Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) alamuszi válasza lapa (#99) üzenetére


alamuszi
senior tag

Az a Baj, hogy a Linux köthető domainba, pl az én Ubuntu-m is ott van a munkahelyemen. Tehát ez az érv megdőlt. Az AIX meg valódi Unix, tehát miért is kellene domain-ba kötni. A világos sör, na ez meg aztán nem ide tartozik... :D

"kompatibilisek csípőből valami x-edig cég proprietary megoldásával?"

Várj csak a föld 90 %-ban belső hálózatban AD van. Jelen esetbe X deffinícója X=90%. Akkor most a windows-nak, Linux-nak és mindennek kellene kompatibilisnek lennie egy valahanyadik rangú elavult Unix Like rendszerrel, azaz a MacOSX-el?

Értem, sztem meg ez alapkövetelmény egy olyan rendszernél, amire a azt mondják a hívők, hogy a föld legmodernebb/fejlettebb (:DD) operációs rendszere ugye? Vagy Te szerinted egy valódi modern rendszernek nem kell ismernie a domain fogalmát? Persze ha belenézünk a mélyére akkor .... kiderül, hogy ez nem így van, csak így el lehet adni laikusoknak is drágán egy terméket, csak legalább ne jönnének észt osztani.

Érdekes, de szerintem aki ilyet állít, az van a ló alás esve nem valamelyik oldalára.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#102) tDr1v3r válasza alamuszi (#101) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Előzőleg azt írtad, hogy nem vagy Apple-utáló, amit el is hittem.

Kár volt...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#103) Alex91 válasza alamuszi (#101) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#104) alamuszi válasza tDr1v3r (#102) üzenetére


alamuszi
senior tag

Figyu, el is hiheted, sajnos megint az van, ami általában veletek az a helyzet, hogy durcáskodás van, ha tényeket hallasz, és az nem úgy van ahogyan azt te elképzelted? Az még mindig nem Apple Haterség, ha leírom a tényeket ugye? Vagy szerinted, ha valaki azt mondja az egyik politikai pártra az 8-ból, hogy ez a jó és te ezzel nem értesz egyet, akkor húúú te gyűlölöd az én pártom. Nem nem gyűlölöm, csak éppen vannak tények, és sajnos ez az volt.

Egy Unix Like rendszer még mindig nem lesz olyan modern, mint bármely Windows rendszer, pláne, ha az a Professional verzió felett van.

Sajnálom, hogy téged az érzelmeid, és nem a tények irányítanak.

Amúgy azt hiszel amit akarsz. Valamint nem én jöttem ide dicsőíteni egy Samsung topikba az Apple-t, ha már itt tartunk. Szóval jó hiszegetést, de én ebben nem hiszek...l

(B)(#103) Alex91:(/B)

Teljesen igazad van, ennyire kapcsolható be a Linux is. Akkor viszont gondolom, a GPO miatt kellettek, a MacBook Pro-okra azok a Windowsok, lehetséges, hogy policy volt. De legalább, képes erre a MacOSX. Ismeri az RDP-t. is. Minimal AD-t tud.
Én tévedtem az AD-vel kapcsolatban, de a többi állításomat feltartom. Bocs... :)

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#105) lapa válasza alamuszi (#101) üzenetére


lapa
veterán

jó sok mindent írtál, csak nem sok értelme van.

a kérdés még mindig az, hogy miért kéne alapból ms ad-kompatibilisnek lennie. az egyetlen, még úgyahogy érvként értelmezhető rész a 90%, de az is kb. a "százmilliárd légy nem tévedhet" kategória.

a kérdés elvi, független attól, hogy tudja-e.

[ Szerkesztve ]

(#106) tDr1v3r válasza alamuszi (#104) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Sajnálom, hogy téged az érzelmeid, és nem a tények irányítanak."

