Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát én ugyan nem voltam még Horvátországban, Görögországban annál inkább. Stavros városában voltunk 10 napot és el kell mondjam neked príma a hely. Thessalonikitől nincs messze és közvetlenül a tengerparton helyezkedik el. Ami a legjobb hogy nagyon sok a magyar turista sőt én találkoztam olyan eladóval aki beszélte is a nyelvünket. Bónuszként olcsó a város. Szóval én csak ajánlani tudom :)

up.: annyit még elfelejtettem ha esetleg, netalántán egyszer az életben eljutsz ide, ne csodálkozz azon hogy mennyi kutya van az utcán :D :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#2) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Nem tudom, hogy most mi a helyzet a görögöknél gazdaságilag, de ha ezt nem veszem figyelembe akkor tuti, hogy görög!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

+1 szavazat Görögországra. Korfu szigete nekünk nagyon bejött. :K

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#4) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Fénykard! :D
Szerintem is Görögország!

Mentalita'

(#5) darál0w


darál0w
Jómunkásember

horvátoknál tul kavicsos a tengerpart....Görög +1 :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) keIdor


keIdor
titán

Nekem igazából mindkettő tetszett, a táj gyönyörű tud lenni mindkét országban.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én voltam mindkét helyen. Az Adria kékebb :)

(#8) danih


danih
addikt

Horvátország olcsóbb, és infrastrukturálisan rohamosan fejlődik, idén egész jó volt. De mint házigazdák, a görögök egyértelműen jobbak!

(#9) tkazmer


tkazmer
addikt

görög szigetvilág, ez egyértelmű:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) MaciG


MaciG
addikt

Köszönöm az eddig észrevételeket.

Az igaz, hogy a horvátoknál hatalmas tömegnyomor szokott lenni?

BANZAII

(#11) potyautas válasza MaciG (#10) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy van olyan hely, de nagyon hosszú az a tengerpart.

(#12) danih válasza MaciG (#10) üzenetére


danih
addikt

Mi voltunk nem egy helyen idén, és mindenhol nagyon sokan voltak. Egyszer nem is hittem a szememnek, egy négyzetméter nem volt szabad a parton.
Egyébként a csóró németek, osztrákok és olaszok járnak oda főként rajtunk kívül.

(#13) keIdor válasza danih (#12) üzenetére


keIdor
titán

Csehek meg lengyelek is vannak, sőt franciák is, szóval szokott lenni tömegnyomor, bár 2009-ben voltam Horvátországban utoljára, Makarskán, ott egész jó volt, főleg a nudi. :DDD Annyira nem volt tömeg.
Görögországban utoljára 2006-ban voltam, Santorini, kb. ugyanolyan tömeg volt. Tűrhető mindkettő bőven.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) callmeakos válasza keIdor (#13) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én 4 éve voltam Stavrosban október elején. Olyan kevesen voltak hogy szinte kongott a tengerpart az ürességtől :D

All→M8

(#15) Goose-T


Goose-T
veterán

Egyértelműen Görögország! Idén Krétán voltunk, tavaly Sartiban, mindkét hely nagyon meggyőzött. Tulajdonképpen azért mentünk idén is a görögökhöz, mert a tavalyi nyaralás során nagyon meggyőzött minket a hely. Kréta pedig különösen szép, és tutira olyan éghajlat van ott, amilyen Horvátországban sosem lesz. Be akartam rakni egy képet, ami Chrissi szigetén készült, hogy ott milyen szép a tenger, de vacakol a fórum, nem engedi feltölteni a képet, mindenre azt írja ki, hogy A megadott kép nem megfelelő (max. 1920x1200 px, 1 MB; GIF/JPG/PNG), bármekkorára is kicsinyítem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16) Huma


Huma
addikt

Természetesen Görögország. Horvátban már kétszer voltam. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) Goose-T válasza Goose-T (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Feltöltöttem Flickr-re, itt van. Ilyen szép tenger biztos nincs Horvátországban. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) Huma válasza Goose-T (#17) üzenetére


Huma
addikt

Én egyszer körbeutaztam Horvátországot és kb nagyítóval kellett keresni a homokos tengerpartot. Az egész ország egy rakás szikla és kőtörmelék. A tengerpart is.
Én igazából nem ajánlanám senkinek. Pedig én szeretem a hegyeket, de itt olyan jellegtelenek és rondák, hogy még miattuk sem érdemes meglátogatni. Olyanok mint egy-egy sitthalom.
Persze azért vannak szép helyek ott is. Pl a Plitvicei tavak. Életemben nem voltam olyan gyönyörű és lenyűgöző helyen. Ha valaki már arra vetemedik, hogy horvátba menjen akkor szentségtörés kihagyni. [link]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) keIdor válasza Goose-T (#15) üzenetére


keIdor
titán

Ne vegyél rá mérget, a klímaváltozás miatt az igazi mediterrán éghajlat folyamatosan nyomul északnak.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) keIdor válasza Goose-T (#17) üzenetére


keIdor
titán

Szép, 13 éve voltam a Meteorákban, az a baj már nagyon homályos az egész, rendes kép sincs, mert még nem volt digitális fényképező akkoriban... egyszer vissza kell menni.
Most tavasszal mondjuk Belgiumba és Hollandiába megyünk majd bulizni egy hétig elleszünk, nyáron viszont tengerpartot kell választani... csak legyen szabi.

