Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) huszar90


huszar90
aktív tag

nagyon drága sajnos :((( a nyáron vett air-em 367-ért hozza ezeket a paramétereket sőt a kijelző és a procija is jobb. Ennek akkor lett volna értelme szerintem ha az apple alá tudja belőni az árat... ha valakinek a windows a szempont azt airre is lehet rakni

(#2) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Hat ez elb...ott jol nez ki! Vegre valaki ilyet is mer muvelni. Tetszik...

(#3) Gl4diator


Gl4diator
tag

Samsungéknál elgurult a gyógyszer :) ezért majdnem 400K? :Y Max a fele kb.

(#4) vakarcs válasza huszar90 (#1) üzenetére


vakarcs
aktív tag

es az apple is 3ev gart ad es pixel hiba garanciat?
367+garkit+windows+pixelhiba gar+ huh

szoval szerintem sikerult nekik az apple ala belonni az arat :R

eladó a világ :)

(#5) i are robot


i are robot
senior tag

Series 7 Chronost akarunk!!!4 :DDD

(#6) GIJoe


GIJoe
addikt

1366x768 pixeles TN+film panel ennyiért? Röhej, feléért lehet venni VIAO fullhdt legalább...

(#7) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Irgalmatlan drága...
Túl sokat képzelnek magukról.

(#8) dni válasza huszar90 (#1) üzenetére


dni
őstag

Viszont erre három év gari van. A kiterjesztés az Airhez cca: 50K

MBP felhasználóként én is Airt választanám inkább.

(A gép formáját miért kellett nekik megint koppintani, miért nincs egy eredeti ötletük?)

(#9) i are robot válasza dni (#8) üzenetére


i are robot
senior tag

<sigh>Már nem azért, de úgy mégis mit koppintottak már megint?</sigh>

(#10) Vicoo válasza i are robot (#9) üzenetére


Vicoo
senior tag

Mind a kettő hordozható számítógép!!! Rohattttsszamszung!

(#11) dni válasza i are robot (#9) üzenetére


dni
őstag

Hasonlítsd össze egy Airrel: [link]

(#12) Alex91


Alex91
félisten

Legalabb lehet latni, hogy az Apple megse araz tul :DD!

Amugy nem tunik rossz masinanak ez se.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13) Daywalker válasza i are robot (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, hagyjuk már ezt a koppintást. Köze sincs ennek az Airhez. Vagy minden, ami vékony, az már Air???

GIJoe: mondd már meg kérlek, melyik Sony Vaio notebook az, amelyik fele ennyibe kerül, 13,", plusz fullhd?! A Vaio Z sorozat van legközelebb ehhez, annak nagyobb felbontású kijelzője is van, csak éppen 500 ezer forint.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14) csƵ


csƵ
őstag

Beállnék a sorba: drága.

(#15) i are robot válasza dni (#11) üzenetére


i are robot
senior tag

Én nagyon jól tudom hogy néz ki, úgyhogy nem kell összehasonlítgatnom, de köszi hogy belinkelted, mert így mások számára is nyilvánvalóvá válik, ami egyértelmű. Tényleg annyi közük van egymáshoz, hogy mindkettő vékony hordozható számítógép. A továbbiaktól kérlek kímélj meg minket, nagyon uncsi már ez az állandó "már megint az epplt másolják" téma. Köszike.

(#16) FefeeX válasza vakarcs (#4) üzenetére


FefeeX
veterán

Megnézném, ha egy air-t pixelhibával adnának el, és nem cserélnék ki neked azonnal...
+ Windows? Jófej vagy, az OSX kb 10szer többet ér használati értékben mint a Win

+ gari az igen, arra kell ráfizetni, ez igaz, ezen kívül azonban az alma mintha kevésbé melegedne, és van pár ehhez képest pozitív tulajdonsága is. Szóval lehetne ez jóval olcsóbb, hogy igazán versenyképes legyen (mondjuk bizonyos szögekből állati jól néz ki, másokból sajnos nem, meg kell néznem egyet élőben)

Ráadásul a márka, akárki akármit is mond, presztízsérték. Namost, a Lada hiába gyártana Ferrari kinézetű és tudású autót, ugyanannyiért nem tudná elnyomni, ha belegebedne, akkor sem...

(#17) FefeeX válasza i are robot (#15) üzenetére


FefeeX
veterán

alapvetően az ultrabook kategória az inteltől felhívás keringőre, az Air másolására. Persze, nem 1:1ben, és ez nem is baj amúgy; csak be kéne ismerni, hogy az alma csinált valamit, ami bejön és kifejezetten frankó.

