Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) junior11 válasza tserrof77 (#49) üzenetére


junior11
veterán

Van különbség :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52) arn


arn
félisten

Itt is belassult a fejlodes, mint a prociknal... De nincs is ra szeleskoru igeny.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53) MZperX75


MZperX75
addikt


[ Szerkesztve ]

(#54) MaCS_70 válasza MZperX75 (#53) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ó, a jó öreg MicroDrive -- mekkora királyság volt úgy 15 éve! 340 MB, 1 GB...!!!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tudnám hol kujtorog a 3D Xpoint, meg a csoda memristor, meg az 1000 x SSD élettartam. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#56) Vole válasza macilaci78 (#21) üzenetére


Vole
tag

Kicsit off, de ez meglepett:

"egy sztori: a ruszkik megcsináltak egy extra nagy teherbírású helikoptert, amit a rotor átmérőjének növelésével oldottak meg. Egészen addig volt is értelme, míg a rotor kerületi sebessége el nem érte a hangsebességet... ;]"

Nem tudom, hogy ezt valami viccnek szantad vagy akartal vele mondani valamit, de elarulom, hogy a helikopterek hangjat pont az adja, hogy a rotorok mini hangrobbanasokat keltenek. Az ujabbakon ezt mar mersekeltek, de az atlag helikopternel a hang amit hallasz az nem a motor hangja.

A temahoz visszaterve: nekem mar elegem volt a HDD -kbol, hozzak inkabb a 10-20TB -os SSD -ket, annak tobb ertelmet latom.

(#57) #72042496 válasza pusszycat (#55) üzenetére


#72042496
törölt tag

3D Xpoint - "In early 2016 Guy Blalock, CEO of IM Flash, stated that mass production of the chips was still 12 to 18 months away."

Memristor - "Commercial availability of memristor memory has been estimated as 2018."

Ahogy az várható volt. Szerintem ezeket a 2018-as dátumokat is kitolják hamarosan. Nem szokott itt pár évente technológiai váltás történni, annál összetettebb dolgok ezek :)

[ Szerkesztve ]

(#58) MaCS_70 válasza #72042496 (#57) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem a memrisztorról olyan homályos emlékeim vannak, hogy az IBM (vagy talán az Intel?) a nagy reményeket követően bejelentette, hogy akad egy kis elvi hiba a koncepcióban, mégsem lesz ebből semmi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

20TB? Most már tényleg ideje lenne valami új technológiának.1 mag,4,8,16,32,sok mag,mint a prociknál. Ugyanazt többszörözik.Az ssd sem fejlődik igazán,de legalább az áruk mehetne lejjebb.

Wasabi...

(#60) Normi™ válasza Kronos3000 (#59) üzenetére


Normi™
őstag

Fejlődik az SSD ahogy a foglalatuk is,csak az áruk nem megy lejjebb ahogy írtad.Például..De a méretükön és az árukon kívül egy átlagfelhasználónak édes mindegy milyen SSD-je van,legfeljebb garancia ideje számít,hozzáértőbbnek még talán a vezérlő.Processzor meg nem túl jó példa erre,ott sok esetben ki is van használva a sok mag.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#61) Krill77


Krill77
őstag

Pedig a technológia sokszorosa meg lehet nekik (is), csak csöpögtetik.

(#62) Normi™ válasza Krill77 (#61) üzenetére


Normi™
őstag

Ez szerintem mindig így volt,nyilván sok kicsi fejlesztést ad el ugyanannyiért esetenként mintha egyszer adna el nagyot.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#63) Krill77


Krill77
őstag

Csak az egesz ugy van talalva mintha valami gyümölcs érésére kellene várni. Meg a gyártók előzgetik egymást véletlenszerűen..

