Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) ΞΔGLΞ válasza Apollyon (#36) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem ne is mond (írd), mert feltudnék robbanni, hogy hova süllyed még ez az ország.
Néha hazalátogatok és a szüleim a kiszabott m1-et bámulják, lényegében reggeltől estig és megvannak róla győződve, hogy amit ott elhangzik az úgy is van. Pedig premium upc előfizetés (180 valahány csatorna), meg netflix előfizetés, 4k HDR etc... jobbnál jobb értelmesebb műsorokat nézhetnék a k...va nagy 82-es tévéjükön, de nem.
Tényleg, mint valami agymosott zombie-k, sajnálom de én már beleuntam, hogy 100-ból 100 elutasítást kaptam, hogy ne azt nézzék. Ez van, az M1 maga a mindent elsöprő, azonnali pusztító fegyver a háttérben valami tkm tudja milyen hipnózissal karöltve, amely miatt drogként rámered a (nagy)többség. Vagy mittomén mi a titka az m1 "híradónak"....

--------

(#60) vásárlow

Gondolod, hogy van még remény? :)

[ Szerkesztve ]

(#62) bambano


bambano
titán

szerintem a fő probléma az, hogy ha lekapcsolják a külföldi tulajdonlást, lekapcsolják a külföldi technológia transzfert is, köznyelven fogalmazva el fog hülyülni a 4ig alatt a tsystems. amitől csökkenni fog az értéke.

fekete nap ez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63) simauser


simauser
tag

Felkészül: Magyar Telekom
Továbbá készenlétbe kerül: Deutsche Telekom

Are you threatening me, Master Jedi?

(#64) Fred23 válasza ΞΔGLΞ (#61) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kötelező csatornakiosztás, ha jól tudom (nem vagyok tévéző). Idősebbeknél különösen problémás lehet ennek az "áldásos" hatása.

(#65) Ringman válasza bambano (#62) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez sajnos nem volt szempont, csakis egy dolog, a járadékvadászat.

(#66) myckie2 válasza bambano (#62) üzenetére


myckie2
őstag

Eddig is el volt hülyülve, gondoljunk csak a BKK jegyrendszerre.

(#67) Sweet Lou 6 válasza nyunyu (#52) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én már tavaly elmenekültem, amikor a csodálatos "Átszervezés" az egész részlegünket szétszabdalta. Megnézném most azok arcát akik ott dolgoznak és végig azzal nyugtatgatták magukat, hogy "alaptalan pletyka" :DDD (igen, még 2 hete is találkoztam személyesen ilyen dolgozóval)

sweetlou6.wordpress.com

(#68) turbuczn válasza Sweet Lou 6 (#67) üzenetére


turbuczn
tag

Na és szerinted ezek az emberek most fel fogna mondani? Vagy tovább nyugtatják magukat, hogy szakmai dolgokba úgyse szól bele a tulaj?!

(#69) Gusztáv válasza myckie2 (#66) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az egy sikertörténet volt, csak rosszúl emlékszel :DD . Épp mos nyerték meg a BKV teljes IT rendszerének üzemeltetését 5 évre potom 17 milliárdért (a 4ig el felesbe, mondjuk ez így még viccesebb). Rájuk is fér a segítség 2017-ben 95 milliárdos forgalommal koszos 1,5 milliárd volt a nyereseg, szerintem idén a 10 milliárd simán meglesz, ha kicsit belehúznak.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#70) Sweet Lou 6 válasza turbuczn (#68) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Dehogy mondanak fel. Lesznek olyanok, akik felfognak, de a többség maradni fog, hiszen eddig is főleg állami projekteken dolgoztak, az ezután sem fog változni.

sweetlou6.wordpress.com

(#71) gliskard válasza bambano (#62) üzenetére


gliskard
senior tag

nem fognak elhülyülni, vagy nem ettől...

DT szinten is komoly átalakulások mennek, az új vezér Srini Gopalan rendesen átalakítja a működést. Kiszerveznek szinte minden fejlesztést T-System Indába (nem olyan régen jött létre a cég), abból az irányból nem feltétlenül jön a technológia transzfer.

