Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Elég szegényes a hátlapi csatlakozó kínálat :(

(#2) talmam válasza XuChi (#1) üzenetére


talmam
tag

Vicc.. Nyilván a béka segge alatti forint is beleszól de azért na ... ne fájjon már annyira az 5 filléres csatlakozó

(#3) arabus válasza talmam (#2) üzenetére


arabus
addikt

akkor multi gpu is kilöve.
ez 30ért még elmenne kategória.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4) Synthwave válasza arabus (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs kilőve. Támogatott.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) XuChi


XuChi
addikt

Azért az is felháborító, hogy a B450-E lapomat vettem 40K-ért, és a B550-E meg 82K :W

Pofátlan, mocskos pénzlehúzás, semmi több.

(#6) talmam válasza arabus (#3) üzenetére


talmam
tag

Annyiért azt mondanám hogy még jó is lehet "gamer" alaplapnak, nincs sok eszközöm ami usb-s de a mostani Asrock lapomon ami nem az 50K-s kategória van bőven elég csatlakozó mindennek IS :D még typec is jutott 25K-ért.
De persze mindennek ami prémium hatást kelt eléggé elszállt az árazása sajnos :(

(#7) Graphics válasza XuChi (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sem a gazdasági helyzet, sem a forint helyzete nem azonos.

Nézd meg dollárban mennyi volt a két lap megjelenéskor.

50 ezer körül van most a B450-E, 80 a B550-E.

Ha elégedett vagy a mostani termékkel gondolom nicns tervben váltás..

ÉS ha jól látom tudásban is van különbség... [link] A jobbat ingyen nem adják.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) XuChi válasza Graphics (#7) üzenetére


XuChi
addikt

Elhanyagolható a különbség. Nem ér meg 30K felérat a többlettudása a B550-nek. Ha 60K lenne akkor talán váltanék. Igy viszont nálam véget ért a fejlesztés az is biztos.

(#9) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Tiszta szégyen, ahogy AMD vonalon megy a dolog. Eddig sem volt olcsóbb itx deszka, így már le is tettem róla, hogy valaha lesz, ezért gondoltam beszerzek egy jó árú 520/550-lapot. De egyszerűen nem lehet bele igp-vel szerelt procit kapni. Persze a 3200/3400G meg nem támogatott. Ha meg vesz az ember egy 320-as lapot, hogy egy olcsó athlonnal kihúzza amíg kap mondjuk egy 4350-et akkor is lukra fut, mert abba meg már ezek nem fognak belemenni. Hurrá, AM4 sok éven keresztül. :U
Amúgy meg árfolyam és gazdaság ide, vagy oda, akkor is elgurult a gyógyszer az 500-s lapok árazásánál a legtöbb esetben.

(#10) arabus válasza Synthwave (#4) üzenetére


arabus
addikt

és x4-es sávszélességre van vezetékezve
akkor csak disznek jó. :R

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#11) Synthwave válasza arabus (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem kiegyezhetünk annyiban, hogy aki (még csak nem is top-end) B550-et vesz, az nem akar két 5700 XT-t / Radeon VII-et hajtani a lapban. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) Gausz válasza arabus (#10) üzenetére


Gausz
aktív tag

De ha az megnyugtat, akkor a [termékoldalon] már az alsóra is x16-ot írnak.

(#13) Synthwave válasza Gausz (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, a slot akkora.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Minél tovább nézem a specifikációkat, annál inkább érzem, hogy jelen esetben a tudás nem áll összhangban az árazással.

(#15) Aprósólyom válasza antikomcsi (#9) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem szabad leragadni egy 1-1 paraméternél feltétlen, mert nagyon precízen, a piacot kielemezve áraznak a gyártók ahogy elnézem. Az ITX méret osztály mintha ilyenné vált volna az utóbbi időkben. Mintha mindenki high-end, erős de csendes és apró, így nem baj ha drága gépet akarna építeni.
Nem akarják hogy építs, inkább vedd meg a 2x áron mért mini, tenyérnyi PC-ket ha nem akarsz high-endet.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#16) denx1992


denx1992
tag

Mennyivel roszabb ez az x570 től?

Nber tragédiája

(#17) SteaMMouse


SteaMMouse
csendes tag

Nos én beújítottam egyet itthonra. Egy Zen 5 3600XT alá. Viszonylag szoldíd darab. Sem elájjulva, sem megrökönyödve nem vagyok. A hátlapi portok száma elégséges. Itt az elégséges a pedagógiai értelmeben vett kettes érdemjegy szintje.
Viszont amire egyszerűen nincs magyarázat: (rövid történet)
Hazahoztam, összepakoltam a gépet felette. Minden kulcsra kész, megnyomom a gombot. Semmi... várok picit. Pislogok. Pár éve már építek gépeket (15 év lassan). Megnyomom megint, de semmi.
Tápot kivettem gyorsan, belepróbáltam egy másik vasba. Pöcc, röff indul. Visszaszereltem.
Összeérintettem a két pint. De semmi. Oké, akkor az alaplap a ludas.
Minden megpróbáltam. Kínomban reseteltem a BIOS-t (igen, jól sejted... elem ki). Utána valahogy csodák csodájára elindult. De akkor sem minden furcsaság nélkül.
Persze erre most mondhatnánk, hogy selejtek mindenhol előfordulnak. De könyörgöm... már most rogyásig vannak a fórumok azzal, hogy a B550 Tomahawk lapok ezt produkálják.

Most az AQUA szerviznél van... több, mint egy hete porosodik az üres gépház. Róluk sem lesz sokkal jobb véleményem, mint erről a deszkáról.
Szerintem nem kimondottan tanultak a B450 hibáiból. :C

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.