Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) Zsolto válasza Chaser (#34) üzenetére


Zsolto
őstag

Azért ha megnézed, az áron az elmúlt másfél-két évben már megtörtént a faragás. Korábban egy TomTom, Mio, Becker, Garmin, Navigon stb. navi minimum 70-80e Ft volt, most viszont a két-három évvel ezelőtti kínaigagyi árkategóriában is kapsz Garmint (igen, a legolcsóbb, kicsi Garmin 16-18k körül van), és a Becker, TomTom navik is elcsíphetők 30k körül. Ok, a komolyabb modellek még mindig 50+ ezer Ft-ba kerülnek, de ott a szolgáltatástöbblet révén pontosan érthető is, hogy miért.

Én is sokat használom a telómat a városban (főleg a Waze miatt -- vallom, hogy Budapesten párja nincs), de külföldre például soha nem indulnék el csak egy telefonnal.Egyszer azt is ki lehet bírni, de nem arra való. Szerintem jelenleg a Becker a legjobb navi, főleg nekünk, Magyaroknak, hiszen egy portolt iGO fut rajta.

De hogy ne csak ajnározzam a célnavikat, évek óta morgok amiatt, hogy a navikban a hardver megrekedt a békebeli PDA-k szintjén, a 480x272-es kijelző és a végtelenül lassú hardver ma már nem állja meg a helyét. Főleg egy jobb mobil után elég kínos a PNA-kat használni, amiknél még mindig normális, hogy érezhető késlekedéssel reagálnak az érintésre, rezisztív a kijelzőjük, és hát az a felbontás sem használ a térkép látványának... Persze, a naviszoftver futtaásához elég ez is, de nyilván senki se bánná, ha gyorsabban terveznének, simábban fordulna el a kijelzőjük egy-egy kanyart lekövetve stb.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.