Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bounti


Bounti
aktív tag

"Sajnos az új Z-SSD árazása, illetve a megjelenés pontos ideje még nem derült ki."

Az árazás:

A megjelenés ideje:

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#2) Dtomka válasza Bounti (#1) üzenetére


Dtomka
veterán

:D

...1x talán az unokáink is látni fogják... na meg persze használni :D

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most akkor ez mivel is jobb, mint a TB környéki 960 pro-k? Sebességre +- azok is kb ennyit tudnak, bár igaz, spectre/meltdown patchbaromság előtti adatok szerint.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) #72042496 válasza t72killer (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt a kettőt írja a cikk, és ezekben biztos jobbak mint a 960 PRO:
- 30 DWPD-s terhelhetőség
- adatvesztés elleni védelem

(#5) t72killer válasza #72042496 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Majd ha mutatnak nekem olyan 960 pro-t, ami agyonírás miatt megnyekkent, akkor adok ezekre. Addig maradjon a nagyszülők eredménye a témában:

Adatvesztés ellen pedig a backupban hiszek. Gépházon, sőt, épületen kívül.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) mikej95 válasza t72killer (#5) üzenetére


mikej95
aktív tag

Nagy volt a riadalom az MLC és a TLC körül, de az emprikus tesztek azt mutatják, hogy garancia ide vagy oda csak nem akarnak megdögleni az SSD-k cellafáradás által a felhasználási területek 99%-ában.

Adatvesztéstől való védelemnél szerintem arra céloznak, hogy kevesebb cache van benne vagy kondenzátorok amikben elég szufla van, hogy egy áramkimaradás esetén a RAM gyorsítótárat kiküldjék NAND-ra. Egyes üzleti Intel SSD-k is tudják ezt a funkciót.

Amilyen árban ez lesz, ott meg már kapni Optnae-t, ami szintén nem hasal el áramkimaradástól túl látványosan. Plusz random I/O esetén folytonosan tudja azt a teljesítményt, amit a NAND technológia csak peak-ben.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#7) t72killer válasza mikej95 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üzletiben meg ugye ott a szünetmentes, még a gépet se muszáj kikapcsolni...

Így van, az Optane nagyon ott van I/O-ban, ezenkívül megy vele rendesen a Raid intel lapokban.:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) pusszycat válasza mikej95 (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Nagy volt a riadalom az MLC és a TLC körül" na és mi a szitu a QLC-kel? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Tidus válasza #72042496 (#4) üzenetére


Tidus
addikt

A Samsung verhetetlen az SSD platformon.
Ráadásul az SSD-k minden porcikája házon belül készül.

(#10) Dtomka válasza pusszycat (#8) üzenetére


Dtomka
veterán

QLC? Én csak az említett 2-t ismerem :B Na meg az SLC-t :)

(#11) Bounti válasza Tidus (#9) üzenetére


Bounti
aktív tag

Árban mondjuk a Kingston egyes meghajtói bőven ott vannak a Samsung előtt, mert az árérzékenyek többen vannak.

Persze a Samsung gyátja a legjobb Ssd-ket, de meg is kéri az áukat...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#12) pusszycat válasza Dtomka (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

QLC :B

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) #72042496 válasza t72killer (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Berakod a 960 PRO-kat egy komolyabb szerver/adatbázis alá, aztán valószínű nem kell éveket várni, hogy problémák legyenek belőle, vagy simán csak kidőljenek. (Úgy másfél éve maga a PH! volt sanos erre az elrettentő példa. Nem konkrétan 960 PRO-val persze, valamelyik másik konzumer SSD-vel. Talán 850 PRO-k voltak, de lehet, keverem valamivel.)

[ Szerkesztve ]

(#14) Tidus válasza pusszycat (#12) üzenetére


Tidus
addikt

Érdekes módon ezzel sem élnek, MLC-vel vannak a legújabb Toshibák.

(#15) Dtomka válasza pusszycat (#12) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm! :)

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"M.2 22110-es formátumban érkezik"

Igazából csak ez a gondja, asztali gépben mondjuk nem, de notiba pl. nem nagyon fér be az ilyesmi. 2280 max.