Ezzel csak az a gáz, hogy nem vagyok elfogult semmilyen rendszer irányába, és nap mint nap Windows-t használok első rendszernek. :))

Mindegy, bizonyítsd csak hogy fikázni jársz ide... ráadásul olyan témában, ami kicsit se kapcsolódik az OS X-hez.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#107) alamuszi válasza lapa (#105) üzenetére


alamuszi
senior tag

Nem erről van szó, hanem arról, hogy az az egyetem ugye valamilyen formán de szervezetnek, vagy cégnek, vagy vállalati informatikai rendszernek számít. Ahova, kell egy Policy. Ennek nem felelt volna meg a Mac , ha nincs rajta Windows, mivel ugyan képes LDAP-be csatlakozni, de már arra nem, hogy policy-t is lehúzzon a szerverről. És sajnos, ha a cégek belső hálózatában 90%-ban Windows server van, akkor miért is probléma az, ha egy rendszergazda elvárja, hogy megfeleljen a céges policy-nak a termék, amit a hálózatba köt?

Ennyi lett volna a lényeg.

"jó sok mindent írtál, csak nem sok értelme van."

Számodra nincs értelme. Ez a te dolgod.

tDr1v3r

"Sajnálom, hogy téged az érzelmeid, és nem a tények irányítanak."

Ezzel csak az a gáz, hogy nem vagyok elfogult semmilyen rendszer irányába, és nap mint nap Windows-t használok első rendszernek. :))

Igen, akkor mit keresel itt a MacOSX-es védelem stratégiáddal. A gáz az, hogy én pedig Linux, Windows servereket, valamint, Linux, Windows hostokat is használok, ma már MacOSX-et nem, de 1,5 évig azt is használtam, valamint, ezt tanultam, ne haragudj ha megpróbálok érteni hozzá.

Mindegy, bizonyítsd csak hogy fikázni jársz ide... ráadásul olyan témában, ami kicsit se kapcsolódik az OS X-hez.

Akkor vajon Te miért jöttél ide? :D Fikázni? Értem. Mesélj már az oprendszerekről nekem egy picit, ha már ilyen nagy mellénnyel vagy. :)

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#108) Gusztáv válasza Shalala (#97) üzenetére


Gusztáv
addikt

Bakker, melyik egyetemen osztogatnak MBP-ket? Vagy ezt valamelyik info laborban használják?

Laci

(#109) llaszlo válasza alamuszi (#66) üzenetére


llaszlo
veterán

A szokásos alamuszi forma. Ide jön elkezd össze-vissza okoskodni meg fikázni mindenkit aki nem használja a gépeket, mint ő, szóval a userek 95%-át. Ráadásul úgy okoskodik, hogy utána sem néz a dolgoknak.
Ne zavarjon, hogy az nem kereskedői garancia hanem ACPP, persze tudjuk te nagyon okos és tévedhetetlen vagy. A többire már nem is reagálok.

(#110) alamuszi válasza Gusztáv (#108) üzenetére


alamuszi
senior tag

Az ELTE-n, és a BME-n is van pár. Legalábbis láttam pár tanárnál.

(#109) llaszlo

Sztem jobb is.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#111) llaszlo válasza alamuszi (#110) üzenetére


llaszlo
veterán

Legalább nem hiszem magamról, hogy mindenkinél okosabb vagyok.

Nekem ennek a gépnek valahogy az oldala nem tetszik az a hülye króm csík totál fölösleges ott. Bár a Samsung designerei sosem tudtak igazán jót alkotni. Élőben kellene látni.

(#112) alamuszi válasza llaszlo (#109) üzenetére


alamuszi
senior tag

"A szokásos alamuszi forma. Ide jön elkezd össze-vissza okoskodni meg fikázni mindenkit aki nem használja a gépeket, mint ő, szóval a userek 95%-át. Ráadásul úgy okoskodik, hogy utána sem néz a dolgoknak."

Durci van megint? :D

Várj csak akkor valami baj van, mert a reseller nem tudja mit állít a weboldalon, úgy túnik, akkor te többet tudsz nála, is, na ezen meg sem lepődtem:

"Két év ráadás!

