Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

"darabokra szedve"? A Lumia 820 kb 10 darabból áll. :DDD Csak lenne már a kezemben...

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#2) feliks válasza S.J.M. (#1) üzenetére


feliks
senior tag

Milyen kár, hogy az Ikea nem forgalmazza majd.. :D Ha csak 10db-ból áll, akkor ott olcsóbban adnák, csak neked kéne összecsavaroznod! :D

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#3) xmaas


xmaas
őstag

Kivancsi vagyok milyen hangchip lesz 920-as ba remelehetoleg felveszi a versenyt a samu wolfson-os hangzasal maskep biztos nem veszem veg

(#4) Misály válasza xmaas (#3) üzenetére


Misály
addikt

Amig egy gombostufejnyi hangszoron hallgatod villamoson az mp3-at(vagy netalan egy basszustulvezerelt hiphopmajmos fulesen), hotmindegy mi van benne, olyan kicsi az elteres mind zajszint, mind dinamikatartomany tekinteteben a mai csucskeszulekek kozott. Nem ettol leszel audiophile:)

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Mindez szép és jó, de jöjjön már!

(#6) Mooka-Miki válasza Misály (#4) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Szerintem ő a minőségibb fülhallgatózásra gondolt.

Szerk.: helyesírás

[ Szerkesztve ]

(#7) Misály válasza Mooka-Miki (#6) üzenetére


Misály
addikt

Attol meg tomoritett zenet hallgat:)

(#8) Shyciii válasza Misály (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

Miért gondolod, hogy mp3-at hallgat? Flac ugyanúgy lejátszható. Mielőtt okoskodni kezdesz kicsit gondolkodj.

Arról nem beszélve, hogy a Yamaha és Wolfson chipek között hallható különbségek vannak. Az hogy te nem érzékeled, az a te korlátod, nem másé.

(#9) kali válasza Misály (#4) üzenetére


kali
legenda

ez így nem teljesen igaz, még mp3 mellett is (ki)hallható a különbség, bár a legjobb mp3 kell hozzá, valamint minőségibb füles, és megfelelő hallás!
arról nem is beszélve, hogy nem csak mp3 jöhet képbe!

[ Szerkesztve ]

(#10) Plazmacucci válasza Misály (#7) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pl a Lumia 710 hangja fülessel olyannyira szar, hogy buszon, tömörített zenével is visszasírom a Sansa Clip-emet. Nemtusom, hogy egy 800-assal jobb e a helyzet, de gondolom nem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) Misály válasza kali (#9) üzenetére


Misály
addikt

Hat persze hogy hallhato (128 vagy 320k nem mindegy ezt minden varosi gyerek tudja), de hallgass meg egy cd-t neadjisten SA dvd-t (regebbi hobort) egy igazan jo erositon, es onnantol felesleges erolkodni mp3-akkal vagy flac-al. Egyszeruen ennyit tud. Erre kolteni hulyeseg.

(#12) Воланд válasza Shyciii (#8) üzenetére


Воланд
titán

flac mondjuk pont nem, tudtommal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Shyciii válasza Воланд (#12) üzenetére


Shyciii
veterán

Lumia-n nem tudom, hogy van-e ilyen program, de androidon (ahol a Wolfoson chip szerepel...), ott a Poweramp program simán lejátsza a FLAC formátumot, és ha valakinek nem tetszik az a program, még mindig választhat 20-30 másikból, ami szintén viszi a FLAC-et.

(#14) kali válasza Misály (#11) üzenetére


kali
legenda

rengeteg eredeti cd korongom van itthon, és tűrhető minőségű technika is van hozzá, amivel hallgathatom - bár van dj cucc is, aminél már más szempontok kerülnek mérlegre -, de itt most nem erről van szó, hanem a mobiltelefonok hangtudásáról!
ezzel az erővel nem fontos a mobilokban lévő kamera milyensége, mert a külön fényképezőgépek jobbak, de igaz ez a gps...stb terén is!
ettől még fontos lehet, hogy milyen hangchip...stb van a mobilokban, mert nagy a szórás, és aki így (is) hallgat zenét...stb, annak - megfelelő feltételek mellett - nagyon is kijön a különbség!
pont pályázom egy lumia 920 típusra, és az iphone 4s után nagyon is fontos számomra, hogy milyen hangchip kerül(t) bele, pedig csak 320-as mp3 fog szólni rajta - nem a gyári fülessel, hanem kicsit jobbal -, és adott mp3 sem a netről letöltött bizonytalan forrású, hanem stúdiós!

