Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kezd kicsit sűrűsödni a Windows kiadások száma nem?

Live-Die-Respawn

(#2) Raysen623


Raysen623
addikt

Az én problémám ezzel az, hogy a W8 eddig messze a legjobb operációs rendszere az MS-nek! Az már a lökött userek hülyesége, amit a csempe és start gomb mizéria körül rendeztek, ahelyett hogy vették volna a fáradtságot és hosszabb távon kipróbálták volna a rendszert...ez olyan mint amikor egy ember fejlődése során nem akar elszakadni a babakocsitól, ezért még 10 évesen is azzal jár... :DDD

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3) Sub-ZeRo válasza oriic (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De. Remélem közelebb all majd a 8-hoz, mint a 8.1-hez. :U Ez a start gomb is... :DDD A hülyéknek kellett visszahozni.... Lásd mint office 2007-2010. File menu nem volt és kész volt a fél világ, hogy nincs ilyen menüpont... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) golya87


golya87
őstag

Nem lesz ez így nagyon gyors? Ki fog ilyen gyorsan váltani? Tudnak-e egyáltalán annyi újdonságot (régi dolgot vissza) hozni, amiért megérje megvenni?

(#5) mephi666 válasza oriic (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem is: win3.1 - 95 - 98 - 98se -millenium - xp közt még megértettem, mert volt bőven innováció és a hw-ek is gyorsan fejlődtek/átalakultak, de aztán xp -> vista -> win7 megint vagy 8 évet betakart, erre azóta 2év alatt 8 -> 8.1 -> 9? amikor az emberek nagy része éppen csak win7re váltott? cégek/iskolák nagy részénél meg gondolom még xp van (mint pl nálunk... és igazából elég is)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sírnak, hogy nem kell a Windows 8 senkinek, ugyanakkor a felhasználók jelentős része nem hajlandó használni a csempéket és kell nekik a start menü, de ezt a "változtatást" nem hajlandóak meghozni. Idióta barom állatok, meg is érdemlik.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7) Zeratul válasza Raysen623 (#2) üzenetére


Zeratul
addikt

Userek nagy része konzervatív, megszokta a desktoppot és nem hajlandó csempézni. Ha picipuha nem hajlandó ezt felfogni akkor magára vessen.

(#8) oriic válasza mephi666 (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az az érdekes hogy sok cég még mindig XP-t használ, az ismerős cégek is most kezdtek átállni WIndows 7-re. Egyiküknél kérdeztem hogy miért nem 8 vagy 8.1? Mondta hogy a 7 bőven elég, évekig nem is váltanak majd.

Amúgy ezt a start gomb mizériát sem értem. Hónapok óta 8-at használok nem hiányzik. MIndent megtalálok ami nekem mint mezei usernek kell, a bal sarokban a jobb egérkatt meg nekem bőven elég, minden ott van amire szükségem van.

Live-Die-Respawn

(#9) BiP válasza oriic (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

De. Eddig 3éves ciklus volt, de aztán a 8-nál -úgy emlékszem- hogy be is jelentették, hogy 2éves ciklusra váltanak. 2évente új rendszer, köztes évben pedig update. (ez volt a 8.1, jövőre meg 9.)
De még így is 2,5 év lesz a 8-9 között, szóval annyira nagy sűrítés mégsincs.

"A Windows 9-ből természetesen idén még nem lesz kipróbálható változat, a fejlesztések csak április végén indulnak"
Ez nekem kicsit fura. Ha áprilisban akarják megjelentetni, akkor furcsa, hogy idén, azaz 3-4 hónappal előtte még mindig nem lehet kipróbálni, pedig a Previewk korábban szoktak jönni. (még akkor is, ha ez a 2015. április csak az RTM-et jelenti, nem a valódi kiadást). A 8 esetében az RTM előtt 11 hónappal volt az első preview.

(#10) Raysen623 válasza Zeratul (#7) üzenetére


Raysen623
addikt

Konzervatívak? Gondolom akkor most gépjármű helyett is lóháton közlekedsz a világban...Ha pedig mégsem, akkor ez bukta picinyem :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#11) prolad


prolad
őstag

Csinálhatnának valamit,mert a 8.1-nek vannak furcsa dolgai,pl. folyamatosan ok nélkül panaszkodik,hogy kevés a memória és zárjak be programokat (3-3,5 GB van felhasználva a 8-ból),valamint a heti legalább egy "kékhalál" is alap...