Persze amennyiben lehet, a kinézet eltér. Ami mint írtam, személy szerint tetszik is, ez a fekete alu cucc nagyon faja, főleg a reklámjában. De tartottam tőle, hogy azért nem eszik olyan forrón, vannak itt olyan képek is ahol kifejezetten nem tetszik... Tényleg meg kell néznem személyesen is, mert nagyon kíváncsi vagyok... Az ilyen extravagáns kinézetekbe lehet igazán beleszeretni...

(#18) Solten


Solten
addikt

Wow, ez a kicsike valami veszettul jol nez ki...

Saor Alba

(#19) huszar90 válasza vakarcs (#4) üzenetére


huszar90
aktív tag

a garkit az még ok de windowst ne számold mert ez akkor lenne helyt álló ha az airen nem lenne op rendszer, pedig van sőt legalább olyan jó ha nem jobb. a pixelhibáról annyit hogy volt már pár apple termékem és még egyik sem volt pixel hibás szerintem ezt ellenőrzik a gyárban. Most komolyan ti azzal szarakodtok hogy kibontás után behalt pixeleket kerestek? Ilyen áru gépnél ne kelljen már.. a "huh" meg mit jelent? Akármi is azért nem kellet külön fizetnem. Szóval csak csak a gari fel ára van, amit betudhatsz a nagyobb felbontású kijelzőnek és a kicsivel erősebb pricinak is...

[ Szerkesztve ]

(#20) vakarcs válasza huszar90 (#19) üzenetére


vakarcs
aktív tag

"ha valakinek a windows a szempont azt airre is lehet rakni"

általában az a szempont... ha air-re azt akarok rakni akkor nem kell fizetni érte? vagy hogy is van ez?

ha meg fizetni kell akkor meg miert is ne szamoljam????

eladó a világ :)

(#21) i are robot válasza FefeeX (#17) üzenetére


i are robot
senior tag

És te hol látsz ultrabookot? Mert én még konrétan sehol. Azt meg nem vitatja senki, hogy az Apple kategóriát teremtett az Airrel, ami még jó is lehet, de hogy majd' minden notebook/mobil cikknél jöjjön egy Apple fanatikus, és ész nélkül benyögje hogy már megint a kedvenc kis cégecskéjét másolgatják, na ez már kezd kiborító lenni, vagy inkább siralmas, de minimum röhejes. Kéremkapcsojjaki…

[ Szerkesztve ]

(#22) vakarcs válasza FefeeX (#16) üzenetére


vakarcs
aktív tag

lsd 20-as hozzaszolasom

eladó a világ :)

(#23) FefeeX válasza Solten (#18) üzenetére


FefeeX
veterán

Úgy nézem a cikkben nincs rá link, itt a gyári oldal. Ugyan 360 fokos forgathatóságot nem találtam, de már ez is nagyon, nagyon jó :)

i are robot: a trollokkal kapcsolatban egyetértünk ;) Sajnos egyik oldal trolljait sem lehet lekapcsolni. Ultrabookot még csak bejelentéseket látok, viszont ami miatt ez hivatalosan tuti nem lesz az, az pl az ár (max 1000 dodó :) ), plusz az unibody, mert ez ránézésre nem 1 darabból van...

[ Szerkesztve ]

(#24) Daywalker válasza huszar90 (#19) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért a pixelhiba sem feltétlenül olyan, hogy ellenőrzöm a gyárban és nincs, akkor nem is lesz. Nekem is volt monitorom (nem Samsung), amin 12 óra elteltével jött elő és cserélték (igaz, business monitor volt, 72 órás pixelhiba gari volt mellé). Az, hogy neked volt pár apple géped és nem volt rajta pixelhiba, az eléggé szűk mintavételi kör:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#25) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

A kinézet 5-ös ár 1-es.... :S röviden tömören. :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#26) smkb


smkb
őstag

Na ez amiért sipákolnak a notigyártók az 1000$-os ultrabook miatt... mert pont az ilyen rettenetesen túlárazott termékeiket nyírnák ki velük saját maguk...

(#27) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát jó jó, de ennyiért? Rablás kéremszépen. Akinek meg ennyi pénze van egy szimpla laptopra, az vegyem már nekem is egyet. Köszi

(#28) FefeeX válasza Daywalker (#24) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem az iPhone 3Gs-en annó előjött egy pixelhiba fél év után. Bevittem, és azonnal cserélték egy újra. Szóval lehet felhozni garis dolgokat, amik a másik oldalt lehet, hogy kimondatlanul is százszor jobban működnek ;)

vakarcs: aki rászán egy kis időt, és nem kompatibilitási gondja van, annak esze ágában se lesz Wint rakni MacBookra... Max Parallel-t.