[ Szerkesztve ]

(#15) Hatvan9 válasza Shyciii (#13) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Az S3 alapból lejátssza a FLAC -et.Ha jól emlékszem még az S1 is lejátszotta alapból.
Misály ebben nagyon tévedsz, ég és föld különbségek is lehetnek különböző hangchipes telefonok hangja között, még mp3 -at hallgatva is, de nem véletlen van FLAC is.Személy szerint nálam fontos szempont csúcskategóriában a hangminőség fülhallgatón hallgatva, itt nem basszusokról meg cicegő magasról van szó, hanem a tisztább hangminőségről és a szélesebb tartományról.

(#16) Assdak


Assdak
őstag

Vicces hogy ál audiophile emberkék magyaráznak itt a különböző chipekről, ahelyett hogy rádugnának egy mobil DAC-et.... Arról nem is beszélve, hogy nem tudom milyen wolfson chipet vártok itt, mikor Qualcomm Snapdragon van a telefonba...

(#17) Shyciii válasza Assdak (#16) üzenetére


Shyciii
veterán

Hogyne. Külön cipelni még egy jó mobile DAC-ot ami kb akkora mint a telefon. Majd kipakolom a vonaton, vagy a buszon. Jó ötlet...

Mellesleg bocs, de a felvetett ötletedet egy általad említett audiophile emberke kapásból kiröhögi, hisz ők tudják, hogy ha egy lánc elején egy közepes vagy rosszabb elem szerepel, akkor arra te köthetsz akármilyen DAC-ot...lévén xarból nem lehet várat építeni...

[ Szerkesztve ]

(#18) kali válasza Assdak (#16) üzenetére


kali
legenda

vicces, hogy olyan valaki próbál itt osztani embereket, aki annyit sem tud, hogy a chipset ≠ audio chip!
a lumia 920 esetén;
chipset: qualcomm msm8960 snapdragon
audio chip: ?

[ Szerkesztve ]

(#19) Integrale válasza Hatvan9 (#15) üzenetére


Integrale
veterán

Ő a Windows Phone-ra gondolt, mert tudtommal az nem viszi a flac kiterjesztést!

"Bad reklám is reklám too"

(#20) Assdak válasza Shyciii (#17) üzenetére


Assdak
őstag

Akkor viszont hiába erőlködsz, lehet wolfson chip a telefonodba, meg dughatsz rá K3003-at, akkor is úgy fog szólni, mint egy foskupac.

(#21) kali válasza Assdak (#20) üzenetére


kali
legenda

szerinted...

(#22) Assdak válasza kali (#18) üzenetére


Assdak
őstag

"Snapdragon Chipset by Qualcomm has embedded Audio Codec"...

(#23) Shyciii válasza Assdak (#20) üzenetére


Shyciii
veterán

OFF

Látom te egy igazi abnormális ember vagy.

1. Senki nem mondta, hogy a mobilon történő zenehallgatás fogja kiváltani az otthoni hátradőlős relaxációs zenehallgatást
2. Senki nem mondta, hogy egyes mobilokban használt Wolfson sound chip az isten-császár
3. Ellenben utaltunk arra, hogy ha már bizonyos helyzetekben csak mobilon tudunk zenét hallgatni, akkor a helyzethez képest a lehető legjobb minőségben történjen. Ebben pedig szerepe van a telefonokba beépített sound chipnek, és a fülesnek.
4. A Fülest mi magunk ki tudjuk cserélni, tudjuk variálni, a telefonba épített sound chip-et nem.

Ha ezekután sem vagy képes felfogni a dolgokat, akkor sajnos a foskupac inkább rád illik...

Jah és az AKG K3003-at kár volt említened, ugyanis ha minőségi zenehallgatásra vágyom, akkor nem egy agybadugós fülest fogok választani, még akkor sem ha 4 számjegyű az ára fontban, hanem pl egy elektrosztatikus Stax-ot, és ezzel nem vagyok egyedül. Egyszerű fizika az egész, hogy a K3003 miért egy parasztvakítás akármilyen hightec technológiát is használ.

Innentől kezdve a te írásaidat már figyelmenkívűl hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#24) Assdak válasza Shyciii (#23) üzenetére


Assdak
őstag

Oké, járkálj utcán egy SR-X MkIII-al a fejeden, amit a mobiloddal hajtasz meg. =D
A K3003 pont arra lett kitalálva, hogy utcán, itt-ott-amott, tudod használni. Nyilván nem otthoni zenehallgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#25) Misály válasza Shyciii (#23) üzenetére


Misály
addikt

Igazabol tokre igazad van.

(#26) #19158016 válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


#19158016
törölt tag

Lumia 800, Nokia WH-920-al, mp3-on min. 256 bitrátával kitűnően szól .