(#12) Bjørgersson válasza Raysen623 (#10) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Idiótább hasonlatot nem is találhattál volna.. facepalm.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Ezt most nem értem.

Nem úgy volt, hogy minden évben kijön egy nagyobb service pack, és csak egyszer kell megvásárolni a Windows Blue-t, majd minden évben update-elni, mint az iOS-t? :U

És miért a Gamepod-on jelent meg ez a hír, miért nem az ITcafé-n? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) Воланд válasza AxBattler (#13) üzenetére


Воланд
titán

nem volt ilyenrol szo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) mephi666 válasza oriic (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

lehet épp ezért, mert támogatása van/volt/lesz, funkciókat jól ellátja, stabil, átlag felhasználó könnyebben veszi a váltást, mint 8-ra és talán olcsóbb is :K

az a probléma, hogy sok ember kényszerből/nyűggel dolgozik gépen, megszokik valamit és fél a változásoktól... pl chrome-mal jártam így, hogy kolléganő panaszkodott az explorer-re és rákérdeztem, miért nem azt használja? fent van az is a gépen... "abban nem talál meg semmit, mert összevissza van az egész" ...megmutattam hogy mi-hol van, hogy tudja a könyvjelzőit rendezgetni, gyors is és örömmel használja (egy oprendszer meg ennél jóval összetettebb)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) n@p@lm


n@p@lm
őstag

arra kíváncsi leszek hogy a nyolcasok mennyiért válthatnak kilencesre....

(#18) Raysen623 válasza prolad (#11) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezt a hibát most hallom először...nekem lassan 1 éve van fent a gépemen, de se kék halál, se memóriaprobléma nincs, sőt még lassulás sem (W7-nél volt).

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#19) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Nekem az egyetlen aggodalmam ezzel csupán annyi, hogy desktop óriási előyne más platformokkal szemben a hőn áhitott bináris kompatibilitás. WinAPI annyira régóta létezik, hogy minden alkalmazás amit évekkel ezelőtt írtak simán működik.

WinRT egy nagyon jó találmány, de Metro 2.0 mennyire lesz kompatibilis visszafele? Ugyanúgy menni fog egy régi csempés alkalmazás, mint a 8.1 esetében, csak esetleg nem támogatja majd az új feature-öket? Ha az alkalmazásboltból eltűnnek a Win 8.1.1-re fejlesztett dolgok Win9-re, akkor azzal egy nagyon aktív alkalmazásfejlesztő gárdát kell fenntartania MS-nek.

Az alkalmazásbolt előfizetése persze feltételez a fejlesztőktől egyfajta elkötelezettséget a frissítések és a karbantartás iránt, ha már egyszer bevételt szeretnének látni, de van egy csomó ingyenes alkalmazás, amiknek a fejlesztői nem biztos, hogy lépést tartanak a gyors verziófrissítéssel. Ezek akkor el fognak tűnni?

Én nagyon bírnám, ha kicsit szélesedne az alkalmazás felhozatal a boltban. A tapis Office nagyon várós. Mint ahogy az igazán igényes SSH kliensek, zeneljátszó, TűzRóka, ViharMadár, Google alkalmazások (bár én nem használom őket), VLC, és a JÁTÉKOK!!

Nagyon faja lenne, ha az AAA kategóriájú játékok nem csak Steam, hanem a Windows App Store-ban is megvehető lenne. És persze az App Store-on magán is lenne mit csiszolni.

(#21) Vistaboy válasza BiP (#9) üzenetére


Vistaboy
veterán

Elnézést, elírtam azt a részt. :B Az év vége felé biztos lesz kipróbálható build, csak mindjárt áprilisban nem, mert akkor kezdenek neki a munkának. Javítottam. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#22) Cathulhu válasza Raysen623 (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

A kompatibilitasi hibak, a driver szuttyogasok, az eleinte erthetetlen fagyasok, a leakelo memoria, az idiota task management, a zavaros UI, es ez csak amibe en belefutottam az elmult 1 evben. 8.1 meg rosszabb. Szoval eleg meresz kijelentes ez a "messze legjobb", ennel meg a milleniummal is kevesebb szivas volt.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#23) assemble


assemble
addikt

Valoszinuleg erzik, hogy hanyatlanak, igy probalnak meg gyorsan annyi penzt kiszedni az emberekbol amennyit tudnak (amig meg tudnak).