Régóta felmerült az igény az Apple gépeit használók közt, hogy – más szállítók vevőihez hasonlóan – legyen lehetőségük a gyári 1 év garancia meghosszabbítására. Az Almárium-Pro Kft. a vezérképviselettel együttműködve kifejlesztette a „Két év ráadás” termékcsaládot.

Tudnivalók:
– az eredeti gyári garanciával teljesen azonos jogokkal ruházza fel a tulajdonost
– ingyenes alkatrész, ingyenes munkadíj
– ez egy dobozos termék, amit megvásárolhat az XMS-ben

Feltételek:
– az Apple termék megvásárolása után maximum 90 napon belül kell megvásárolni
– megvásárlás után regisztrálni kell az eredeti számlamásolattal
– regisztráció után már gyári szám alapján mi azonosítjuk a gépet, tehát ha Ön eladja a gépet, a garancia hosszabbítás automatikusan átruházódik az új tulajdonosra - A termék kizárólag azokra a számítógépekre vásárolható amelyeket olyan viszonteladónál vásároltak melynek hivatalos szervize az Almárium-Pro Kft."

Te láttál két év ráadás termékcsaládot apple-éknél
Aha értem, csak ezzel az a baj, hogy ha én veszek egy gépet, akkor arra bárhol vehetek jótállásbővítést elvileg, nem csak ott, ahol az almárium a szerviz.

(#111) llaszlo

Na látod én sem, de ha állítok valamit, akkor vagy azt mondom, hogy hülyeséget írtam, vagy érvelek. De te nem írtál semmit, csak a fent leírtakat, ami kimeríti a személyeskedés fogalmát.

"Bár a Samsung designerei sosem tudtak igazán jót alkotni. Élőben kellene látni."

Ezzel azért vitatkoznék, ott vannak a samsung egyedi termékai, pl az SSD-i, azok sztem nagyon jól néznek ki. A monitorait egyértelműen jó designal rendelkeznek sztem. Előttem most egy Samu monitor van sztem nagyon is egyértelmű első látásra, hogy ez egy samsung monitor.

Persze abban egyetértünk, hogy ízlések és pofonok, kinek mi tettszik. Nekem bejön ez a Samsunk Notebook. De a MacBook Air is tettszik kinézetre.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#113) Alex91 válasza llaszlo (#111) üzenetére


Alex91
félisten

[Bár a Samsung designerei sosem tudtak igazán jót alkotni. /I]

Azert pl. a Samsung 173p/193p monitoruk elegge az Apple-re hajaz mind design, mind minoseg teren! Igaz, nem egy mai darab... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#114) llaszlo válasza alamuszi (#112) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezt az oldalt konkrétan nem olvastam el. Abból indultam ki, hogy máshol ugyennyiért AppleCare-t kap az ember ami világgaranciát jelent és bármelyik hivatalos apple szervízben elfogadják. Az, hogy az XMS nem ezt árulja az még nem azt jelenti, hogy Mo-on nem lehet ilyet kapni.

Az érveid meg ahogy már írtam a userek kb 5%-át érintik és mindig ilyenekkel jössz.

Én hol írtam olyat, hogy nekem nem tetszenek a Samsung termékek? Sehol, na látod.

[ Szerkesztve ]

(#115) alamuszi válasza llaszlo (#114) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ácsi, nem az a baj, hogy érvelsz, hanem az a baj, hogy olyanokat írsz le, ami nem valós, én is csináltam ilyet Alex91 meg is világosított erről, de elismertem hülyeséget írtam, de figyu már akkor most nem azt kellene, hogy Ok hibáztam bocs, hanem tovább hepciáskodsz érted. Na ez a baj.

5% :D Aha. inkább 1%.

Tudod mit igazad van. Akkor vita OFF ugye. :)

"Én hol írtam olyat, hogy nekem nem tetszenek a Samsung termékek? Sehol, na látod."

