Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) kolosanyi válasza manchester85 (#2) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazándiból gondolom ez is fejlődni fog, szerintem az ilyen visszajelzéseknek biztos hasznát veszi a Microsoft is, így tényleg oda lehet figyelni a felhasználói igényekre, és ennek megfelelően tervezni. Viszont az iOS átgondoltságát mi sem mutatja be jobban, mint az, hogy gyakorlatilag az ötödik főverziónál járunk és "semmi változás", tehát az új funkciókkal történő kibővítés elegendő volt, nem volt szükség a változtatásra.

A droidnak meg ha objektíven nézem, akkor az a hatalmas előnye, amit a többi rendszer biztos, hogy nem fog ilyen formában megvalósítani, hogy olyanná formálhatod, amilyenné akarod. A 4.0-val már az alap felület is teljesen igényes, egységes, jól használható lett (ez szubjektív vélemény, de sokan gondolják így), de ha az nem jön be, akkor kb 10 perc alatt úgy át lehet szabni, hogy rá se ismernél. És még csak különösebb hozzáértés se kell, mert mindenféle gányolás nélkül, a Play Storeból beszerezhető elemekkel is el lehet az ilyeneket végezni. És akkor ott van még az a része is, hogy mélyebben belenyúlva a rendszerbe bizony tényleg lehet alkotni. Szerintem érdemes belekukkantani a témázgatós topikba, hát ott aztán van egy-két nagyon elborult fórumtárs (jó értelemben véve), aki nagyon durvákat alkot. :) Persze a legtöbb ember nem csinál ilyet a telefonjával, csak ki akarja venni a dobozból és használni akarja, végülis azt is megteheti vele, szóval összességében szerintem jó rendszer az Android, de vannak hibái. Például az még viccnek is rossz, hogy a normális GPU rendereléshez a negyedik verzióig kellett várni (ICS, most a gyári 4.0.3 fut a Nexusomon és tényleg smooth). A többi ismert dolgot nem is említve, de hát ez egyéni preferencia kérdése. Mondtam már, de szerintem ma, 2012-ben nincs használhatatlan rendszer. Mindegyikkel el lehet lenni, én pl egy Symbiannal is ellennék, ha most adnának egy új Belles modellt (hm, azért a 808 kamerája impozáns). Viszont mindegyiknek vannak hibái, az, hogy ki melyik hibát milyen mértékben képes tolerálni, az csak az adott személytől függ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.