Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Van fázis azért itt is dögivel :Y

(#2) 14adam válasza bacsis (#1) üzenetére


14adam
addikt

Jaja 19 fázis :Y

A hűtése nemtetszik,de lehet bennem van a hiba

(#3) Randall1017


Randall1017
tag

Nagyon durva :Y

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#4) Hebry válasza 14adam (#2) üzenetére


Hebry
senior tag

Nekem az egész alaplap nem tetszik úgy ahogy van, de biztosan bennem van a hiba. :DDD

(#5) HairyPlotter


HairyPlotter
csendes tag

szép a színe

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

hű... :R a procifoglalat mellett úgy "ülnek" azok a kondik, mint valami lelátó... meg 19fázis... khm... brutálisan néz ki a lap... ilyenem se lesz, hacsak nem kapok ajándékba...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) szuper-t


szuper-t
senior tag

19 fázis?:D én még lemaradtam a 4 ütemnél;)
azok a kondik ott nagyon rondák..:D meg sok kicsi szir szar fet:D vagy tranyó:d miért nem lehetett volna 3 helyére 1 nagyot?:D meg az a rengeteg tekercs mamim :D mint a jóllakott óvodások az óvónéni körül aki épp elkezdni a mesét:D

(#8) lsc


lsc
nagyúr

Ha már egyszer gamers széria és tudja a többkártyás megoldást akkor esetleg nem lehetne 2x vagy 3x 16 pcie sáv ? Lehet a 8-8 sáv elég 2 4670-nek, de akkor ne gamers legyen a neve .

Az élet kegyetlen .

(#9) JColee válasza lsc (#8) üzenetére


JColee
őstag

prociban van a pcie vezérlő szal azon múlik, intel bá' nál lehet reklamálni :D

(#10) Joachim21


Joachim21
senior tag

Volt maximus II formulám, van maximus formulám, de ezt most kihagyom, majd a sandy bridghez ha lesz maximus V formula, az lesz a következő ilyen lapom a tervek szerint :R

Amúgy aki ezt veszi, és megengedheti magának, biztosan nem bánja meg!

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#11) Male


Male
nagyúr

Milyen furák azok a memória slotok... az egyik oldalon ott a rendes rögzítő, de a másik oldalon mintha levágták volna... ez valami új megoldás, vagy mi?

(#12) lsc válasza JColee (#9) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak itt pl ha jól értem 2x16 sáv van a prociban, és külön a vezérlőben 8 .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#13) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mi az a sok gomba a procifoglalt mellett? :DDD
A hűtése egy kicsit furcsa így elsőre, bár kit érdekel, ha jól működik.

(#14) Ste válasza lsc (#12) üzenetére


Ste
addikt

Tényleg fura. Akkor itt max 8 sáv jut egy kártyának?

Male: Az egyik oldala Fix, onnan kezded a ram berakását és a másik a pattintós rázárós. Szerintem nem rossz megoldás

(#15) Metalfan válasza Male (#11) üzenetére


Metalfan
senior tag

Szerintem ez nem ilyen bepattintós, csak a másik oldala. Meg furcsa, hogy nem építették be annak az új flash modulnak a helyét, ezek szerint várható egy olyan változat is, amin megtalálható lesz.

(#16) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ez aztán a brutál király dúrva VRM részleg. Nem arról volt szó, hogy ezek lesznek az olcsóbb cuccok? Valami olcsóbb lappal álljanak már elő max 2 Deák Ferenc-ért, de inkább alatta. :D

<-ƘƘ->

(#17) Male válasza Ste (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!
Ilyennel még nem találkoztam... de nem tűnik rossznak :)

lsc: 1x16-ot látok csak a prociban... a dupla "kivezetés" szerintem csak annyit jelent, hogy ketté osztható.

(#18) Ste válasza juliabrilke (#13) üzenetére


Ste
addikt

Fontos rá a felirat meg a többi :) pont eltakarja a cpu hűtője

A sok kis gomba meg ajándék játék :) amelyik nem kell, letöröd :DDD

(#19) Ari18


Ari18
őstag

Huh szép darab. Nem semmi.

(#20) lsc válasza Male (#17) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben úgy van akkor a cf-et sli-t ezzel a procival el lehet felejteni .

Az élet kegyetlen .

