Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Locutus válasza L4mie (#149) üzenetére


Locutus
veterán

Lassan 1 éve használom az enyémet, és semmi baja a gyári talpainak. Func 1030-2 kemény padon.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#152) daveoff válasza Locutus (#151) üzenetére


daveoff
veterán

Nincs különösebb baj a gyári paddal, de a spéci talp, amit Jaffa csinál jobb, javul a LOD is tőle!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#153) Locutus válasza daveoff (#152) üzenetére


Locutus
veterán

Mert mi a baj loddal, hogy javulnia kéne? :F

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#154) L4mie


L4mie
veterán

mi az a LOD? :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#155) daveoff válasza Locutus (#153) üzenetére


daveoff
veterán

Az új, magasabb talpakkal szinte nullára csökkent a LOD.

Furkoo: A LOD azt jelenti, ha elemeled az egeret az egérpadról, akkor még meddig érzékel. Miliméterekről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#156) L4mie válasza daveoff (#155) üzenetére


L4mie
veterán

Jah :) nem tapasztaltam ilyent, bár valszin megszoktam gyengébb egereknél.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#157) L4mie


L4mie
veterán

Ami fura, hogy a kábele vastagabb mint az A4tech x745 nek volt, de nem csúszik le az asztal sarkán...pedig egyenlőre ugyanúgy tettem fel, nem rögzítettem a kábelt, sehogy.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#158) daveoff válasza L4mie (#157) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem nagyon bejön a kábel, annak ellenére, hogy harisnyázott, nagyon könnyű, laza, és hajlékony. Szerintem ezt is nagyon eltalálták, pl a Logi G35-öm kábele nagyon idegesítően merev, még mindig benne vannak a gyári hajtogatások.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#159) L4mie válasza daveoff (#158) üzenetére


L4mie
veterán

Őszintén, egyre jobban úgy érzem nem fogom megbánni a döntésem.
jaffa kollégával folytattam egy privát csevejt vásárlás előtt, és arra jutottunk, hogy nekem némileg más egér kéne, mert palmos a fogásom és a görgőtől is féltem MM-es tapasztalat alapján.

De tegnap nyüstöltem 3-4 órát WoW-ban és oké, hogy az nem egy precíziós játék, hanem egy mmo amit egy golyós egérrel is effektív elnavigálsz, de kényelmes volt, gombokat bebideltem, megtaláltam etc. :)
szóval tetszik, rendelek is jaffától talpat utána kíváncsi leszek :)

A negatívumnak említhetem, hogy a görgő ha unlockolva van akkor ha emelve mozgatom az egeret akkor picit zörög. Meg amit kolléga írt pár napja, hogy ha száraz az ember keze a fém görgőn picit elcsúszik. DE hogy az nem fog elkopni 10 év alatt sem az tuti :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#160) daveoff válasza L4mie (#159) üzenetére


daveoff
veterán

Hát igen, a görgő bőven hagy kivetnivalót maga után, de azon kívül szerintem nagyon rendben van a G502. :K

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#161) arcitec válasza daveoff (#160) üzenetére


arcitec
addikt

Közel 2 hét távlatában egyre jobban megszokom a görgőt, használok Dell egereket munkára , "hagyományos" a görgő rajtuk , de nem igazán érzem, hogy sokkal jobb azt használni, G502 egeremen a görgő nagyon könnyedén fut, (a Dell-eken meg nem) ha a felülete esetleg kapott volna egy finomabb borítást lenne 100%, így most nekem 95% de csak a görgő, - az egér nekem nagyon bejött.Tehát azt mondom, hogy aki G502-t szeretne, a görgő NE tartsa vissza.