Miért én írtam olyat, hogy neked nem tettszik? Link? :)

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#116) llaszlo válasza alamuszi (#115) üzenetére


llaszlo
veterán

Te linkelted be először ezt a +2 év garanciát. Persze lehet mindennek a rosszabb oldalát nézni ahogy (pl az OSX esetén is) te is ezt teszed. Én meg rávilágítottam, hogy van másik oldal is.
Valahogy képetelen vagy azt elfogadni, hogy a userek nagy része magasról tesz azokra és nem is találkozik azokkal a dolgokkal amiket itt leírkáltál. Akkor legyen 1%, ahogy akarod

Közben megnézetem több képet is a gépről és valahogy nem fogott meg igazán. Más gyártók (pl Toshiba) ilyen vékony gépei jobban tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#117) tegeske


tegeske
csendes tag

Az ember idejön olvasgatni a gépről és csak apple trollokat talál... Hegyi trollok!!!
Van nektek külön topic gondolom, nem itt kellene nekiállni a Samsung gépét lehúzni.

Amúgy szegény xy-t piszkáljátok, aki kiszámolt egy árat, s hogy annyi biztos nem lehet! Bocsika, de arról volt szó, hogy Air-en lehet használni Windows-t is! Ti rajoskodtatok vele, akkor meg 56 a gari, 50-60 a windows, 10 ezer a net átalakító, s akkor még usb 3.0 nincs is s micro se mini se semmilyen HDMI!

Tegyük hozzá, hogy a Samu megvehető a T-mobile-nál is! Igen a T árul Macbook Pro-t/Air-t, bár már 2 hónapja nem rendelnek, mivel a kutya sem vette! Sajnos nem árulhatom el, hogy hány megrendelés érkezett az elmult 1,5 hétben a Series 9-re, de annyit mondok, nem lesz itt baj!

Én ma rendeltem meg, hisz én nem játszom, nem arra kell, s a legvékonyabb okostelefon (Galaxy S II) mellé a legvékonyabb lapi dukál :)

(#118) alamuszi válasza llaszlo (#116) üzenetére


alamuszi
senior tag

Hát persze. Te meg elmagyaráztad, ami nem igaz, és még mindig ezt magyarázod, ez a baj. Apple hegyi troll vagy. Ennyi, és most jogoson írom. Nem csak nekem ez a véleményem, hanem másnak is. Trollok haza...

"Valahogy képetelen vagy azt elfogadni, hogy a userek nagy része magasról tesz azokra és nem is találkozik azokkal a dolgokkal amiket itt leírkáltál."

Ja mert annyiba kerül, hogy már azt nem veszik meg. A felelőtlenség meg magyar jelenség.

De fogadjunk, hogy Te és a apple hegyi troll csapat azon notiknak a topikjában ott lesztek, ahol szintén ultrabook lesz, legyen az Toshiba, Lenovo, Sony, vagy HP. Erről ennyit. :P

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#119) llaszlo válasza alamuszi (#118) üzenetére


llaszlo
veterán

Én mivel is trollkodtam? Azzal, hogy leírtam nem tetszik a kinézete?? Ez trollkodás?? Ezzel szemben te ide jöttél és elkezdtél kardoskodni az apple ellen.
Na, mert te tévedhetetlen vagy. Jah aha. Ha én troll vagyok akkor te sokkal inkább. Az első hozzászólásodnak vajmi kevés köze volt a cikkhez, ráadásul nem is offba írtad és még én vagyok troll. Egyszerűen nevetséges vagy, bagoly mondja verébnek tipikus esete.

[ Szerkesztve ]

(#120) tegeske


tegeske
csendes tag

Uram atyám! Pont mint az oviban! Bagoly mondja verébnek.. te vagy a troll, nem én biii...
Pffff :D Ez komoly :D

A lényeg: hagyjuk már az Apple termékeit! Isten lássa lelkemet, ha lesz macbook teszt oda fogok menni trollkodni hogy mekkora egy hulladék!!! UNDORÍTÓ APPLE FANOK CSINÁLNAK CSAK ILYET!