(#21) juliabrilke válasza Ste (#18) üzenetére


juliabrilke
addikt

Gariztatásnál örülnének neki biztos. :DDD

Lehet, hogy én vagyok régimódi, de nekem még mindig a "sima" nagy borda tetszik, nem a csicsás, színes és feliratokkal ellátott csoda hűtő. :B

(#22) 00roli00 válasza lsc (#20) üzenetére


00roli00
aktív tag

Aki nem konyít hozzá az meg sz :o pik. :DDD

(#23) Ste válasza juliabrilke (#21) üzenetére


Ste
addikt

Ráadásul hogy milyen sokat javít a hűtőteljesítményen a festett lemez, azt már az Nv-től megtudhattuk, amikor a Gtx285 hátuljára árultak jó pénzért festett lemezt :)

(#24) Male válasza lsc (#20) üzenetére


Male
nagyúr

2.0-ás PCIe... szóval annyira nem kevés az a 8x-8x...egyelőre :)

(#25) total90


total90
veterán

Nézzétek már az első és második képet. Szerintetek ez mit hűt ? Szerintem semmit :DDD Csak úgy odahajlik a semmi fölé :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) bartucc


bartucc
addikt

19 fázisú energiaellátás :Y Nem rossz, tuningban ott lesz rendesen. De drága is lesz az tuti, én ebben a kategóriában azt hittem hogy 2*16X Pci-ex. lesz.(tudom hogy ez 2.0-ás, de már a P35 óta 2*8x-os a sávkiosztás...)

total90: az veszi ki a vizbűl a zokszigént:DDD. Semmit se sztem, ha jól látom, szimpla dizájn, és hőleadó felület.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27) Male válasza total90 (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Sőt, ránézésre inkább rontja a borda szellőzését... nade kell a reklámtábla is, hogy gémer legyen ;]

(#28) Puma K


Puma K
veterán

Nincs rajta dual lan? De rossz... :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29) bartucc válasza Male (#27) üzenetére


bartucc
addikt

A piros/kék led hol marad? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30) Male válasza bartucc (#29) üzenetére


Male
nagyúr

:D
...talán hátul a csatlakozók világítanak ezen is :)

[ Szerkesztve ]

(#31) szuper-t válasza total90 (#25) üzenetére


szuper-t
senior tag

hőcsöves a feteket hűzené vagy mia szösz de am alatta van egy vezérlő lehet az is fő.:D

(#32) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sokat ér ez a gémer alaplap mikor nincs semmi innovitás. SATAIII 6mbps;USB3.0.... soroljam? :(( Csalódtam

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33) Ste válasza total90 (#25) üzenetére


Ste
addikt

északi híd?

(#34) Yany


Yany
addikt

A deszka maga nagyon szimpi, csak ne ezt a béla biost alkalmazná az Asus. A GigaByte féle megoldás nekem sokkal emberbarátibb. Ízlések és pofonok.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#35) lsc válasza Male (#24) üzenetére


lsc
nagyúr

Vagy mégis ?

Az élet kegyetlen .

(#36) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, és a vrmek hűtése ennyi fázisnál már nem is fontos?:s

6 sata kivezetés szerintem kevés, bár ha az esata is használható satának gépen belülre már elég lehet... 2 dvdíró (vagy BR) 1 rendszer és 3 tároló kevés lehet, és ez itt éppen a méregdrága csúcslap lenne.

az intel részéről én ezt csak addig tartanám jó ötletnek a 8+8as rendszerrel, amíg az amdnek nincs versenyképes jóárú terméke... az s775 házon belüli ellenfél (yorki quad @ 4ghz olcsóbb és teljesítményben i7 alapján nagy különbség nincs, memvezérlésben nincs előny, a több sáv miatt többkártyás rendszerek jobban skálázódnak, a lapok viszont már olcsóbbak!), az i7 tud több sávot de ár/értékben katasztrofálisan szerepel, egy esetleges jól húzható emberi árú AMD négymagos pedig viccet csinálhatna az 1156os socketből... van rendes multigpu, sokkal olcsóbbak a lapok, stb... ezen lehetne orvosolni a 2x16os socket1156os i5ökkel, de ha azokat tényleg i7 néven akarja az intel adni, akkor avval feleslegesen nehezítené meg a felhasználók dolgát (az esetleges ellenséges hangulatról nem is beszélve, ld nv gts250 kritikái).

arról nem is beszélve, hogy az intelnél volt nagy igérgetés, hogy az egyszerűbb lapok (mivel memvezérlő és kiskutyafüle a procba kerül) alacsonyabb lapárakkal fognak járni. amit az i7nél láttunk is ;] ja nem...