[ Szerkesztve ]

(#72) akaido válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


akaido
addikt

:)
Abzug Zuckerberg.... le vele....

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#73) akaido válasza simauser (#63) üzenetére


akaido
addikt

Deutsch telekom??? :Y
T_erjed a "fertőzés"? :DD

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#74) ripla válasza csako (#55) üzenetére


ripla
őstag

Sosem használtam. :D

(#75) UnA válasza dajkopali (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

(OFF: ez egy régi bug a régi mobilos felületen)

(#76) Louro


Louro
őstag

Sokan jöttek itt is azzal, hogy T-System, T-home és a többi külön-külön cég. De mivel egy az anya, így egy-két elrontott jogosultsággal elég nagy dolgokhoz férhetnek hozzá. Profilozáshoz tökéletes szerintem.
Olyan, mint az Invitel - aminek egy részét megvette a Digi, ha jól emlékszem - és az Invitech. Ide-oda számlázgatáshoz jó.

Fejlesztések meg....Így két-három sógor cége fog versenyezni a tendereken és máris kevésbé lesz átlátszó (állítólag). De azért elég gáz - ez találó :D -, hogy egy kiscég vásárol fel egy hatalmasat.

Én felmondanék, ha ott lennék. A szerződéseimet is. Pont azért, hogy ne támogassam ezt az egész színjátékot. Vodafone és a Telenor nem rosszabbak már. Olcsó tarifát meg nem nehéz manapság találni. Rengeteg publikus flotta létezik.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#77) Z_A_P válasza gliskard (#71) üzenetére


Z_A_P
addikt

Kiszerveznek szinte minden fejlesztést T-System Indába

Te jo eg, akkor onnan most kell menekulni, most kapott vegleges leket a hajo :O

OK

(#78) nyunyu válasza Sweet Lou 6 (#67) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi huszon fős csapatunk eddig nagyjából együttmaradt, csak a 2 éve a fejünk fölé kinevezett új főnököt tavaly eggyel feljebb buktatták, aztán hozzácsaptak még 2.5 kompentenciaközpontot, így papíron már ~160 embernek dirigált, ami nagyon nem volt az ínyére.

Csoportvezetőm közben folyamatosan pályázott új projektekre, de a részlegvezetőnk nem igazán értette azokat, és nem foglalkozott ezek kilobbizásával, így pár, nekünk profilba illő MT projekt 3-4x áron külső beszállítókhoz vándorolt, akik kb. most látják először az S betűs rendszert (aminek a logikáját az elmúlt projektjeinken már sikerült alaposan kiismernünk.)

Na, részlegvezetőnk volt az első, aki májusban felmondott, még nagyobb káoszt hagyva maga után, mint amit az elmúlt 1-2 évben az ártani nem akarása miatti teszetoszaságával nem feltétlenül tudatosan okozott. :(

Így majdnem projekt nélkül maradtunk, de az ideiglenes részlegvezetőnknek éppen volt egy lepattanója, amire nem volt embere, így a csapatunk javához valamelyest konyító fele oda került, de arra a projektre még akkor sem szívesen mentem volna, ha értenék hozzá.

Mindenesetre javás kollégák is úgy látják, hogy az a projekt pár új buzzworddel fogja gazdagítani a CVjüket, ami jól jön január 1 után...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#79) nyunyu válasza Gusztáv (#69) üzenetére


nyunyu
félisten

Épp mos nyerték meg a BKV teljes IT rendszerének üzemeltetését 5 évre potom 17 milliárdért (a 4ig el felesbe, mondjuk ez így még viccesebb).

Gondolom azért kellett a TSM abba a buliba, mivel a valós idejű flottakövetéses Futár projekt minden elemét (GPSes fedélzeti egységek, nagyobb megállókba kirakott mikor jön a busz kijelzők, utazástervező app...) ő fejlesztette, szállította, üzemeltette eddig is.
Ahogy a BKK jegyautomatákat is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#80) gliskard válasza Z_A_P (#77) üzenetére


gliskard
senior tag

annyira nincs nagy baj, az itthoni back-end és front-end fejlesztést ez nem érinti (még).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.