(#121) llaszlo válasza tegeske (#120) üzenetére


llaszlo
veterán

Mondd te tudsz szöveget értelmezni?
Egyébként hol írtam én, hogy hulladék? Bár amit itt össze-vissza irkálsz el sem olvastad amit eddig írtam meg, hogy mire reagáltam csak jössz a hülye dumáddal, hogy troll vagyok.

Szép mondhatom.

[ Szerkesztve ]

(#122) FefeeX válasza alamuszi (#118) üzenetére


FefeeX
veterán

Az hagyján, hogy a legtöbb butaságot állító barlangi troll nem veszi magát észre, és nyomja a hülyeségeket egymás után, saját egyre magasabb állítólagos pozícióba helyezve (legközelebb már vezérigazgatónak mondod magad, hogy ezzel érvényt szerezz a hülyeségeidnek)... De mindegy, ez tök nyolc már, csak végre tanulj már meg helyesen írni, mert nagyon gáz amit művelsz... Minden második mondatodban olyan helyesírási hiba van, hogy hármat csuklok tőle...

tegeske: olvasd már el az elejétől a topicot, mielőtt valakit próbálsz fikázni... Hamar kiderül, ki a troll, és ki az akinek a termékről volt véleménye, és max a hülyeségekre kezdett reagálni, amit az eddigi egy hater gerjesztett (érdekes, a többi, nem apple fan de nem is hater milyen csendben van, nem? )

[ Szerkesztve ]

(#123) tegeske válasza llaszlo (#121) üzenetére


tegeske
csendes tag

Említettem a nevedet? Szerintem nem! Te vetted magadra! Ennyit rólad!

(#124) tegeske válasza FefeeX (#122) üzenetére


tegeske
csendes tag

Olvastam, s végig arról szól, hogy az Air mennyivel jobb, olcsóbb stb... És általánosan írtam hogy álljanak már le, mert ez zavaró, ahogy az is, hogy ha van valami olyan cucc ami esetleg van olyan jó, mint az alma, akkor jönnek vitatkozni. Se nevet nem említettem, se nem személyeskedtem, se nem idéztem, sőt nem is válaszoltam! Da ha már valaki magára vette, akkor ez van!

(#125) tDr1v3r válasza tegeske (#120) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"UNDORÍTÓ APPLE FANOK CSINÁLNAK CSAK ILYET!"

Oké, ti vagytok a szentek, akik ugyanezt megtették (ez előtt) minden Apple-teszt alatt... erről ennyit.

Mindegy, rád hagyom, ilyen piti vita miatt nem akarok bant kapni.

apropó, nem ismertem magamra a soraid között.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#126) alamuszi válasza FefeeX (#122) üzenetére


alamuszi
senior tag

Megint egy konkrétum sincs, ez a bizonyos Beautiful, phenomenal, duma, mert semmi konkrétumot nem írtok, csak egyet csináltok mellébeszéltek. Folyamatosan. Nem veszitek észre, hogy magatokat járatjátok le? Úgy tűnik nem...

"De mindegy, ez tök nyolc már, csak végre tanulj már meg helyesen írni, mert nagyon gáz amit művelsz... Minden második mondatodban olyan helyesírási hiba van, hogy hármat csuklok tőle.."

Ennyi amit fel tudsz hozni, a személyeskedés, kb ennyit tud az apple is felhozni az apple perekben. Ennyi, amilyen a termék olyan a fan is. :D Vagy várj csak, nem esik messze az alma fájától :D

(#125) tDr1v3r

És ismét 0 a konkrétumok száma. Akkor ki is itt az, aki folyamatosan hülyeséget beszél? Akkor most ez csúnya bosszú, értem, akkor viszont most ismerted el, hogy Trollkodsz :D

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#127) llaszlo válasza tegeske (#123) üzenetére


llaszlo
veterán

Az én hsz-emre reagáltál meg gúnyolódtál akkor meg miért ne vettem volna magamra? Ennyit rólad.

alamuszi: Tudjuk neked mindig igazad van, még akkor is amikor nincs. Ezt már többször bebizonyítottad.