nekem olyan rossz érzésem van, hogy az alaplapról le lehetett hagyni egy funkciót (i7) ill többet (i5), de alapvetően a déli híd környékén sosem volt akkora tumultus, mint a proc környékén... tehát az egy lehagyott chip vs +(4-600) láb okozta vezetékezési rémálom valszeg azzal járt, hogy paradox módon az alaplapokba vagy többrétegű pcb, vagy jóval bonyolultabb pcb kell. ami viszont valami eszméletlenül drága előállítási költség szintjén, tervezésről nem is beszélve (nem véletlenül kellett az nvidiának a gtx295öt kivonni a forgalomból, hogy áttervezze egyPCBsre kettő helyett a kártyát... egész egyszerűen a PCB arányaiban eszméletlenül drága alapanyagköltség szintjén). igaz, hogy a lehagyott chip miatt kevésbé hosszú és kevesebb vezeték kell, meg a csippet se kell kifizetni, de gyakorlatban a költségek elszállhatnak. ill a fenét, ld 60ks belépő szintű i7 lapok...

amivel el is jutottunk a probléma végkövetkeztetéséhez: a lap előállítása ...drága (inkább le se írom mennyire nagyon), áratcsökkenteni nem lehet, egyszerűbb PCBt tervezni (ld vidkarik) nem lehet, proc árcsökkentés intelnél nincs, mert a q9550eseknek jót is tesz az i920, az alaplapgyártók szívnak, mert "olcsó" (értsd, 30-40k, illetve 200usd lélektani határ alatti) alaplapot előállítani lehetetlen a belevaló proc ára -keveset lehet belőle eladni, így lapból is- és a drága pcb miatt (és egyébként se biztos, a tervezési költség eloszlik az eladott lapokon, de az alapanyagköltség fix nagy és nagyon nagy tétel között is... na emiatt ennyire para a drága PCB), és akkor kijön, hogy 150k a lap+proc+mem hármas (ami a 180khoz képest még mindig jobb, ld 3x2g 30kért már nem is rossz), amennyiből egy yorkis rendszer közel készen van. és ha az 1156osból se lesz olcsóbb lap, nos... a drágán előállítható, de jó és gyors hardver problémáját pedig az nvidiánál már láthattuk a gtx2XXek kapcsán. amíg ott van egy erős s775 addig ez nem is baj, de utánna ha nem lehet tömegtermelni a terméket abból baj lehet (ld megint nv problémakör).

akkor jöhet az új socket, mint csiripelik a madarak. ami logikus lépés lenne a fentiek miatt, csak éppen ha bejelentenék, hogy az s1366 kihalna, akkor valszeg az eladások nulla közelébe esnének, és a kevés még mindig a nulla fölött van.

vagy jöhet a béta verzió, az áttervezés a költséghatékonyság súlyosabb figyelembevételével, de ez időbeli csúszást okoz. pl elcsúsztatják az s1156 startját és aktivan beszélnek a lapgyártókkal, hogy sikeresebb legyen a platform... pár hónap alatt megoldható, addig is lehet képeket mutogatni a már elkészült 1156os lapokról (esetleg adni a korai 1156 ESekből egy példányt lapostul valamelyik oldalnak, amivel szintén lehet időt nyerni... ez is megtörtént), hogy látjátok, létezik, csak i7 meg yorki meg ilyenek, és addig lehet gyorsan reszelni a socketen... lehet épp ez történik most?

bartucc: az i975 volt 2x8, a p35 16+4, x38 16+16, x48 16+16v2, p45ötben nem vagyok biztos. a p35nél sajna nem volt 8+8:(

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) Ste válasza proci985 (#36) üzenetére


Ste
addikt

Egész jó az érvelés csak kifelejti az emberi tényezőt, miszerint az embereknek mindig a legújabb kell. Minap tettem látogatást egy kiskerbe, ahol meglepően sok i7-es rendszer került eladásra, mert az Intel és mert most az a legújabb.

