Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViSAS


ViSAS
senior tag

Kíváncsian várom. :) Már most vannak önvezető mini-buszok a város peremén (Fornebu), de jelenleg elég kicsi területet fednek le. Lényegében csak irodaházak között megy, de rendes közúton.

(#2) emelhu


emelhu
aktív tag

Érdekes, arrafelé nem visszafelé haladnak az időben.

(#3) VágniValó


VágniValó
addikt

Én olyat akarok ami még a cikkben említett 6 helyet csak CSOK-os párokat szállít egyik kisvárosi stadiontól a másikhoz át (tök más megyébe). Na jó, beérem azzal is, ha nyáron a BKV-nál bekapcsolják a légkondit :(

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#4) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...a robotizált járműveknek, melyek sebességét 12 km/h-ban, kapacitásukat pedig hat főben korlátozzák...."

Még nyugdíjas járatnak is lassú. Torlódásban imádni fogják ezeket a buszokat. Leginkább akkor, ha a beállt autósor, már oszlóban van.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) macilaci78 válasza Hieronymus (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Osloban lesz, nyugi. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Hír: Maguktól mennek Osló buszai
Hír bővebben: Nem maguktól mennek Osló buszai

(#7) Hieronymus válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem voltam egyértelmű. A dugó eleje van már oszlóban, a busz mögötti sorvég maradt még Oslóban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) btprg


btprg
senior tag

Nem igazán értem ezt a hírt. Jelen pillanatban tudomásom szerint nem létezik városi forgalomban is életképes önvezető jármű, ezek mit variálnak most tulajdonképpen a buszokkal? :F

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#9) Feketelaszlo válasza btprg (#8) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem variálnak semmit - a cikk tárgyát képező buszok nem életképesek városi forgalomban, a beillesztett kép a VDL csuklósról teljesen félrevezető, olyan kísérleti járművekről van szó, mint a Navya Arma vagy a Local Motors Olli, amiket már több tucat városban üzemeltetnek világszerte - főként parkokban, repülőtereken vagy sétányokon futnak.

Ilyenek:

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bingó, 50 pakisztáni család mehet segélyért sorbaállni.

Aztán ha kiderül, hogy a dugóban 10x gyorsabban haladt a paki sofőr, akkor közkívánatra visszaveszik őket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) hallador válasza t72killer (#10) üzenetére


hallador
addikt

Ja mert ha átvágnak minden taxi úton, meg az áporodott 80-as években kell élned, funkcionális analfabéták között. Bingó mennyivel faszább, ha ott vernek át ahol lehet.... Mert a véredben van... A képmutatás mellett, mert az meg nemzeti sport, a leszarom tabletta mellett... Ja bocs ez hungarisztán.... , nem Oslo...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) arnyekxxx válasza hallador (#11) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Komolyan nem irigylem az életed ha neked minden ennyire szar.

(#13) hallador válasza arnyekxxx (#12) üzenetére


hallador
addikt

Szar volt! Szerencsére már nem Európa leglustább és egyik legbunkóbb cserébe legalább még a legképmutatóbb országában élek. Csak nehezen viselem, ha a hithű Magyarország a világ csakrájának egyik móriczkája majd jól megmondja mi van bárhol a világon, miközben a saját nemzete a 80-as években él, a 80-as évek gulyás szocializmus felfogásban is... A magyaros mindent ellopunk, mindenkit feljelentünk, nekünk ingyen jár, mert mi dolgozunk a legtöbbet a világon.. bla bla bla bla orbanisztán hungarisztán stílusban....

Ilyenkor mindig megszólal bennem, hogy mi a szöszre olyan nagyképű, kioktató, képmutatóak, Miközben éppen megy Közép-Ázsia legszebben működő mű diktatúrái közé...

Bezzeg a hanyatló nyugat, a sok paki-val, meg dolgozó emberrel.... Nem dolgozgató, hanem dolgozó emberrel....Hol vannak ezek a magyar felfogáshoz...

Na én meg téged irigyellek, hogy ez szerintetek OK....

-----------------

Én örülök, hogy OSLO-ban már ilyen mini buszok járnak, sőt ha minden jól megy ott is lakom legalább fél évet.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) Viktor77 válasza hallador (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Akárhova is mentél, a magyar mentalitást vitted magaddal, megnyugodhatsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) btprg válasza hallador (#13) üzenetére


btprg
senior tag

Soha nem értettem, hogy mi vezet valakit arra, hogy a saját népét meg fajtáját fikázza. És valami hatalmas szellemi magaslatokról letekint a birkamagyarra: jajj, ti szerencsétlen férgek, dagonyáztok a posványban, ahelyett hogy a csodálatos hallador példáját követve ti is szintet léptetek volna és elhúztatok volna a mások által megteremtett jólétbe... :P

Csak szólok, hogy ugyan tényleg vannak fantasztikus munkamorállal meg tehetséggel rendelkező népek*, de a nyugat inkább azért lett akkora "ász", mert végtelen erőforrást szipkáztak ki a gyarmatbirodalmaikból, és nem volt náluk szocializmus.

Menj a fenébe, te senkiházi, az aktuális random országod fórumaira osztani az észt!

*pl. a németek, akik két vesztes világháború után is felálltak és mindig újra a legjobbak lettek

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#16) arnyekxxx válasza hallador (#13) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azt nem értem, ha ennyire rühelled ezt a szar országot és a szar lakosait és már el is evett innen a fene akkor miért ITT rontod a levegőt nap mint nap ahelyett, hogy boldogan élnél a bezzegjóföldön a bezzegjóemberek között bezzegbeszélgetésekben maximalizálva a bezzegjóságot.

(#17) hallador válasza btprg (#15) üzenetére


hallador
addikt

-

(#16) arnyekxxx

-

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) hallador válasza arnyekxxx (#16) üzenetére


hallador
addikt

miért ITT rontod a levegőt nap mint nap ahelyett,

Azért ugye nem Te akarod megmondani bárkinek is, hogy hol és mit csináljon? A házmesterek virágoznak ugye?

Azt nem értem, ha ennyire rühelled ezt a szar országot és a szar lakosait és már el is evett innen a fene

Magyarország gyönyörű hely, és nagyszerű hely is lehetne, ha nem a fenti mondat uralkodna arra felé...

Nem "bezzeg", hanem működik... Nagy különbség....

Csak szólok, hogy ugyan tényleg vannak fantasztikus munkamorállal meg tehetséggel rendelkező népek*, de a nyugat inkább azért lett akkora "ász", mert végtelen erőforrást szipkáztak ki a gyarmatbirodalmaikból,

Mondjuk a Finnek, a Svédek, Norvégok, a Németek, vagy épp a Dánok, Észak-Írek közül melyikre igaz amit itt állítasz?

Csak szólok féligazságokkal nem lehet boldogulni, max arra felé....

(#15) btprg

Soha nem értettem, hogy mi vezet valakit arra, hogy a saját népét meg fajtáját fikázza.

Tehát ha Te mondjuk akárkire is elmondasz úgy bármit, hogy azt sem tudod mi a helyzet valójában vele, akkor az rendben van, ha leírod a valóságot, akkor az fikázás? Mire is ez a nagy öntudat?

Hmmm.... Na én meg ezt nem értem....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.