[ Szerkesztve ]

(#64) Normi™ válasza Krill77 (#63) üzenetére


Normi™
őstag

Sajnos ez ilyen,profitorientált világban élünk aminek nagyon sok rossz velejárója van.Bízzunk benne,hogy még a mi életünkben ez változni fog.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#65) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Majd ha ezek 30k-ért kaphatóak lesznek, akkor lesz értelmük is.

(#66) hemaka


hemaka
nagyúr

En sem vagyok maniakus gyujtogeto. Az ssd mellett van egy 500gigas vinyo, de.kb felig van. Ha kell valami letoltom, aztan shiftdel.

(#67) Dr. Akula válasza hemaka (#66) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Feltéve hogy még mindig fent van, nem törölte már az is akitől te is töltenéd.

(#68) gyulank válasza Duree (#17) üzenetére


gyulank
addikt

Mintha a HDD javítása olyan egyszerű lenne, vagy olcsó. Azt kéne megoldani, hogy az legyen, és akkor nem kéne beszarni, és nyolcvan lemezre másolni ugyanazt. Mert most bedöglik egy HDD akkor arról nem lesz adatmentés... Annyira meg az se olcsó, hogy párosával vegyem, meg nincs sok hely a házban, és csatlakozó se sok van. Márpedig egyre gyorsabban tud betelni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#69) SirRasor


SirRasor
őstag

A seagate először a minőségre törekedjen..és ez nem csak trollkodás; ismerettségi körben feltűnően sok hullott el, illetve pár napja is volt egy HDD-s cikk, ahova valaki belinkelt egy HDD megbízhatósági cikket/tesztet és a diagramok alapján bőven hátul kullog.

hemaka pontosan. Mondjuk családi képek/videók összegyűlhetnek az idő során, azzal meg nem nagyon lehet mit csinálni, max a lényeget lefényképezni. Az takarékosság? Igen, DE ha már egy FHD-s videó készül, ami sokkal több érzelmet/élményt elrak, mint egy kép, ott már nem nagyon lehet takarékoskodni a hellyel.
PL: 2007-es albumom 286 MB
2012-es 5.5 GB
2016-os meg már 10 GB, pedig egyre kevesebb fényképet készítek és egyre ritkábban videózok, de egyre jobb a minősége, ahogy javulnak a mobilok.

Szóval egy idő után úgyis váltani kell. Régen azt hittem, hogy a 10 GB-os vinyó sose fog betelni a 2.1 GB-os után :DD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#70) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az adatsűrűséggel meg egyenes arányban nő a meghibásodás esélye gondolom. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#71) #72042496 válasza MaCS_70 (#58) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem emlékszem, hogy olvastam volna ilyenről, de könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy ez így van.

(#69) SirRasor: Erre gondolsz?

(#72) MaCS_70 válasza SirRasor (#69) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éppen ezért linkeltem ide a BlackBlaze statisztikáját, ami éppen azt mutatja, hogy a Seagate ismét feljövőben van, náluk már veri a WD-t.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73) SirRasor válasza #72042496 (#71) üzenetére


SirRasor
őstag

Azaz :)

MaCS_70 hát nem tudom..régen nagyon szerettem; volr is 2x120gigás raid0-ban és csak úgy hasítottak :D 5 évig semmi gond, aztán inkább eladtam őket, mert biztos-ami biztos ;]

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#74) MaCS_70 válasza SirRasor (#73) üzenetére


MaCS_70
félisten

Régen kifejezetten ajánlott volt a Seagate. Nálam jelenleg 10 db. 2008-2009-ben vásárolt darab pörög napi használatban, egyelőre makulátlan a SMART-táblájuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75) pusszycat válasza pusszycat (#55) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Emlegetett szamár. 3D Xpoint

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#76) Vole válasza pusszycat (#75) üzenetére


Vole
tag

Meg van par ev garim a jelenlegi 500GB -os Intel SSD -mre, utana johet egy Optane. Addigra ugyis esedekes lehet egy hardware frissites a gepen, talan parosithatom Optane memoriakkal :)

