Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Az AMD zárt meghajtójával azért vigyázzon mindenki, mert 15.04-ről frissítve, illetve a További illesztőprogramok alól telepítve csak fekete képernyőt kapni újraindítás után. Ennek ugyan egy kiadásblokkoló kritikus hibának kellene lennie, de úgy gondolták, hogy ezzel a hibával még bőven elmegy az fglrx a tárolóban. :((

<-ƘƘ->

(#2) Tutu7030 válasza Kendek (#1) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az szép. Maradok a 14.04-nél.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Unity 8-ban meg lesz mar oldva olyan urtechnologias feature hogy a nyitott app ikonja fole menve a kurzorral a nyitott ablakok felugranak es lehet koztuk valtani rendesen, vagy meg mindig a munkara tokeletesen alkalmatlan megoldas marad? Neha elgondolkodok ok csak fejlesztik a Unityt vagy hasznalni is megprobaljak?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4) Kendek válasza Cathulhu (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Unity 8 még igencsak korai fejlesztői szakaszban van, az egészet újraírják, teljesen más alapokra építve, így a kérdésedre igen nehéz most válaszolni. :U Viszont jelenleg úgy néz ki, hogy a 16.04 LTS-ben már egy választható felület lesz (az alapértelmezett az marad a 7), szóval a következő bejelentésnél visszatérhetünk rá...

<-ƘƘ->

(#5) Tutu7030 válasza Cathulhu (#3) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az unity egy borzalom (számomra). Gnome flashback-et használtam, de pár hónapja meg cinnamont.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6) hunluki


hunluki
senior tag

OMG, 11 éves :) Első linuxos kalandjaim valahol az ubuntuval kezdődtek, 7.04-től már aktívan használtam :)

Viszont az utolsó használható verzió szerintem a 9.04-es volt, utána nem tudom mit szöszöltek el vele, de iszonyat elkezdett lassulni, megbízhatatlan lenni, szóval leléptem tőlük és elkezdtem kalandozni a többi disztro irányába. Sok éves összevisszaság után a mintnél kötöttem ki, és használom ma is nagy örömmel ha linuxról van szó. Végül is félig-meddig az is ubuntu, szóval én is ünnepelek... egy kis szelet torta jöhet ide is ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) #79621120


#79621120
törölt tag

Kissé lemaradtak a LibreOffice verzíóval . Nálam a windows-on már a 5.0.2.2 (x64) van feltelepítve .

(#8) Kendek válasza #79621120 (#7) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne zavarjon, hogy pontosan ugyanaz a verzió van a 15.10 tárolójában is. :U

<-ƘƘ->

(#9) n00n válasza Kendek (#8) üzenetére


n00n
őstag

A hírre reagált, hogy ott 5.0.1 említenek, de gondolom az alap bejelentés alapján készült, mert ott is az van.

[ Szerkesztve ]

(#10) Kendek válasza n00n (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, utána megnéztem, és tényleg tévesen van jelölve a verziószáma a hírben és más helyeken is (jeleztem is). De a tárolóban ettől még frissebb van, úgy tűnik, hogy elsején került be. :)

<-ƘƘ->

(#11) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

'' ami a Wily Werewolf (ravasz vérfarkas) fejlesztői kódnevet kapta. ''

hat idiota egy kodnevet kapott, (megint, ez is.) az biztos.!.

Normalisak ?

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#12) gyulank


gyulank
addikt

Az hogy van, hogy az ubuntu.hu-n már kint van, de a http://releases.ubuntu.com/15.10/ és a http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/ oldalakon csak a tegnapi van fent?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#13) Tutu7030 válasza Dr.FantastiK (#11) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nincs ezzel semmi baj. :D Nekem pl az mplayer hibaüzenetei is tetszettek anno az uhuban. :D
"Hoppá, légy van a levesben!" meg ilyesmik. :D:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#14) Kendek válasza gyulank (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A teleptőképek tesztelése egy viszonylag hosszadalmas folyamat, addig jó amíg az előző napiakat nem kell frissíteni. Vagyis gyakorlatilag a tegnapi összeállítás már a végleges volt, de erre csak számos automatikus és manuális tesztelés után jöttek rá. Mivel nem találtak olyan kritikus problémát ami meggátolta volna a kiadást (persze talált hiba az azért van), bejelentették, hogy ez a végleges telepítő (gyakorlatilag minden változatból).