[ Szerkesztve ]

(#128) tDr1v3r válasza alamuszi (#126) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nos akkor, ezeket melyik asztroshow-ban láttad/hallottad? Természetesen a rám eső részére értem, mert hogy én ilyeneket sehol se írtam, az fix.

"Akkor ki is itt az, aki folyamatosan hülyeséget beszél?"

És én hol említettem, hogy valaki hülyeséget beszélne?
Többire az első bekezdésben található a reagálásom.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#129) NagyVillany


NagyVillany
tag

Nem rosz ez a Samu, csak az ára még induló árnak is magas

Hardverapró-troll és ifjú Dell-trollként picit röhögve olvastam végig a kommenteket.
Lassan 2 éve a dell kiadta a V13 notit, ami külsőre kb ugyanekkora mint ez a samu, súlyban picit több, mert fémből van, szeretem is érezni, hogy van benne anyag. Azóta frissített belsővel V130 néven fut, aminek az i5 verziója kb ugyanazt tudja mint ez a samu. Ph aprón rendszeresen hirdetnek 85-130e ft között V13 és V130 akat, én nemrég alkudtam meg egy V130 i5-re, vadiúj állapotú, garos. Amúgy 2004-től egy Acer C111-em volt idén tavaszig, az utolsó másodpercig is 100% meg voltam vele elégedve, csak egy ismerős hidraulikus munkagépében beszart a vezérlőgép (soros port DOSos progi pici dobozban) és a gép gyártója 200e feletti ajánlatot tett, én meg a C111 ből 100ért megoldottam, így váltam meg a picikétől, és fél éve utódot vadásztam 13.3 col kategóriában, ez a Samu is szóba jöhetett volna mert tetszetős, csak picit késett pl a dellhez képest, mert még várni kell egy kicsit, hogy 119-ért elérhető legyen aprón, mint az i5 V130 amiről írok
(annak idején a C111-et is féláron apróztam)
:)
Tudom pl céges beszerzésnél felejtős az ilyen hozzáállás, de én magánemberként írtam, "magyaros" hozzáállással, ahol nem 2-3ezer euro a fizetés

(#130) llaszlo válasza NagyVillany (#129) üzenetére


llaszlo
veterán

Ne röhögtess már, hogy 128-as SSD-vel meg i5 procival van V130-as 130e körül. Főleg újonan. A használt gépeket ne vegyük már alapnak.

Szerk:
Ez a gép ami csak megközelíti ezt a Samsungot.
És akkor még ez mindig 500gr-al nehezebb és nem tudom, hogy milyen webkamera van benne. Plusz még jóval vastagabb is.

Nagyon bírom az ilyen embereket akik azt hiszik, hogy tényleg ugyanolyan gépet lehet venni jóval olcsóbban. Csak ugye az sem olyan benne, meg emez sem olyan benne meg nem is olyan vékony stb. Tehát végül is nem ugyanaz és azért olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#131) alamuszi válasza llaszlo (#127) üzenetére


alamuszi
senior tag

ha már neked soha nincs, valakinek kell lennie sikerélményének is.

"Ezt már többször bebizonyítottad."