(#17) Geller72 válasza #72042496 (#13) üzenetére


Geller72
veterán

..nem kell annak adatbázis..elég volta a torrent... :( Haverom egy kisebb szatyorral vitt vissza belőlük. Aztán meggondolta magát és inkább nem invesztált ssd-be.. :U

(#18) #72042496 válasza Geller72 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

De gondolom ő nagyban torrentezett, nem úgy, hogy egy-két filmet letöltött a hétvégére. Utóbbi meg se kottyan egy normálisabb SSD-nek, és én a TLC-s 850 EVO-t is már bőven ide sorolom.

[ Szerkesztve ]

(#19) Cathulhu válasza #72042496 (#18) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mondjuk nekem eszembe se jutna SSD-re torrentezni. Annak nem sebesseg kell, hanem tarhely, HDD > SSD. Persze ha valaki nagyban tolja.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) bteebi válasza t72killer (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Erről van szó...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) vlevi válasza Cathulhu (#19) üzenetére


vlevi
nagyúr

Talán, ha csilliárdnyi torrented fut egyszerre, akkor számít az IOPS, amit a HDD már nem tud kiszolgálni. Amikör többezer apró file szegmensre van szükség egyszerre.
De ahhoz, hogy a HDD hátránya előjöjjön, nem 10-20 aktív seedre van szükség, sokkal többre.

(#22) Cathulhu válasza vlevi (#21) üzenetére


Cathulhu
addikt

De ha valaki olyan nagyban tolja, akkor lehet ra szamitani, hogy az ssd bekrepal

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#23) #16939776 válasza Cathulhu (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha feltölti 80%-ig adattal és onnantól olvasni használja akkor kurva sokat ki kell bírnia.
Folyamatos írás+olvasás terhelésre nem mindegyik alkalmas, FW/vezérlő szinten még az sem mindegy hogy milyen arányban kapja a terhelést, simán leszabályozza az IO-t.

[ Szerkesztve ]

(#24) DonToni


DonToni
aktív tag

Kíváncsi vagyok mennyire fog melegedni... :U
Nekem egy 960 EVO van egy EKVB bordaszendvicsben és azért az is feltud melegedni, ha használom...!

-Anti-

(#25) Frawly válasza pusszycat (#8) üzenetére


Frawly
veterán

Nem nyomják a gyártók a consumer szegmensben a QLC-t. Lehet azért nem, mert még fejlesztés alatt van, nem tudták még a gyártását kellően olcsósítani, meg a TLC-s technológián is tovább reszeltek (3D TLC), olcsósítottak, az meg még jelenleg megéri nekik gyártani és tovább reszelni, addig nem akarnak helyette más gyártástechnológiát tolni. De ami késik, nem múlik, idővel meg fognak jelenni a piacon a QLC-s chipekkel szerelt SSD-k.

Lehet az is közrejátszik, hogy hiány van, túl sok a megrendelés, így az SSD és memóriaárak az egekbe szöktek, ilyen áron az MLC/TLC-ből is tudnak kellőképp profitálni, nincsenek rászorulva a további olcsósításra.

(#26) Sanchez638 válasza DonToni (#24) üzenetére


Sanchez638
addikt

Erre majd jönnek a Titan féle 1-2CM ventilátorok :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Bírom ezeket a haveros történeteket, minden cikk alá jut legalább egy.

(#28) kromatika válasza DonToni (#24) üzenetére


kromatika
veterán

Arra én is kíváncsi leszek. :K

(#29) Frawly válasza #72042496 (#18) üzenetére


Frawly
veterán

Én azt sem hinném, hogy olyan nagyban torrentezett. Mert tegyük fel terabájtosával csapatta rá a letöltést. De meddig? Azt bírni kell tárhellyel is, a terás SSD is hipp-hopp betelik, hiába tart sokterás HDD-ket archiválni a letöltött torrenteket, túl brutális mennyiséget nem tud megnézni a letöltött filmekből, sorozatokból, meghallgatni zenékből, mind használni a letöltött szoftvereket, játszani a játékokat, elolvasni az összes ebookot, amiket mind letöltött. Egy idő után meg az archiválós HDD-k is betelnek, mert nem lesz ahová töltsön és mentsen (ha helyet akar csinálni a letöltős SSD-n). Úgy meg már csak úgy tud letölteni, ha törölnie kell abból a letöltésből is, amit nem hasznosított. De akkor meg minek töltött le annyit, amit nem tud hasznosítani és érintetlenül kell letörölnie? Az már csak szimpla pótcselekvés. Ezért nem tartom valós scenáriónak, hogy valaki otthoni torrentezésnél is egy MLC-s SSD is kinyírna, de még a strapabíróbb fajta TLC is elég neccesen hangzik. A seed nem számít, az csak olvasás, itt most a letöltésről beszélünk csak, ami írást okoz. Egy MLC-s SSD legalább 1000 TBW-t bír el, de akár ennek többszörösét is. Ki torrentezik le ennyit, kinek van ennyi tárhelye? Ha meg folyton veszi hozzá a sokterás HDD-ket tárhelybővítésnek, akkor arra is lesz pénze, hogy néha a letöltős SSD-jét is lecserélje.