(#77) #83685760 válasza gyulank (#68) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nem olcsó HDD-ről sem kimenteni az adatokat, viszont nagyobb eséllyel kapod vissza a fájlokat épségben. Ha egy SSD vezérlője tönkremegy, akkor poháralátét lesz belőle, mehet a Kürthöz, hátha sikerül külső eszközökkel javítani. Ha viszont egy HDD fejhibás lesz, vagy szaporodnak a bad sectorok, attól még a lemezeken tárolt adat lehet sértetlen (vagy részben sérült), amit programmal vagy szakemberrel vissza lehet hozni. Akár még a PCB cseréje után is lehet adatot menteni, ha azzal volt gond.

(#78) gyulank válasza #83685760 (#77) üzenetére


gyulank
addikt

És miért is lenne ez így? Akárminek megy tönkre a vezérlője, poháralátét lesz belőle, és egyikről se tűnik el az adat fizikailag ettől.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#79) Vole válasza #83685760 (#77) üzenetére


Vole
tag

A tarolt adatok donto tobbsege nem er annyit, hogy szakemberhez vigye az ember az adattarolot mentesre.

Ertelmes ember pedig legalabb ket tarolon tarolja ugyan azokat az adatokat, innentol kezdve pedig tokmindegy, hogy milyen adattarolo megy tonkre, veszel egy ujat ( vagy kicserelteted gariban ) es visszamasolod az adatokat.

SSD ebbol a szempontbol annyival jobb, hogy az adatmentes es a visszamasolas is sokkal gyorsabb. Tobb TB adatnal mar nem mindegy.

(#80) #83685760 válasza gyulank (#78) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ez igaz, viszont a hangsúly azon van, hogy melyiket könnyebb javítani (akár házilag is), vagy melyikről lehet könnyebben adatot menteni. Az SSD vezérlője és a NAND (tehát az adat) egy PCB-n van, egy HDD esetén pedig nem, tehát ha valahonnan tudsz szerezni egy pontosan ugyanolyan elektronikát, akkor (elméletben) a csere után gond nélkül eléred a fájlokat. Ezért hoztam fel azt példának.
Plusz ha tényleg pótolhatatlan adatról van szó, az SSD-ről még mindig jóval drágábban hoznak vissza bármit is.

Vole: De azért a költségek és élettartam szempontjából nem mindegy a háttértár típusa, viszont valóban, a biztonsági mentés alap dolog, az meg készülhet bármire.

[ Szerkesztve ]

(#81) gyulank válasza #83685760 (#80) üzenetére


gyulank
addikt

:D Te szerinted egyszerű, és olcsó szerezni ugyanolyat, és teszerinted elég, ha ugyanolyan.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#82) M107 válasza gyulank (#81) üzenetére


M107
addikt

:R

A kulcsszó a fontos adataidról biztonsági mentés.

S benne van a FONTOS, POTÓLHATATLAN szó

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#83) #83685760 válasza gyulank (#81) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nem, én azt mondom, hogy egyszerűbb és olcsóbb javítani és menteni (illetve hogy egyáltalán lehetséges), a PCB cseréje meg típustól és márkától is függ. Vagy elég cserélni az egészet (a régebbiek esetében), vagy a ROM chipet is át kell rakni, vagy nem lehet házilag megoldani. Ugyanolyan típus és FW verzió kell. Nyilván nem fogsz ilyesmit kapni a sarki boltban, de ha fontos lenne javítani, akkor van esély (pl. eBay-ről).

