Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Wow, nem is tudtam, hogy már a kamerákat is "jailbreakelik".

Lehet tudni valami gyakorlati hasznát a rendszernek (aki már használt ilyet), továbbá hogyan hat ez a módosítás a garanciára vajon:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) zorrokalap válasza kleinguru (#1) üzenetére


zorrokalap
tag

Gugli a baratod: http://www.magiclantern.fm/

A szoftveres limitaciokat "javitja" pl az intervalometert mindbe be lehetne epiteni szoftveresen nincs benne semmi extra, ezzel bekerul(azert nem rakjak be hogy vegyel extra kutyut vagy nagyobb mondellt). 5D-nel nem tudom mi az elonye de a low-end gepeknel pl ez.

U.i.: Nekem Nikon van szoval nincs gyakorlati tapasztalatom vele, de elegge fajt amikor megtudtam hogy van ilyen es nem Canonom van :)

(#3) nkmedve válasza kleinguru (#1) üzenetére


nkmedve
őstag

Egy halom Canon DSLR-hez létezik, kezdve a belépő gépektől (talán EOS 500D-től felfele van majdnem mindenre), a gyakorlati haszna változó:
- extra információkat tudsz kirakni a kijelzőre
- megváltoztatni a kezelőszervek szerepét
- beépitett intervalométer, bulb időzitő
- új bracketing módok
- motion detection, trap focus (akkor fényképez amikor valami megmozdul vagy fókuszba kerül)
- Dual-ISO (egy expoziciós, váltott soros RAW HDR, mozgó tárgyaknál nagyon hasznos tud lenni)
- RAW video
- scriptek (egyszerűbb programok, amiket bárki fejleszthet és felrakhat a kamerára)

Én részemről nagyjából csak a Dual ISO-t és az intervalométert használom.

(#2) zorrokalap Annyira nagy értelmét én se látom az 5D szériánál, abban már sok mindent benne van abból amit az ML tud. A 6D-ben viszont már nagyon hasznos, mivel az szoftveresen erősen butitott.

[ Szerkesztve ]

(#4) Tian66


Tian66
senior tag

Nikonra van ilyesmi?

(#5) copass válasza nkmedve (#3) üzenetére


copass
veterán

5dm2-nél eléggé sokat számít az ML. gyárilag alig van valami az 5dm2-őn, butább mint egy 1100D. pl nincs auto iso limit!:D
nagyon sok hasznos funkciót lehet mellérakni ML-el:
pölö: exponálás után kép előnézetnél histogramot rárakja ettr-t is akár, 1:1 nagyítás gombnyomásra gyorsan, gyorstörlés, rekesz+zárseb+iso presetek amik között gombnyomásra vált A/B között,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6) yolan válasza Tian66 (#4) üzenetére


yolan
őstag

Nikonra a Nikon Hacker csapat fejleszt egyedi fw-t. En D5100-on használok ilyet. Amit pluszba beleraktam az 1080p 30fps 54mbps (ezt meg vissza tudja játszani kameran belül, a 64mbps mar sok, 3rd party battery, videofajl hossz limit kiterjesztes, jpeq, nef lossless. Asztrofotohoz is vannak extrak, érdemes utanaolvasni.
https://nikonhacker.com/wiki/Main_Page

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#7) Tian66 válasza yolan (#6) üzenetére


Tian66
senior tag

Köszi. D7200ra van értelme feltenni?
Azért rá is fogok nézni de majd csak otthonról.

[ Szerkesztve ]

(#8) zorrokalap válasza yolan (#6) üzenetére


zorrokalap
tag

Hat ha jol latom no love for D3300 :'(

(#9) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

A kódvisszafejtéssel (reverse engineering) útján tevékenykedő csapatnak most már szabad az útja

Ez így nem túl magyaros.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#10) Bundyta válasza nkmedve (#3) üzenetére


Bundyta
tag

És a legfontosabb, h az EU-ba szállított modelleknél talán feloldják a 29:59p-s időkorlátot, h annyit videózhasson az ember egyhuzamban, amennyit akar.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#11) copass válasza Bundyta (#10) üzenetére


copass
veterán

hol van ez leírva? adózással mi lesz? mert akkor ugye videókamerának fog számítani...
egyébként a magic lantern leghasznosabb funkciója az "auto restart video" amivel eddig is nagyon jól elvolt mindenki aki vdieózni akart!:D bekapcsolom, leteszem, ez meg veszi.a pici ugrást amikor újraindul a felvétel azt átlagfelhasználó nem veszi észre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.