(#19) Pinky Demon: néha szükség van rá, hogy SSD-re torrentezzenek, akinek pl. gigabites nete van, annak olyan gyorsan jön az anyag, hogy a HDD nem bírja az írási tempót. Nagyobb torrentezőknek is el kell, hogy legyen egy strapabíróbb MLC SSD, azon oknál fogva, amit fentebb írtam. Vagy pl. nekem itthon csak laptopjaim vannak, az SSD elfoglalta bennük a bővítési lehetőségeket, nincs bennük HDD. Külső HDD-t rálógatni minden torrentezésnél kényelmetlen. Így SSD-re töltök le. Igaz nem sokat, napi néhány sorozatepizód vagy film SD-ben vagy HD/FullHD-ben, néha pár gigás régebbi játékokat húzok le. Semmi extra, de a TLC SSD teljesen jól állja a sarat, már 9 hónapja megvan, de a kondíciója még mindig 100%-os.

[ Szerkesztve ]

(#30) t72killer válasza #72042496 (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Komolyabb szervereknél nem rutin, hogy gyors elérhetőségű backup legyen és hogy a "winyók" (manapság ssd-k) időnként halnak/cserélődnek? Egy exabájtos írhatóságú vasnál mennyi az esélye, hogy a tükrözést tartalmazó ssd is aznap haljon be, és le kelljen ballagni a kaziért?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) FollowTheORI válasza Frawly (#29) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Így van... énis szinte mindent mostmár SSD-re töltök pár éve és meg se kottyan neki...
Ez városi legenda hogy valaki széttorentezte és szatyorszám vitte vissza... max valamikor rég a hőskorban az első példányoknál tudom elképzelni.

Fizikailag és időben is lehetetlen annyit letölteni hogy igazán számítson. Még gigabites netnél is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32) westlake


westlake
félisten

Mire ez elérhető lesz, addigra lesz SM981, meg 970(?) PRO is. Biztos olcsóbbak lesznek, ha gyorsabbak nem is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#33) Geller72 válasza MeszesKPT (#27) üzenetére


Geller72
veterán

Bírom, hogy ezt a kommentet minden ilyen haveros történet mellé megejted.

(#34) Geller72 válasza #72042496 (#18) üzenetére


Geller72
veterán

Gondolom, sejthető volt, hogy 600/600-as nettel, ssd raid nem két árva fájl csücsül a tárolóban.. Ezen kívül mást is csinál az a gép, adott volt, hogy akkor legyen seed is. Ezt a részét nem bírta az ssd. Gondolom, hogy egy ipari jobban bírná, ezek azért csak kommersz ssd-k. :U

(#35) MeszesKPT válasza Geller72 (#33) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Össze tetszik keverni valakivel.

(#36) Frawly válasza Geller72 (#34) üzenetére


Frawly
veterán

Na, az meg a másik balf4xság, kommersz SSD-ket RAID-be kötni, ami semmit nem szokott gyorsítani egy darab, nem RAID-es, de dupla akkora SSD ellenében, de legalább bonyolultabb és drágább. Főleg, ha igazi RAID vezérlőt használ valaki, nem ilyen alaplapi szutykot, aminek a munkáját a proci végzi. A seedet bírnia kellett volna az SSD-nek. A letöltést is, akkor is, ha mást is csinál mellette. Nehéz komolyan venni az ilyen történeteket konkrét számok híján. Jó, most írtad ezt a 600/600 Mbitet, de ez nem az SSD-re írt mennyiségre vonatkozik. Pontosan milyen SSD, mennyit ment, mekkora volt rajta az utolsó írásstatisztika, kondíció. Tudom, tudom, mindjárt írni fogod, hogy egy szatyorral vitt vissza, ezért nem emlékszik már mindre. Azért megkérdezném, hátha. Az ilyen történeteknél az is gyanús, amit már írtam, tölt egész nap 600 Mbittel lefelé, honnan van annyi tárhelye, hogy azt mind tárolni is tudja, amíg tartalomként el nem fogyassza.