(#84) gyulank válasza M107 (#82) üzenetére


gyulank
addikt

Miért? A fontosság attól függ, hogy kinek mennyi pénze van?
Akinek sok van, annak legyenek fontosak az adatai,
akinek nincs sok, annak ne legyenek?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#85) Vole


Vole
tag

Ez az SSD meghibasodas - mentes problema idorol idore elojon, de nem ertem miert olyan nehez felfogni:

1. Ha fontos az adat, akkor legyen biztonsagi mentes.

2. Ha van biztonsagi mentes, akkor folosleges adatmentessel bajlodni.

3. Ha nem fontos az adat, akkor nem kell feltetlenul biztonsagi mentes, viszont az adatmentesnek =sincs ertelme.

Mindharom pont azt igazolja, hogy a HDD semmivel sem jobb az SSD -nel azert, mert arrol konnyebb visszallitani adatokat egy esetleges meghibasodas eseten.

Nagyon hulyenek kell manapsag lenni ahoz, hogy valaki szuperfontos adatokat egyetlen helyen taroljon. Az emberek 99,99% -anak soha eleteben nem lesz szuksege adatmento ceg segitsegere. ( csak ket tizedesjegyig irtam, de boven folytathattam volna tovabb ).

(#86) gyulank válasza Vole (#85) üzenetére


gyulank
addikt

Tehát attól függ, hogy valakinek mi fontos, hogy mennyi pénze van, ha kevés pénze van, és fontos valami neki, akkor hülye.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#87) M107 válasza gyulank (#84) üzenetére


M107
addikt

:R

Már ne is haragudj, mi köze van ehhez a témához a sok pénznek ?
A fontos adatokról mindig jó ha van biztonsági mentés több példányban ha lehet, de egy stabil duplum azért legyen.
Persze ami neked fontos, vagy az illetőnek, hogy ki meddig megy el mennyit költ rá az egyén válassza meg.
Személyem 2 TB felhő tárhelyet bérel 5150 Ft-ér havonta.
Google Drive.

Ezen nem csak az én, hanem családom fontos dokumentumai képei vannak rajta.
Megoszlik a fizetés is.
1800 GB durván, ebben még a szüleim nagyszüleim gyermekkorom képei is benne vannak.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#88) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Kell a 20 TB, jön a GTA VI. :DDD

(#89) gyulank válasza M107 (#87) üzenetére


gyulank
addikt

Szerintem semmi, de szerintetek van. Szerintem nem attól függ, hogy kinek mennyi adat fontos, hogy mennyi másolatot tud készíteni. Mivel az, hogy ki mennyi másolatot tud készíteni, függ a pénztárcától, és azt mondjátok, hogy a fontos dolgokról másolat kell, ebből következik, hogy a dolgok fontossága attól függ, hogy mennyi pénze van valakinek másolni. Vagyis szerintetek akinek kevesebb pénze van, annak kevesebb adat fontos, mert ha több adat lenne neki fontos, akkor több pénze lenne másolásra. Meg fordítva, aki 10 másolatot tud csinálni 10TB-ról, annak annyi fontos adata van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#90) M107 válasza gyulank (#89) üzenetére


M107
addikt

:R

Látom nem érted!

Vannak olyan dolgok, amik nem csak az emlékezetedben akarsz megőrizni, hanem mondjuk 20-50 év múlva elővenni, persze majd az akkori "archíválási technika" segítségével, nézd kis unokám akkor ez volt milyen szép is volt stb-stb.

Ezt lehet, online és offline technikák bevetésével elérni. a kettőt kombinálva a legjobb az eredmény.
De látom neked a pénz a fontos, aki szegény aki gazdag , de ez nem erről szól.

Tudod miről beszélsz, 10 TB családi fénykép és video mekkora adat ?????
Nekem több mint durva 100 évet sikerült 1.8 TB összehozni, és még olyan 300 GB tudnám is csökkenteni.
36 Darab minőségi Panasonic TUV 50 years 50 GB lemez durva 36-42 ezer Ft.
1x kiadás.
66000 Ft éves online kiadás. Durván.

De, off téma itt.