In semi-related news:
Ubuntu 12.04 Is More Secure Than Windows 8 and Mac OS X, Says UK Goverment

(#24) AxBattler válasza Воланд (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Kár. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) Воланд válasza Meteorhead (#19) üzenetére


Воланд
titán

ketlem, hogy az ms annyira tokon szurna magat, hogy a modern alkalmazasoknal ket (?) ev utan elhagyjak a visszafele kompatibilitast. vert izzadt az ms, mire ennyi alkalmazas lett a store-ban. ezt wpnel sem jatszottak el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) tDr1v3r válasza prolad (#11) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Még mindig bugos? :((( Pedig már vagy negyed éve kint van...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ahogy a fogyasztók látták eddig:

XP pipa

(Vista bukó)

Win7 pipa

(Win8 bukó)

Win"?"

Magyarán minden 2. verzió volt a jó a népnek

Nálunk a cégnél nyár folyamán kezdtek/kezdenek átállni XP-ről Win7-re, előbbinek áprilisban lejárt a supportja, utóbbinak 2020-ig lesz (Win8-nak 2023-ig), nincs értelme/létjogosultsága nagyvállalati környezetben Win8-nak.

Majd 2019-ben vátalanak legközelebb Win30-ra...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#29) Raysen623 válasza Cathulhu (#22) üzenetére


Raysen623
addikt

Erre nem tudok mit mondani, mert én meg nem találkozom ezekkel a hibákkal valamiért...használom otthoni és munkahelyi környezetben is és gyakorlatilag nincs vele bajom. A milleniumot meg ne is hozd fel példának, mert azt is min havonta egyszer újra kellett rakni állandóan...de az sem volt baj, hiszen az egész 500Mb volt! (ha jól emlékszem)

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#30) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Borzasztóan kíváncsi leszek rá, hogy a 2 éves laptopomra hajlandóak lesznek-e drivert gyártani ehhez a következő windowshoz, vagy megy az egymásra mutogatás a gyártó és az ms részéről, amit végül az user fog megszívni.

Raysen623: a személyeskedést te kezdted a #7-ben, és jó lenne ha abbahagynád, mert elég idegesítő, kösz.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31) kispx válasza Raysen623 (#29) üzenetére


kispx
addikt

Szerencsés vagy akkor. Nekem 7-nél 0 db kék halál. A Win8.(X)-nél meg már nem számolom.

(#32) Raysen623 válasza fornettisuti (#27) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor íme egy másik megközelítés:

XP borzalom

Vista csalódás

Win7 pipa

Win8 pipa, de csak ha nem vagy start menüs vagy csempe hater

Win "?" majd elválik

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#33) prolad válasza tDr1v3r (#26) üzenetére


prolad
őstag

Igazából csak a kékhalálosdi a zavaró,a kevés memóriás hibával nem foglalkozom,mert nem fogy el a ram.November óta használom,a sima 8-asnál még így is sokkal jobb,gyorsabb,stabilabb (abban valamiért a rendszer ok nélkül belassult,fagyások ott is voltak).Mennék vissza win 7-re,csakhát a driverek...
De ha a 9 megoldja ezt a 2 problémát (lehet egy újratelepítés is megoldaná),akkor rendben lenne a dolog,mert a csempékkel nincs bajom.

Szerk.
Ha már megközelítés:
XP pipa
Vista nem próbáltam
7 pipa
8 jó lenne,de mintha félkészen adták volna ki
9 (?) szerintem megint jó lesz,kiforrott csempés renszer,win 7 szintű stabilitás,jobb erőforráshasználat (olcsó atomos/amd-s tabok miatt)

[ Szerkesztve ]

(#34) oriic válasza n@p@lm (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha jól emlékszem a 7-ről valami 9000ft-ért lehetett váltani anno, biztos lesz itt is hasonló megoldás.