Bár a látatlanban is amondó vagyok, hogy akinek fontos, hogy ipari méretű letöltést és seedet nyomjon dedikált netvonalon, az béreljen seedszervert, egyszerűbb, nem neki kell vele szopni, meg nem kell a kamrában porosodnia egy plusz letöltőgépnek, ami eszi az áramot, állandóan új SSD kell bele.

[ Szerkesztve ]

(#37) t72killer válasza Frawly (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A raid nem csak a sebességről szól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) kalmani


kalmani
tag

Szép lassan kúsznak felfele a írás-olvasás sebességek. Jó lenne, ha a többi gyártó is összeszedné magát.

(#39) Geller72 válasza Frawly (#36) üzenetére


Geller72
veterán

"Na, az meg a másik balf4xság, kommersz SSD-ket RAID-be kötni, ami semmit nem szokott gyorsítani egy darab, nem RAID-es, de dupla akkora SSD ellenében, de legalább bonyolultabb és drágább."
-Vicc. Mármint a kommented. Ha nagyon akarom a sebességen eleve elbukik a mondandód, mert olvasásánál (és ugye itt tegyük fel, hogy nem limit a LAN) a raid jobb, ha azért építenék, amire te gondolsz, azaz mondjuk RAID 0-t.

Itt egy kurva régi, helyi cikk, amiben Oliverda teszteli, hogy mi a helyzet az akkori fronton.

És itt még 64-es alap ssd-ket rakott össze 128-as és nagyobbakkal. Tudjuk, hog yminél nagyobb egy ssd annál gyorsabb, de RAID-ben azért kicsit más a szitu.

De az egész teljesen mindegy, mert nem azért lett RAID egy 600/600-as vonalra, mert ne lenne elég a sebesség. Ahogy a kolléga is leírta, a RAID nem csak gyorsaság miatt van, hanem mondjuk rendelkezésre állás/backup, etc.
Tehát ezt a baromságot akkor tisztáztuk is. ;)

"Főleg, ha igazi RAID vezérlőt használ valaki, nem ilyen alaplapi szutykot, aminek a munkáját a proci végzi."
-Mi alapján mondod látatlanba, hogy alaplapi szutyokra bízza az ilyen dolgokat? Aham, tehát csak hasra ütés. Ebből van tele a padlás. Történetesen PCI-Expresses karik voltak a gépben. És nem a fapad ebből sem. :).
Ha valak ipénzt eres valamivel, de az elején még nincs tőkéje enterprise kateg cuccraa, akkor sem vesz szart, csak anyiraa, ami még jó, de nem drága. Elég sok mai "szerver" áll ilyen cuccokból.

"A seedet bírnia kellett volna az SSD-nek."
-De nem bírta. Miért kellett volna bírnia? Elvileg? Az ide nem volt elég. Vagy megint, csak mert te mondtad? Ugyan.

-Samu ssd-k voltak. Mind. 830-as, ha jól rémlik, de mivel nem az enyém volt, csak beszélgettünk a projectről, nem mondanám 100-ra, de 50%-nál többre. :D.

"Az ilyen történeteknél az is gyanús, amit már írtam, tölt egész nap 600 Mbittel lefelé, honnan van annyi tárhelye, hogy azt mind tárolni is tudja, amíg tartalomként el nem fogyassza."

-Már megint jössz azzal, hogy te jobban tudod a körülményeket.... :O Fasza.
"Egész nap 600-al tölt"--Bullshit v1.0. Szoktál te torrentezni? Érdekes. Általában 24 órából a legnagyobb rész (bőven nagyobb) a seed, nem a download. Lejön valami, ami aztán csak megy vissza napokig, hetekig. Arányaiban kb 98%-ban van seed a download 2%-os arányára kivetítve.
-Nem fogyassza a tartalmat. Nem azért tölti le és seedeli. Ez lényegében megint zsákutca. :U Letölti és seedeli. PONT.

"Bár a látatlanban is amondó vagyok, hogy akinek fontos, hogy ipari méretű letöltést és seedet nyomjon dedikált netvonalon, az béreljen seedszervert, egyszerűbb, nem neki kell vele szopni, meg nem kell a kamrában porosodnia egy plusz letöltőgépnek, ami eszi az áramot, állandóan új SSD kell bele."