<-ƘƘ->

(#15) gyulank válasza Kendek (#14) üzenetére


gyulank
addikt

De ez már tegnaptól fent van, az ubuntu.hu-n pedig csak este tették ki, plusz kiírták, hogy még nem adták ki, csak majd 22.-én este valamikor. Erre meg a 21-eit rakták ki ma este?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#16) spammer válasza Dr.FantastiK (#11) üzenetére


spammer
veterán

Ez legyen az életben a legnagyobb problémád. Az OS X El Capitan legalább csodálatos név! ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17) Kendek válasza gyulank (#15) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint mondtam, tegnap még nem tudták, hogy a tegnapi build az a végleges lesz-e. Tesztelni kellett, hogy a tervek szerint ki tudják adni ma. Előjöhetett volna bármi kritikus hiba (az elmúlt kiadásokra jellemzően), ami miatt újra kellett volna építeni (ma akár többször is, szintén az elmúlt kiadásokra jellemzően) és tesztelni a telepítőképeket. Mit nem lehet ezen érteni? Szerinted csak összeraknak valamit aztán teszteletlenül odadobják a felhasználóknak? :U

<-ƘƘ->

(#18) Dr.FantastiK válasza spammer (#16) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a Linux Mint csajszis nevei, na azok szimpik. :))

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#20) Necroman_Mk2 válasza #00784640 (#19) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Like, én is csak LTS-t használok. :C

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#21) hallador


hallador
addikt

Egyik gépemre feltettem a gnome, verziót, szerintem nagyon jó sikerült. Sokat javult a kinézete. Valamint a Gnome 3.16.4 egészen szép lett.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) r3dsnake válasza Dr.FantastiK (#11) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A kodnev onmagaban tetszik annyira, hogy adjak egy eselyt neki.

(#23) noorbertt


noorbertt
őstag

Akkor ha valaki ubuntura akar váltani ezt ne is tegye fel? Minden uj verziónál az első honapokban hibák halmaza olvasható mindenhol...
Miért nem kap nyilvános béta jelzőt?

[ Szerkesztve ]

(#24) spammer válasza noorbertt (#23) üzenetére


spammer
veterán

14.04 LTS

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25) noorbertt válasza spammer (#24) üzenetére


noorbertt
őstag

De így mi lesz a 15.0 élménnyel?:)

(#26) Kendek válasza noorbertt (#23) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mert félévente adnak ki egy olyan rendszert ami nagy részének fejlesztéséhez semmi közük. Ahhoz, hogy minden hibát a Canonical ki tudjon javítani, évekre fagyasztani kéne a szoftververziókat és masszívan nekiállni a hibakeresésnek és -javításnak. Ezzel szemben (mivel az évekre fagyasztás nem járható út) elsődlegesen mindenki foglalkozik a saját szoftverének a fejlesztésével és karbantartásával, a disztribúciókészítők pedig összeollózzák ezeket egy komplett rendszerré. Speciel a Canonical annyit vállalt, hogy az LTS kiadásokkal (stabilitással, hibamentességgel) többet és tovább foglalkoznak, a többibe pedig lapátolják az újításokat. Ez utóbbinak is nagy szerepe van, mert sok problémára csak így derül fény.
Ezen információ alapján el tudod dönteni, hogy fel szeretnéd-e rakni vagy sem. Produktív környezetben nem ajánlott a bejáratott rendszer lecserélése, és még elég átfedés van két LTS kiadás között is, hogy a következőt tesztelni lehessen (hibajelentés és javítások megvárása) az éles bevetés előtt.

<-ƘƘ->

(#27) gyurkikrisz válasza r3dsnake (#22) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Én "cuki farkaskák" néven fejlesztek oprendszert, még bootolni se tud, annak is adsz egy próbát? :)

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#28) Sir Ny válasza r3dsnake (#22) üzenetére


Sir Ny
senior tag

én a HURD-del vagyok így

-

(#29) leslieke válasza #00784640 (#19) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szintén csak LTS!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#30) imikee válasza spammer (#24) üzenetére


imikee
tag

jaja nekem is 14.04 LTS :C

[ Szerkesztve ]

...

(#31) Dhampir válasza leslieke (#29) üzenetére


Dhampir
félisten

Szintén LTS :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.