Live-Die-Respawn

(#35) Raysen623 válasza oriic (#34) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem kellett hozzá W7 sem:D Bárki megvehette 9k foiért...én egy angol nyelvű W8Pro verziót vettem.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#36) Armagedown


Armagedown
őstag

Amíg csempe is lesz benne, kipróbálásra sem érdemes

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#37) Def26


Def26
félisten

Mindegy mi jön, legyen benne csempe és start menü is (rendes) és akkor nem lesz veszekedés ez miatt. :))

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#38) #85552128 válasza Def26 (#37) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ez lenne a legcélszerűbb, de ha kötelezően mindenkinek visszarakják a start menüt abból nagy baj lesz! :D
A start gombnak sincs sok értelme a jelenlegi formájában.

[ Szerkesztve ]

(#39) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Miért életbevágóan fontos a start menü jelenléte? :F

Mert hogy én csak a kikapcsoláshoz használtam az fix.

(#40) kispx válasza Kirrr (#39) üzenetére


kispx
addikt

Inkább mi a fontos az aero glassban? A start menüt még lehet nyomkodni, de az glasst még annyira sem lehet használni.

(#41) Meteorhead válasza Armagedown (#36) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Szeretném a csempével kapcsolatos, szalonképes és (szerintem) értelmes véleményem csak linkelni.

Írtam egy szalonképtelen verziót is, de inkább kitöröltem.

(#42) Meteorhead válasza Kirrr (#39) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Mondjuk kicsit mókás, hogy az ember a "Start" menüt csak leállításra használja :D

(#43) oriic válasza Kirrr (#39) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

MÉg ahhoz sem kell pedig. :D (alt-f4) :DDD

Live-Die-Respawn

(#44) Kirrr válasza kispx (#40) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Namár a skin is baj? :(

@orichalcos: ez mondjuk igaz :)

[ Szerkesztve ]

(#45) alevan


alevan
őstag

#11 és #22:

Anno laptop FreeDos-al jött, de akciósan vettem Win8-at hozzá. Semmi fond nem volt, de SSDre váltás után újratelepítettem Win8at és jöttek a fagyások illetve memory leak-ek. Akkor megint úkratelepítettem ugyanarról a DVDrôl, és eltüntek.

Mikor kiadták Win8.1-et, megint nem colt gondom. De mostanában Ubuntu-t kelett tegyek a Win mellé, viszont elcsesztem végül. Megint fel a Win8, update 8.1re, és megint jöttek a fagyások. Egy hét múlva megelégeltem, ncore-ról leszedtem egy MSDN 8.1et, feltelepítettem a kócsommal, és megint eltüntek a fagyások.
Bios-ba égetett kulcsokról nem tudok nyilatkozni, de ha DVDs verzióval rendelkeztek, próbáljatok egy-két formatált reinstall-t.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#46) mephi666 válasza oriic (#43) üzenetére


mephi666
nagyúr

...vagy csak egyszerűen nagylábujjal megnyomom a power gombot a házon :DDD

ui: mondhatod a lánynak, hogy MELLesleg más testrésszel is ki lehet kapcsolni és bemutathatná ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47) oriic válasza mephi666 (#46) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most megpróbáltam kikapcsolni nagylábújjal a notimat. A mellettem ülő csaj furcsán nézett mikor levettem a bakancsomat, aztán fintorgott egy sort, amikor az asztalra tettem a jobb lábam, akkor meg megjelent a Westend biztonsági őre.

Marad az alt-F4.

;]

Live-Die-Respawn

(#48) Kirrr válasza oriic (#47) üzenetére


Kirrr
aktív tag

:DDD

(#49) bzoley válasza kispx (#40) üzenetére


bzoley
veterán

Van, akinek fontos lehet. Miért fáj az neked? Mellesleg glass mellett valahogy össze lehet hangolni a hátteret, a tálcát, és az ablakokat. Van, aki szereti, ha izlésesen néz ki, ami előtte van. Az egyszerű, és az igénytelen között van különbség.
Ezen kívül pedig nem pazarol annyi erőforrást, főleg a mai erőműveken, ami indokolta a kiírtását. Egy életképtelen piac, és elképzelés miatt ezeket szemétbe dobni nem volt túl bölcs dolog, lásd az eredményeket.
Mondjuk egyesek még mimdig abban a tévhitben élnek, hogy az asztal meg fog szünni, és még terjesztik is. Abban az esetben fölsleges lenne.

[ Szerkesztve ]

(#50) lacuspapus


lacuspapus
tag

én valamelyik warez oldalon már Win 9.4-et is láttam, le vagytok maradva :DDD

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.