[ Szerkesztve ]

(#162) daveoff válasza arcitec (#161) üzenetére


daveoff
veterán

Igen, én is azt mondom, hogy meg lehet szokni! :K

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#163) L4mie válasza daveoff (#162) üzenetére


L4mie
veterán

Sajnos volt alkalmam itthon dolgozni,
Görgőnél zavaró Revit MEP ben, hogy egész nagy közöket ugrik, ha lockolva van, nekem egyenlőre az unlock nem sok extrát ad, lockolva ingame jó, munka közben nagyon az ugrások.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#164) daveoff válasza L4mie (#163) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem ilyen szempontból nincs vele bajom, mondjuk én nem dolgozok vele.
Az egy egység is nagy ugrás? Mármint itt...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#165) arcitec válasza L4mie (#163) üzenetére


arcitec
addikt

Nekem sincs ilyen problémám, simán lehet annyi "egységet" gördíteni amennyit akarok, ebből a szempontból finoman jár lockolva is, sőt nálam ha sokat görgetek , illetve bizonyos mennyiségű görgetés megállítás után, mintha valami súly vissza is húzná, hogy ne akarjon tovább menni, ez csak egy kis visszalökés érzet a görgőre.

[ Szerkesztve ]

(#166) MarciKING24


MarciKING24
tag

Huh akkor most megnyugodtam daveoff kollega írásától! Ugyanebben a cipőben járok, Deathadder V2 3,5Gt váltanék erre az egérre, de nekem már alapból SS QCK MASS padom van hozzá :)
Azért a Deathadder-ről még annyit, hogy nekem elég gyorsan elkoptak a talpai (kétségtelen, hogy sokat is használom), illetve nagyon sok helyen bolyhosodik a zsinór borítása, de ami a legfelháborítóbb, hogy a görgője teljesen tönkrement! Nem teljesek a görgetési "klikk"-ek, összevissza ugrál pl. egy FPS-nél weapon switch-nél, vagy egy egyszerűbb példa mikor scrollozok vele egy honlapot, összevissza ugrál, de ami miatt most nézegettem új egeret, hogy mostmár a görgőt nagyon erősen kell megnyomni ahhoz, hogy működjön, márpedig én nagyon sokat használom nyomva és egyszerűen tönkrement :(
Razeres voltam eddig, (ez a 3. R egerem és volt Exactmat-om is, kb 2004 óta) de most váltanom kell erre a Logira. Egyébként a Deathaddert 2013 februárjában vettem.
Remélem jól járok az új egérrel, elvileg 2 héten belül meglesz.

Straight outta Compton

(#167) Szabolcs22 válasza MarciKING24 (#166) üzenetére


Szabolcs22
tag

Hidd el, nem fogod megbánni!
Amint feljebb olvastad nekem is razer deathadder volt, hát nem tudom...azután ez felüdülés....
Szóval szerintem nagyon nagyon csalódni nem fogsz! :)

Szabolcs

(#168) MarciKING24 válasza Szabolcs22 (#167) üzenetére


MarciKING24
tag

Hoppá ezt benéztem, Rád gondoltam és nem daveoff kollegára! Örülök, hogy ezt írod, kell a megerősítés, mert egyébként szeretem ezt a rágcsálót (DA), de ezzel a görgős témával most nagyon lehúzta magát...

Straight outta Compton

(#169) Szabolcs22 válasza MarciKING24 (#168) üzenetére


Szabolcs22
tag

Hát én is észrevettem a DA-n, hogy igen csinál hülyeségeket a görgő, de hiába a funkció, mindig a hülye billentyűzetet tapogattam fegyver váltáskor :D
Amúgy észrevenni BF-nél is, ha véletlen mégis használnám, hogy elugrik.
Illetve weboldalaknál is amit ugyanúgy írtál!
Meg az én kezembe mindig furcsa volt a DA pedig nem vagyok kis kezű! Jó olyan nagy se...
De ezt a g502-őt meg is lehet fogni és kényelmes is. A DA után fogásban is felüdülés!
Az amolyan kicsit bumszli volt.
A görgője szerintem ennek a loginak is hasonlóan kemény. Lehet picit keményebb...
Nekem volt már, mint írtam asszem, egy rx1000-es logim, azon is volt olyan funkció, hogy oldalra döntöd a görgőt.
Itt is írták, hogy a klikk keménysége miatt, néha megbillen oldalra és ugye akkor az a funkció is aktiválódik, ami nekik van beállítva!
Na, hát nekem ilyen gondom nincs vagy csak néha hibázok/hibázik. (az egér)

Szabolcs

(#170) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok. Egyedi makrokat hogy tudok hozzaadni? Sokat keresgéltem,de sehol nem találtam programon belül csak a bill kombokat. Szeretnék kiprpbalni egy pár sajnos sokak által kedvelt makrot hogy mire képesek élesben. (pl no recoil) valaki tudna segíteni?