GIJoe: végülis elméletileg 15 collig gyártanak oled paneleket, szóval beleférne... Meg még kéne bele touchscreen :) És egyből leszűkítené a piacot, nem kellene egy csomó mindent megvenni, így ilyen nem lesz :)
Amúgy szerintem egy ilyenbe (igaz ez a Macekre is) nem értem miért nem lehet tisztességes panelt beletenni, mondjuk egy IPS-t, ilyen ár mellett szerintem már lazán indokolható.

[ Szerkesztve ]

(#29) GIJoe


GIJoe
addikt

Simán megérné az árát mondjuk 13"ban superAmoled+ kijelzővel :p

(#30) lapa


lapa
veterán

én nem venném egyiket se mert nem lehet csavarozgatni, de az air ellen ez az ár kicsit karcos. még ha -100 lenne aszondom oké.

egyébként továbbra is bőven elég az ulv az emberek 99%-nak. mondjuk ulv mellett elég kínos, ha alapjáraton egyátalán hallani a ventit.

azt nem tudom mi köze az ssd tokozásnak a nagyobb teljesítményhez.

jó lett volna, ha a "minden oldal" képei is nagyíthatók.

(#31) i are robot válasza FefeeX (#23) üzenetére


i are robot
senior tag

Az Ultrabooknál nem az Unibody-ság a kitétel, az tudtommal csak egy dizájn elv, hanem a modularitás hiánya, vagyis minden rendszer integrált, tehát nincs és nem is lehet pl. külön dedikált vga. Ezzel az Intel a teljes platformot a kezében tudná tartani, ezért ő nyomja ennyire. Konkrét termék meg még tényleg csak látványterveken látható, mert ha jól tévedek, még maga a platform sem került végleges elfogadásra, és most olvasható egy másik cikkben, hogy pl a Sony egyelőre fel sem ül erre a vonatra, mert nem látják egyértelműnek az értelmét/sikerét.

Erről a gépről meg jövőidő helyett inkább jelenidőben beszéljünk, mert már kézzel fogható, sőt, itthon is megvásárolható termék. :K

[ Szerkesztve ]

(#32) alamuszi válasza huszar90 (#1) üzenetére


alamuszi
senior tag

Igen, ha meg hozzászámolod a kondiciókat, akkor az air-ed 460 ezerbe kerül 0 support-al, meg a samsungot meg sem közelítő garanciális feltételekkel, Apple mi :D

(#12) Alex91

Nem hát, a garancia, support, szervizháttér, csak ajándék, nem allandó dolog mi :D Na persze :D Nem áraz túl U.S.A-ban de ez nem U.S.A. :D

(#16) FefeeX :

Főleg, ha céges notebook-nak használod, mert aztán az apple nagyon ott van, kb mint malac az űrben, ja hogy a Windows alkalmas erre. Meg ha mondjuk a programkínálatot, elterjedséget, supportot, hozzáértők számát, meg az oprendszer program támogatását nézed pláne a MacOSX van előnyban. Na persze, és akkor gondolom, most én leszek a troll, mert nem bólogatok Apple falva lakóinak.
Egyelőre mintha 90% felett windows futna a gépeken vagy tévednék.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#33) Daywalker válasza i are robot (#31) üzenetére


Daywalker
addikt

Arról nem is beszélve, hogy maga a gép az USA-ban már fut egy ideje, tehát nem tegnap jött ki a gyárból.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#34) FefeeX válasza i are robot (#31) üzenetére


FefeeX
veterán

onnan írtam a specifikációkat :)
"ultrabook irányadó specifikációi, mint az unibody külső, radikális tömeg és méretcsökkentés további pénzt vesz ki a gyártók zsebéből"
Amúgy én speciel jobban örülnék a HD3000-nél valami ütőképesebb, akár integrált VGA-nak... Mondjuk egy Llano-nak, ami kb soha nem lesz apple gépben... Na ezzel lehetne előnyt szerezni szerintem.

