Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Urby66


Urby66
aktív tag

Az eredeti Alcatel LinkZone-al is voltak ezek a hibák?
Amúgy itt minden gyanús, szóval én a helyedben részekre szedném a problémát, és úgy keresném a hibát.
Elsőként mi az amit ígérnek? Ha a torrent és a VPN korlátozva van akkor lehet az okozza a baj, lehet meg kellene próbálj ezek nélkül csak a sima netet (pl. a sulihoz fontos dolgokat)
Azután egy felhasználóval is van hiba ha más nem csatlakozik, vagy csak akkor ha több user van? (enged több usert a szolgáltató egyáltalán?)
Ha a hibát megbízhatóan lehet reprodukálni célszerű a kártyát másik eszközbe átrakni és úgy megpróbálni előidézni a hibát. Ezzel a módszerrel könnyebb kitalálni, hogy a router rossz vagy máshol van a baj.

Egy ilyen hibánál célszerű mindig a lehető legcsupaszabb beállítással kezdeni és úgy nézni a hibát, hogy a többi tényező hatása minimális legyen.

(#2) magmakocka válasza Urby66 (#1) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

LinkZone eszközben is problémázgatott. Lekapcsolt és a weblapokra 404-s hibát dobott.

Próbáltam már torrent és minden egyéb mást is offolni, mellette a VPN-t lekapcsolni, de akkor is elment az internet...
Egy felhasználó esetében is megjelent a hiba. Amikor az anyám filmet nézett a TV-n, youtube-n akkor megakadt a net. Több felhasználónál is ez a helyzet. Tudtommal nincsen korlátozás arra, hogy ne lehetne hotspotként használni.
Telefon esetében is előjött a hiba. Galaxy A40-ben is előjött ez a jelenség, amikor megosztottam a netet.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#3) Urby66 válasza magmakocka (#2) üzenetére


Urby66
aktív tag

Ezek alapján a kártya viszi magával a hibát, bármilyen eszközön, és környezetben is ugyanaz a baj.
Mivel a SIM is cserélve lett az nem lehet a hiba.
Az eszközt máshol használva is csinálja? Ha pl. nem otthon vagy, hanem egy másik városban?

(#4) magmakocka válasza Urby66 (#3) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Másik városba? Ez sajnos nem nagyon kivitelezhető, leginkább a digitális oktatás miatt.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#5) UnA


UnA
Korrektor

Nem tudom. hogy segít-e neked, de nekem is voltak furcsa kalandjaim egy Asus routerrel (AC68U), pedig ez elvileg egy komolyabb szintű eszköz.

A lényeg az, hogy nálunk elég sok eszköz van rajta (2 Ubuntu, 1-2 Windows, többféle mobil), és ha nálam az Ubuntu egyszerre használta a wifit és a vonalas hálózatot, akkor időnként meghalt a net a lakásban. Hogy pontosabb legyek, a telekomos modemen nem volt probléma, és a router sem mutatott problémát, de a kapcsolatok lehaltak. Pontosan nem volt erőm végigtesztelni, hogy hol lehet a probléma, de egyszerűen kikapcsoltam a párhuzamos elérést a laptopon, azóta nincs gond...

(#6) magmakocka válasza UnA (#5) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

A számítógépemen levan tiltva a hálózati kábeles kapcsolat. Mivel szinte csak a wifi-s eszközt használom évek óta, problémamentesen. (AC-1200, NETIS WF2190-t)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#7) UnA válasza magmakocka (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

A sztorit azért írtam le, mert néha egyáltalán nem magától értetődő, hogy mi lehet a hiba oka - nem biztos, hogy nálad is hasonló, de vannak trükkös problémák néha. Láttam már olyat is, hogy akár az IPv6 is meg tudta zavarni az otthoni hálózatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.