(#171) Gerg00


Gerg00
tag

Halihó! :)

Szeretnék venni egy új egeret, MX518-am már réges régen megszolgálta az árat és nyugdíjba vonul!

Maradok a Logitechnél és azon belül a G502 Proteus Core gamerre gondoltam! Tapasztalat, vélemény róla!?

(#172) Locutus válasza Gerg00 (#171) üzenetére


Locutus
veterán

Vegyed, nincs vele semmi gond.
A formája egy hangyafasznyit eltér az MX518-tól, de szerintem csak előnyére változott.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#173) Bélaaaa válasza Gerg00 (#171) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Kicsit visszaolvasol, találsz tapasztalatokat is. :B

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#174) Gerg00 válasza Locutus (#172) üzenetére


Gerg00
tag

Köszönöm :D Akkor nem is gondolkodok tovább :) Mellé pedig egy G240 egérpadot is érdemes akkor már gondolom!?

(#175) Locutus válasza Gerg00 (#174) üzenetére


Locutus
veterán

Márka kB mindegy de kemény pad jobb egy ilyen relatíve nehéz egerhez.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#176) Gerg00


Gerg00
tag

Na megérkezett ma az én G502-öm is! :D Szoknom kell még rendesen MX518 után, de jóban leszünk látom már előre! :)

(#177) senzaj


senzaj
senior tag

Én is gazdagabb lettem egy ilyen egérrel... a régi Trust GXT25-ös rágcsálómat váltja. Ég és föld a kettő.
Eddig meg vagyok vele elégedve maximálisan. :B

(#178) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Én is befrissítettem egy G502-őt!Eddig nagyon tetszik, pár apróbb hibát leszámítva! :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#179) senzaj válasza takacsbotond (#178) üzenetére


senzaj
senior tag

Mik azok a hibák?
Nekem csak egy db van, ami "zavaró", egy illesztésnél 1 apró ponton átvilágít egy kék pont a G4 gomb mellett.. :D

(#180) takacsbotond válasza senzaj (#179) üzenetére


takacsbotond
őstag

Igazából ami nagyon zavar az csak az, hogy a görgő nagyon hangos.
Illetve lenne egy olyan problémám, hogy a BF3 valamiért nem ismeri fel a plusz gombokat (kiv. görgő lenyomása), és nem tudok funkciókat hozzárendelni (mindenhol működik, csak BF3-ban nem).Nem tudjátok véletlenül, hogy mi lehet a probléma?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#181) senzaj válasza takacsbotond (#180) üzenetére


senzaj
senior tag

Nekem olyan volt BF4-el, hogy első bedugás után a jobb klikknél furcsán reagált a zoomra, (néha duplán), de újraindítás és driver telepítés után már minden jó lett.
A görgő egyébként tényleg hangos...

(#182) Chalez


Chalez
őstag

eMAG-on a G502:18.290Ft a G402 15.190Ft, ha érdekel valakit. :) Én most rendeltem meg az 502-t... :D

(#183) PitLee válasza takacsbotond (#180) üzenetére


PitLee
őstag

Bár nem ilyen egerem van, de ez más egérnél is előfordul.
Ilyenkor fordított a helyzet, a billentyűt rendeled az egérgombhoz az egér progijával.
pl, a Q helyett akarnád a középső egér gombot (hogy spameld a spotot :), de nem megy, akkor az egér programjával hozzárendeled a Q billentyűt.
Egér programjától függően valamikor több lehetőség van erre is, lehet simán megadni a Q betűt és a progi teszi a dolgát, és lehet makróként is megadni (nálam ez jobban bevált) amikor felveszi a Q bill leütését és azt "játssza" le a középső egérgomb lenyomásakor.