A gtx 295 azért került áttervezésre, mert a 2 pcb még mindig drágább mint 1, több rétegű nyhl. A vga-k tekintetében az Nv már korábban is kiadta utászba, hogy tervezenek a gyártók egyszerűbb pcb-t ha árat akarnak csökkenteni, vagy nyereségesebbé tenni a terméket. A gyártók ezt sokszor meg is tették, illetve Ati oldalon is volt példa csökkentett rétegszámú nyhl-re, ami a tuning képességet elég érzékenyen érintette, de megoldható

(#38) Male válasza lsc (#35) üzenetére


Male
nagyúr

FC2 alatt már tényleg jelentősen visszafogja :(

(#39) Dr. Akula válasza juliabrilke (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mi az a sok gomba a procifoglalt mellett?
Csiperke. Locsolni kell. :)

(#40) 7600 GS


7600 GS
addikt

Méltó utódja a Maximus II Formulának. Aki megveszi, az tudja, hogy Asus minőséget kap.(Asus means Best Quality)

(#41) Oliverda


Oliverda
félisten

Vajon mennyivel lesz drágább mint egy átlagos LGA-1366-os lap?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És hol marad a SATA III?
Ez a deszka szemrevételezés alapján amúgy tuti odabasz tuningba, ha be is hűtjük valamivel miután belepumpáltunk 250W-ot azzal a hatalmas tápkörrel.

Kár, hogy ebbe a foglalatba nem jön új proci, így többet ér egy alap x58, mint egy ilyen csúcs-p55. Illetve én lehet inkább semmit se veszek, mert nem tudom eldönteni melyik a jobb, és arra jutok egyik sem éri meg. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43) P00By válasza Oliverda (#41) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is az árára lennék most kíváncsi :)

Nekem tetszik.

(#44) Cyberpunk válasza Oliverda (#41) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez jó kérdés erre én is kíváncsi vagyok:D
Mert az LGA 1366-nál a "legalja" 50k környékén kezdődik és azokon mind két foglalat megy 16xos sebességen SLI vagy CF rendszernél. Akkor inkább az. Ja drága a proci. Ma egy 920-as 70k körül mozog amit nem sokára kivonnak a forgalomból hogy helyet csináljanak az LGA 1156-os prociknak. Szóval én már ebből sejtem hogy azért azok sem lesznek annyira hű de olcsók ;] Szerintem ez erős érv a Corei7 mellett én is olyat veszek.
Egy szóval aki erős többkártyás rendszert akar annak nagyon úgy tűnik hogy csak az LGA 1366 lesz a nyerő, vagy Core2Quad.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) qfm


qfm
senior tag

Marha jól néz ki ez a lap, de azért az X58as DFI-m nem cserélném le :))

(#46) Hunter2 válasza szuper-t (#31) üzenetére


Hunter2
addikt

szerintem a FET-eken pont van hűtés. Az a két borda a proci körül az lesssz az.

(#47) proci985 válasza Ste (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ohh, igen, az emberi tényező...:) az újdonság meg a legerősebb birtoklásának varázsa egy jó dolog, de ez is csak egy bizonyos súlyt nyom a latban. illetve az i7nek előnye lehet ott, ahol 8 magot tud terhelni a rendszer, szóval bizonyos helyzetekben jobb(azért fogalmazok ennyire visszafogottan, mert még a 4magot kihasználó programok is ritkák), és adott esetben akár az ár/értéke még jó is lehet, de ez speciális felhasználási terület, hardkór multitaskereknek meg még bőven elég a 4 mag (meg 1333mas FSBvel már nagyon nem lehet FSB limitbe se futni... memlimitet meg el nem tudom képzelni, mivel lehetne előállítani szintetikusok kivételével). jobb a helyzet, mint volt a skulltrailnél (meg ez már nem egy átmatricázott szerver), de azért szvsz annyira még nem jó. az meg hogy majd jó lesz... jah, a q6600asom is másfél éves, és eddig még nem sokszor láttam előnyét a négy magnak (kivéve, amikor nekiálltam játék közben tömörítgetni és filmezni egyszerre)

igazából a PCB mérete kb fix lapoknál és szabványban rögzített, viszont a rétegszám nem, szóval azért az sem annyira mind1:)

a hello Kittys gépbelső:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) Ste válasza proci985 (#47) üzenetére


Ste
addikt

a vicc csak az, hogy akik i7-et vettek, azok többsége csak szintetikus bench-re használja, illetve Hc gamer
legalábbis nekem ezen infók csapódtak le

(#49) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

vakító aza 19 fázis..

(#50) vd1992


vd1992
tag

az alaplapokat megszokták röntgenezni? :)

a második képen a procifoglalat mellett ott egy matrica: "X RAY OK"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.