Integra: #35 érdekes, nekem kifejezetten bejön a szigetes billentyűzet... :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Integra


Integra
titán

felnyitom, meglátom azt a klavit és ennyi volt a pavlovi reflexnek.... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) alamuszi válasza FefeeX (#28) üzenetére


alamuszi
senior tag

Nekem nem mutatsz olyan Apple tulajt, aki nem azzal jön, hogy Kalkuttában vett egy apple terméket, és azt ne cserélték volna ki Fokvárosban, persze, azért régebben olvasgattad a homárt, sztem nem sokminden változott az APR-ek hozzáállásán. Ma sem. Szóval nem gondolom, hogy annyira jó supportja lenne mind itt a fórumon előadják. És tudom, ha akarom nem hiszem. És nem is.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#37) audi100td válasza Integra (#35) üzenetére


audi100td
nagyúr

hát kb, meg szerintem ronda is, de ez ízlés kérdése

amúgy nem értem a konklúzióban leírtak alapján hogy lehet ez ajánlott?? főleg 370e Ft-ért

(#38) cucka


cucka
addikt

Nekem nagyon tetszik a gép, de ennyi pénzért képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem képesek normális touchpad-el és nem horpadós billentyűzettel szerelni. Igazából nincs túl sok racionális érv amellett, hogy valaki ezt vegye mondjuk egy Mac Air helyett.

(#39) Champipi


Champipi
senior tag

"de vannak hibái, mint minden terméknek" :F

A MacbookAir-nek milyen ismert hibája van? Én nem tudok egyről sem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) FefeeX válasza alamuszi (#36) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem kicserélték a telóm. Papírom is volt róla, míg el nem adtam. Kaptam egy újat. Ami valószínűleg refurbished, de mégis teljesen nullperces, kinézetre origi, csomagolt volt. Plusz év garanciával. Szerencsére mással még nem volt bajom, minden esetre a hazai disztribútorok nem a legbarátságosabbak, pl ha amcsiból rendelsz ipadot, itthon nem tudod gariztatni, érdekesmód Ausztriában ugyanez minden probléma nélkül megy állítólag. Ezt nem tudom, hisz szerencsére még nem volt problémám, de ha lesz, az ipadom pl oda viszem, mert amcsiból van. (a környezetemben nem jellemző amúgy az almás termékek meghibásodása, mondjuk én is nagyot néztem, mikor fél év után megjelent egy pixelhiba, eddigi ismereteim szerint ez szinte lehetetlen)

Champipi: a 11"-ban nincs SD slot. Ennyi pénzért nincs benn IPS panel minimum. Csak 2 USB van rajta, ráadásul, nem is 3.0-ás. És nincs rajt VGA kimenet, se HDMI, se s-video, csak a saját minidisplay a korábbiakon, az újabbakon meg thunderbolt.

[ Szerkesztve ]

(#41) Champipi


Champipi
senior tag

A cikk kapcsán még meg kell említeni egy fontos világjelenséget: az Applnek volt egy valag pénze amivel előre lefoglalta az alkatrészgyártók kapacitásait, ráadásul mivel előre fizettek, nagy mennyiséget, így még szuper olcsón is kapták az alkatrészeket.

Régen ugyebár az Appl volt a drága, de mivel a fenti módszerrel leblokkolták a konkurrensek előtt a hozzáférést a jó kis alaktrészekhez, ezért ma senki, még a samsung se tud olcsóbban olyan terméket miapca hozni mint a MekkBuk Eer.

Ezért az Intel egy külön ösztndíjat hozott létre a szerencsétlen többi gyártónak, ha azok egy kicsit megerőltetik magukat és megpróbálnak MekkBuk Eer konkurrens termékekkel a piacra jönni.

Ennek a jelenségnek a gyermeke ez a nótbuk.

(#42) T_Stark válasza Champipi (#41) üzenetére


T_Stark
őstag

A fényes műanyagot cseréljük mattra, az árat osszuk el kettővel, és máris tökéletes :D

(#43) Integra válasza Champipi (#39) üzenetére


Integra
titán

mondjuk az ipari hulladék billentyűzet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Tetszetős darab, akármikor elfogadnám. Az ára meg igazán nem számít srácok úgysem tudjuk kifizetni. :DDD

(#45) McCoy20


McCoy20
tag

kb mókusvakítás felsőiskolája....nemhogy 370-et de még 270et se ér szvsz :W

(#46) alamuszi válasza Champipi (#41) üzenetére


alamuszi
senior tag

Vegyük azonnal a tökür kijelzőt, milyen jó is az, mikor picit süt a nap, és már nem látsz semmit a kijelzőn, igaz, ha nincs bekapcsolva jó tükörnek is, de nálam ez hátrány, nem pedig előny. Vagy nézzük, az alaphelyzetben az alkatrész árakat, a bővíthetőséget, mennyire olcsók az APR-ek. Inkább legyen TN panel mint tükör, ami gyakorlatilag adott körülmények között használhatatlan.
Szóval lehet az AIR-t dicsőíteni U.S.A. ban én is az AIR-e mondanám, hogy mennyire jó, de Magyarországon nem.