[ Szerkesztve ]

(#184) takacsbotond válasza PitLee (#183) üzenetére


takacsbotond
őstag

:R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#185) PitLee


PitLee
őstag

(#186) L4mie válasza PitLee (#185) üzenetére


L4mie
veterán

aucs.....sokszor lőhették le cs-ben...

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#187) spanglee001 válasza daveoff (#152) üzenetére


spanglee001
addikt

hali megvan még a g502?
mennyire stabil jó egér?
gondolkodom a váltáson.
a dpi shift az fix funkciós gomb, vagy az is programozható?
az oldalra görgő mennyire stabil arra raknám a 2-3 gadgetet pl medpack defi, ha azt mondod stabil cuccos akkor veszek egyet, most 20k ért van.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#188) Locutus válasza spanglee001 (#187) üzenetére


Locutus
veterán

Görgőre mappelést felejtsd el... nem való arra.

Amúgy hibátlan nálam a mai napig is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#189) spanglee001 válasza Locutus (#188) üzenetére


spanglee001
addikt

arra való amire használom nem?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#190) Locutus válasza spanglee001 (#189) üzenetére


Locutus
veterán

Ja, akkor ok. Sok szerencsét a görgővel bénázáshoz :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#191) spanglee001 válasza Locutus (#190) üzenetére


spanglee001
addikt

ha stabil a görgő akkor miért ne, azt látom a leggyengébb pontjának az egérnek, tehát nyomni kell, hogy gari idő előtt csere legyen :DDD igazából 7 db gombot bindelnék az egérre megszokásból, úgy a kényelmes nekem.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#192) spanglee001 válasza Locutus (#190) üzenetére


spanglee001
addikt

mennyire stabil a görgő? a dpi shift gomb az fix vagy az is bindelhető?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#193) takacsbotond válasza spanglee001 (#192) üzenetére


takacsbotond
őstag

Az összes gombot át lehet programozni.
Stabilnak stabil, csak elég hangos...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#194) spanglee001 válasza takacsbotond (#193) üzenetére


spanglee001
addikt

:R akkor veszek egyet

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#195) GrassRoot


GrassRoot
csendes tag

Valaki tudja mi a különbség a sima és a Dragon Age-es verzió között?

(#196) Szabolcs22 válasza GrassRoot (#195) üzenetére


Szabolcs22
tag

Szia!

Igen tavaly én is olyat kaptam kézhez és volt benne egy kupon kód, amellyel azt hiszem egy db kiegészítőt vagy tárgyat lehetett aktiválni.
Jelen esetben nekem már márciusban lejárt!

Szabolcs

(#197) etejedu


etejedu
őstag

Üdv! Ma szereztem be egyet én is. Remélem hű társam lesz.

(#198) Szabolcs22 válasza etejedu (#197) üzenetére


Szabolcs22
tag

Szia!

Hát ha kézre áll és nem kényelmetlen, akkor biztos vagyok benne h szeretni fogod:)
Előtte egy deathadder-em volt, és előbb-utóbb kiderült, hogy inkább ezek a "vékonyabb" egerek, mint most a g502, jobban kézre áll.
Kinek mi:)

Szabolcs

(#199) etejedu válasza Szabolcs22 (#198) üzenetére


etejedu
őstag

Először a g303-ra esett a választás de nem állt kézre. DA azért nem választottam mert se nem azonnal se kipróbálni nem tudtam és fényévekkel de min 2-3 ezressel drágább a chroma. Igy a 402 és a 502 között gondolkodtam de mivel ennek jobb a szenzora plusz kicsit kissebb +olcsóbb is volt ezt választottam.

Bakker ez rezeg ha hívnak mobilon! :D

Amúgy tényleg szokni kell mert azért nem pont kézre álló nekem sem. (bár nekem nagyon sok nem passzol :U )

Az egérpad kalibrálás zseniális, már ha nem parasztvakítás! A szabadonfutó görgő is nagyon jól jön bizonyos helyzetekben, na és a sniper gomb is nagyon bejön.