(#27) kali válasza Assdak (#22) üzenetére


kali
legenda

legalább az egészet idéznéd, már amennyieben érted is, hogy ott miről van szó...
van több ilyen régi (le)írás, de hol volt még akkor a lumia 920?
arról még csak találgatnak, újítást várnak, bár ha marad a régi megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#28) Plazmacucci válasza #19158016 (#26) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát csak tudod kinek mi a kitűnő. Én elhiszem neked, és remélem 710 csak az olcsóbb eredete miatt szól ratyin. Remélem a 920 hoz már egy magasabb szintet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) #19158016 válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


#19158016
törölt tag

Természetesen az mp3 file-ok telefonon történő hallgatása kategóriában kitűnő.

(#30) Assdak válasza kali (#27) üzenetére


Assdak
őstag

Már az is sok volt, hogy ezt beidéztem, mivel az egész részletesen le van írva a Qualcomm oldalán. Miért változtatnának a régi megoldáson, és minek?
Azért mert pár elme-roggyant mobillal akar kihajtani egy Stax-et, hogy Jam Master Jay-t játsszon a vonaton, de egy gyufásdoboz méretű DAC-et nem képes magával vinni....

(#31) Shyciii válasza Assdak (#30) üzenetére


Shyciii
veterán

Te egy igazi barom vagy. Senki nem mondta, hogy Stax-el hallgatja a mobilját, nem mellesleg nem is köthető rá, ráadásul az elektronsztatikus Stax-eknek külön saját csöves erősítője van, ami minden csak nem hordozható.
Ismét bebizonyítottad, hogy nem csak agyatlan vagy, és értelmezni sem tudod a leírt mondatokat, de abszolút analfabéta vagy a hi-fi-hez, és a mobilokhoz is. Még jó hogy ennek ellenére osztod az észt. Az ilyenekre mindig szükség van a fórumokon :C

(#32) Assdak válasza Shyciii (#31) üzenetére


Assdak
őstag

Kis barátom, pont a fentiek miatt röhögök rajtad. Ugyanis te hoztad fel hogy K3003 helyett Stax-el hallgatnál zenét. A K3003 direkt on-the-go füles, mobil eszközökhöz, ezért is volt egy jó nagy öngól, hogy te felhoztad a Stax témát. Ezek után barmozhatsz nyugodtan.

(#33) xmaas válasza Assdak (#30) üzenetére


xmaas
őstag

Ember te nem semmi vagy komolyan .Itt egyszeruen arrol van szo hogy ha az ember kiad 150-200 ezer forintot akkor elvarja hogy az a szaros mobiltelefon legalabb egy kozepes hordozhato lejatszo minosegi szintjet hozza peldaul ha rakotok egy normalisab fejhalgatot egy senn hd 25 vagy jobbat akkor legyen elvezheto a zenehalgatas persze nem varja el senki hogy felmillas audiophil cuckent szoljon de azert alja meg a helyet amennyire csak lehetseges .
En peldaul hamar kiadok annyi penzt elvarom hogy tudjak normalisan zenet hallgatni utazas kozbe vagy utcan es ne kelljen + kulon lejatszot cipelni ,320kb/s mp3 vagy flac cucc azert tud szepen szolni egy normalis fejhalgatoval ha van megfelelo kakao a telefonba akinek ez a minoseg nem eleg es ezt nemtudja elvezni hat istenem ottvan 100k ert kulon lejatszo meg erosito meg lopikula hajra ha megengedi maganak:)

(#34) kali válasza Assdak (#30) üzenetére


kali
legenda

jó, én itt befejeztem, mert olyanról próbálsz vitatkozni, amire - szerintem - nincs kellő rálátásod, de legalábbis erősen szélsőségesen minősíted a témát, és a felhasználók egy rétegét... :(

[ Szerkesztve ]

(#35) Assdak válasza xmaas (#33) üzenetére


Assdak
őstag

Hidd el értem, mit akarsz. És ezek a telefonok hozzák egy közepes hordozható lejátszó minőségi szintjét. Viszont még egy HD25-öt sem fog egy közepes hordozható lejátszó, vagy bármelyik mobil normálisan kihajtani szerintem. ( bár ebben lehet már tévedek )
Én csak arra akarok rámutatni, hogy az aki azért nem vesz mondjuk Lumia 920-at, mert nem wolfson achip van benne, az nem teljesen gondolkodik racionálisan.