Meg ma is drága, a meglévő szolgáltatások mellett Magyarországon.

(#45) McCoy20

Mintahogy egyik ilyen jellegű termék sem. Az AIR-t is beelértve.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#47) FefeeX válasza alamuszi (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Haha, 460ba, jah :D Ha plazmatévét meg helikoptert is számolsz rá, egyből 50 milkába kerül, és még mindig sz@r marad, legalábbis az analógiád szerint... A garanciális feltételeiddel :D
Képzeld, 90 napos azonnali telefonos rendelkezésreállási garanciát kapsz az almánál. Ha nem tudod, melyik gombbal kell bezárni a programot (az írásod szerint könnyen belefuthatsz ebbe), felhívod az Apple-t és megmondják, hogy Kérem nyomja meg a bal felső sarokban a piros gombot. Oppá. Tényleg ratyi ez a támogatás...

Céges notinak használod... Parallel. Ennyi. Ami nem fut natívan, az fut így, ráadásul gyorsabban, mint win alatt (haver egy Lenovo T410-et cserélt le egy tavalyi Air 13"-ra, és ő mondta. Pedig ő minden volt eddig, csak nem alma fan -- plusz info gyk. core i5ről vissza C2D 1,8ghz), a program támogatáson elég nagyokat kamilláznál azt hiszem, érdekesmód amiket én használok, majdnem minden natívban megy a Lion alatt. Programkínálat... Komoly fotósokról, videósokról hallottál? :) Elterjedtség egy dolog, a support megoldott, ahogy már írtam, az meg hogy nem értesz hozzá... Azért a MacOS botegyszerű egy windows-hoz képest. Felhasználói szinten legalábbis.

(#48) Alchemist


Alchemist
addikt

Jellemzően marketinges találmány, szórjuk ki drágán a sznoboknak a minimalista lapostepsiket.
Ennyit szerintem nem ér a könnyített hordozhatóság...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#49) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Enyniért legalább IPS panellal szerelték volna, amúgy nagyon szép, de az ára...

(#50) alamuszi válasza FefeeX (#47) üzenetére


alamuszi
senior tag

Aha:

13" Air: [link]
+ 2 év gari: [link]

Ja hogy az apple gyakorlatilag kifizetteti veled a komplett főalkatrész árat, jótállás bővítás néven, ez aztán a korrekt üzleti hozzáállás, mennyi is ez így.

Keveset is írtam igazad van :D

"Képzeld, 90 napos azonnali telefonos rendelkezésreállási garanciát kapsz az almánál. Ha nem tudod, melyik gombbal kell bezárni a programot (az írásod szerint könnyen belefuthatsz ebbe), felhívod az Apple-t és megmondják, hogy Kérem nyomja meg a bal felső sarokban a piros gombot. Oppá. Tényleg ratyi ez a támogatás..."

Ja Windows-hoz nem kell mert ismerik, hopp, mekkora gáz mi? :D

"Céges notinak használod... Parallel. Ennyi. Ami nem fut natívan, az fut így, ráadásul gyorsabban, mint win alatt (haver egy Lenovo T410-et cserélt le egy tavalyi Air 13"-ra, és ő mondta.

Képzeld én jártam holdon 69-ben, és 78-ban születtem, ezt meg én mondtam, de nem akárhogy, hanem én voltam Amstrong ruhájában komolyan, ezt meg én mondtam.

"Pedig ő minden volt eddig, csak nem alma fan -- plusz info gyk. core i5ről vissza C2D 1,8ghz), a program támogatáson elég nagyokat kamilláznál azt hiszem, érdekesmód amiket én használok, majdnem minden natívban megy a Lion alatt.""

Igen mik ezek felsorolnád?

"Programkínálat... Komoly fotósokról, videósokról hallottál? :) Elterjedtség egy dolog, a support megoldott, ahogy már írtam, az meg hogy nem értesz hozzá... Azért a MacOS botegyszerű egy windows-hoz képest. Felhasználói szinten legalábbis."

Hát persze. Ezt is ismerem nekem Ne de tuti lesznek akik vevők az igére :D

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.