Bocsi a szerkesztés elmulasztása miatt.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) Goose-T válasza keIdor (#19) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor elmondanám, hogy a linkelt fotó helyszínén észak-afrikai éghajlat van. ;)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22) keIdor válasza Goose-T (#21) üzenetére


keIdor
titán

Tudtommal ugyanaz, nem? Észak Marokkó, Algéria és Tunézia is tudtommal mediterrán, délebbre már sivatagi. Olyan, hogy észak-afrikai éghajlat nincs, mármint ilyen néven szerintem nem, sose hallottam ilyenről.

Horvátország nagyrésze tudtommal meg nedves kontinentális, erős mediterrán hatással. Dubrovnik környéke meg mediterrán.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23) Goose-T válasza keIdor (#22) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt azt írják, hogy nem ugyanaz, az idegenvezető is külön kiemelte, hogy Kréta déli partján más éghajlat van, mint az északin.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24) keIdor válasza Goose-T (#23) üzenetére


keIdor
titán

Jó vagyok földrajzból, de úgy látszik 10 év után lenne mit feleleveníteni. De lehet ezt mi még nem így tanultuk, fene tudja már, régen volt.

Tudtommal Kréta 20-70km széles, ennyit számítana ez a pár km? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) baluka26


baluka26
veterán

Én Korculán voltam Horvátországban, ott homokos a tengerpart, jó is volt nagyon :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#26) Goose-T válasza keIdor (#24) üzenetére


Goose-T
veterán

A hegyvonulatok eléggé elszeparálják a sziget két oldalát, azért lehet a nagy különbség. Azt mondták, hogy a déli parton a csúcshőmérséklet 3-4 fokkal is több lehet, mint az északin.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27) feka007


feka007
nagyúr

Hát Horvátország közelebb van, el lehet menni kocsival, vonattal, szerintem Dalmácia meg Isztria felveszi a versenyt simán a görög szigetekkel, meg ugye ott is van nem egy sziget azért. :D Barátságosabb, ismerősebb is nekünk szerintem innen. Lesz annyi cashem, akkor sztem én egy horvát nyaralóra fogok beruházni.
Persze lehet, hogy görögország gazdagabb (mert telepumpálta őket az EU pénzzel) és ezért van amiben szebb, de mondjuk most nem éppen a legmenőbb hely.

[ Szerkesztve ]

(#28) keIdor válasza feka007 (#27) üzenetére


keIdor
titán

Görögbe is el lehet indulni kocsival, csak Macedónia húzós... :D meg szerintem Szerbia se egy leányálom. Az a baj nagyon megdrágult Horvátország az elmúlt pár évben. Lassan a francia Riviéra kategória lesz a ház ott árban.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) potyautas válasza keIdor (#28) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én hajdanán Románia-Bulgária útvonalon mentem. Az ma már unió

(#30) keIdor válasza potyautas (#29) üzenetére


keIdor
titán

Kelet-Görögországnak végül is lehet arra menni persze. Bár míg az általad említett országok nem tagjai a Schengennek, addig majdnem mindegy.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) gaborbol


gaborbol
őstag

Horvatba 3-4 szer voltam, gorogbe egyszer Sarti-ba. Minket helynek megvan a maga szepsege-elonye, en gorogot valasztanam annyira bejott.

[ Szerkesztve ]

(#32) MaciG válasza potyautas (#29) üzenetére


MaciG
addikt

Mióta már pályán tudsz végig menni Görögországba, így nem éri meg Bulgária felé menni, mert macerásabb, meg lassabb is.

(#28) Keldor papa: Árakat nézve elő, és -utószezonban érdemes menni Görögországba, mert ott még szeptember vége fele is nagyon jó idő van, bár azt nem tudom a horvátoknál lehet-e még nyaralni ekkor.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#33) potyautas válasza MaciG (#32) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Igazad lehet, bár maga az út nagyobb kaland, mint a pancsikálás.