(#36) Assdak válasza kali (#34) üzenetére


Assdak
őstag

Rendben, természetesen elfogadom az álláspontod. Lehet kissé szélsőségesen minősítem a felhasználók egy rétegét. De szerintem Misály-nak tökéletesen igaza volt abban, hogy ne egy szaros Mobiltól várjunk audiophil hangzást, ti meg rögtön le rageltétek, hogy így a flac, meg úgy a wolfson chip.

(#37) Plazmacucci válasza Assdak (#35) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A 10 ezer forintos Sansa Clip+ lejátszómmal idáig egy telefon sem volt pariban. Akkot mit várjunk az újaktól? Egyszerűen lehet hallani a különbséget. Messze nem hoznak a mai telefonok semmiféle célhardveri minőséget.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) Hatvan9 válasza kali (#34) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Egyetértek

(#39) Misály válasza kali (#34) üzenetére


Misály
addikt

Nem veletlenul;)

(#40) Assdak válasza Plazmacucci (#37) üzenetére


Assdak
őstag

Akkor most ettől a telefontól, miért is várjátok el?

(#41) xmaas válasza Assdak (#35) üzenetére


xmaas
őstag

Miert is nem gondolkozok racionalisan ezt nem ertem ?Hogyha szar/gyengus a hangminoseg a lumia 920 ba akkor peldaul tudok venni S3 samut amiben elfogdhato a hangminoseg vagy egy masik gyartotol ugyan ebben a kategoriaba szoval nekem ez a hangzas tema eleg eros indok arra hogy vegyek egy telefont vagy sem aztan ha neked nem eleg racionalis indok attol meg nekem lehet az

(#42) Misály válasza xmaas (#41) üzenetére


Misály
addikt

Mar csak azert sem ertelmes indok, mert hangyafasznyi kulonbseg van telefonok kozott hangzas teren.;)

(#43) kali válasza Misály (#39) üzenetére


kali
legenda

goto #21 :)
igaz, én nem sorolom magam a szélsőséges csoportba, de attól még elvárhatok bizonyos műszaki eszközöktől néhány dolgot, akár egy mobiltelefontól is!
hangyafasznyi? aki csak ennyit hall ki, annak tényleg mindegy... :U

[ Szerkesztve ]

(#44) Assdak válasza xmaas (#41) üzenetére


Assdak
őstag

Oké, ha szerinted akkora a különbség hangzásban, akkor nincs miről beszélni.

(#45) xmaas válasza Misály (#42) üzenetére


xmaas
őstag

Hat akkor valoszinuleg te nem halgatsz mobilon zenet illetve nem probaltal ki ratyi telefonon halgatni zenet meg egy jofajta hangcsipes telon hogy lasd mennyire is kulombseg van kozottuk majd ha kiprobaltal tobb mobilt jofajta fejjhalgatoval meg jobb minosegu formatumal akkor majd gyere vissza vitatkozni rola

(#46) Hatvan9 válasza Misály (#42) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Akkor ezt is állítod: hangyafasznyi kulonbseg van telefonok kozott fényképezés teren.;)
Mert ahogy minden telefon máshogy fényképez úgy máshogy is szól.De szerintem te is tudod ezt.

(#47) Plazmacucci válasza Assdak (#40) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azert irtam mert te mondtad h nem mindegy min hallgatunk zenet? Nem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#48) Misály válasza Hatvan9 (#46) üzenetére


Misály
addikt

Nem allitom es ne is probald beallitani igy ha lehet. Elobb tanulj meg vitatkozni jo?

A nehez felfogokepesseguek szamara: Felsokategoriaban hangyafasznyi kulonbseg van hangzas teren. GSMarena kimerte tessek megnezni. Nyilvan senki nem fog egy ZTE szintu hulladekot egy HTC-vel vagy egy Nokiaval osszehasonlitani (markak tetszolegesen kicserelhetok)

[ Szerkesztve ]

(#49) Assdak


Assdak
őstag

Rendben. Haza megyek, rádugom a K702-t meg a K550-et először az asszony Lumia 800-asára, utána az S3-ra, majd elindítom Beethoven d-moll szimfóniáját Flac!-ben, és seggreülök a különbségtől, majd felgyújtom az asszony telefonját, és Wolfson Microelectronics részvényeket veszek.

(#50) Assdak válasza Misály (#48) üzenetére


Assdak
őstag

Ugyan hagyd, itt olyan audiophile-ok vannak, hogy otthon milliós értékű Stax-on hallgatnak zenét, viszont utcára egy szaros Fiio E7 -et nem képesek venni, inkább mobilról hallgatják a zenét, de csak is wolfson-chip-el szerelt mobilról, mert az sokkal jobban szól mint a többi. =D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.