Részemről a téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#91) gyulank válasza M107 (#90) üzenetére


gyulank
addikt

30-90Mbps-al számolva 10TB 30-10 nap.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#92) gyulank válasza gyulank (#91) üzenetére


gyulank
addikt

Ami 1 év napi 2óra-40perc felvétel mellett.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#93) M107 válasza gyulank (#92) üzenetére


M107
addikt

:R

Megfogadtam, hogy nem írok többet, de nem tudtam kihagyni.
Nem érted amit írtam, ami fontos 100 képből 12 vagy 5 darab.

Videóból sem mind van a nyersanyag, és ti döntitek el mi maradjon meg.

UI:

Mérlegelés nagyon fontos, van az össz és csak a mi fontos vagy a legjobb.
tehát nem mindent töltesz fel mondjuk felhő vagy írsz ki külső HDD vagy Blu-ray-re.
Csak ami számotokra fontos momentum, mind kép mind videó vagy bármi !

Remélem, te nem csak a 20 TB vagy a 10 TB látod, hanem azt, hogy mi nekemd és a csládodnak a fontosamit megakarsz őrizni az utókornak.

Ésszel kell gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#94) waveson


waveson
tag

Ezen sírok, bejelentik hogy jön egy nagyobb vinyó, és valahol mindig az ötödik hozzászólás körül megjelenik valaki, hogy "baszki, mi lesz, ha ennyi adat elveszik"??
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
De segítek a megválaszolásában: letöltöd újra / isten szívességet tett neked, és amit eddig lusta voltál letörölni, azt most megtette helyetted egy kis mechanikai/elektronikai hibával.

(#95) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig érdekelt vajon hány TB lehet az összes tárolni érdemes film. Talán egyszer ráfér az egész egy HDD-re vagy SSD-re. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#96) gyulank válasza M107 (#93) üzenetére


gyulank
addikt

De te megint ott tartasz, hogy bekorlátozod, hogy kinek miből mennyi fontos.
Ennyi erővel semmi se fontos, mert tudsz élni gép nélkül is, és ha minden elveszik akkor is, akármi volt rajta.
Attól, hogy neked van egy szokásod, és te annyit használsz, meg csak arra használod, hogy családi képeket csinálj, meg abból is csak némelyek fontosak számodra, attól még nekem hagy legyen már fontos több, és más is! Még nekem se tartana semeddig telerakni, hát még akik sportolnak, drónoznak, akciókameráznak.
Majd te eldöntöd, hogy azokból mennyi fontos nekik. Biztos az utókornak veszik fel, nem azért, mert fontosnak tartják.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#97) gyulank válasza pusszycat (#95) üzenetére


gyulank
addikt

Az nem fontos. Családi fotókat nézzél, az tuti ráfér!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#98) gyulank válasza pusszycat (#95) üzenetére


gyulank
addikt

Túl konkrét a filmek száma. De ha
╔═╦══════╦══════╦══════╦══════╦══════╦═══════╦═══════╦═══════╦════════╗
║A║ 350 ║ 700 ║ 1400 ║ 2800 ║ 4700 ║ 11200 ║ 25000 ║ 50000 ║ 100000 ║
╠═╬══════╬══════╬══════╬══════╬══════╬═══════╬═══════╬═══════╬════════╣
║B║ 2857 ║ 1428 ║ 714 ║ 357 ║ 212 ║ 89 ║ 40 ║ 20 ║ 10 ║
╚═╩══════╩══════╩══════╩══════╩══════╩═══════╩═══════╩═══════╩════════╝
A; MB-nak veszünk egy filmet, akkor B; db/rész fér 1TB-ra.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#99) pusszycat válasza gyulank (#98) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

714/TB-al számolva pár száz TB. lehet az összes (!) valamire való filmgyűjtemény. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#100) gyulank válasza pusszycat (#99) üzenetére


gyulank
addikt

+ a másolatok, + ezek csak a szerinted valamire valók, + az a méret már nagyon nem mai lépték, szóval inkább számolj 10/TB-al! Mire lenne akkora HDD, már 1/TB-al kéne számolni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.