A léggitározást már kitalálták, a levegőbe beszélést most te találtad fel :D,

(#130) llaszlo :

Annyit hagytál ki belőle, hogy az a Vostro, nem ULV platform, azaz, nagy eséllyel gyorsabb lesz, mint akár a Samu, akár az Air.
Valamint teljesen igazad van más a célközönség, a Dell Small Business, és adott helyzetben sokkal hasznosabb, mint ez a Samu, vagy az Air. Ilyen a support, a szoftverek vagy a strapabíróság is.
Szóval más rétegnek készült.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#132) FefeeX válasza alamuszi (#126) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem, nem ennyi, csak az olvasás-értés sajnos nem az erősséged, így ugyanazt hajtogatod értelmezés helyett folyamatosan. Okés, megértettem, nem is írtam sokáig, csak röhögtünk a hülyeségeiden a kollégákkal, egyedül arra kértelek, hogy tanulj már meg helyesen írni, mert így aztán tényleg csak kiröhögnek, ilyen szintű helyesírással ugyanis azt is nehéz elhinni, hogy szakmunkás bizonyítványod van egyáltalán.
Veled ellentétben sok ember egyszer ír le valamit, aztán ha a másik direkt átugorja, mert nem tud mit kezdeni a tényekkel, vagy teljesen nem odaillőt válaszol rá, akkor egy idő után inkább hagyja az értetlent magában durrogni.
Szóval részemről szakmai szempontból veled ennyi volt, mert mekk mester módjára mindig guglizol valami nem teljesen odaillő marhaságot, és azt hajtogatod. Igazad van, sz@r az Apple, írjuk bele minden topicba, írjuk azt is be mindenhová, hogy retekdrága és minden olcsóbb nála, meg azt is, hogy a felhasználók, akiknek jobban tetszik és azt gondolják, hogy felhasználóbarátabb mint a Win azik is hülyék. Ámen.

(#133) NagyVillany válasza llaszlo (#130) üzenetére


NagyVillany
tag

OFF
"Ne röhögtess már, hogy 128-as SSD-vel meg i5 procival van V130-as 130e körül"

hardverapro:
vadiuj bontatlan V130 eladó iá:120k minden papirjával garral, utólag kiderült orosz az egész, ezért még alkudva
hardverapro:
eredeti HUN dell billentyük minden tipushoz 7k
hardverapro:
bontatlan új intel X-25 80GB SSD 25k
notibol vadiuj 500gb / 7200 havernak elpasszolás minusz 15k
benzinnel együtt kb 135k lett a vége

ON, mert a cikkben szereplő Samsunghoz van hasonlítva egy másik modell, de a körítés hála llaszlo vicces kommentjének inkább OFFtopikos

tisztelt llaszlo, Ön saját maga alatt vágja a fát :)

"a gép ami csak megközelíti a Samsungot" miért is?

"500gr-al nehezebb"
ha a Dellt is SSD változattal nézzük, akkor 430gr a különbség, de írtam is hogy súlyban több, mert a teljes burkolata fémből van és jó érezni, hogy van benne anyag. Csak ez az 500gr-os beszólás úgy jött, mintha én azt írtam volna, hogy a dell könnyebb.
Tehát a fémburkolat strapabíróbb és full karcmentes.

"nem tudom, hogy milyen webkamera van benne"
Samsung 1.3 mp - Dell 2 mp

"jóval vastagabb is"
0.5 mm-el vastagabb a Dell teljes gépteste, hátul a hütés+akksinál vastagabb, de ott a samu is vastagabb

Dell 2x USB 3.0 - Samu 1x USB 3.0
Dell HDMI - Samu microHDMI
Dell LAN - Samu microLAN
Dell all in 1 card - Samu csak microSD
Dell Esata+USB - Samu nincs

alamuszi kollega is megjegyezte, hogy a dellben erősebb a proci, 2.3 - 2.9 GHz-es nem ULV i5 proci van, szóval ezügyben is nyilván odaver a samunak.