(#34) tildy válasza darál0w (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Hala egnek, hogy az, en nagyon nem komalom a homokos tengerpartot. Eddig ahol voltam es netan homokos volt a tengerpart, ott sokkal rosszabb snorkel lehetosegek voltak. Ugyhogy en inkabba sziklas partra voksolok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) darál0w válasza tildy (#34) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

embere válogatja, de a többség inkább a homokra szavaz, ha tengerpart :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36) callmeakos válasza MaciG (#32) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez bizony igaz
Sőt Görögben még októberben is strandidő van

All→M8

(#37) tildy válasza darál0w (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk fugghet az aktiv meg a passziv kikapcsolodastol is. bulgariaban homokra nem volt panasz, ellenben a tengerben semmit nem lehetett latni, szabadtudosre alkalmatlan volt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Huma válasza tildy (#37) üzenetére


Huma
addikt

Horvátországban mikor bementem a tengerbe az első tíz percben beletérdeltem egy tengerisünbe. A sziklafalon pihizett mikor nyomattam neki egy Van Damme térdest. :D

Ráadásul olyan sziklák voltak mindenhol a parton hogy csak papucsban lehetett rajta mászkálni. Lyukacsosak és borotvaélesek a lyukak pereme.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39) potyautas válasza Huma (#38) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nekem is volt hasonló élményem. Varrótűvel piszkálta két asszony a lábujjaimból a tüskét, aztán meg a vízben apró férgek rácuppantak a sebekre. Na, de ennyi belefér. :)

(#40) ftc


ftc
nagyúr

Én még Montenegróra is szavaznék :D

(#41) tildy válasza Huma (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Szinte mindig bekalabbal mentem Horvatorszagban a vizbe, igy nem ereztem:) Igen, problakoztam igy Bulgariaban is, mondom hatha lesz valami a viz alatt. Semmi, semmi, egyszercsak egy meduza allt elottem. De azon kivul a viz a homoktol felkavarodva, semmit sem latni.

Tenyleg fugg attol, ki mit szeret ,vagy mire vagyik , en az elovilagot szeretem lesni, (szabadtudosen) merulgetni , stb.

PErsze ha strandolni akarok, en is homokos mellett teszem le a voksom, bar mint irtam bulgariaban hianyzott, hogy nem tudtam merulni, mert semmi latnivalo nem volt a vizben.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) darál0w válasza tildy (#37) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az igaz...de aki buvérkodni menne, az biztos olyan bejegyzést írna, hogy buvérkodásra melyik a jobb hely :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#43) Huma válasza tildy (#41) üzenetére


Huma
addikt

Én nem sok élőlényt láttam a tengerben. Néha egy-egy halat, kb két tengericsillagot és egy tonna tengerisünt. Meg asszem tengeri uborkát is láttam.
Szerintem amit a natgeo-n mutatnak annak a 95%-a CGI. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem mindkettő tetszett, bár görögöknél már több mint 10 éve voltam egy kb. két hetes körutazás keretében, horvátoknál pedig 4-5x voltam már nyaralni családdal, párommal, haverokkal. Nyilván a történelme és a látnivalók Görögország felé billenti a mérleg nyelvét.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45) tildy válasza darál0w (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez azert meg tavol all a buvarkodastol:) :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) darál0w válasza tildy (#45) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor képzeld a buvárkodást idézőjelek közé :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#47) MaciG válasza darál0w (#42) üzenetére


MaciG
addikt

Nem feltétlen igen, mert én pl. imádok úgy "búvárkodni" (Snorkerezni) ahogy tildy írja, és azt a homokos tengerparton valóban nem nagyon lehet, mert a vízi élőlények jelentős része amiket ilyenkor látni lehet az a nyugodt vizű, sziklás partokat kedveli, de ilyen van Görögországban is.

Bár összehasonlításképp nem tudom, hogy a görögöknél vagy a horvátoknál lehet-e több élőlényt látni a víz alatt. Aki próbálta már mind2 helyen, megírhatná. :)

BANZAII

(#48) Huma válasza MaciG (#47) üzenetére


Huma
addikt

Én snorkeleztem Horvátban legalább 10 különböző helyen, de sehol sem láttam semmit. Kb 1 percenként elúszott egy db teljesen jellegtelen kis hal és kb 1 óránként találtam valami érdekesebbet, pl tengeri csillag.
Ezért is gondolom azt, hogy engem átvertek az ismeretterjesztő csatornák. Tök üresek a tengerek. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#49) Domxc


Domxc
senior tag

Görög +1.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#50) MaciG válasza Huma (#48) üzenetére


MaciG
addikt

hmmm. Én eddig személyesen csak Sartin jártam (többi helyről rengeteget olvastam, élménybeszámolók, képek, fórumok, stb.), de ott a sziklás résznél volt rengeteg különféle színű és méretű kisebb hal, rákok a kagylókban, sok tengerisün, de csillagot én nem láttam sajna.

BANZAII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.