(#200) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen egeret és szomorúan tapasztalom, hogy nem tudom beállítani a gombokra amit én szeretnék. Lehetséges-e ez egyáltalán? Próbáltam a saját programjával, de a 6extra gomb és a görgő jobbra balra gombra nem tudok pl. BF4-ben fegyvervátást eszközölni.

(#201) Szabolcs22 válasza Kaci84 (#200) üzenetére


Szabolcs22
tag

Szia!

Volt nekem is hasonló problémám, de úgy oldottam meg, hogy ami a játékba mondjuk a gránát dobás a G, azt beállítottam az egéren is, mondjuk a görgő kattintásra. Tehát az egér programjába középső kattintásra, billentyűleütés menüpont alatt a G-betűt írtam be.
Nem tudom hogy te így csináltad e, de így biztos működnie kell.

Szabolcs

(#202) Kaci84 válasza Szabolcs22 (#201) üzenetére


Kaci84
őstag

Hát ez az, hogy elvileg így csináltam...

(#203) Szabolcs22 válasza Kaci84 (#202) üzenetére


Szabolcs22
tag

Tudom már mi a baj...Mivel a pc-re mentetted le, ezért nem működik. Ezzel én is mókoltam hogy is működik...Ahogy megnyitod az egér programját, ott van egy ilyen egér jel, ha arra rákattintasz megnyílik egy hasonló menü. Három hely van ahova a különböző profilokat látod, egyiket kiválasztod és ugyanúgy beszerkeszted ezeket a gombokat. Na így már működnie kellene. Úgy is kellene.hogy az pc-s memóriát használod, de úgy már nem tudom én se, hogyan bírtam működésre a gombokat.

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#204) etejedu válasza Szabolcs22 (#203) üzenetére


etejedu
őstag

Jaja müködnie kéne mindenhogyan csak a bibi az, hogy én; példáula BF3-ban beálítottam az alap 1200 - 800 dpi-t,
illetve a gyorsbill.-re beállítottam az alacsonyabb sniper gombot, mégis!!! Játék közben nem úgy viselkedik az egér.. értelmezd míg kiválasztom melyik kasztot pl. engeener vagy snipert választom, addig döglassú;
a 400 dpi azaz elfogadható a sebessége, de amint ingame játszom az adott karakter illetve kasztot teljesen más lesz az egér mozgása, hiába állítom a legalacsonyabra , ... mintha nem is csináltam volna semmit....,ergo mintha nem állítottam semmit továbbra is ugyanannyi idő alatt forog körbe a karakter a dpi váltás közben is. Tehát a játék belépés után mig például kiválasztom hogy lézer vagy supressor legyen a fegyón, addig teljesen okésan müködik a beállítás: 400-800-1200, de ahogy belépek a játékba, mintha semmit nem csináltam volna, ugyanazon és esetemben nagyon zavaróan gyorsan rángatja a fegyvert!!

[ Szerkesztve ]

(#205) Szabolcs22 válasza etejedu (#204) üzenetére


Szabolcs22
tag

A Bf-ben például ott van rögtön a control beállítás alatt, hogy raw mouse input. Azt ha bekapcsolod, elméletileg úgy kéne viselkednie mint kint az asztalon. Általában az ilyen lövöldözős játékoknál benne szokott lenni. Cs go-ba is benne van. Új Star wars-ba is benne kell lennie. Rég Bf-eztem, de emlékeim szerint ez a raw mosue input jót tesz az egérnek, bár attól függetlenül játékba is be kell állítani a megfelelő érzékenységet. Ez elkerülhetetlen.

Szabolcs

(#206) etejedu válasza Szabolcs22 (#205) üzenetére


etejedu
őstag

Köszi a választ! Megnézem!

(#207) Kaci84 válasza Szabolcs22 (#203) üzenetére


Kaci84
őstag

Szia, tudnád egy kicsit részletesebben, mert még mindig nem megy, pedig szerintem úgy csináltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.