És most jön a hab a tortára:
"Nagyon bírom az ilyen embereket akik azt hiszik, hogy tényleg ugyanolyan gépet lehet venni jóval olcsóbban."
llaszlo itt saját magáról írt, mert ő maga linkelte be a 273.887 ft-ért készletről rendelhető Dell gépet, ami szinte minden paraméterében odaver a Samunak ami a cikkben 369.990-el van feltüntetve, szóval majdnem 100.000 ft-al olcsóbb
:W :W :F

(#134) Alex91 válasza NagyVillany (#133) üzenetére


Alex91
félisten

Azt van-e a Dell-ben billentyűzet világítás?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#135) NagyVillany válasza Alex91 (#134) üzenetére


NagyVillany
tag

jaj ne. a kérdés előtt ennyit meg lehetne próbálni:
google ha elkezdjük beirni hogy V131, azonnal felkinálja a Backlit témát, és pl legelső találat "The Vostro V131's backlit keyboard is very comfortable"
Igen, elérhető sima és háttérvilágitásos billel is

[ Szerkesztve ]

(#136) cucka válasza NagyVillany (#133) üzenetére


cucka
addikt

ha a Dellt is SSD változattal nézzük, akkor 430gr a különbség, de írtam is hogy súlyban több, mert a teljes burkolata fémből van és jó érezni, hogy van benne anyag.
A cikk alapján ennek a Samsung-nak is fémből van a burkolata. Meg a Macbook Air is fémből van. Meg kb. az összes hasonló prémium gép, amit kapni lehet, szintén fémburkolatos. Laptopnál pedig sok kellemes élményre vágyom, de a "van benne anyag" valahogy nem tartozik közéjük. Van a családban egy 4.5 kilós régi p4-es toshiba laptop, na abban tényleg van anyag.

Másrészt meg ha egy adott kategóriában az átlag gép 1.8 kilós, akkor ebből faragni 430 grammot az nagy truváj és kőkeményen meg is kérik az árát.

alamuszi kollega is megjegyezte, hogy a dellben erősebb a proci, 2.3 - 2.9 GHz-es nem ULV i5 proci van, szóval ezügyben is nyilván odaver a samunak.
És mennyit megy akksiról? 13"-os vékony gépnél talán ez az egyik legfontosabb paraméter, hiába ver oda teljesítményben, ha feleannyi idő alatt le is merül.

(#137) Alex91 válasza cucka (#136) üzenetére


Alex91
félisten

A, ez a Dell nem fogyasztja hanem termeli az aramot! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#138) llaszlo válasza NagyVillany (#133) üzenetére


llaszlo
veterán

Tehát te felhoztál egy szürkeimportos ki tudja honnét származó gépet egy legális csatornán beszerezhetővel szemben.

(#139) Alex91 válasza llaszlo (#138) üzenetére


Alex91
félisten

Csak jol esett neki egy kicsit dicsekedni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#140) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Srácok! Próbáljátok meg az OFF hozzászólásokat visszaszorítani, a hozzászólások töredéke szól a konkrét témáról!

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#147) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Korrekt kis gépnek tűnik.
Nyáron megjártam egy Asus laptoppal, előjött egy pixelhiba, és a maradéknyi két hónap garancia is lejárt, ezek után újult erővel fogok majd nekilátni egy ilyesmi vásárlásának, most a Samsungok nálam tévében és monitorban is nagyot aratnak. 2 éves Samsung tv is tökéletesen kelt a mai napon el. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#149) FefeeX válasza HUNPSP (#147) üzenetére


FefeeX
veterán

Mármint használtan vetted, és 2 hónap maradék gari után jött elő a pixelhiba? Csak mert az mondjuk sajna szívás :( Havernak a Dell 10"-ben 28ezerért cseréltek panelt.

A Samsung nagyon nagyot nőtt egyébként az 5-6 évvel ezelőtti állapotához képest. Szerintem már egy ideje elég jó minőséget gyártanak minden területen, hűtőben pl kifejezetten, de amit design területén csinálnak, az is többnyire bejön, nálam is. Tévében is csak azért nem Samsungot veszek, mert a Panasonic az "atyja" a PDP technológiának :) Telefonban nálunk többségben van a családban a Samu, és többnyire mindenki elégedett vele, még az olcsóbbakkal is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.