj-irni kell képeslap-levél,maradandó,tán olcsobb,mint 4-10 perce beszédke!Különben mért kell Roamingolni,, Mi az a fontos?mit rögtön,azonnal.tudatni,megvitatni,kell.Drága Rhenus HuFt-okért, ;]

föolvaso

(#10) lalakov válasza fojuzer (#9) üzenetére


lalakov
senior tag

Attól hogy te a XIX. században ragadtál, mások már a XXI. században élnek.

(#11) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Csak így tovább!

*** Be prepared! ***

(#12) Ygg


Ygg
senior tag

Még mindig sok.
EU-n belül már igazán lejjebb mehetne.
Dobjanak rá egy kis pluszt, OK, az indokolt, mert ő is fizet a másik szolgáltatónak.
Legyen. Bár még az sem igaz mindig, mert sokszor ugyanannak a cégcsoportnak a hálóján megy.
De ne ilyen eszméletlen összegeket.

(#13) #06658560 válasza lalakov (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem nincs problémám, a kolléga panaszkodik, hogy nem csökkentek a tarifák...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.