-Látod ez a baj. Hogy te megint látatlanba tudod más helyett. :C
Azért itt lejön, hogy ilyet még nem csináltál. ;). A seed szeró (sem) igazán legal, mondjuk úgy. És akkor sem volt az. Azaz ha te egy szeróparkba belököd, várható, hogy még azon a héten lesznek vendégeid. :D.

Kényes dolgokat/adatokat csak a hülyék bíznak publicra. Szerintem. Egy ilyen szerón nem csak seed megy, azért ezt le lehet venni. Ha meg spec dolgokkal párosul, spec hw-vel, ami tolja a szeróra az adatokat, akkor alap, hogy ott legyen nálad és te ott legyél mellette. ;).

Például: (ez nem azt jelenti, hogy ebben az esetben is, de általában hasonló okokból kifolyólag)

-Game szerver(ek)
-Mobil NCK calc-szerver
-Seed szerver
-SAT sharing
-FTP

..etc.

(#40) Frawly válasza Geller72 (#39) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, a látatlanban javasoltam, mivel csak ilyen urban legend történetet villantottál meg konkrét számok nélkül. A legrosszabb eshetőségre reagáltam ezért látatlanban.

Azzal jól lebuktam, hogy nem csináltam ilyet SSD-vel. Torrentezek SSD-re, de csak kisebb tételben. Illetve volt egy jobban seedelős korszakom, ahol ilyen 1000 torrent körül seedállományt seedeltem évekig 20 Mbites uploaddal, az meg csak egy olcsó USB2-es SATA 5400 rpm-es Samsung HDD-ről ment, simán bírta az is (egyedül a disk cache-t kellett felemelni uTorrentben), mai napig megvan és működik még. Csak már nem seedelek annyit. Bár most lehet bérlek én is seedszervert, de nem az SSD vagy a seedelési kedv miatt, hanem itt Angliában is elkezdték az internetszolgáltatók az embereket ilyen Get it Right kampány keretében csesztetni, az előfizetőnek küldenek ki figyelmeztető e-mailt, ha látják, hogy jogvédett anyagot seedel, és az internetet is belassítják pár napra. Egyelőre engem még eddig nem szopattak meg ilyennel, legalábbis a főbérlő nem kapott még levelet, meg a netet sem lassították be, de nem akarom a szerencsémet kísérteni, inkább bérlek szervert.

A RAID igaz, hogy redundáns, de a rendes backupot NEM váltja ki, ennek majd olvass utána. Arról nem is szólva, ha csak letöltésre használja az SSD-t, akkor baromi gyorsan betelik. Ezért sem hiszem el, hogy olyan sokat seedelt vagy töltött volna le a haverod, főleg nem archiválás/backup nélkül, hogy csak a írási/olvasási terhelés miatt ki tudott volna fingani egy MLC-s SSD. Főleg a Samu 830-ról nem hiszem el, az egy mocsok tartós széria volt. Aki le is szokta cserélni a 830-ast az SSD topikban, az is csak általában azért teszi, mert kinőtte a tárhelyet (anno csak 64-128 gigásat vett belőle, mert évekkel ezelőtt még drágábbak voltak az SSD-k), most meg egy játék néha befoglal 70 gigát, meg a Win10 is nagyobb tárhelyet tud megenni most már. Az SSD-k egyébként nem az írási terheléstől szoktak tönkremenni, hanem a vezérlő fárad el, öregszik ki, még akkor is, ha kiveszed a gépből és fiókban vagy vitrinben tárolod, ahol semmilyen I/O-terhelést nem kap. Emiatt nem vennék már 830-ast, egyszerűen régi széria, 6-7 éves meghajtókról van szó, amik a korukból adódóan nem tekinthetők olyan megbízhatónak, hiába MLC-sek. Vagyis meg lehet venni, ha olcsón fogod ki valahol használtan, de sokat nem szabad érte adni, és backup nélküli adatokat nem érdemes rábízni. Meg emiatt szoktam mondani, hogy nem érdemes kímélni az SSD-ket, egyrészt sok írást bírnak, ami átlag felhasználók többségének elérhetetlen, másrészt meg úgyis csak x ideig működnek, ezen idő alatt még érdemes belőle minél több írást kivenni, hogy ne maradjon benne kihasználatlanul, hogy pocsékba menjen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.